Nebeskému studentovi Angelo Žáčkovi (J. Budař) teorie příliš neleze do hlavy. Což raději prokázat své schopnosti v praxi? Napravit hříšníka Vincka (J. Plesl), nad nímž už celé nebe zlomilo hůl, je pro něj přece hračka a diplom anděla strážného bude v kapse. Je ochoten dokonce použít metody, které nejsou nebi právě vlastní. O Mistra (B. Klepl) se pokoušejí mrákoty. Co zbrklý Žáček hodlá spáchat, to nebe ještě nevidělo. Dopálený pedagog vyráží za nezdárným studentem, aby mu zabránil v neandělském počínání. A snad by se mu to i podařilo, kdyby dorazil o chvíli dřív. Teď je hříšník peklu ještě blíž a Žáček se nikdy nestane andělem strážným. Otřesený student se pod dozorem Mistra znovu pouští do polepšování nenapravitelného Vincka, ale tentokrát, bude-li třeba, nasadí i vlastní kůži… (Česká televize)

ostravak30

Úvod pohádky nabízí výborného Klepla a Budaře. Ještě jedna dvojice je v pohádce výborná a to jsou strážní, navíc se vtipně doplňují. A i sluha Jan Vondráček je vtipná postavička. Originálním nápadem je sundávání křídel andělů na zemi a nebeské vyhlášky. A že by jel král do Afriky? To se taky v pohádkách nevidí. Na druhé straně B. Klepl v převleku draka je dost ubohý. Je mu pod ním vidět téměř celá tvář, takže jeho převlek nepůsobí ani komediálně ani logicky - hlavně tedy to, že to král nepřehlédne. Děti nejsou hloupé. Já bych to viděl jako takovou nenáročnou epizodu ze života nebe. Nebo sondu do duše běžného člověka, který se napravil. Anebo do třetice - kraťoučký dokumentární návod pro studující anděly, kterak napraviti hříšníka. ()

88Radium

Jednoduchá a krátká pohádka, která ale na rozdíl od mnohých novinek uváděných v hlavním vysílacím čase má vtip. Andělé jsou výborní a strážce Tomáš Turek nemá chybu. ()

honzic

Překvapivě příjemná bláznivější pohádka s vtipným Budařem, Kleplem a Lábusem. Sice to není herecky nijak výborné, ale děj jde dobře a potěší jeho příjemný spád. Člověk se u pohádky, zasměje a nenudí. Hodnocení: 60 % ()

aiv

prostředí krásné, děj hrozný, herecký výkon strašný. dávám jednu * za tu přírodu a prostředí. jinak jsem se horko těžko dočkala konce. jinak utrpení. ()

tsatsiki

Průměrná televizní pohádka. Výkony některých herců bavili, někteří herci nudili. Jinak příběh byl docela předvídatelný, asi nejvíc tu zářil Klepl a Budař a pak mě bavil Noha s Turkem, kteří hráli chamtivé rádce. 55% ()

Horác

Pohádka místa až příliš uřvaná, místy až příliš připomínající Anděla Páně. Ale dívalo se na ni povětšinou hezky, měla vtip a udělala mi radost. ()

Lilith03

Souhlasím, že je zde napodobenina Anděla páně a ta křesťanská propaganda. Ale ani jedno mi nevadí. Bohumil Klepl byl skvělý, Zuzana opět na jedničku, mám ji moc ráda v takových pohádkách. Jaroslav mě tady taky bavil, role pro něj byla doslova na míru a romantická linka roztomilá a hezká. Z těch primitivnějších pohádek je tahle za mě jedna z nejlepších a proto také plný počet hvězd. ()

Medea86

Podle mě teda moc nešlo o výchovnou pohádku. To napravování hříšníka vzali jen tak, aby se neřeklo. Vlastně se Vincek zase tolik snažit nemusel, aby se nedostal do pekla. Víceméně to za něj udělali ostatní a on pak dostal princeznu. Takže to je spíš realita než pohádka: jeden se dře a nic z toho nemá, druhý za sebe nechá dělat ostatní a pak líže smetanu. ()

a-ja

Debilní, nevkusné a trapné aneb jak se (zase) největší lempl a hovado dostalo do vrcholné funkce (tady krále)... Ta jedna hvězda za Jana Vondráčka... ()

rjl

Vcelku příjemné překvapení. Spolehlivě ujetý anděl Jana Budaře, s potěšením kvituji výkon v roličce Tomáše Turka. Děti se bavily. ()