Dráma približuje príbeh troch žien: 50-ročnej, ktorá pred 35 rokmi dala svoju malú dcérku na adopciu, ďalšia je jej dcérou a nakoniec Afroameričanka, ktorá by si chcela dieťa adoptovať. (horacko)

Nethar

Říkám si, což takhle se podívat na nějaký pěkný film s pěknou Naomi Watts, a zjišťuji, že jsem tenhle zapomněl okomentovat. Mother and Child je film, který nemá co nabídnout třeba teenagerovi toužícímu po krvavých přestřelkách a automobilových honičkách. Mother and Child je umě podané drama o rodinných vztazích prostřednictvím několika málo paralelních dějových linií - dialogy, emoce. Pokud myslíte, že by vás podobné téma zajímalo, vězte, že je zde zpracované velice dobře. Výrazné charakterové vlastnosti hlavních postav byly důvěryhodné a v dobrém slova smyslu (že se jim to dařilo jak mělo) mě rozčilovaly. ()

TonyM

Pre mňa veľmi silná dráma. Film som chcel vidieť kvôli hereckému obsadeniu mojich obľúbených Naomi Watts a Samuela L. Jacksona, ale nečakal som tak dobrý film. Vôbec neviem čo tomu dať, k 5ke sa prikláňam preto, lebo ma to emocionálne dostalo, a to sa veľa filmom nepodarí. Sú tu opísané príbehy žien a ich dcér, súvisiace s adopciou, ktorú film pojal z viacerých stránok a krásne poukázal na silnú lásku ženy voči svojmu dieťaťu, bez ohľadu na rôzne prekážky a úskalia, ktoré so sebou život prináša. Pri záverečnej piesni počas titulkov som mal už len zatvorené oči a vychutnával som si ten príjemný moment. ()

bolan

Nejsem typ, co nutně potřebuje k zážitku rychlou jízdu, ale tohle bylo skutečně velmi velmi pomalé drama o adopci a rodičovství. ()

KOZEL84

Tak to teda valím bulvy na 91'%.Ze začátku mi připadal scénář a herecké výkony trochu nevyrovnané a celkem divné.Později mi to už začalo připadat jako superobří slalom a kromě výkonu Naomi Watts (vlastně jediný důvod proč sem se na to díval) a možná i Annette Bening,není vlastně o co stát.Možná to měl Iñárritu natočit sám a ne jen producírovat,ale tohle ve mě nic nenechalo.A tuhle hudbu sem slyšel už v několika jiných filmech.Ze startu mě napadne Americká Krása,Bílý Oleandr nebo Svět podle Prota. ()

jandula00

Silný příběh, který se do vás zakousne a už nepustí. Skvěle vyktreslené postavy, dobrý scénář a kvalitní herci dokázali udržet mou pozornost celé dvě hodiny, aniž bych se podívala na čas. Všechny tři hlavní části byly rovnoměrné, stejně zajímavé a zábavné. Na tohle se stopro ještě někdy podívam! ()

readan

Film sa zo začiatku rozbiehal síce pomaly, ale celkom zaujímavo. Najskôr bol pohľad na rozličné životné príbehy zainteresovaných postáv, ktoré sa po chvíli začali na seba napájať a vytvorili úžasný celok. Páčilo sa mi zdôraznenie lásky matky k dcére a naopak. Hralo to na city. Je to vlastne ukážka života, ktorý je komplikovaný, ale aj tak nádherný..takisto aj o rozhodnutiach a skutkoch, ktoré môžu človeka trápiť. Herecké výkony taktiež výborné a prirodzené. Páčilo sa mi aj to, ako sa vyvíjali charaktery postáv..Celkový snímok vo mne zanechal hlboký dojem. ()

Eluin

Velmi dobré a dojemné drama se skvělými herci. Vzhledem k rozpočtu by se dalo skoro říci, že se jedná o "klubový" film :-). Jen více takové lidské mozaiky. ()

fisikk

Prostřednictvím Karen vidíme jednu z nejkrásnějších proměn prostřednictvím lásky. Která udělala ze smutných, vyschlých očí opět zářící, hluboké okno do duše, vyzařující mír a spokojenost. Zde je nádherně vidět, že každá ztráta nám nakonec přinese něco krásného, nového a nebojím se říci i lepšího než to, co jsme doposud znali. Stačí se nebát otevřít své srdce a vyjít ven. Elisabeth mi hned od začátku byla silně nesympatická. Nemám ráda tento typ žen a bylo mi jedno co se s ní stane. Ona se však prostřednictvím svého děťátka dokázala zbavit veškeré zloby a osvobodit se vůči vztahu ke své matce. A Lucy, která se dokázala díky své lásce k dítěti vzdát i svého manžela. Co mi zde opravdu chybělo byl právě větší vhled do jejich rozchodu. Protože Lucyinu volbu zatím nejsem schopná pochopit, a proto mi tato stránka v příběhu chybí. V tomto filmu jsem opravdu spatřila co udělá s člověkem pouhých pět písmen - LÁSKA. ()

croxika

SIlný, silný film....skrz-naskrz presiaknutý emóciami...Naomi Watts a Anette Bening ma najskôr vyslovene iritovali tou svojou chladnosťou a nepríjemnosťou...potom som si uvedomila, že sú to skvelé herečky a nejedna žena na ich mieste by pôsobila rovnako,aj horšie...prišlo mi to také trochu strnulé, nesvižné, ale zároveň nenudiace a realistické....realistické aj z toho dôvodu , že sa očakávaný happyend, ktorý by divák doprial hlavným predstaviteľkám nekonal...tento film nám veľa povie, aj keby sa niekomu mohol zdať nevýnimočný a jeden z mnohých, stojí za zhliadnutie :) ()

anatheman

Ve své podstatě se nejedná o vůbec špatný film. Má docela silný závěr, výborné herecké obsazení a nijak výrazněji nenudí. Přesto mám pocit, že řada scén vůbec být nemusela. Např. černošskému páru byl kladen nadbytečně velký důraz. Také je možno říct, že mi postavy nepřipadaly vždy zrovna sympatické. Spíše jejich jednání, které se mnohdy blížilo extrémní labilitě (viz -parafrázuji- "Proč jsi mi neřekl, abych mlčela?!"; "Mám 3 měsíce novou známost. Nemohu bez ní žít, ale pokud je to dítě moje, tak se na ní vyseru."; "Hurá, už mám dítě, tak je teď můžu nenávidět, protože to s ním nezvládám." apod.). ()

Harts

Nádherný snímek, který ve vás zanechá mnoho myšlenek o životě, jak byste jej měli prožívat, tak abyste se necítili špatně. Herecké výkony úžasné. Život je mozaika a osud vás vždy dostihne. ()

mi-ib

Chápu že, jako svobodný a bezdětný cápek nejsem zrovna cílovka tohoto snímku. Navíc je to takovej ten druh filmu, kdy si skoro po celou dobu řikáte: "Co se z toho sakra vyvine?" Takže zatímco drahá polovičky ženského rodu určitě ocení a pochopí všechny ty strasti kolem mateřství, o kterém tento snímek především je, tak ty polovičky mužského rodu se možná nejednou budou nudit. Já oceňuji hlavně to, jak se 3 dějové linky velmi nápaditě a působivě protly. Je spoustu filmů, kteří sází na podobné schéma, ale je málo těch, kterým se povedl nápaditý spojovací prvek. A dále oceňuji jak nenásilně hraje snímek na city. Nepřipadáte si u něj, jak v citové mučírně. Slabší 4*. ()

VerenaLord

Nečekala jsem, že ve mě tenhle snímek zanechá až tak moc silný dojem. Zprvu jsem čekala nudný příběh o nafoukané blondýně, která se víc zajímá o sebe a svou kariéru, než o spokojenost, štěstí a přátelé. Velmi mě překvapila její přeměna ve starostlivou budoucí matku, která nakonec i odpustí své biologické matce a pokusí se ji najít. Bohužel cesty osudu jsou nevyzpytatelné, takže to před svou smrtí nestihne. Přesto, že zde není žádný ,,happy end" a radostné shledání po dlouhých desetiletích, i tak úžasné, dojemné. ()

siloalampa

Júúúúj, ale vás to zobralo... Azda to, čo mi najviac prekáža je, že keď chcem natočiť vážny film, nesmiem ho brať príliš vážne. Pohybuje sa to potom po veľmi tenkom ľade a len málinko stačí, aby sa ten ľad preboril. Na pár miestach v tomto filme sa to i stalo, našťastie len v plytkej vode. ()

Rockerman

Nádhera! Už jsem takový film potřeboval, jako soli. Poslední dobou jsem sledoval jen horory, komedie a akční filmy, ale nic tak hlubokého a silného tam nebylo. Matka a dítě je věčné téma, na které by se dalo natočit tisíc filmů. Tento se točí okolo problematiky adopce dětí. Je tu velmi znát stopa mistra A.G.Iňárritua, který produkoval tento film. Tři zdánlivě nesouvisející příběhy se pozvolna splétají, aby se na závěr vše nějak spojilo, to je styl vyprávění, který miluji a který právě Iňárritu často používá ve svých filmech. Je požitkem sledovat, jak jsou si matka s dcerou ve svých povahách podobné, ačkoliv se prakticky za 37 let neviděly. Jak jsou obě chladné a nedůvěřivé k ostatním lidem. Jeden impuls (u každé jiný) je pak úplně změní v příjemnou a milou bytost. Neváhám s plným hodnocením, neboť tento film mi připravil nevšední zážitky, na které se jen tak nezapomíná. ()