Tak mile bláznivou mladou dívku jen tak nenajdeš. Audrey Hepburnová v hlavní roli americké komedie oceněné dvěma Oscary. Mezi nestárnoucí filmy určitě patří romantická komedie, jež vznikla podle stejnojmenné úspěšné knihy Trumana Capoteho. Vypráví o mladé, půvabné a emancipované dívce Holly Golightlyové, která v New Yorku poněkud lehkomyslné sní svůj sen o skvělé budoucnosti. Zatím však musí žít jen z "příspěvků na taxík a oblečení" od svých stálých pánských obdivovatelů. Její plány naruší seznámení se začínajícím spisovatelem Paulem, jenž se přistěhuje do domu, kde bydlí... (Magic Box)

evangelik

Tak tohle jsem nedal. Možná to bylo i tím, že jsem se to pokusil shlédnout až po padesátce. Vydržel jsem asi tak do půlky. Kdysi jsme měli také úplně stejného rezavého kocoura. Ten jediný mě tam trochu pohnul emocema. ()

Kivis

Hlavní role Audrey Hepburn - fajn, hudba Henry Mancini - fajn, předloha Truman Capote - naprosto super... proč já se vlastně Snídani u Tiffanyho tak dlouho vyhýbal? Vždyť už tahle trojice dává filmu do začátku solidní kapitál. A ten je beze zbytku využit. Nikdo z dalších účastníků ho sice nijak nepozvnáší, ale ani nesnižuje. Některé scény jsou famózní (Audrey Hepburn uzoufaná na posteli a nad ní se vznášející peří, dialog v taxíku a jeho vyústění v monolog u taxíku), některé jsou tradičně přes moji čáru přiměřené romantiky (extrémně deštivé počasí v závěru a vůbec přeslazený konec jako takový). Nemůžu se ubránit dojmu, že z tohoto filmu můžou být u vytržení jen holky a dámy, ale nelze mu upřít, že v rámci žánru je to i po skoro 60 letech nadprůměr. ()

Sa.sa

Hepburnová byla nádherná, úžasná a okouzlující.... Film nestárne a nemá chybu... Tady se jinak než 5hvězd nedá dát... ()

baron156

„Slečno Golightlyová! Zavolám na vás policii za rušení nočního klidu!“ „Ticho tam nahoře! Lidi ještě spí“ :) ()

Bogrant

Rozkošná romantika, ktorá ma však nechytila po emocionálnej stránke a zapôsobila na mňa dosť chladným dojmom. Neviem, či to bola len nešťastná zhoda náhod alebo to tak malo byť úmyselne. Záver pekný a typický pre tú dobu, ale už som mal aj chutnejšie raňajky. ()

motyka52

Dohánění filmových restů. Docela jsem se těšil. Nádherně atmosférická první scéna, byl jsem nadšen a pln očekávání. A pak najednou, kde se vzala, tu se vzala, nuda. Dlouhá nekonečná nuda, která byla jen velmi zřídka přerušována scénami, které měly drajv a obsahovaly inteligentní humor (návštěva u Tiffanyho). Jinak vlastně ani pořádně nedovedu sesumírovat, o čem to bylo, kromě toho, že to bylo v New Yorku, byl tam domovník s jakoby šikmejma vočima a zubní protézou a všichni tam furt kouřili. Audrey je rozkošná, to ano, ale dvě hodiny se s tím nevystačí. Tohle prostě už napořád bude ten film, jehož plakát bych si rád vyvěsil doma, protože je stylový, ale u díla samotného už trpět nechci. ()

ssarka

proč jsem si kdy myslela, že je to komedie? komedie má člověka pobavit a rozesmát, tohle je psychologie s velkým Pé....ta dívká má fakt velkej problém a scén na pobavení to zde opravdu není snad ani jedna....klasika s velikou kvalitou... ()

Daydreaming

Nezabudnuteľná a nesmrteľná Audrey Hepburn v hlavnej úlohe rovnako nesmrteľného a ikonického filmu. Bláznivá a zasnená Holly, ktorá si žije svoj mladícky a rýchly život bez akýchkoľvek zábran. Divák by sa na ňu mohol dívať aj ako na emočne nestabilnú, ale z môjho pohľadu dievčaťa v podobnom veku ide o výborné zobrazenie toho, že aj chaos môže predstavovať pokoj a voľnosť. Do života sa jej pripletie Paul Varjak v podaní Georgea Pepparda, ktorého môžeme poznať aj z filmu „Ako bol dobytý Západ“, ktorý tiež patrí medzi žiadané klasiky. A nemôžeme zabudnúť ani na kocúra bez mena, ktorý robil Holly spoločnosť počas celého filmu a s ktorým sa jej osobnosť stotožňovala. Nechcela byť vlastnená a voľnosť sa tak stala veľkým odkazom a myšlienkou filmu. Podľa dostupných informácií, autor knihy nebol z filmového prevedenia veľmi nadšený, ale ja by som ho určite ohodnotila 5timi hviezdičkami, pretože film sa stal neoddeliteľnou súčasťou môjho detstva, dospievania a aj dospelosti. Blake Edwards zvládol tento film bravúrne a spolu s melódiou Moon River sa tento film stal nielen kultovou záležitosťou, ale aj obrovskou inšpiráciou pre množstvo novovzniknutých filmov. Z dielne Blake Edwardsa vyšla aj séria Ružový panter, ktorý nás bavil celé detstvo a taktiež patrí medzi divákmi obľubovaný film nie len kvôli spracovaniu, ale aj vďaka nezabudnuteľnému humoru. ()

rodl

Nějak nechápu, proč je Snídaně u Tiffanyho nejčastěji označována za romantickou komedii. Romantika snad (procházka New Yorkem např., závěr samozřejmě), ale komedie? Mně to přijde jako dramatický příběh o hledání sama sebe. Škoda, že se tenkrát nenosilo točit pokračování, protože bych vsadil velké peníze na to, že happyend neměl dlouhého trvání. Holly je plná emocí, vrtkavých nálad, neví co se sebou, a náruč mírně úspěšného spisovatele - gigola jí nemůže dlouho uspokojovat. - Co vedle Audrey Hepburnové stojí hodně za pozornost jsou designově dokonalé interiéry. A noblesa prodavačů u Tiffanyho. ()

B&B

Velmi jednoduchy pribeh hladania lasky a stastia v zivote. Je tu velmi dobre herecke obsadenie, herci sa skutocne vzili do svojich postav.Myslim ze najzaujimavejsou postavou je Holly, chladna a vypocitava kraska, ktora vyuziva svoj vyzor k tomu, aby si omotala kazdeho chlapa okolo prsta a snazi sa z neho vytiahnut peniaze. Na prvom mieste jej rebricka hodnot je bohatstvo, ale ako sama zisti ze peniaze niesu vsetko a nakoniec uprednostni lasku. Klasicky, sentimentalny, romanticky film, ktory ma vsak svoje caro. ()

mfanta

70% - Nebylo to uplne ono. Audrey Hepburn me nejak moc nezaujala, mozna diky dabbingu, a cely ten pribeh je podivna smotanice. ()

YoKoKura

Absolutně Souhlasim s Renton-em. A navíc mi přijde že v celém filmu, kromě Audrey Hepburnové která je přesvědčivá jako hloupá holka co chce jen peníze, jsou postavy kterým něvěřím jejich chování. Tenhle film je dobrý i dnes, ale nijak vyjímečný. ()

Lockeroom

Všechny hvězdičky za Audrey Hepburn, bez ní by to byla limonáda s některými špatnými hereckými výkony ( Mickey Rooney, George Peppard ) ..... ()

FireFox

Snídaně u Tiffanyho byl pojem dávno předtím, než jsem ji poprvé viděla. Tak trochu jsem nevěděla do čeho jdu, představovala jsem si nějakou romantickou polokomedii. Film mě tak příjemně překvapil svou, na tu dobu nejednoduchostí a rafinovaným vývojem. Audrey opět hraje sebe samu, takže příjemné pokoukání. ()

Ludva

[2009-05-15] * Nebýt několika milých scén (vyzdvihnul bych večírek, "nákup" u Tiffanyho a loupež v samoobsluze), nenapadlo by mne řadit Snídani u Tiffanyho mezi komedie. Spíše jde o nevýrazné romantické drama. ()

towlee

Pro mě byl tento snímek jednoznačně velkým zklamáním. Po přečtení desítek komentářů, které ho vychvalovaly jako jednu z nej romantických komedií a které pěly chválu na vynikající Audrey Hepburn, jsem nedostal ani z poloviny to, co jesem očekával. Za celou dobu jsem se ani jednou nezasmál, vše bylo podáno neuvěřitelně nudným a nevěrohodným způsobem a Audrey, ač ji mám velice rád, se do role naprosto nehodila. Přeceňovaný film, který už si podruhé nepustím. ()

Blake Edwards: 1922 – 2010

Blake Edwards: 1922 – 2010