Policejní důstojník Ben Shockley má přivést do Las Vegas svědkyni. Guss Mallyová však nechce opustit vězení. Bojí se, že ji zabijí. Shockley naloží hysterickou ženu do sanitky. Nezbylo totiž, než Gus připoutat k nosítkám. Když před jeho očima exploduje osobní auto, kterým měli pokračovat dál, policista pochopí, že Mallyová může být pro někoho velmi nebezpečná. Neznámý udělá vše pro to, aby dvojice do Las Vegas nikdy nedorazila. (Warner Home Video CZ)

vesper001

Nic strhujícího, nic logického, nic hlubokomyslného, ale je to docela zábava. Která se těžko hodnotí. Bod za "bondovský" duel motorky s helikoptérou. Mínus bod za nesmyslný závěr (ta armáda ozbrojenců na konci byla vycpaná nebo co?). Bod plus za několik hlášek, u kterých jsem se smála ("Mám tenhle odznak a tuhle pistoli. A z mých krásných očí září láska pro Ježíše.") Mínus bod za to, že hlavní ženská postava je hysterická fúrie a Clintův stabilní callahanovský výraz chvílemi přechází v monumentální nasranost. 50 %. Plus mínus. ()

andrii

Když políčeno mají. Na něj, na ni. Kolt reka karavany zaútočí na avary. On je její modrý štít, před vyhrocenými stíny. Zaměstná je, pronásleduje. Objednavatel adresných akordů smrti. Ovšem ani ona se ne/v/zdá. Pošle poslední sbohem do klopy dobře oděného klienta. ()

noriaki

Na Eastwooda netradiční a téměř emancipační film. Nevrlý detektiv "nejsem Harry Callahan, ale klidně bych jím mohl být" rány spíš přijímá a pistoli prakticky neukazuje. Navíc se musí starat o ženu, která mu pomalu přerůstá přes hlavu, a jemu to zase až tak nevadí. Akce je pomálu a obě dvě velké střílecí scény jsou na jedno brdo. Za Sondru Locke a za stylovou atmosféru zaokrouhluju hodnocení nahoru. ()

shantim

Scénář totálně děravý, ale i přesto je závěrečná akce příjezdu do města v obrněném autobuse impozantní. ()

Kubaso

Tady se Eastwood výjimečně nebojí občas sebeironicky shodit sám sebe, ale s příběhem, který by to vyloženě potřeboval, už mu totéž tak dobře nejde. Proto film působí - i přes nezaměnitelnou sedmdesátkovou atmosféru, povedené akční scény, hlášky, pokus o znásilnění a enormní množství vystřílené munice - kapku těžkopádně, a z ústřední dvojky jej táhne spíš Sondra Lockeová. I tak ho mám ale rád. Rozhodně radši než "Násilníka", trojku Dirty Harryho z předešlého roku. ()

Master19

Mohlo to být fajn drámo, ale ty rozstřelovačky mi přišly ještě přehnanější, než ve Žhavých výstřelech... ()

JohnSmith

Eastwood poněkud v roli policejního loosera s malou bouchačkou. až se mi tomu nechtělo věřit. Scéna s motorkářema a Eastwoodův monolog byl otřesný zážitek, ale na druhou stranu, film si udržuje tempo, občasný humor, Sondra Locke je sexy a cesta autobusem skrz Phoenix a další masakroidní přestřelky byly hodně dobrý. ()

ZkuKol

Na Clinta docela slabé. Je tu sice odhodlaným policajtem a má klasicky "akční" úkol, ale místo toho se snaží o kritiku systému, vysvětluje, proč chtěl být policistou a zamiluje se do Sandry Locke. Už ona nám naznačuje, že nepůjde o žádný zázrak, protože vždy, když se vyskytne v Clintově snímku, tak nějak to ztratí šmrnc. Závěrečný průjezd městem, od kterého by člověk čekal hotové inferno, je pomalý, průhledně nudný až trapný... ()

kenkaku

Klasický Eastwood který bohužel co do vkusu šel přes závit. Nechci tady vůbec polemizovat nad "levelem rambovitosti" hlavního hrdiny, spíš o tom že pokud má někdo "efektní pointu" - ať už jakkoliv (ne)uvěřitelnou - měl by si ji nechat na konec. Pouze nakonec (tím narážím na scénu s rozstříleným barákem, která byla zcela zbytečná a zkazila závěreční "ty vole" dojem)... ()

tempus

Nevím, jestli mám tento film doporučit. Na jedné straně je tu ta prostitutka a její dabing, atmosféra amerických road movie z toho období a standartně hrající Clint Eastwood. Na druhé straně je tu scénař, který se autorovi vymkl z ruky po přijezdu do Pheonixu (asi musel pospíchat kvůli termínu, který musel stihnout), závěr je uplně WTF, a konci předčasně, neboť se nedostanou přimo do jednací síně soudu, ale jen ke schodům vedoucí do budovy soudu. Nemohu se rozhodnout jestli doporučit nebo odradit, takto udělám takto: Kdo chce vidět co nejvíce filmů s Eastwoodem, tak ať se na to podívá celé, fanoušek road movie (třeba jako já) by měl skončit příjezdem do Pheonixu (zbytek lze shrnout takto SPOILER- autobus přijede a zastaví, aby Clintův kámoš mu to mohl rozmluvit, to nestihne, protože ho jeden z odstřelovačů zastřelí (toho kámoše). Jedou dál a všichni na ně střílí, ale oni se zastaví až o schody. Vystoupí a nějaký cizí policista střeli Eastwooda, že vypadá jako mrtvý, Gus Mallyová pro něho chviličku truchlí, chňapne po zbrani a zastřelí muže, co ho střelil . Na to se Clint probouzí a spolu odchazejí někam. KONEC SPOILERU. Ostatní ať se tomu vyhýbají a zkouknou buď to Sugarlandský expres (ty co chtěji vidět rozvijejíci vztah ústředích postav v autě jedoucí v road movie) nebo Vanishing point (to zase pro ty, co chteji videt hl. postavu jedouci proti policistům v road movie). ()

SG-1

"Můžu sem jít, kdykoliv to uznám za vhodné. Protože mám tenhle odznak a tuhle pistoli. A z mých krásných očí září láska pro Ježíše."-Shockley- ()

vitekpe

Clint se Sandrou jedou busem do Phoenixu. Po ceste na nej vystreli asi tak pet milionu policistu z petimetrove vzdalenosti, ale nastesti se jim nic nestane. A podobne vesele kousky jsou k videni v tomto "jakobydrsnemharrym". :) ()

Han22

Objektivně tak na dvě hvězdy, protože film zdaleka nedosahuje úrovně série Drsný Harry. Eastwood tady hraje hrozný hovado a ta ženská mu vydatně sekunduje; jejich dialogy jsou strašný. Jenže jsou tu docela fajn akce a finální scéna "autobus rozstřílený na sračky" byla v dětství jedna z nejvíce cool věcí, co jsem viděl a i teď měla něco do sebe. Takže za tři. EDIT 2023: Víceméně to vidím stejně. Eastwood hraje naprostýho kreténa co holce nadává do kurev a mezitím ji častuje fackami nebo rovnou pěstí. Locke mu nadává do čuráků, vysmívá se jemu i jeho práci. Jejich láska je prostě kravina, stejně jako celej scénář. Důvod proč je chtějí zabít je malicherný, policajti nepřemýšlí a nepřijde jim divný rozstřílet na kaši barák, policejní auto či autobus. Ve finále nikoho nenapadne udělat zátaras, prostřelit gumy nebo teda použít granáty/bazuku/cokoliv. Ovšem akční scény jsou prostě parádní a finále i přes tu hovadskost neskutečné, takže nechávám 3*. ()

klukluka

strašlivá béčková sračka, kde je každá věta totální nesmysl. ale ten policejní kordón (alternativní, velmi popisný název), tak ten teda byl. hmmm....fakt pecka. amíci jsou šílenci, ale krásní. na clinta tady naivně pálilo asi deset tisíc policajtů. v česku (nebo spíš v československu) by v podobné scéně padl jeden výstřel (střílel by nejspíš mrkvička), tady jich ale za stejnou dobu padlo pět miliónů. úchvatná podívaná! byl jsem z toho stejně hotovej, jako ze závěrečné scény dvojky Mad Maxe. pak ta neskutečná střelba ustala, a totálně rozmaštěnýmu autobusu praskly zničehonic tři gumy. :-( a už jsme byli zase tam, kde celou dobu. tohle dělal geniální debil. to není urážka, jen konstatování. ()

peetriss

Clint Eastwood nezvykle pod palbou. Akční jednohubka snažící se více či méně úspěšně navázat na Eastwoodova žánrově příbuzného inspektrora Callahana ze série o Drsném Harrym. Bohužel The Gauntlet disponuje slabým scénářem a bohudík efektními akčními lahůdkami jako např. autobusová střílečka, jakkoli neuvěřitelná se může zdát. ()

willis

Film jsem viděl kdysi v 80. letech jako malý klučina a připadal mi skvělý, dnes už člověk vidí ty chyby a nelogičnosti, ale stále je celkem napínavý. Jediný co mě mate je proč hlavnímu hrdinovi říkají Ben Shockley a ne Harry Callahan:)) (20.10.2004) ()

Klay

Dobrá Eastwoodovka, která hraje na trochu dobrodružnější notu než Drsný Harry. Sondra Locke je ve své roli prostitutky docela roztomilá, Clint typický drsňák, mezi oběma to jiskří a o dobré hlášky není nouze. Škoda té unylé akce a zbytečně protahovaného, navíc dost blbého, závěru. ()

aLPaC

Takhle trapnej závěr jsem už dlouho neviděl. To už Clint opravdu přepískl. Je sice chvályhodné, že se ve svých filmech snaží poukazovat na nejrůznější problémy, ať už společenské, politické, mocenské, systémové atd. a bere si je na paškál, ale takovéhle finále přece nemohl myslet vážně. Celou dobu je to přitom průměrný, dobře stravitelný akčňák, ale kvůli tomu MEGATRAPNÉMU A DO NEBE VOLAJÍCÍMU závěru musím jednu hvězdu snížit. Tak a teď ať mi nikdo netvrdí, že poldové jsou vypatlaní. Fuj! ()

Garch

Snad jsem si tímto dovybral hořké kapky toho mála, co se mému oblíbenému režisérovi a herci nevydařilo. Skoro až do konce docela fajn akční road movie, až (spoiler) na neschopnou osádku vrtulníku, která by netrefila ani vrata... Ale to finále (spoiler), kdy snad stovky policajtů kropí autobus, a nic. A ve finále obrovský houf poldů tupě, jako jeden muž, přihlíží slavnému vyvrcholení. I na sedmdesátky je to jedna z nejdebilnějších koncovek. fakt škoda. ()