Michael Harding (Penn Badgley) se vrací z vojenské školy domů, kde na něj k jeho údivu čeká šťastně zamilovaná matka (Sela Ward) a s ní i její nový přítel. Jmenuje se David (Dylan Walsh) a s Michaelem se tak trochu znají. Postupem času začíná mít Michael z nového přehnaně ochotného obyvatele domu stále podivnější pocit. Je opravdu tak dokonalý, jak ho vidí matka, nebo snad skrývá i svou temnější tvář? (oficiální text distributora)

Deratizer

K tomuto filmu se nehodí škatulka horor ani náhodou, je to celkem napínavý thriller který nehýří krví ani násilnými scénami, film je prostě založen na atmosféře, která působí výborně. Herecké výkony taky nejsou špatný, je to dobře natočený, nejsilnější akce je klasicky až ke konci, který by se dal klidně ještě více zdokonalit a zahustit do více psycha. Film jako celek není nic vyjímečnýho a originálního, pač takových podobných thrillerů je tuna, ale je to přece remake filmu z osmdesátých let, kdy to originální a neohraný bylo. Ikdyž se film rychle zapomene, tak je zážitek ho zkouknout, ty čtyři hvězdy si to jedno zkouknutí u mě vydobylo. ()

xavierr13

Síce som po rôznych recenziách čakal niečo iné, ale pôvodní Otčím je stále pôvodní Otčím, ale vo finále to nebol až tak blbý film. Dej sa povetšinu drží pôvodneho filmu, veľa vecí je tu dost podobných, samozrejme je tu tiež dost elementov dobrých dnešnej dobe, takže človek vlastne od filmu vôbec nič nového ani nemôže čakat a ani tu nič nového nie je. Ale je to aj tak docela fajn thriller. ()

Hapretor

Standard thrillerů podobného ražení. Dylan Walsh nehraje špatně, ostatní také ujdou. Dobře se na to kouká, zabaví a neuspí. Na druhou stranu - kdo více kouká na filmy, hned ví, jak to dopane a co se bude dít dál. Nepřekvapí, ale nezklame. U mě dobrý. ()

Olík

David Harris je psychopat, jehož fascinuje spořádaný rodinný život. Malou kaňkou na jeho chování je fakt, že jeho soužití s rodinou, které chybí mužský faktor a do které se vloudí, nekončí právě happy endem. Remake 20 let starého hororu Josepha Rubena tentokrát hraný spíš na thrillerovou strunku. Stejné nebo značně podobné téma jsem kromě zmiňovaného originálu, mohli vidět už v tisíci jiných filmů. Z tohoto důvodu nehledejte žádnou originalitu nebo neočekávané zvraty! Dostane se Vám však celkem solidní práce s napětím a atmosférou. ()

Rathalos

Tak v porovnani tohto remakeu s originalom sa mi predsa len tento film pacil viac,najvacsim plusom je pomaly gradujuca mraziva atmosfera a herecke vykony na cele s Dylanom Walshom,ktory ma presvedcil,ze je cvok,cize udelujem 4 hviezdicky...:-) ()

foundation

Vcelku nie najhorsi thriller. Co bolo plus ze cely cas sa film snazil predchadzat tradicnym klisovitym scenam a dialogom resp aspon sa ich snazil obmienat v urcitej miere. Teda az na ten zaver. Znova natocit poslednych 10 minu trochu zmysluplnejsie a hodnotenie by bolo mozno este lepsie. Prave ten koniec je hlavna slabina. Povodneho Stepfathera som bohuzial nevidel a tak nemam moznost porovnat ho ale urcite si ho pozriem.. A mozno by pomohla aj o 10 minut kratsia minutaz. Ale pozerat sa na to da dobre aj ked je to bohuzial len film vyslovene na jedno pozretie.Celkovo by som to ohodnotil na nejakych 65 percent ()

n3uro

Atmosféricky první hodina je super (i když se už začínají vyskytovat ony nelogické neduhy a chyby) a až na sice úplně předvídatelnej ale pěknej konec, je to prostě film kterej ničím nezaujme. A nezachrání to ani ex House, ani plastický chirurg z Nip / Tuck a už vůbec nádherné tělo Amber Heard. Ne ne, Mr. Brooks je profesionální práce :) ()

cerbygerby

Opět jeden film na který jsem náhodou narazil v telce, a znovu jsem byl mile překvapen. Hlavní hrdinové byly sympatičtí, takže mě film hned od začátku zaujal a jen sem čekal kdy příjde od otčíma ta agrese... dočkal jsem se a film hodnotím vysoko 4* ()

CharlieSs

Jo, hodně dobrý, pěknej psychopat. Ale v jednom úseku mě to donutilo dokonce brečet, když zabil toho nevinného otce nebo paní s kočkama. Ale co, psychopat zabije každého, kdo zjistí, že není tím, za koho se vydává. Strašně mi lezla na nervy ta holka, nejdříve mu nevěřila ani slovo a potom, když ho psychopat přizabil se mohla uřvat. No jo, někdy je lepší věřit i tomu, co zní naprosto šíleně. Na ty 3* to ale je. ()

Kingjiri

Nejde o špatnej film, ale kromě sympatickýho castingu nebo filmařiny nemá čim zaujmout. Škoda, že se nepodařilo mnohem víc zužitkovat dobře vybranýho představitele záporáka (otčíma) a poskytnout třeba taky větší vhled do jeho psychopatický mysli. Mysteriózní atmosféra panuje jenom v úvodu, napětí se podaří vyvolat jenom párkrát a zajímavější (jediná) akce se objeví až v závěru. Taky mi přišlo podivný, jak moh David žít několik let v několika rodinách, aniž by se prozradil (falešný čočky; neochota se fotit; kde moh pořád vydělávat prachy pro rodinu, když nechtěl dávat občanku; jak se moh neustále vyhybat situacím, kdy by musel svojí identitu prozradit apod.). Kdyby šlo o první a poslední rodinu, byl by příběh hned uvěřitelnější. Ženský jsou sice občas blbý, ale takhle snad ne. Pěkně nakroucená žánrová rutina, která občas nudí a nedává žádnej důvod si na ní v budoucnu vzpomenout, dvě silnější hvězdy. ()

PEZ

Štandardný psycho-thriller, akurát tak slušne natočený, že nenudí. Výborne bol vybraný do hlavnej role Dylan Walsh. A samozrejme poteší mladučká Amber Heard, ktorá sa celý film promenáduje pri bazéne v plavkách. :) K lepšiemu zážitku dopomáha aj fakt, že film je natočený podľa skutočného vraha z New Jersey, ktorého chytili až po 18 rokoch a aj to len vďaka televíznemu programu America's Most Wanted (!). 6/10 ()

cinemaboy7

Tuctový, tradiční thriller o další neúplné americké rodině a jejím novém členovi, tentokrát o otčímovi. Je to obyčejné, okoukané a ohrané. Ale stejně jsem čekal, kdy poprvé milému taťkovi /v podání plastického chirurga Walsche/ hrábne, kdo se mu jako první připlete do cesty, koho prvního sejme a kdo první objeví, že "tady něco nehraje". Na nedělní podvečer docela milá zábava. ()

Angelos

Ne, ani Penn Badgley a Amber Heard nezachránili tento film. Příšerná nuda, prakticky bez atmosféry a to jsem si film pouštěl ve 2 ráno... :D Ach jo :( ()

Petulka88

Přiznávám se, že původního Otčíma si už úplně přesně nepamatuju, ale jeho předělávka z roku 2009 patří k těm lepším remakům, z kterými se poslední dobou roztrhnul pytel. A ani Dylan Walsh svému předchůdci Terrymu O´Quinnovi ostudu nedělá. Za mě docela spokojenost, mohlo to totiž dopadnout mnohem, mnohem hůř (viz. nová Noční můra v Elm Street). ()