Last Night

• Česko Včera v noci (více)

Joanna, spisovatelka na volné noze, a Michael spolu žijí nehledě na občasné hádky ve šťastném manželství až do večírku pořádaném Michaelovým šéfem Stuartem, kde si Joanna všimne, že manžel věnuje většinu času své kolegyni, designérce Lauře. Od Michaelova spolupracovníka Andyho se dozvídá, že Laura už s nimi pracuje několik měsíců a byla i na poslední služební cestě v L.A. Doma se pak manželé pohádají, Michael tvrdí, že s Laurou nic nemá, Joanna se zlobí, že jí o ní ani neřekl. Nakonec se usmíří. Druhý den ráno odjíždí Michael s Andym, kterému Joanna slíbí pohlídat a vyvenčit psa, a Laurou na služební cestu do Philadelphie. Joanna mu vsune do košile v kufru lísteček, kde mu vyznává lásku … Zatímco trojice se ubytovává v hotelu ve Philadelphii, Joanna si jde do baru koupit kávu a před ním potkává svou dávnou lásku Alexe, s nímž se seznámila před čtyřmi lety v Paříži, kde psala povídku a kde Alex žije. Oba jsou ze setkání nadšení a je jasné, že mezi nimi ještě stále přetrvává silné pouto. Domluví si schůzku v baru … Tam si dlouze povídají o minulosti, o Alexově knize a o tom, že se naposledy viděli před 2 lety. Nakonec Alex pozve Joannu na večeři s přáteli. Truman se Sandrou je už očekávají a všichni se dobře baví. Truman pak, když Alex a Sandra odejdou kouřit, poví Joanně o Alexově pařížské přítelkyni Helen. Michael se několikrát pokouší Joanně dovolat, ale ona to nebere, teprve při posledním pokusu odpoví. Vše je údajně v pořádku. Michael měl služební večeři s klienty a nakonec se s Laurou dohodne, že si ještě sami dva dojdou na drink … Joanna s Alexem dlouze hovoří o tom, proč jejich vztah nevyšel, přestože jim spolu bylo dobře. Joanna se příteli svěřuje, že na něj často myslí a manželovi o něm nikdy neřekla. Napětí mezi oběma pomalu roste, minulost se připomíná s nečekanou silou … Laura mezitím okatě svádí Michaela a nakonec ho pozve k hotelovému bazénu, kde teď v noci nikdo není. Michael jen nerad svolí k tomu, aby se svlékl a vykoupal se s ní. Ve výtahu, který je veze zpět do pokojů, ji začne vášnivě líbat a nakonec se s ní vyspí … (TV Prima)

Marys

Zaujímavý film. Nijak síce nezabudnuteľný, no aj tak sa naň veľmi dobre dívalo. Kvalitní herci s charaktermi ich postáv (možno až na Evu Mendes, ktorú som až tak vidieť nepotreboval), dobrá kamera, námet, vkusne otvorený záver. Ale vážne nijak extrémne výnimočné, o čom by sa dalo rozprávať a dívať sa na to dookola. ()

fredisek

Jaké to je potkat po čase někoho, koho jste milovali? A máte vůbec jistotu, že jste ho milovali, nebo jste si to jen mysleli. Teď přece milujete někoho jiného, ale co když taky ne? Prvotřídní snímek o prvotřídně běžném klišé snad každého života! Skvělá Keira Knightley ve skvěle zpracovaném filmu s chytrými dialogy. Newyorské taxíky, restaurace a loftové byty, magické spojení mezi Paříží a New Yorkem. Tenhle film je skvost, jaktože nemá aspoň deset Oscarů? ()

sona123

Věřit muži, ženě...kdo dokáže víc klamat? Kdo má jaké zásady? Kdo odolá nástrahám a kdo skrývá jaké tajemství? Zajímavě obsazené "drama" se dvěmi dvojicemi a jejich příběhem. V hlavě mi film pravda dlouho nezůstal, ale dívat se, to mne bavilo. ()

Strike

Úchvatná Keira, skvělá hudba, výtečný noční New York, příjemná atmosféra. Bohužel chvílemi zdlouhavé a moc nefunguje chemie mezi Worthingtonem a Mendes. Jinak ale veliká spokojenost.8,5/10 ()

Lachvos

Tři věci: 1) Dobře zahraný a napsaný snímek. 2) I když většina filmu je vedena čistě hypoteticky o lásce a podobných věcech, z většiny z toho nesouhlasím, což mi ovšem neubírá na objektivitě ani snímku na dobrém hodnocení. 3) Hlavním tématem je žárlivost a důvěra. První jmenované je špatnost, se kterou musíme bojovat a držet ji na uzdě, i když tam stále někde je, ptž jen nabubřelec by neměl strach o to co miluje. A to druhé? To s tímto vůbec nesouvisí, i když se tak většina lidí domnívá... ()

Sundance23

Nic moc originálního,podobné filmy s otevřeným koncem se mi docela líbí,člověka donutí přemýšlet co by sám dělal v podobných situacích.Samu Worthingtonovi nemůže mít nikdo nic za zlé,vždyť kdo by odolal překrásné E.Mendes. ()

kdosizrosy

"So, tell me something that counts." - "It's been too long since I've seen you." - "I meant something personal." - "That is something very personal." Poeticky a jaksi snově bolavá konverzačka pro ty, kteří . V případě, že se vám nic podobného nestalo nebo k tématu nemáte z nějakých důvodů osobně blízko, snad se ani nedívejte - nic vám to totiž neřekne. Příběhy jednoho manželství a dvou párů, dvě podoby nevěry a nejen to. Snímek sice podsouvá otázku, která nevěra je horší - duševní nebo fyzická - ale dá se v tom najít mnohem víc. Že v životě lidi volí raději snazší cesty, žijí s těmi, se kterými je to jednodušší, byť mezi nimi není nic jako duševní pouto. Zatímco aférka kolegů z práce je věcí v dnešní době poněkud všední, to, o co jde v příběhu druhém, se lidem už tak nestává. Právě v tom je trochu kámen úrazu, manželova nevěra úplně tak nebaví, je obsahově plochá a s porovnáním roviny Joanny a Alexe vyznívá dost do prázdna (byť potřeba tam je). Příběh známých z dřívějška, o kterých okolí ani jednoho neví a nikdy asi vědět ani nebude, je totiž scénáristicky bohatý, intimně osobní, je tam spousta pasáží, s nimiž se člověk prostě chtě nechtě ztotožní (a jako bonus k tomu má pak divák i fešáctví Keiry i Guillauma.) Last Night ale bohužel kazí i herecké výkony filmového Michaela (ten chlap se tváří všude jako dřevo) a Laury (Eva Mendes vypadá jako luxusnější štětka - je to tak- a tím stylem i hraje) a ani krásný soundtrack z tohodle filmu neudělá nic víc než komorní příběh pro pár lidí. (+ snad nejlepší konec, co jsem kdy viděla!) Už dlouho, dlouho mě nic tak nezasáhlo. "I think, maybe I've never wanted this to change. Everything changes, but this still hasn't." ()

JK-Stinger

Pro mě hodně zbytečný film, nebýt toho výborného obsazení, asi bych to poslal rovnou do kytek, takhle aspoň byly ty nudné role celkem solidně zahrané. ()

Gore

Celý film zachraňuje herecké obsazení celé čtveřice, zejména Keira zde předvedla jeden z nejlepších svých výkonů, nicméně dialogy jsou poměrně o ničem, což trochu vádí, když se jedná o dialogový film. ()

Pawlisman

Neviděl jsem dlouho takto příjemný a atmosférický romanťák. Film, který vás vtáhne do duševních pochodů hrdinů. Skvělý konec. Úžasná Keira. Nemám co bych vytkl. 9/10 ()

Florfila

Která nevěra se počítá a která ne? Ta fyzická, nebo ta psychická? Všeobecně je známé, že muži podvádí tělem a ženy srdcem. Včera v noci tomu nebylo jinak... Ale bylo to krásně podané. "Je to pes nejlepšího přítele jejího manžela." ()

kubyno

Tadjedin mě hodně zaujala - její styl vyprávění, protkané Mansellovou úžasnou hudbou, se skvělými herci (čtyři krásně se doplňující protiklady), je velice jemné, ovšem s velice silným zážitkem. A Guillaume Canet je určitě francouzksý bratr Bradleyho Coopera. ()

Olaf7

Eva Mendes má takový grády, že by se s ní vyspal i Ricky Martin a celkově ten film pozvedla do vyšších pater. Jinak ten film byl chladnej jak mrazírna v Mekáči a Keira Knightley má v sobě žáru jako výrobky od Nowaca. ()

Kiedes

Zvláštní jak se v průběhu filmu měnily mé sympatie k postavám. Už od první hádky mi nebyla příjemná Keira a poté ani její expřítel Canet. Worthingtonovu románku jsem fandil daleko víc, možná kvůli Evě Mendes, která mě přitahovala naprosto vším co dělala, možná kvůli tomu, že jsem věřil, že by to Michael neudělal.. Škoda tak otevřeného, ale přitom uzavřeného konce( zní to šíleně, vím).. ()

andrejbed

Jedna noc, jeden manželský pár a řešení "cobykdyby"... Je osud opravdu tak zákeřný a zahrává si s námi, nebo si za to tak trochu můžeme sami? Já věřím v "osud", který mi naplánoval Bůh, a zároveň v to, že pokud budeme s mým partnerem k sobě maximálně upřímní, Last night nikdy nebudeme muset prožívat... ()

theSaint

Pravdivé, příliš pravdivé a tudíž uvěřitelné. Keiru Knightley a Sama Worthingtona jsem nikdy nemusel, ale v tomhle snímku byli skutečně dobří. Největší plus vidím v Canetovi, který je vyloženě sympaťák a do své role se perfektně hodí. Eva Mendes také nezklamala, v roli pokušitelky sedí fajnově, přece jen, je to neuvěřitelně krásná žena s vrozeným sex-appealem. Pro někoho, kdo už má něco za sebou, to je určitě zajímavě nastavené zrcadlo. Fajn komentář: Terez.S ()

goniss

mohla bych tu naspat vššechno, co uz bylo receno, ve vem podani.. Misto toho zminim jedinou vec, kvuli ktere mam labost pro tenhle film - ituace mezi Kierou a Canetem.. Ja se proste cely film hltala ty jejich nevinne zamilovane pohledy, jejich celkova situace se mi libila.. a to jak to koncilo se mi libilo.. Canet je kořen, je to 'fešak jak cyp', a mi se hrozne libillo to co se delo kdyz byli spolu, a potom co odjeli.. tak nejak mam docine stejne pocity posledni dobou.. ()

Muž s obrovskou budoucností...

Muž s obrovskou budoucností...

18.11.2008