Barbar

V dobách, kdy křesťanská víra téměř nedosahovala k hranicím Skandinávie, byl po dlouhých letech žaláře osvobozen němý muž, divoký barbar. Neznal svůj původ, ani cíl. Říkali mu One-eye. Ocitl se na lodi uprostřed neprostupných mlh severního Atlantiku, která směřovala na západ, vstříc břehům neprobádané Ameriky, snad i bájné Valhally. Po vzoru starých pohanských bohů objevuje One-eye svou pravou podstatu. (oficiální text distributora)

Crocuta

Těžko říct čím na mne tento snímek tak zapůsobil, každopádně jde o nevšední počin, jehož osobitá atmosféra se mi vryla hluboko do paměti. Při sledování filmu mi na mysli několikrát vytanula moje oblíbená "Sauna" (komu se "Valhalla Rising" líbí a "Saunu" ještě neviděl, tomu ji vřele doporučuji) - příběh žánrově i dobově odlišný, jinak ovšem stejně syrový, ponurý a v možných výkladech nejednoznačný, který divákovi sice nedá nic zadarmo, ale zato mu nabízí mimořádný filmový zážitek. ()

korbitch22 odpad!

prakticky nehodnotitelné...nejspíš se režisér snažil o artový snímek,ale natočil stupidní slátaninu,která nemá hlavu ani patu,ve fimu se řekne asi tak 25 slov,jinak se někam de,záblesk na rudý obraz,pak se někam zase de,pak se pár lidí rozseká na hadry,pak rudý záblesk,pak se někam pro změnu jede,rudý záblesk a zase se sekaj lidi!s těmahle rádoby uměleckejma žvástama jako je vallhalla nebo antikrist,běžte vážně do prdele! ()

mcb

I statický film dokáže vzbudit nějaké ty emoce aneb s HD rozlišením na té nejvyšší umělecké úrovni. Nejde o to poselství příběhu pochopit, ale nechat se na něm unést a procítit ho. Nejednoznačná díla přece nikdy neměla doslovná zakončení, aby mohla nechat diváka trošku zafantazírovat nad jeho obsahem. Valhalla Rising využívá minima sdělovacích prostředků jako dlouhé pohledy nikam či nekonečné statické záběry na drsné skandinávské skaliska, ale přesto balancuje přesně na té rovině sebeukájejícího artu pro hrstku "vyvolených" a drsnou stylizovanou řežbou s atmosférou, která by se dala krájet. Hluboký náboženský podtext tu není podán jen pro zasvěcené, nýbrž je spíše cestou k víře samotné, kterou divák postupně nachází. Proto se zde také nedočkáme něčeho jako konec, jen dalšího meditativního pohledu "jinam". Je to težce stravitelný film, který ovšem nepříjemně fascinuje tím, jak přes svou "nijakost" dokáže být tím, co nevyženete do příštího pátku z hlavy. ()

mat.ilda

Bůh ví, proč mě napadají samé příměry k názvům dokumentů nebo reality show, třeba "Putování se zvířaty", nebo "Kdo přežije - středověk", ve skutečnosti se jedná o mlčenlivé vyprávění s promenádou vnitřních orgánů, kde objektivu kamery stojí mlha modelem a ticho prořezávají výkřiky střídané zvuky samotného nitra Země... a nemůžu říct, že by se mně to nelíbilo. ()

Flego

Drsné severské obrazy pahorkatín okorenené násilím a brutalitou sa vinú celým dejom. Ten je jednoduchý ako samotné dialógy, ktorých je poskromne. Film je rozvrhnutý do šiestich kapitol ( Hnev, Tichý bojovník, Muži Boha, Svätá zem, Peklo a Obeť ) a napriek svojmu zadumčivému charakteru podporovaným dobrou kamerou sa naň dobre pozerá. ()

honajz odpad!

No jo, tady někdo viděl Terrence Malicka, a řekl si, že je to docela jednoduché natočit filozofický film, tak sehnal pár komparzistů, nějaké ty barevné filtry a šup na skotskou vysočinu, kde se dá natáčet zadarmo. Uděláme dlouhé záběry, přidáme pár pseudokeců, na úvod titulek, abychom přitáhli i ty, co nemají rádi náboženství, a vaříme dohromady. Ani atmosféru to nemělo, ani ta krajina tady nefunguje, což už je co říct a svědčí to "kvalitách" pana kameramana. ()

jonyyy

S tímto příběhem mi připadala hlavní tajemná postava malinko nevyužitá, nicméně atmosfericky to bylo téměř dokonalé. 75% ()

Dharter odpad!

Filmy podobného ražení nemám rád. Ony se na jedné straně snaží tvářit historicky pravdivě, ale na druhé straně pouze slouží, a jsou pod-primitivním filmem. Rukojmí vládnoucí Sumersko-faraónské (Šémitsko-chámitské) pokrevní linie tohle však neumí si od-dekódovat. _ _ _ Ve filmu Goemon, který jsem si pustil před tímto filmem, naskočily postavy na běžící koně z korun, větví stromů po kterých skákali, a samozřejmě to tak není historický (pravdivý) film (i když se odehrává v 16. století), a vy to víte. Co se však týče filmu Valhalla Rising/Barbar, tak při vstřebávání si to od-dekóduje jen někdo. _ _ _ Historie každopádně je následující: Vikingové byli podplaceni Dány, kteří byli potomky jednoho z židovských kmenů (kmen Dan), aby loupili (byli piráty a barbary). Což bylo okopírováno z historie, kdy starověcí faraóni podplatili nesemitské Mořské národy (piráty), aby dělali to stejné, co dělali Vikingové. Úplně jak přes kopírák, když v současnosti britská faraónka straší Palestince barbary z Islámského státu (= sionistického Velikého Izraele). _ _ _ Zkrátka to, že Vikingové navštívili Ameriku, nemá nic společného s nějakou zaslíbenou zemí - která stejnak je o veliký kus dál na východ v Levantě (= Izrael!). Navíc by bylo dobré taky nezapomenout, že Vikingové v Americe žádnou civilizaci nevybudovali (to udělali přímo sionisté/zednáři osobně o pět století později, vznikem slavných Spojených států, které reprezentují Šejtánství v té největší možné míře). Film tedy lže a byl zhotoven na objednávku, aby rukojmím vymyl a naproKLAMoval mozek. :) Je určen zejména pro povstalce z křesťanského Biblického pásu, který se utvořil v USA. Tito povstalci připravují čtvercovanou (zednářskou) půdu pro příchod Šejtánovy NWO kontroly lidstva, a ani to pro ně není viditelné, jak to mají za zrakem. ❌ ()

mm13

Nerozumiem, ale mám to vryté pod kožou. Neviditeľné tetovanie neurčitého tvaru, ukryté, vyčkávajúce, meniace svoj tvar v neustálom, plynulom a nenápadnom pohybe. Hľadá si miesto, vníma čo vnímam, aj sa s mojími vnemmi pohráva. Reaguje a podnecuje zároveň. Potrvá, kým sa začne plniť farbami, ale veď má čas. Má všetok čas všetkých svetov. ()

JASON_X

Vizuálně podmanivá, seversky syrová, komorně epická, pomalu plynoucí, mlčenlivá, poetická, meditativní, snová, místy až mystická... řežba. Kříženec filmů Andrej Rubljov, Marketa Lazarová, The 13th Warrior a ještě něčeho, jen si teď nevzpomenu čeho. Relaxační zážitek. Cesta je cíl, mlha jen symbol a Jeruzalém jen idea... ()

Morholt

Perfektní atmosférická a drsná mysticko-mytologická pecka, které tvořily pozadí nádherná příroda s neméně dobrou hudbou. A Mads Mikkelsen? To je to nejlepší vtělení boha, jaké kdy filmový průmysl stvořil. 95% ()

Sawy

Vizuálně je to nádhera,to jo.Krajina,kterou se kameraman neustále kochá,je překrásná.Mads Mikkelsen je řezník k pohledání.A taky je to taková nuda,že jsem se málem musel kousat do ruky,abych neupadl do kómatu.Přitom začátek byl nadějný.Parádní hrdina,špína,občas trocha poctivé brutality.Ale to se týká jenom první kapitoly,protože ty další jsou jen ledabyle pospojované obrázky bez děje,které jsou samy o sobě hezké,ale když se na ně má člověk dívat hodinu a půl,začne je hodně brzo nenávidět.Nemám nic proti pomalejším filmům,ale co je moc,to je moc a Valhalla je pro mě jen zbytečná a zatraceně utahaná nuda,která by moc chtěla být filmovým uměním,ale jen proto,že je v ní nějaká ta symbolika a tváří se kdovíjak důležitě,se jím rozhodně nestane.Pro mě jednoznačné zklamání a promarněná šance. 40 % ()

RelaxMan

Režísér N. W. Refn se rozhodl natočit historický film spíš sám pro sebe než pro diváky. Ono totiž toto zpracování není úplně pro každého. Je to spíš pro nezávislého diváka, kterému nevadí brutální záběry. Nečekejte potoky krve, ale když někdo umírá, tak to stojí za to. Boje jsou natočeny velmi reálně, což je asi největším plusem tohoto drsného filmu, o drsné době a o drsných bojovnících. Režisér i hodně experimentoval se záběry kamery, některé jsou opravdu moc povedené. Dánský herec M. Mikkelsen, už v " Casinu Royale " dokázel, že umí skvěle hrát a tady to jenom potvrzuje, i přesto, že za celý film se sebe nevydá, ani jedno slovo . ()

MikaelSVK

Po prečítaní obsahu a zhliadnutí traileru + filmu som bol znechutený, zhnusený... Z tohto filmu nemá divák vôbec nič, jedine tak zlosť že tým odbil hodinu a pol zo svojho života! Keby k tomu nebol taký hudobný doprovod, ktorý som si ako jedinú vec ako tak zapamätal tak by to išlo rovno do koša! Nikdy viac... ()

brutale

Európa stvorila film ako umenie, čo je mi oveľa bližšia forma vs. popcornový veľkofilm! Scenár ma prekvapil originalitou, nakoľko v podaní statických obrazov a "neakčným" dokumentárnym charakterom odhaľuje dobu, kedy prvé Kristove ovce presadzovli násilím a mečom bigotnú vieru v jedného boha. "Jedno oko" (Mads Mikkelsen) predvádza svoje herecké umenie (miestami som nedýchal) a prostredníctvom nemej tváre rozpráva príbeh vikingského bojovníka. Surovosť, špina, krv a mrazivá rozvážnosť Jedného oka, spolu tvoria dokonalý obraz na filmovom plátne!!! ()

Terva

Na začátku byl jen člověk a příroda.......... Část 1 HNĚV : Tak trochu se začínám hněvat sám na sebe, že jsem, asi zbytečně, utratil 99 korun. Strašná kamera, ozvučení skoro nulové a děj zatím zmatený. Část 2 TICHÝ VÁLEČNÍK : CITÁT - Samo Peklo ho vyvrhlo......... A já tiše válčím sám se sebou, zda to náhodou nemám vypnout a vyhodit. Ještě vydržím. Část 3 MUŽI BOHA : Vymanil jsem se z bolesti a utrpení, kapituloval jsem a začal se šíleně nudit. Mezi druhou a třetí částí je divná mezera temnoty a děj se přesouvá na vodu. Jen Bůh však ví, jak se tam naši hrdinové dostali a kde , křesťané, sebrali tu loď. Část 4 SVATÁ ZEMĚ : CHYBA VE FILMU - Ve 43 minutě je vidět loď a nemá žádné plachty, ale stejně se sama dostala proti proudu řeky, zatím co muži spí........... Zmatený film, zmatené dialogy, příšerná blbost. Jo a najednou má loď i vesla, asi to bylo napsané ve scénáři a tvůrci si toho všimnou až teď a tak je dodají. CITÁT - Pak lidé nesoucí kříže, zaženou pohany až na kraj světa.......... CHYBA VE FILMU - V 55 minutě plují po řece, někdo po nich vystřeluje šíp. Odněkud z břehu, to znamená z prava nebo z leva. Přesto zasažený muž má šíp uprostřed prsou a vylézá mu zády........... Část 5 PEKLO : Obrovské Peklo se stává z koukání na tento film. Zde je záporná kritika opravdu na svém místě. Přesto jsem se zatvrdil a chci za každou cenu tento humus dokoukat, ........když už jsem tak daleko. Ve filmu jsem taky dostal záchvat smíchu. To když velitel křesťanů prohlásí, že zůstává a založí nový Jerusalém. Jenže oni nemaj ženy, jak to chtěj udělat a navíc nejsou schopni si něco ulovit k jídlu a jsou pološílený hlady ....no to se jim to bude budovat. On to však Jednookej vyřeší za ně, nebojte. Část 6 OBĚŤ : Každý, kdo to dokouká, přinese filmovému průmyslu obrovskou oběť. Dávám jednu hvězdu za odvahu něco takového natočit. Film je věnován Oliveru Windingovi. ()

Chermy

Zdlouhavé, rozjímavé, halucinogenní....ale ne tak nudné, jako kdyby to točil Terrence Malick. Je to film, který ocení velmi malá hloubavá skupina diváků. ()

Ryan Gosling dupne na plyn

Ryan Gosling dupne na plyn