Barbar

V dobách, kdy křesťanská víra téměř nedosahovala k hranicím Skandinávie, byl po dlouhých letech žaláře osvobozen němý muž, divoký barbar. Neznal svůj původ, ani cíl. Říkali mu One-eye. Ocitl se na lodi uprostřed neprostupných mlh severního Atlantiku, která směřovala na západ, vstříc břehům neprobádané Ameriky, snad i bájné Valhally. Po vzoru starých pohanských bohů objevuje One-eye svou pravou podstatu. (oficiální text distributora)

huzgi

Estetické a filosofické zdroje jsou zřejmé, výtvarná krása nesporná, přesto je celkový pocit značně rozpačitý a mdlý. Inu,když se někdo tváří jako Tarkovský a Mallick, tak to ještě nemusí být mistr a génius. ()

Olafsson

Surreální podmanivý minimalistický trip podkreselný temnou instrumentální hudbou s charismatickým Madsem Mikkelsenem v hlavní roli... Hvězdy si u mně zaslouží za syrové brutální souboje, nádhernou drsnou přírodu, vizuální zpracování, to že jsem se párkrát pěkně lekl (nestává se) a legrační (!) skotský přízvuk jednoho z křižáků... Vadilo mi, že jsem celou dobu čekal až se konečně něco stane a tento pocit mi zůstal až do konce... A kupodivu mi vadila angličtina. Ocenil bych kdyby byl film namluven některým ze skandinávských jazyků. ()

kedu

Pohanství v odevzdanosti všemu co se má stát a skloněné před přírodou v její monumentalitě je parádní kousek "primitivní", ale nesmírně životné filozofie, kterou se více jak tisíc let snaží křesťanství vymýtit a ono se to stále ne a ne podařit:-) ()

Veniss

Při sledování Valhalla Rising jsem podvědomě zadržovala dech, abych náhodou nenarušila tu podmanivě snivou, drsnou, zádumčivou, děsivou atmosféru, která se na mě hrnula z obrazovky.. tady není potřeba dalších slov, buď si člověk film užije, nebo ho zavrhne. Byť němý a jednooký, barbar Mads Mikkelsen by se měl stát vzorem všem filmovým barbarům. ()

Sedliak

Čím je človek starší, tým ťažšie asi hľadá cestu k podobným príbehom. Aj keď o príbeh v tomto prípade moc nejde. Pohanský bojovník Jednooký a jeho púť za niečím, skrývajúcim sa v hmle. Spoločníkmi na ceste sú križiaci. Bojovníci, ktorí sa v mene Božom vydali nájsť slávu a bohatstvo. Interakcia medzi postavami je v podstate nulová, sám Jednooký nerozpráva vôbec a ostatné dialógy sú dosť minimalistické, čo sa ale hodí k dobe, v ktorej sa film odohráva a k drsnému severskému prostrediu. Anuláciou dialógov sa snaží Refn upriamiť pozornosť diváka na jeho vizuálny um a mystickými snovými vsuvkami chce zas svoje dielo posúvať viac do filozofickej roviny. Ale dá sa to ešte chápať ako film, tak ako film chápeme v tejto dobe? Experimentálna tvorba? Filozofická etuda o náboženstve? Určite veľmi náročné pozeranie. ()

PeterJon

1 hviezdička za atmosféru, inak je to vizuálna prázdnota, meditatívne peklo pripomína nezvládnutý koniec Apocalypse Now. Tempo dokonca aj pre mňa až príliš pomalé ()

kubilov

Super atmosférická podívaná od novodobého mistra tohoto oboru - Nicolase Windinga Refna, v hlavní roli s dánskou hereckou extratřídou - Madsem Mikkelsenem, kterému k ovládnutí celého filmu stačí upřeně koukat jedním okem, i tak má víc charismatu než všichni vikingové dohromady. Pro každého má Valhalla jiný význam, tento ultratemný Windingův se mi ale moc a moc zamlouval. ()

XXXXXXXX odpad!

Vzpomínáte na ty časy, kdy jste si jako malí hráli na vojáky?? No tak Refn se z toho pokusil udělat umělecký akčnědobrodružnodramatickofantasy paskvil. V dalších rolích sleduje kristovamuže_1 vrhajícího naštvané xichty po okolí, kristovamuže_2 topícího kristovamuže_3, kristovamuže_4 vraždícího kristovamuže_5 a barbara One.eye, kterému už z toho nicnedělání dočista hráblo a tak si staví sochy z šutrů. Korunu tomu všemu dává kristuvmuž_6, který je, kdo ví proč, celá od bahna... EDIT: Po dokoukání celého veledíla, měním hodnocení na ODPAD, protože něco takového jsem už dlouho neviděl. ()

DoNotCross

Studená, hypnotická pecka ze špinavého středověku. Příběh tam snad ani není, spíš je to sled obrazů k vychutnání. Tenhle typ filmů mě většinou míjí, ale Valhalla Rising mě uhranul svým neopakovatelným kouzlem. Když se na něj naladíte, odmění se vám jako málo co. Jinak určitě do pěti minut vypněte. ()

Pitryx

Začátek vcelku ušel, ale pak začne koncentrovaná nuda. Nemám rád „dlouhou kameru“ a tady mi to přišlo, že je to až neúnosné. Nemá smysl se rozepisovat, napsali to sem už ostatní. Ani já jsem nepochopil smysl snímku, kdo, kde, s kým a proti komu už vůbec ne. Stavění kamenů na sebe nikdo nevysvětluje, proč jednooký udělal na konci to, co udělal také ne, a tak dávám, stejně jako dost ostatních dvacítku za záběry přírody, kostýmy a vizuál. Od každého trošku. Ale jinak to opravdu za moc nestojí. ()

maoc

SPOILERY! Jsem celkem ostřílený divák, který umí najít smysl ve filmech, které jej asi ani nemají. V Barbarovi se mi to nepodařilo. Odin sestoupil na zem, aby se postavil křesťanství a byl nakonec rituálně obětován jinými pohany? Porazím velitele (ne)znásilněním jeho syna? Když mám hlad, loknu si halucinogenního truňku z amforky, abych ho zahnal? Založím nový Jeruzalém, když o tom budu plkat? Vadí mi na Barbarovi (mimochodem zbytečně podbízivý název, stejně jako Valhalla Rising), že smysl nemá? Vadí. Vadí mi, když jej nezná ani sám tvůrce. Ten má sice pod palcem herce i atmosféru, umí ticho i zvuky, ale co z toho, když je to tak prázdné. Jiní komentátoři zmiňují pohanský rituál, který smysl mít nemusí. Leda prd! Každý rituál má zjevný i skrytý smysl, jinak by nefungoval. Barbarovi nelze upřít to, že mne chytil za oko i ucho a nepustil. Ale nemá logicko-nábožensko-mystickou nástavbu, kterou vidím např. ve filmech Tarkovskeho. UVláčil mne k strnulosti svou nesmyslností. A to jde o Refnův snad nejkratší film. ()

subic

Má jen jedno oko a nemluví. Ale s tím děckem mluvil telepaticky. Jistě zajímavé, ale taky takové lehce zapomenutelné. 5/10 ()

Bratr

Ať už to byla nuda, nebo jen velmi syrové zprostředkování reality děje, rozhodně tohle stojí za vidění. Nejedná se sice o dysneovku k pytli popkornu a člověk by měl být připravený na neortodoxní naturální zážitek, ale vydržet do konce stojí za to. Bolí to, nutí to k zamyšlení. ()

tremors

Rozhodně jsem čekal od tohohle filmu moc. Čekal jsem spoustu krvavých bitek, krásnou přírodu,dobré dialogy a herce. A dostal jsem tak tři celkem krvavý bitky, krásnou přírodu, téměř nulový dialogy a jednoho dobrého herce. Taky jsem se neubránil častému zívání a pocitu nudy. Tenhle film mě nesednul. ()

Myrddin89

Tenhle film je hodně zvláštní…řekl bych, že jsem asi úplně nepochytil jeho záměr, nebo jsem možná čekal něco jiného - zřejmě více akční film, přičemž v protikladu s mými očekáváními jsem pak sledoval „scénu v mlze“. Oceňuji práci kamery, islandské lokace i herecký výkon Madse. Přestože ve mně Valhalla Rising nějakou stopu zanechal, rozhodně se u mě neřadí mezi nejlepší počiny tohoto roku. ()

a0001

Jedna hviezda za kostýmy a efekty so sekerou, inak úplne zbytočný snímok. Otras! Nicolas Winding Refn by mal prestaň brať omamné látky, alebo aspoň nezaťažovať diváka jeho halucinogénnou žbrndou. Bolo to ako sa pozerať na zlý sen zo "stredoveku", ktorý vyvolal dáky opiát. Dej žiaden, myšlienka žiadna. Mám vážne obavy o režisérov zdravotný stav. Bojím sa, že tento produkt bol ako keby symptóm jeho psychickej poruchy. Pozerať iba na vlastné nebezpečie. Ešte dodám, že otrasná hudba. ()

Yambo

Asi ze stejného důvodu, který vede některé lidi k tomu aby se nechali bičovat mě tohle naprosto nadchlo. Ale upozorňuju, že s velmi velkou pravděpodobností vám se to nestane. Nemá cenu popisovat jaké to je, koukněte na obrázky v galerii a přesně takové to je, akorát se občas něco pohne. ()

EVIM

Přívlastkem tohoto filmu bych klidně dal i "psychologický". Těžko říci co tím chtěl vlastně "básník" N.W.Refn říci... ()

jjimmy

tmavé hory, morská hmla, pekné lesy a jazierko.. obrazy prírody sú pekné.. nechápem, ako to niekto mlže označiť za akčný film alebo nazvať krvákom, akcie sú vo filme dokopy 3 alebo 4 a každá trvá niečo okolo minúty. Mňa pointa tohto filmu minula... ()

Ryan Gosling dupne na plyn

Ryan Gosling dupne na plyn