Policejní důstojník Ben Shockley má přivést do Las Vegas svědkyni. Guss Mallyová však nechce opustit vězení. Bojí se, že ji zabijí. Shockley naloží hysterickou ženu do sanitky. Nezbylo totiž, než Gus připoutat k nosítkám. Když před jeho očima exploduje osobní auto, kterým měli pokračovat dál, policista pochopí, že Mallyová může být pro někoho velmi nebezpečná. Neznámý udělá vše pro to, aby dvojice do Las Vegas nikdy nedorazila. (Warner Home Video CZ)

kubilov

Obsah - prázdný, akční scény - děsivě nezvládnuté, dialogy - nudné, hudba - nevýrazná, Clint - toporný, Sondra - hysterická. Nemám co bych dodal. ()

Pitryx

Já akční můžu, ale tohle bylo nestydatě praštěné. Honička vrtulníku a motorky byla zbytečně dlouhá. Hudba vůbec neseděla a celé to bylo jakési zmatené. Pár scén dobrých, ale jinak opravdu nic moc. ()

johnsnow

Pôvodne som chcel zadrbať tri hviezdy ale ten koniec to bola bolesť. Duplom keď je to Clint a dvojnásobne ešte keď to aj režíroval. Príbeh slabý, akcia slušná, až teda na záverečnú. Plus postavy konajú nelogicky až priam kokotsky. ()

DeDanu

Mám velké podezření, že tenhle film pan E. zamýšlel spíš jako parodii a akční komedii než drama. V tom případě jedna hvězda plus. ()

Mamlas

Slabší kousek. Děj minimální a pro vyplnění zbývajících 3/4 stopáže nadstaveno opravdu hodně zbytečnými a hloupými kecy. Samotné finále s busem ve městě bylo vymyšleno dost nesmyslně. Taky je těžké přát hlavní hrdince, aby přežila, když je to až taková megera. (26%) ()

ostravak30

Není to první a zřejmě ani poslední film, jehož hlavní dějovou linkou je policista se svědkyní, kterou musí ochránit před těmi, kteří nechtějí, aby svědčila. Zde je to ještě okořeněno faktem, že takovým člověkem je též policista. Vzhledem k době, kdy se děj odehrává muselo Benovi být ihned jasné, kdo za tím asi stojí, když jediný komu poprvé volal byl jeho nadřízený. Jenže i dál film obsahuje místy nelogické chování hlavních hrdinů. Třeba když místo, aby se schovali vyjedou motorkou prakticky přímo do rány padouchům na otevřenou planinu a jen jejich totální neschopnost dovolí, aby oba nesestřelili. Stejně si pak počínají i v tunelu, kdy místo, aby zůstali v úkrytu stále vyjíždějí dál a dál... Na druhé straně snímek obsahuje plno akčních momentů a až na opravdové výjimky nestíhá nudit. ()

ilclassico

Po Vraždě na Eigeru (1975) jsem doufal, že větší pitomost od Clinta už neuvidím, a ejhle, přece se podařilo. Jen nevím, komu poděkovat - hloupým scénáristům nebo neschopnému režisérovi. V rámci žánru za 2. ()

weasel.p

Film s dobře vystupňovaným napětím. Na začátku Eastwood vůbec nechápe proč se ho snaží zlikvidovat a až postupem děje začíná zjišťovat o jaké se jedná spiknutí. Řekl bych že jde o takovou akční road movie. Závěr kdy z autobusu udělají cedník je přehnaný a Sondra Locke mi docela lezla na nervy, ale jinak se mi film hodně zamlouval. ()

smrtubohem

Takovej slabší Harry Callahan. Je pravda, že autobus šlo zničit v prvních deseti sekundách, takže scénář má svý docela velký mezery, ale pořád to má vcelku grády a Eastwood mě tímto filmem po herecké, ani režijní stránce nezklamal. ()

route60

Hloupoučké až k smíchu, určitě to chtěl Eastwood natočit jako akční drama ale on se při tom vožral jak mu velel debilní scénář. 5% za to že jsem se od srdce zasmál. ()

martins

Tak tady je legendární ta scéna, kdy jedou oba hlavní představitelé po centru Phoenixu v autobuse, do kterého pálí policisté jako u Verdunu. Slušná krimi, kde Eastwoodovi sekunduje stálá partnerka Sandra Locke. Slušná zábava... ()

Tempest

Clint Eastwood zde hraje policistu. který dostane za úkol převézt svědkyni z vězení z Las Vegas k soudu do Phoenixu. Už od počátku je ale evidentní, že si někdo moc nepřeje, aby tam dorazila živá. A když chtějí zabít svědkyně, budou muset zabít i jejího ochránce (průvodce). Eastwoodův hlavní hrdina je prací a životem unavený policista, který se rád chopí lahve při každé příležitosti. Docela dlouho mu trvá, než pochopí některé zásadní věci, který každý divák ví dlouho před ním. Sondra Locke zde svědkyni, prostitutku Gus Mallyovou, která o policii nemá žádné iluze a nemá k ní ani žádnou důvěru. Eastwood mě zde hodně připomínal Harryho Callahana, jeho (asi) nejslavnější filmovou postavu. Solidní akční film známý scénami s velkou spotřebou munice. ()

blezg

Musel jsem to vidět už proto, že na remake tohohle snímku zvaný 16 blocks, s opilcem-poldou Brucem Willisem a vynikajícím Mosem Defem nedám dopustit. 16 bloků je promyšlenější a průhledných chyb zbavená předělávka a i přesto jsem se u železného stisku pobavil. Zejména přitroublý romantik typický policajt Clint s policajtským mozečkem v první půlce je k sežrání. Je to zdá se celé výsměch stádnosti policistů, kritika korupce v jejích řadách a naznačení všech dalších nešvarů. Poslední drama s autobusem se dá brát už jen jako satira nebo parodie, jinak by člověk musel říct, že je to hrůza. Ale hlavně že zvítězila romantika, já jsem spokojen :) ()

Winster

Pararani akcnak s autobusem, ktery si to jede mestem jako-by se nechumelilo. To se jen tak nevidi. Zaporaci vyrizeni behem par vterin v hloucku policistu...Skvela podivana. ()

nanamarak1

Hodně velkej průměr, který zachraňuje jen Eastwood. Zcela nejhorší je ale vygrcaný CZ dabing od Warnerů, kterej má divnej zvuk, otřesnou dabérku Sondry Locky, magorský překlad a akutní nedostatek dabérů. Kraus, Pavlata a Chromík dabují skoro všechny vedlejší role. 55%. ()

PTuranyi

Kvalitná aj keď miestami nadsadená policajná dráma s príbehom policajnej korupcie a zrady. Na policajnom oddelení sa totiž objaví škodná a stopy vedú na najvyššie miesta. Ben Shockley je obyčajný policajt - žiadna elita, ba priam spodina. Dostane však úlohu obetného baránka čo mu dosť dlho nedochádza. Našťastie svedkyňa Augustina  Mally je bystrejšia a aj krajšia. Čaká ich totiž cesta plná strelcov, ktorí na množstvo vystrelených nábojov ani trocha nehľadia. Takže Augustinin dom sa pod paľbou rozsype no vzťah hlavných postáv to naopak utuží. Produkcia je dobrá, Clint Eastwood tradične tvrdý chlapík, ktorý nemá pre vtipnú hlášku ďaleko a Sondra Locke je americká Vica Kerekes. Škoda toho scenára, ktorý núti sa občas pýtať prečo? Lebo logiku to občas má slabú. 70% ()