Tak mile bláznivou mladou dívku jen tak nenajdeš. Audrey Hepburnová v hlavní roli americké komedie oceněné dvěma Oscary. Mezi nestárnoucí filmy určitě patří romantická komedie, jež vznikla podle stejnojmenné úspěšné knihy Trumana Capoteho. Vypráví o mladé, půvabné a emancipované dívce Holly Golightlyové, která v New Yorku poněkud lehkomyslné sní svůj sen o skvělé budoucnosti. Zatím však musí žít jen z "příspěvků na taxík a oblečení" od svých stálých pánských obdivovatelů. Její plány naruší seznámení se začínajícím spisovatelem Paulem, jenž se přistěhuje do domu, kde bydlí... (Magic Box)

hazdrova

Dovoľte mi, aby som vyjadrila úprimnú sústrasť nad dvoma hodinami, ktoré som tomuto filmu venovala s vedomím, že uvidím niečo spešl. Ževraj je to kultový film. Neviem. Možno len ja som tam nevidela tie úžasné skryté náznaky, ktoré by tento film mali robiť velkolepým. V podstate som sa od začiatku do konca nudila. 2* ()

Havala

Bohužel sem byl zklamán, dějově totiž absolutně nudné, asi mi utekl nějaký vnitřní význam. Asi nejsem kompetenzní k hodnocení takovývh filmů, ale dalo to práci se dodívat až do konce. 30% ()

nmarca

Tahle údajná legenda mne zklamala;kdyby tu nepochopitelně praštěnou holku nehrála nezaměnitelná Audrey Hepburn a nebyla tam ta nesmrtelná píseň Moon River, tak je to již dávno zapomenutý průměr. ()

Asdas

Audrey Hepburn....ďalej dlho dlho dlho...........nič a ostatný herci ! Je to samozrejme veľká škoda ,pretože ak by mužskú hlavnú postavu hral nejaký veľký herec tej doby...hmmm ()

ozzman111

Ja fakt neviem prečo, ale film ma nebavil. Romantická komédia, ktorá bola vo svojej dobe jedinečná, pôsobí dnes uťahaným dojmom a nezaujme ako v čase vzniku. Proti Audrey Hepburn žiadna výtka. Excentrický, plný výkon. ()

Sagisia

Skvostná hollywoodská bláznivina. Jedinečná atmosféra. Moonriver. Audrey. Malé černé. New York. Jednou bych se chtěla dočkat toho, že se, stejně jako Audrey, budu ráno probouzet s dokonalým kompletním makeupem a účesem, aniž bych kvůli tomu musela hnout brvou... ()

Darkone444

"People do fall in love. People do belong to each other, because that’s the only chance anybody’s got for real happiness." Film jsem viděla několikrát a stále si ho s radostí pouštím znova a znova. ()

Alca

Úchvatný od začátku až do konce. Spolek s řezníkem a kráva na zdi - není nic lepšího pro mladou dámu. Audrey Hepburn je prostě kouzelná, a s jakou lehkostí. Neuvěřitelné. A po Peppardovi blázní všechny. Neuvěřitelný. Bylo to fakt osvěžující, musím se někdy podívat znovu. Je vám smutno? Podívejte se na SuT! Prší a chcete něco povzbudivého? Podívejte se na SuT! SuT je lék na všechno. ()

Cherry_Bomb

Jeden z tých filmov, ktorý ma dokáže ohromiť zakaždým, keď si ho pozriem. Hlavnú príčinu má na tom určite Audrey Hepburn, ktorá celému filmu dodáva pôvabnú jemnosť a sympatický George Peppard na ktorého sa naozaj dobre pozerá. Mladá a krásna Holly, ktorá chce viac ako má a snaží sa to získať rôznymi spôsobmi. A nadaný spisovateľ Paul, ktorý sa jej pokúša ukázať čo je láska. Celý film oživujú momenty ako ,,poďme dnes robiť to čo sme ešte nikdy predtým nerobili" a vtipný a večne rozčúlený sused, ktorému Holly strpčuje život. Raňajky u Tiffanyho sú skrátka skvost. ()

lucka603

Příběh Holly Golightly (fantastická Audrey Hepburn), půvabné ženy, která hledá sebe sama a s optimismem řeší i těžké životní situace si i po letech získává další a další diváky a není divu - tento nezapomenutelný příběh má mnoho, co nabídnout - humor, ironii, romantiku a v neposlední řadě nádhernou hudbu Henry Manciniho. ()

kubilov

Snídaně u Tiffanyho je dnes už kultovní romantická komedie se zřejmě tou nejkrásnější Audrey Hepburn, protože nikde jindy snad nebyla krásnější a skvělejší. Ta roztomile prdlá naivní holka jí perfektně padla, a tak nebýt jí, nebyl by film ani poloviční. Její filmový partner, George Peppard, nebyl sice tak sympatický a "handsome" jako její jiní filmoví kolegové (Peter O'Toole, Cary Grant, William Holden...), ale své si odehrál a nakonec vlastně vůbec nevadil. Tím, kdo mi naopak vadil dost, byl pak ten nervní číňanskej domácí, jehož existenci v celém filmu naprosto nechápu. Naštěstí tam teda aspoň dlouho nebyl, jinak je Snídaně moc milý film, který je díky Audrey nezapomenutelný. ()

DjsVorel

Ne, ne, ne....Nemůžu si pomoct, ale tenhle film je podle mě trochu přehodnocený. Nemyslím samozřejmě tady na csfd, kde 83% je poměrně adekvátní hodnocení, ale celkově v tom, jak je ten film prezentován a jak se o něm mluví v superlativech, tak bohužel já jsem si z něj na prdel nesedla. Srovnám-li s Prázdninami v Římě, tak to podle mě je minimálně o jednu hvězdičku někde jinde a na plné čáře vyhrávají Prázdniny. Miluju staré filmy, mám ráda filmy s Audrey Hepburn, ale tady mně něco chybělo. Já nevím, jestli ten příběh byl pro mě trochu nemastný-neslaný, nebo zpracování mně přišlo poněkud odfláknuté. Trochu mě to připadalo, že tenhle film se spoléhá na dobré herecké výkony a i tady si nejsem úplně jistá, jestli ze sebe všichni vytáhli maximum. Kromě Audrey, která byla jako vždy kouzelná. Ale abych jen nekritizovala, tak i Snídaně u Tiffanyho má své kouzlo. Film plyne a víc si ani neuvědomujete, že běží poslední scéna. Samozřejmě je to klasika a rozhodně si myslím, že je povinností tenhle film vidět. ()

Blake Edwards: 1922 – 2010

Blake Edwards: 1922 – 2010