Barbar

V dobách, kdy křesťanská víra téměř nedosahovala k hranicím Skandinávie, byl po dlouhých letech žaláře osvobozen němý muž, divoký barbar. Neznal svůj původ, ani cíl. Říkali mu One-eye. Ocitl se na lodi uprostřed neprostupných mlh severního Atlantiku, která směřovala na západ, vstříc břehům neprobádané Ameriky, snad i bájné Valhally. Po vzoru starých pohanských bohů objevuje One-eye svou pravou podstatu. (oficiální text distributora)

leonskennedy odpad!

Hrozně nudné,soubojů málo a krátké.Hrozně mi vadili dlouhé záběry na postavy když se nic nedělo.Scény na lodi v mlze byli opravdovím utrpením! ()

zbynek.poliv

Atmosferická podívaná, kterou asi neskousne mnoho diváků. Příběh trochu neurčitý, výprava je zdlouhavá, dialogy do půlky filmů téměř žádné... A přesto, nebo právě proto, se mi Barbar tolik líbil. Nebudeme ti nic říkat, jen seď a soustřeď se na nádherný vizuál. Pak se možná začne něco dít.A možná to bude brutální. Dlouhé záběry statické kamery na krajinu, snímanou přes filtr velmi lahodí mému oku. A že k tomu není hudba? Jedině dobře. To mě vždy přitáhne k monitoru tak, že nemám chuť se vůbec zvedat. Jen praskot větví, šumění větru, zurčení vody.A navíc Mikkelsenovo charisma, to je kapitola sama pro sebe. ()

AmunRa

Nejsem fanoušek artových filmů, čímž je řečeno téměř vše. Po slibném úvodu se film rozpliznul do nekonečných uspávajících záběrů přírody s prakticky nulovým dějem. Jistě, atmosféra byla skvělá, ale takou najdu i v lecjakém meditačním snímku snímajícím les statickou kamerou. Závěr už mě vyloženě zklamal. Tohle prostě není pro mě, i když chápu, že jinak založení diváci slintají blahem. ()

Zackk

velmi zajímavé a náročné pozorovat, a mejt to o 40 minut méně byl by to pěkný film a absence příběhu by toliko nevadila, ale při téhle délce tomu mohli dát o něco více - minimálně více akce aby se tam i něco dělo. takhle člověk jenom čeká co se bude dít a má haldy z těch zajímavých zvuků a záběrů. to sice režisér zamýšlel a je to dobrý nápad, avšak, opakuji, při téhle délce opravdu nudný ()

Milo384

Středověký art o bojovníkovi, který toho moc nenamluví, ale všichni ho následují. Rozdělení na kapitoly neruší, naopak posouvá děj. Prostě se necháte strhnout kamerou a postavami a užíváte si film, něco jako číst dobrou poezii. ()

MoziMedve

Při psaní své recenze jsem si uvědomil, že tomu filmu nechci dát ani 2/5, čímž se mi veškerý text smazal, super...  Barbar měl veškeré předpoklady k tomu aby se mi líbil. Herecké obsazení, i období. Musím ale říct, že jsem sklamaný. Film působil jako zdlouhavá, namyšlená, umělecká masturbace. Dlouhé ticha, významné pohledy. Celý scénář by se asi vešel na jednu A4, kde postavy řeknou 1 větu každých 5 minut. Působí to hrozně nepřirozeně, zdlouhavě, nudně. Navíc si tvůrci neodpustili filmové zhovadilosti jako meč na zádech a další prohřešky proti historii. Když už chci natočit dobovou hloubavou sondu do myšlenek barbara tak už si aspoň ospustím "husťácké" kostými patřící do akčního filmu pro 13ti leté...  Jediný kladný bod vidím po vizuální stránce. Film je natočen hezky a když nic jiného, je to 96 minut pěkných obrázků. ()

dlouheBidlo

Naprostá slátanina. Takových "uměleckých" slátanin vyplodí každý student FAMU půltuctu za semestr. Nejstrašnější na té slátanině je, že nemá počátek, nemá konec a střed, který vidíte, tím pádem visí v luftě. ()

Mojemenoje

Ach, ti severenia. Asi to bude fakt tym nedostatkom slnka a zimou. V HD vizualne este temnejsie a zdrvujucejsie. Nie nepodobne snimku Van Diemen´s Land. A to uz je aka morda. Motto k obidvom filmom by mohlo zniet priam ako z Danteho pekla: "Vzdaj sa vsetkej nadeje, ty, ktory sa odvazis vstupit" :-)) ()

maart

Po dlhej dobe ozaj divný film, možno som čosi nepochopil. mám rád prírodu ale tu ma neupútala ani tá. Hudba podes. Ale vydržal som do konca lebo som bol zvedavy čo bude a za to tá druhá a na koniec aj tretia*. ()

MimiXus

Mě se to líbilo. Nevim proč, ale mám tyhle poetické snímky rád. Mnohem lepší než Bronson, i když se opět tvůrce nevyhnul některým trochu až místy směšným scénám (delší scéna v Americe podbarvená hudbou s výrazy herců, které ve mě evokovaly výkony ruských hdrinských eposů na téma II. světové). Nicméně hlavní protagonista je pro roli jako stvořený. Zajímavé a věrohodné bylo také jeho pojetí bojových technik (z nějakého důvodu musel být neporazitelný přeci !). Navíc tradičně skvělá vizuální stránka (oranžový indiáni). Stačilo malinko přemýšlet u střihu a mohlo to být pět. (pět dávám i tak tak, abych vyvážil současné nepřiznivé hodnocení. 61% si to určitě nezaslouží) ()

EL5530

Při sledování tohoto filmu jsem se s prominutím - Posral. Mads Mikkelsen je božsky bohovskej. Žádný zbytečný dialogy jen brutalita a syrovost. Tohle se opravdu povedlo. Chci vidět Mikkelsena v akčním filmu jako brutálního berserkera! ()

PeeTRSs

amicci.hodne dost slusnej narez.. a za ten stupidni ceskej nazev bych jim sprerazel nohy....mads je neskutecnej krajec. ()

bobaso

Mne to teda prišlo ako stredoveky lyricky roadtrip plny wallpaperov na vasu plochu. Vo filme sa prakticky nehovori (a uz ked, tak v originale hrooozne amatersky) a neustale sa putuje z miesta na miesto, lodou a zase z miesta na miesto, postavy nemaju „background“ (jednoducho sa tam objavia..) a su vykreslene sposobom zly, zly, dobry, zly, podrazak, fanatik, zly, zly. Nic komplikovane. Pri filme si kludne mozte pustit mp3 a zacitat sa do knizky, pretoze dej ani zaver vam nijak neunikne. Jedna hviezdicka je za super zabery a kameru, druha za to, ze som to vydrzal az do konca. ()

de-souza

Přišlo mi to jako tenká červená linie o několik staletí dřív....absence pointy, rozuzlení či poselství si ode mě zaslouží jen dvě hvězdy ()

billcarson

Vizuální žranice pro onanisty a lidí co si myslí že je tohle umění - možná. Metafory, parafráze, zánik vikingů a k tomu nástup křesťanů. Tak co tam potom na konci do prdele dělají indiáni, já měl za to že Jeruzalém je jinde??? Snaha o nějaké vyrovnání a pochopení nějakého smyslu proč jak a co? Tak nějak mi uniká pointa, možná mě někdo nasměruje na tu správnou vlnu, ale to se budu muset před tím nejdřív ožrat jak to prase. A srovnávání některých s Malickem, se musím smát. Celkově nuda co jsem na jeden zátah absolutně nedal. ()

Ryan Gosling dupne na plyn

Ryan Gosling dupne na plyn