Tak mile bláznivou mladou dívku jen tak nenajdeš. Audrey Hepburnová v hlavní roli americké komedie oceněné dvěma Oscary. Mezi nestárnoucí filmy určitě patří romantická komedie, jež vznikla podle stejnojmenné úspěšné knihy Trumana Capoteho. Vypráví o mladé, půvabné a emancipované dívce Holly Golightlyové, která v New Yorku poněkud lehkomyslné sní svůj sen o skvělé budoucnosti. Zatím však musí žít jen z "příspěvků na taxík a oblečení" od svých stálých pánských obdivovatelů. Její plány naruší seznámení se začínajícím spisovatelem Paulem, jenž se přistěhuje do domu, kde bydlí... (Magic Box)

LencaN

Velké zklamání. Snídaně u Tiffanyho je pojem, je to klasa, alespoň podle toho, jak se o tom vyjadřují ostatní. Chtěla jsem taky zjistit, co na tom všichni máte. Ale bohužel mě to vůbec nebavilo. Audry Hepburn byla kouzelná, roztomilá uličnice, která se dívala jen na to, jak se dostat k penězům. Ale ani tak mi nebyla její postava zrovna sympatická a nedá se to říct ani o nikom jiném v tomto filmu, vůbec nikdo mě neoslovil. Navíc jsem sledovala v češtině a dabing byl nehorázně špatný. Nelíbil se mi děj, móda byla fajn, ale ten místy hrozně ukecaný scénář to utápěl. Když spolu hlavní dvojka trávila den, trochu se to zlepšilo, ale příchodem Jihoameričana do života Holly se to zase celé pokazilo. Opravdu mě to vůbec nebavilo. Na oko to vypadá strašně hezky i celkově to má svou hodnotu - ukázat, že Holly hledala jen to pozlátko, ale ve skrytu duše to byla venkovská srdečná holka. Ale co naplat, když to bylo podáno tak laksně. Achjo, že já od filmů ještě vůbec něco čekám, vždycky mě to akorát zklame. ()

Dacsus

Ak si to porovnám s novšími romantickými komédiami, nič moc (Notting Hillu to imo nesiaha ani po nechty na nohách) - jediný dôvod kôli ktorému to má zmysel vidieť je samozrejme Audrey Hepburn, toť vsjo. S As good as it gets nezrovnateľné... ()

zigy

Kdyby toho Japončíka nedaboval Postránecký, byla by to trapná postava, takhle je to oživení místy trochu mdlého příběhu. Místy je poznat, že to režíroval panterovský Edwards. Audrey (Postlerová) v tomhle filmu překvapivě nesympatická, na to, že bychom ji měli fandit. A to je problém. Humoru taky poskrovnu. Ústřední píseň mistra Manciniho je však jasná jednička na žebříčku romantických písní, fakt lahůdka. Konec sice krásná slaďárna, ale až moc nevěrohodná. ()

Amalberga

Audrey Hepburn miluju! Četla jsem i filmovou předlohu a nedokážu si nikoho jiného představit v roli božské Holly Golightly. Scénky jsou humorné, Audrey naprosto bombastická a závěrečná scéna v autě mě stále dojímá. P. S. Viděno nejméně pětkrát. ()

VLADEK

Čím jsem starší tím více rozumím tomu, proč se ženám tenhle film líbí. Před 20 lety bych mu dal tři hvězdičky. A podle mne to je cokoliv jen ne romantická komedie. ()

jooker10

Nečekal jsem, že hodnocení nakonec bude bez ztráty hvězdičky. Ale potrhlá Audrey Hebpurn a celkově uvolněný a pohodový film si to hodnocení prostě zaslouží. ()

pold

Ten film má jednu zásadní vadu - obsazení hlavní mužské role. Úplně mi to připomnělo jeden starý český krátký film cca z počátku šedesátek, kde vedle nádherně naivní Brejchové postával takový bezkrevný hloupý ňouma. V tomto případě jde o kombinaci ňoumy a natupírovaného prvoplánového seladona, což je snad ještě horší. Plus klasický nešvar všeho natočeného před rokem 1975 - každý záběr trvá nekonečně dlouho, takže děj na 30 minut je uměle naředěn na dvě hodiny. 50% ()

r007

Audrey a její herecký koncert. Všichni ostatní včetně kocoura jsou jenom komparsisté. Nádherná pohádka o jedné nešťastné holce...samozřejmě se šťastným koncem .Holly je živel. bouřka, mráz co štípe do tváře, oheń co hřeje. Je jako život vtěsnaný do jediného dne....Posledních 20 minut trošku pokulhává , ale skvostné finále je nahradí. ()

brasek

Sklamanie. Tuctová nezábavná, že vraj komédia. Romantické filmy nemusím, ale tieto staršie filmy sa to snažia udržať ešte v rovnováhe. Lenže tu mi asi všetko prekážalo. ()

Radek273

Absolutní klasika s nikterak zvláštním obsahem, avšak s neodolatelnou Audrey Hepburnovou, které je doslova všude plno. ()

Tempest

Tak přiznám se, že tato v podstatě filmová klasika mě moc nenadchla. Jsem rád, že jsem ji viděl, ale podruhé už nemusím. Audrey hrála dívku, která byla sice hodně bláznivá i milá, ale její způsob výdělku, pánové jí dávali peníze na WC i na taxíka, no nevím. S takovou bytostí by bylo dost složité žít, hlavně bych chtěl vidět, jak dlouho by jí bavilo žít "normální rodinný život". A Georgeovi Peppardovi se někdy docela divím, co vlastně na ní vidí. A nejlepší moment? To když Audrey zpívá "Moon River" na požárním schodišti, to je skutečně nezapomenutelná scéna. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 2/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

Winster

Koukal jsem na to věčnost. Je to vlastně docela dobové, s krásným ksichtem toho člověk dosáhne...je fuk, že jeho charakter nestojí za nic. Tak děkuji za další bod do sbírky ,,hezký holky to maj v životě lehčí,,. ()

ricmont

Snídaně u Tiffanyho je úžasný příběh volnomyšlenkářské dívky a zásadového muže. Oba dva mají svůj pohled na život. Ona je snílek který sní o slávě a bohatství. On je muž který má svá pravidla. Kdy se ale setkání tak si navzájem začnou měnit své postoje. Je úžasné jak tento příběh i dnešní době vypadá úžasně a stejně jako tehdy. ()

PTuranyi

Snaha o nekonformnú love story, ktorá nakoniec po takmer dvojhodinovom naťahovaní skončí úplne konformne. Postava Holly Golightly je vlastne stratená existencia možno podobne ako hrdina románu Kto chytá v žite. Bezcieľne hľadá rozptýlenie, aby unikla prázdnote a neschopnosti nadviazať hlbší vzťah či prácu, takže sa profiluje ako zlatokopka. Ona sa však skôr prirovnáva k bezmennému kocúrovi, ktorého chová. Spisovateľ Paul Varjak je pre ňu len ďalšia možnosť strávenia voľného času no preňho je Holly inšpiráciou po dlhom prázdnom vzťahu s pani Failenson, ktorá si ho vydržuje. Sám Varjak v záverečnej výčitke prednesie jej stručnú psychoanalýzu.  Scenárista sa snažil príbeh okoreniť aj humorom v podobe suseda Yunioshiho, ktorého Holly neustále vyrušuje a ako Japonec smiešne komolí angličtinu, ale nálada filmu je väčšinou melancholická. Táto hra na nelásku má svoje čaro už len preto, že obe postavy sú veľmi sympatické. Produkcia aj herci sú výborní no predsa len sa poza hlbokomyseľné vety zakráda jemná hmla pátosu, ktorá v scénach s Hollyným manželom preráža strop. 75% ()

alky

Moon river, wilder than a mile, I'm crossing you in style some day. Dream maker, you heart breaker, wherever you're going I'm going your way. Two drifters off to see the world, there's such a lot of world to see, we're after the same rainbow's end waiting round the bend my huckleberry friend, moon river and me... ()

Blake Edwards: 1922 – 2010

Blake Edwards: 1922 – 2010