Michael Harding (Penn Badgley) se vrací z vojenské školy domů, kde na něj k jeho údivu čeká šťastně zamilovaná matka (Sela Ward) a s ní i její nový přítel. Jmenuje se David (Dylan Walsh) a s Michaelem se tak trochu znají. Postupem času začíná mít Michael z nového přehnaně ochotného obyvatele domu stále podivnější pocit. Je opravdu tak dokonalý, jak ho vidí matka, nebo snad skrývá i svou temnější tvář? (oficiální text distributora)

bourec

Joseph Ruben kdysi na konci devadesátejch let natočil ryzí thriller,podle kterýho pak vzniklo spoustu podobně laděnejch filmů.Něco jako ve scifi horrorech Vetřelec.Remake Otčíma není špatnej,ale už to příliš nepobaví.Zaprvé nudnější první polovina,pak zbytečný teenagerský scény z bazénu(ten chlapec by příživník,nebo co?),a tak to alespoň trochu zachraňuje ten dramatickej konec.Dám s přivřenejma očima 50%. ()

Nautila

Průměrný ,ehm..thriller, který ničím nezaujme a ani neurazí. Vše je přesně nalajnováno tak, jak se čeká, žádné pořádné nápady či nové postupy. Jediné, co mi opravdu hodně vadilo, (až na ta "lekačková a napínavá" klišé) byla neustála rádobyrocková hudba. Celkově hodně připomíná Disturbii, zvlášť na konci. Jeden z těch, na které hned po skončení zapomenete. ()

Mefistofelle

Od tohto thrillero-hororu jsem nečekala moc, ale byla jsem příjemně překvapená. A to nejen skvělým výkonem Dylana Walsche v roli ujetého fotra. Jde zejména o to, že ačkoliv se nejedná o nejoriginálnější námět na světě a nic nového nepřináší, nenudila jsem se u toho - což je velmi podstatné. Má to říz, děj je hezky plynulý a k dokonalosti chybí jen málo. Rozhodně tak můžu říci, že v rámci tématu rodinného teroru je to jedna z těch nejlepších věcí. The Stepfather určitě doporučuju. ()

Streeper

Začátek filmu mě zajal, čekala jsem skvělý thriller plný překvapení. Ovšem celých 80 minut jsem se nudila. Atmosféra v celku ušla. Pár vražd, které jsem předvídala. Posledních 15 minut stojí za shlédnutí, konečně se tam něco dělo, ale i tak nic moc. ()

zette

Jit na to do kina, asi bych byl zklaman, ale na vecerni televizni koukani se jedna o velmi solidni thriller. Ten sice neni nijak originalni, ale postava dokonaleho otcima se povedla. ()

Juto

Nešikovný remake kultového thrilleru z roku 1987. Najviac ma štvala atmosféra, ktorá filmu chýba a k tomu film je bez napätia. 4/10 ()

Loki81

Bla, bla, bla... originalita? Zapomente... napeti? Zapomente... jakekoliv jine plus? Zapomente... nechybel ani v jinak komplet proslunenem filmu maxiklisovity nocni konec v destive bouri :( never more! ()

URBAN

Je to první film, který jsem na toto téma viděl a je zpracován skvěle, jenomže mám pocit že z toho šlo vymáčknout více. Trochu se mohlo zapracovat na psychologii otčíma. Nepůsobil na mě tak úplně dojmem, který by jsem chtěl. Jinak postavy byly trochu "hororově blbé", ale nic co by bilo do očí. ( 9.7.17/MAC ) ()

Copacabana

Na prvý pohľad vizuálne obstojné, no keď sa človek snaží zapozerať, ani sa nedarí, pretože dej je aj napriek slušnej téme nudný, bez nápadu, predvídateľný a ľahko sa na ňho zabudne. Príde mi to dosť slabý odvar, a jeden z wannabe psycho thrillerov, ktorý sa tvári byť niečím, čím v skutočnosti nie je. S takýmito filmami nemá cenu strácaať čas. ()

Khumbac

Barvy, střih, kamera všechno dobré. Dokonce i sympatičtí herci. Závěrečná scéna také par-excelans. Ale nepochopil jsem zbytečně riskantní chování otčíma. Spousta logických chyb v jeho skutcích mi po čase začlo lézt na nervy. ()

arbitr

Original jsem neviděl a asi si ho ani nepustím. Hlavni postava nesympatická, ale od masového vraha bych čekal víc. V porovnání s The Lovely Bones slabý čajíček. Jediné co bych pochválil je místy hutná atmosféra a vhodně zvolená hudba. ()

ecceHOMMO

Remake v celku podarený...zachovávajúci si tvár originálu....kde všetko má svoj čas a celý príbeh je budovaný po malých kúskoch.... ()

Bobik9

Slušná napínačka, které na dokonalosti ubírá podstatný fakt, že od začátku víte, jak to skončí. Jinak Dylan Walsh jako vraždící otčím je výborný a celý film má skvělý soundtrack. Těžko posuzovat původní verzi z osmdesátých let, ale vzhledem k tomu, že ten námět je tak jednoduchý, tak asi nemá cenu na ní ani koukat, protože by to byl ten samý film, akorát bez notebooku a mobilu. Nicméně v tomto případě platí, že v jednoduchosti je síla. ()

Ryuuhei

Klasika žánru. Nedůvěřivý člen rodiny, nesmrtelný psychopat... ale je to alespoň trochu zábavný snímek. 60% ()

lennyd

Když Susan potká Davida, ovdovělého (a přitažlivého) muže, věří - že se začalo blýskat na lepší čase. Se svým bývalým manželem se nerozešla v dobrém, a David se zdá být jeho pravým opakem - příjemný, milý, rodinně založený. Jenže po návratu syna Michaela začínají v rodině první rozpory a i když to zamilovaná Susan nevnímá, začíná se ukazovat Davidova pravá tvář. Pro to, aby měl David spokojenou rodinu, udělá cokoliv ... Nevím komu se podařilo zaškatulkovat tento film do kategorie Horor - s tím má pramálo společného. Thriller ano, ale horor to v žádném případě není (a kupodivu to není ani horor pro diváka, tento film shlédnout). Není to sice ani žádný odvaz, a ani na mne nepůsobil tak jako třeba Orphan, ale to, co jsem od filmu očekával jsem dostal. Dylanu Walshovi role muže dvou tváří dokonale padla (a přitom je to jinak velmi příjemný herec), ostatní herci už tolik prostoru nedostávají (teda kromě Amber Heard, která ve filmu dělala reklamu na plavky - oblečená byla snad jen v jedné scéně). Celkově lepší průměr, za podívaní film určitě stojí... ()

ivan bohatyr

Nefotogenický chlápek za sebou maže svoje svotky, co je na tom divného? Film celkem o ničem, slabé překvápky ze zadu nikoho nevystraší, rodinné neshody -> na horor slaby a na nějaké ty vraždy se můžete podívat i ve zprávách. Krom poslední desetiminutovky, která celkem ujde, není o co stát. ()

Pajkenzi

Skvěle propracovaný film... nechybi tam vůbec nic je tam akčnost je tam napětí což v tomhle žanru nesmí chybět.. Líbí se mi prostředí v kterém se film odehrává... herci se mi libí do filmu se paradně hodí. Nemám co bych vytkla. Dokázala bych se na něj divat pořád dokola.. Top Film pro mě :-) ()

YumiOkami

hodnotim lepe, nez original; v tehle verzi se mi vic libil konec (v originalu jsem si PRALA, aby to skoncilo takhle) a prekvapili me i nekteri herci - 𝗽𝗲𝗻𝗻 𝗯𝗮𝗱𝗴𝗹𝗲𝘆, ktery vyjimecne NEHRAJE psychopata a maly 𝗯𝗿𝗮𝗲𝗱𝗲𝗻 𝗹𝗲𝗺𝗮𝘀𝘁𝗲𝗿𝘀, kteryho ted naprosto zboznuju (skupina 𝘸𝘢𝘭𝘭𝘰𝘸𝘴, hraje na kytaru a zpiva!!!!). — videla jsem na zacatku v titulcich jmeno “amber heard” a hned jsem vedela, jaky bude jeji herecky vykon. ano, byl hrozny. ale aspon michaela nemlatila. — libilo se mi, jak poukazali na original hlaskou “who am i here?”. tentokrat to ale nebyl jerry... || - “𝚃𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚝𝚑𝚒𝚗𝚐 𝚛𝚎𝚊𝚕𝚕𝚢 𝚐𝚎𝚝𝚜 𝚝𝚘 𝚖𝚎, 𝚝𝚑𝚊𝚝 𝚜𝚘𝚖𝚎𝚘𝚗𝚎 𝚌𝚘𝚞𝚕𝚍 𝚍𝚘 𝚝𝚑𝚊𝚝 𝚝𝚘 𝚑𝚎𝚛 𝚘𝚠𝚗 𝚌𝚑𝚒𝚕𝚍𝚛𝚎𝚗.” - “𝙼𝚊𝚢𝚋𝚎 𝚝𝚑𝚎𝚢 𝚍𝚒𝚜𝚊𝚙𝚙𝚘𝚒𝚗𝚝𝚎𝚍 𝚑𝚎𝚛.“ 🏠🔪 ()