Policejní důstojník Ben Shockley má přivést do Las Vegas svědkyni. Guss Mallyová však nechce opustit vězení. Bojí se, že ji zabijí. Shockley naloží hysterickou ženu do sanitky. Nezbylo totiž, než Gus připoutat k nosítkám. Když před jeho očima exploduje osobní auto, kterým měli pokračovat dál, policista pochopí, že Mallyová může být pro někoho velmi nebezpečná. Neznámý udělá vše pro to, aby dvojice do Las Vegas nikdy nedorazila. (Warner Home Video CZ)

Fenk

Aspirant na titul - Snímek s nejrozstřílenějším autobusem a ještě rozstřílenějším domem ve filmových dějinách ever!!! ()

DirtyDozen odpad!

Já nevím, takhle jsem se fakt dlouho nezasmál. Když vás honí helikoptéra, tak sedněte na motorku a jeďte do pouště :DDD O poslední scéně se bavit nebudu. Bohužel, asi dám odpad, protože je po půlnoci, já zítra vstávám do školy a tento film mě připravil o 2 hodiny drahocenného spánku. ()

Slay3r1990

Clint režíruje sám sebe jako největšího frajera a drsňáka, který má dopravit svědkyni k soudu, ale to ještě neví, že jim jdou po krku policajti z celého okolí. Celý film je takový zvláštní (dlouhé záběry střílení, útěk před vrtulníkem), ale přesto zábavný. Závěrečná jízda autobusem se jentak nevidí. Prostě klasika 70. let. ()

montel

Detektiv Ben Shockley (Clint Eastwood) dostává od svého nadřízeného zdánlivě banální úkol. Musí převést nějakého vězně z Las Vegas do Phoenixu. Situace se mu začíná komplikovat ve chvíli, kdy se z vězně vyklube prostituka Gus (Sondra Locke), která navíc leží v žaludku místní mafii, která jí chce zlikvidovat. Nyní musí Ben svou vězeňkyni ochránit před obrovským nebezpečím a v pořádku ji dopravit k soudu do Phoenixu...Mám rád Eastwooda v těchto rolích drsných policajtů. Navíc mu sekunduje moc hezká a ještě k tomu pěkně nervní Sondra Locke. Do toho spousta honiček a akce. Škoda jen několika nelogických scén, kdy tvůrce asi příliš nemyslel hlavou. Jinak solidní podívaná. 60% ()

Sopholojong

Z preafektovanej Sondry Locke otraveny (i ked stale charizmaticky) Eastwood. Rovnako aj divak. Nevhodna hudba, chaoticky strih (niekde sa preskakuje o dve, tri sceny), zmateny scenar, schopna prestrelka s opancierovanym autobusom v zavere... Tri s odretymi usami. 5/10 ()

Chicharron

Film je jakž takž snesitelný do momentu, kdy zkorumpovaní policajti rozstřílejí auto svého "kolegy". Jestě předtím udělají cedník z emerického papundeklového domu, ale pak už to jde s filmem dost s kopce a závěrečná scéna, kdy pan reži-sér, nechá podobným způsobem udělat cedník i z autobusu, je už jen takovou zoufalou závěrečnou tečkou za tímto exkrementem - tlupa policajtů stojí po obou stranách ulice a zuřivě pálí do projíždějícího autobusu - to pana reži-séra nenapadlo, že by se nejspíš navzájem postříleli? No nic, jeden z horších Clintonových filmů, asi jsem ho kdysi už viděl, ale zapomněl na něj, protože za zapamatování fakt nestojí. Nedoporučuji. ()

BasarMT

Toto je jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Film má sice hodně jednoduchý scénář, jenoduchou zápletku atd. Ale to, co tento film povyšuje je Clint Eastwood spolu s atmosférou amerických sedmdesátých let (a to se ani nezmiňuji o těch klasických amerických kárách :) ). ()

A.J. Rimmer

Velké zklamání pro fanoušky drsňáka Clinta. Trapná zápletka a neskutečně hloupé dialogy posouvají tento utrápený snímek do žánru parodie, což určitě nebyl záměr "režiséra" Eastwooda......závěrečná scéna všemu nasazuje příslovečnou korunu. Zkrátka film na jedno shlédnutí a i to Vám bude připadat nekonečné..... ()

Puchyr

Prach obyčejný akční film sedmdesátých let. Clint je ještě ve formě a se zdejšími uživateli nesouhlasím s tím že si Clint zase hraje na hrdinu. Tak za prvé každý herec který hraje akční hrdiny musí být přeci trochu drsný né jako McClane nbo Rambo ale uznejte sami že na to jakej je to hrdina utržel ve filmu tolik ran jako v snad v žádném jiném. Závěr s autobusem je už trochu přehnanou záležitostí, ale jsou přece 70, léta a tyhle filmy píší dějiny,, když přežijeme McClana sedícího za letu na stíhačce nějakej autobus v palbě mě nerozhází. Dobře dívatelné akční 'B' 65% ()

Awesomer

Jakožto ortodoxního fanouška Eastwooda a jeho filmů, mě tenhle blábol srazil na kolena. V průběhu projekce jsem si neustále musel opakovat, že na režisérské stoličce seděl Clint Eastwood, a ne žádný amatér, který točí svůj první akční snímek. Je mi jasné, že se v USA vyrábějí kvalitní prostředky hromadné dopravy, ale faktem ovšem zůstává, že takovou intenzivní palbu by nepřežil ani slavný americký M4 Sherman s deseticentimetrovým pancéřováním. A ocenit je třeba i kvalitní, neprůstřelné pneumatiky značky Bridgestone, na které ty desítky policistů napadlo střílet až na úplný závěr. Jsem vděčný jen za to, že hlavním hrdinou zde byl detektiv Ben Shockley a nikoliv inspektor Harry Callahan, neboť to by bylo poplivání jedné legendární filmové postavy... ()

Edus

Byl to film o střílení do domu, střílení do auta, střílení do lidí na motorce a střílení do autobusu. Nepochopila jsem ale, jestli to mělo obsahovat nějaký kritický moment, nebo jestli to byl jen nepovedený akční film; tak důkladně Eastwoodovu tvorbu neznám. ()

milos.bradik

Tak toto je jeden z těch méně podařených filmů Clinta Eastwooda. Je tam vyloženě slabý scénář se spoustou nesmyslů, tím se sice od většiny Eastwoodových filmů zas tak moc neliší, protože většina z nich nejsou nijak propracované filmy, ale tady je to vyložená bída. ()