Barbar

V dobách, kdy křesťanská víra téměř nedosahovala k hranicím Skandinávie, byl po dlouhých letech žaláře osvobozen němý muž, divoký barbar. Neznal svůj původ, ani cíl. Říkali mu One-eye. Ocitl se na lodi uprostřed neprostupných mlh severního Atlantiku, která směřovala na západ, vstříc břehům neprobádané Ameriky, snad i bájné Valhally. Po vzoru starých pohanských bohů objevuje One-eye svou pravou podstatu. (oficiální text distributora)

Austy

Skandinávský snímek pro náročnější konzumenty vás zavede do dob vikingů, křesťanských výprav ve jménu boha a nepřímo naznačuje náhodný objev nového kontinentu. Film nikterak nesrší výmluvností, ale akce a malebné prostředí vytvoří zajímavou atmosféru. Přesto mi po shlédnutí zůstalo v hlavě několik otazníků, které možná vyřeší opětovné spuštění. ()

Marčus

Film jsem nakonec zhlédnul až do konce, ale stálo mě to téměř všechny síly a nezanechalo nic. Absolutně bez děje, často extrémně sadistické a nudné, strašně nudné. 25 % ()

goauld

Těžko popsatelný snímek, který rozhodně není určen pro "masy". Dost těžko totiž lze pochopit děj, který dost až zbytečně moc sklouzává do nicneříkající statické obrázky ve stylu, kus hlavy z profilu na jedné straně - minuta - kus hlavy na druhé straně - minuta - sedící člověk ve prostřed - minuta - stojící dva lidi vlevo a vpravo - minuta - pohled na mraky - několik minut - pohled na krásnou přírodu - jedna až dvě minuty - a pak několik lidí stojících na kamenech... Jediné co jsem si z filmu vzal byla ta hudba... copak mi to připomíní.....už vím Odyssea 2001 a monolity.... taky dobré na spaní, pokud se Vám zrovna nechce usnout... Stačí vypnout obraz , a za 10min spinkáte jako nemluvňátka ;-) ()

Honziiin

S většinou komentářů se neztotožňuji... Dle mého soudu dokonalé vizuální orgie, samozřejmě trošku odlišné od těch, na které je středo-západoevropan zvyklý. Film se místy trošku vlekl, ale ta temná atmosféra, dokonalé záběry a celou dobu mlčící a pouze hrou obličeje emoce vyjadřující Mikkelsen jsou nepřekonatelné.. Dávám 90 procent... ()

RISOvonVODKA

Nenechajte sa zmiasť názvom evokujúcim epickú řezbu bohov Asgaardu. V skutočnosti je to zaujímavý príbeh kompozične rozdelený na 6 častí. Počas celého putovania padne slov čoby jeden väčší dialóg. Film je skutočne zvláštny a hluché scény vás nútia zamýšľať sa nad podtextom. Celkový príbeh od začiatku až po koniec si môžte vysvetliť ako sa vám páči, jedno je však isté. Tento film nie je pre obyčajného diváka hľadajúceho vykúpenie z nudného večera. A musím povedať, že Mads Mikkelsen by bol moja voľba na poriadaného Geralta z Rivie. A poker by som s ním hrať tiež nechcel. ()

Crymes666

čekal jsem něco jako film centurion, ale je to něco uplně jinýho. Film je jen o atmosféře a ta ještě není moc dobrá a ty fakt hustě dlouhý a nezáživný scény mě uspávaly. Ale způsoby zábíjení v tomhle filmu se mi libily. Proto dám ještě 3* ()

Orphan

Mads Mikkelsen byl perfektní, přestože za celý film nepromluvil ani slovo a vše bedlivě pozoroval svým jediným okem. Naopak obdivuji, jak dokázal mlčícího hrdinu ztvárnit a jak mimikou a nepatrnými gesty vyjádřit, co si zrovna myslí. Bez něj a jeho výkonu by film stál za prd. Za to dávám jednu hvězdičku. Druhou hvězdičku dávám za krásné oplodňující scenérie, kterými je film doslova protkán. Jinak nic moc, úvod ještě ušel, ale další děj prakticky žádný, pointa žádná, konec žádný. Co stojí za zmínku je plavba na lodi, ta se skutečně povedla, při té divák skutečně mohl prožívat zoufalství námořníků a pocit beznaděje. ()

Tsabo

Hodnocení, první dojmy: hmm...film vypadá nevšedně, zvláštně...sice vůbec nevím o čem je, ale vypadá fakt zajímavě drohé dojmy: ale ne... stěmahle by se vůbec neměl bavit...proč se nepobijou?...proč je nezabije? třetí dojmy: já věděl, že se s něma nemá bavit...přichází nuda...ale napětí houstne...aspoň že tak...ve vzduchu visí pach krve... čtvrté dojmy: ještě že občas někdo zemře, jinak bychom se ukousali nudou...některé pasáže jsou mi absolutně nejasné, ale působí dojmem, že takové mají být... páté dojmy: no aspoň že ta hudba je jaká je...a příroda je taky hezká, i když občas působí strašidelně...spousta míst, odkud může vyletět šíp...oštěp...sekyra... závěr: WTF...tak teď už fakt netuším, o co kráčí Výsledné hodnocení: film je podivný, až běda...ale zároveň bych nechtěl, aby zcela zapadl mimo pozornost diváků. Komu se líbí mrazivé ságy severu, neměl by film jen tak odbýt...poskytuje alternativní pohled...proto oceňuji **** ()

fleedelta78

vlastně ani nechápu jak jsem se na mohl dodívat... je to vážně bída, nicneříkající film. hvězdu dávám za exteriéry... ale rozhodně tu hodinu a půl strávíte líp když se na ty samý exteriéry půjdete kouknout do našeho běžnýho českýho lesa... ()

F_Sanchez

Prazvláštní film. Sice nevím o co v něm šlo a co nám tím režisér chtěl říci, ale kupodivu jsem se při sledování vůbec nenudil, i když za boha nedokážu říct proč. Film totiž nemá prakticky žádný děj, je to jen neustálé cestování a zabíjení. Možná to, co mě drželo při sledování byla zvědavost, co z toho nakonec vyleze, protože bylo našlápnuto na strhující závěr. Bohužel nepovedlo se, konec celý film zabil. S lepším koncem bych váhal nad udělením pěti hvězd, hlavně za atmosféru a hlavního představitele Madse Mikkelsena, ale s tím, co nám dopřáli tvůrci je to tak na necelé čtyři kousky. Sanchez ()

HectorHagman

Dá se s igelitkou drog a deseti vousáčema natočit film? ale jište a dopadne to určite takhle...........film kde celou dobu čekáte až se něco začne dít a vono se nezačne.....dvě hvězdy za realistické násili ()

Sandai odpad!

Miluju 3v1, ale kafe.Né filmovou slátaninu přírodního dokumentu, krvavé akce a nesmrtelnosti brouka. Je to děs natočený pro pseudointelektuály, kteří se budou rozplývat nad kompozicí, kontrastem, imponujícím mlčením a výborným podobenstvím ničeho. ()

Norri

Jsem z toho filmu na rozpacích. Jako umělecký film s atmosférou a se záběry táhlými jak v Kubrickově Vermírné odysee to nebylo špatné, ale kromě toho, že to byli seveřané, jsem tam nenašel důvod k názvu Valhalla rising. Celý film jsem čekal na něco, co jsem nedostal... ()

lazyman

Film měl skvělý nástup - akce, syrovost děje, podtržená chladnou a zamlženou krajinou, s brutalitou hlavního hrdiny, kdy v reálu v dávných dobách to tak nejspíš chodilo. Postupně děj filmu upadal, zvolňoval a chvílemi mě i uspával, hlavně dlouhé nezáživné sekvence na moři, kde se skoro nic nedělo. A zase posledních 5 minut bylo celkem zajímavých s neočekávaným koncem. Celkově byl film ne moc zajímavý, nemluvný a dané téma se dalo zpracovat podstatně lépe a pro diváka atraktivněji. Klasických průměrných 50% + něco navíc za Madse Mikkelsena. ()

izmi

Upřímně - film jsem nepochopil .-) Ale jako vizuálně dobře zpracované artové dílko s výbornou atmosférou a pár dechberoucími drastickými scénami dobrý, no. Je to neskutečně utahané, pomalé a vleklé, ale dokoukal jsem to do konce poměrně bez potíží. Jednooký do Valhally nakonec došel, tak to vlastně dobře dopadlo :-) ()

Ryan Gosling dupne na plyn

Ryan Gosling dupne na plyn