Barbar

V dobách, kdy křesťanská víra téměř nedosahovala k hranicím Skandinávie, byl po dlouhých letech žaláře osvobozen němý muž, divoký barbar. Neznal svůj původ, ani cíl. Říkali mu One-eye. Ocitl se na lodi uprostřed neprostupných mlh severního Atlantiku, která směřovala na západ, vstříc břehům neprobádané Ameriky, snad i bájné Valhally. Po vzoru starých pohanských bohů objevuje One-eye svou pravou podstatu. (oficiální text distributora)

liskam

Brány Valhally budou stále otevřené,nezaleží na tom kdy jimy projdete, záleží na tom jakou cestou se k nim vydáte. Ať už jste lev, býk a nebo ovce.... Každý má svou životní pouť a pokud je schopen se s ní ve svém srdci vyrovnat. Pak průchod jimy nikdy nebude horší než sama cesta k jejich patám.... Příjemný a po všech stránkách vyvážený film, která od diváka vyžaduje mnohem více než jen jeho sledování. ()

sochoking

Chlapíci si veselo pobehovali v takej klemre vo vreciach od zemiakov a my si kupujeme goretexky a windstopperky ! Inak samotný film na mňa pôsobil hypnoticky spavo . Záver : Musím si ísť kúpiť hodinky , lebo som zistil , že neustále čumím na tie na mobilu ! Boha , ja fakt nemôžem , ale toto bola kurevská , ale mega kurevská , nuda !!! ()

MaedhRos

Film, který zvolna kličkuje od geniality k sebeparodii - a ať už se snaží sdělit cokoli, extra se u toho nepřetrhne. Podmanivé obrazy, příjemně pomalé tempo, hutná špína a hutná krev mě skoro přesvědčily o čtyřech hvězdičkách - ale myslím, že bych se možná radši podívala na ještě minimalističtější studii Odinových 9 dní a nocí na Yggdrasilu. Špatné to není, nezajímavé taky ne, ale tak kulervoucí, aby kvůli tomu někdo ve Valhalle vstával před budíčkem, taky ne. ()

topr harley

Pěkná příroda, tím to končí. Za celý film tak 3 až 4 scény, které za něco stály. Jinak to byla zdlouhavá, nezáživná nuda. Od začátku až do konce film prostě nedává smysl. ()

IQ Tiqe

Vydržel jsem půl hodiny a k filmu se nehodlám vracet. Je neskutečně pomalý, bez děje a bez hudby. O krev ale nouze není. ()

Jordan

tematicky i atmosféricky mi to pripomínalo (no v niektorých momentoch dokonca prevyšovalo) trierovho antikrista. toto je jeden z mne vyhovujúcich spôsobov ako robiť historické filmy - aby boli zaujímavou alternatívou hollywoodskym veľkofilmom, aby mali sugestívnu formálnu stránku a autentickú obsahovú náplň. do istej miery je to experiment, ak niečo také je v dnešnej dobe na poli celovečerného hraného filmu ešte prípustné. výprava a hudba tomuto filmu nesmierne pomáhajú. ()

Anderton

Ono sa to celé snaží vyzerať tak extra megacool, až to hraničí s paródiou. Po čase vám začne dochádzať, že spomalené zábery a extrémna brutalita nie sú znakom umeleckej hĺbky, ale útokom na 18 ročného diváka, ktorý si rád tento príbeh zahrá aj na počítači. Refn ale občas so svojim kameramanom dokáže vykúzliť pekné obrázky, herci sú samozrejme brutálne cool, lenže ich postavy majú dosť výrazné problémy s orientáciou (a nech mi nehovoria, že za to mohla hmla) a tak dobytie Jeruzalema sa premení na niečo úplne iné. S logickým premýšlaním majú taktiež výrazné problémy, predsa čím je nás na lodi a cudzom území viac, tým máme väčšiu šancu na prežitie (chytanie divokej zveri, atď.) a nebudeme sa navzájom vraždiť! Ja som tu našiel hĺbku iba v Atlantickom oceáne. ()

Socrates

Brutální poetika. Refn má prostě setsakrafest vizuální vkus. A taky hudební. __ No a pokud někdo nechce na celej film koukat, tady to má v patnácti minutách v kostce, navrch s nádherným songem mojí oblíbený kapely (samozřejmě spoilery). ()

AppleCore

WARNING: obsah filmu je obří spoiler, tak ho nečtěte, dokud neskončí film! Za svůj dosavadní život jsem viděl sakra hodně zajímavejch a divnejch filmů, ale Valhalla je právě všechny do jednoho zabušil do země. Tenhle film neni nic pro slabší povahy, ani pro jedince, kteří mají v TOPce například Fast and the Furious. Je to film pro ty, co se nebojí množství krve, brutality, špíny nebo depresivní atmosféry. Film pro lidi, kterým nevadí pomalejší tempo, minimum dialogů a dokáží si vychutnat geniální provedení toho, co vidí. Kamera je úchvatná, hudba naprosto geniální, střih výbornej, herecký výkony v nadprůměrný úrovni, vizuální stránka bezchybná. To všechno umocňuje řádná dávka brutality a mysticky plynoucí děj. Mads Mikkelsen páře břicha, podřezává krky a svojí sekyrkou seká snad do všech částí lidskýho těla, vypadá děsivě a neni zrovna hovornej. Tahle role mu sekla jako ještě žádná jiná. Třešničkou na dortu je potom zjištění, kde že se to všechno vlastně děje. Je to snad peklo? To si zjistěte sami ;) Umělecký dílo! ()

teutates

Bojím sa len, či som to správne pochopil... asi jediný s podobných snímkov, ktorý sa mi ako tak páčil... je to zvláštne a drvivá väčšina to asi odsúdi, ale Valhalla Rising má niečo do seba... tajomné, myšlienkovo úplne (v podstate hlavný hrdina len myšlienkovo), krásne a nehostinné zobrazenie prírody a pár vážne surových scén... prvá polovica pôsobila aspoň na mňa o niečo intezívnejšie. 6/10 ()

DwayneJohnson

Tak tohle jsem vážně nečekal. Mads Mikkelsen ve svém, pro mě jednoznačně nejlepším filmu. Vlastně hraje jen výrazem tváře, ale to je úplně jedno. Tím hlavním je příběh. A ten je jedinečný. Připomněl mi možná některé jiné filmy, ale nejvíc asi Pole v Anglii. Brutální, strohý, na konci naprosto bezchybný. Na zdejších 56 procent házím z vysoka bobek a dávám pětku, která je jasnější, než nějaký diamant. Víc, bohužel nemůžu. ()

pm odpad!

Snažila jsem se, ale o jaké sdělení šlo režisérovi nadprůměrných "Dealerů" v této exhibici, prostě nechápu. ()

Ant

Nepotěšil jsi mě Nicolasi, tak tě asi ani já nepotěším svým hodnocením. Za Drive držím Refna v naprosté úctě, ale Valhalla Rising prostě nejsem schopna hodnotit pozitivně. Ne že bych tyhle typy filmů nemusela, právě naopak. Obdobný Van Diemen's Land jsem si "užila" náramně, ale to bude nejspíš proto, že měl děj. Vallhale děj chyběl a filmy bez děje mě nebaví. Srovnávání s Malickem taky moc nerozumím, ten studuje lidskou psychiku úplně jiným způsobem. Každopádně hudba byla skvělá a já se těším na další Refnovy dějové filmy. ()

Slartibarkfast

Nějak shrnout podstatu děje není třeba, jelikož "oficiální text distributora", který psal asi nějaký proamerický duševně méně smělý jedinec, kterému dělá potíž v gůglu přeložit slovo "jednooký", nám vylíčí naprosto vše, čeho se ve filmu nadějeme. No, filmu. I toto je zavádějící označení, jelikož bych spíše upřesnil a upozornil, že jde o sbírku pohlednic s rozmáznutými umaštěnými xichty statických vikingů v popředí. Význam tohoto veledíla je dozajista tak hluboký, že každý normální humanoid to bude považovat za nicneříkající nudnou slátaninu naprosto na vyliž hrnec. Zkrátka lahůdka pro teoretické pablby, kteří za každým stromem hledají jinotaj a v hovně buráky. Rozhodně nedoporučuji těm, kteří se občas sami nezmrskají v koupelně mokrým ručníkem a nevyvolává to v nich blahodárné pocity v oblasti genitálií. Dvě sluníčka s odřenýma ušima za pár hezky zvládnutých akčních scén. 30% ()

Hunter2222

Po vizuálnej stránke je to fakt nádherný film. Neskutočne pekné scenérie, obrazy, všetky exteriéri, proste nádhera. K tomu sú to veľmi dobre spracované aj akčné a gore scény. Tak isto super hudba a herci. Ale keď sa dostávam ku myšlienke, alebo pointe filmu, akosi mi uniká. Nechápem veľmi o čom to bolo, alebo čo nám to chcelo povedať. Ale pozeralo sa na to dobre... :) ()

iamek

Na Valhalla Rising se krásně kouká, protože tohle je vizuální skvost. Obraz je doslova bravůrní a dech beroucí, ale obsahově je film velká nuda a šeď. Valhalla Rising je klasický festivalový snímek, ale všechny jeho neduhy mu rád odpustím, protože krajina, kamera a vizuální stránka je neskutečná. ()

klerik

Šupa. Krásna ukážka, ako sa dá príbeh rozprávať obrazom. Jasné, že niekoho to môže unudiť k smrti, ale ja som chrochtal blahom. VLKODAV stratil titul najväčšieho zjazveného sympaťáka. Vďaka podobnej atmosfére som dal CESTE BOJOVNÍKA a BEWULFOVI & GRENDELOVI štyri hviezdy, tu je však špina a hmla dotiahnutá do dokonalosti... ()

SeBig odpad!

Žasnu, že jde v téhle době natočit sword & fantasy úplně na hovno. Tady je příklad od dánů. Podobnej vizuál bych dokázal splodit před barákem na poli mobilem. Gratuluju. ()

Crocuta

Těžko říct čím na mne tento snímek tak zapůsobil, každopádně jde o nevšední počin, jehož osobitá atmosféra se mi vryla hluboko do paměti. Při sledování filmu mi na mysli několikrát vytanula moje oblíbená "Sauna" (komu se "Valhalla Rising" líbí a "Saunu" ještě neviděl, tomu ji vřele doporučuji) - příběh žánrově i dobově odlišný, jinak ovšem stejně syrový, ponurý a v možných výkladech nejednoznačný, který divákovi sice nedá nic zadarmo, ale zato mu nabízí mimořádný filmový zážitek. ()

Ryan Gosling dupne na plyn

Ryan Gosling dupne na plyn