Barbar

V dobách, kdy křesťanská víra téměř nedosahovala k hranicím Skandinávie, byl po dlouhých letech žaláře osvobozen němý muž, divoký barbar. Neznal svůj původ, ani cíl. Říkali mu One-eye. Ocitl se na lodi uprostřed neprostupných mlh severního Atlantiku, která směřovala na západ, vstříc břehům neprobádané Ameriky, snad i bájné Valhally. Po vzoru starých pohanských bohů objevuje One-eye svou pravou podstatu. (oficiální text distributora)

Seabeast

Refne, Refne... Jak to jenom říct? Proč mám prostě pocit, že to "sdělení", "podstata", "vyznění" nebo jak to nazvat, je strojené, plytké a rádoby umělecké? Nemůžu si prostě pomoci, ale před Barbarem jsem měl tu čest s počinem Fear X a dostavovaly se obdobné pocity. Řekl bych, že působivý vizuál zde nefunguje dohromady s ostatními filmovými složkami a proto to není pro mě ucelený snímek. Na velmi pomalém tempu nevidím nic špatného, ale to by se dle mě muselo mnohem sugestivněji podat, třeba za pomoci mrazivého vyprávění. Narazím někdy na Refnův film, který mě skutečně po všech stránkách osloví a já smeknu a přiznám, že se jedná o nedoceněného umělce? Možná někdy ano. ()

JohnCZ

Ryzí psychedelická artovka v překrásném prostředí natočená s několika málo herci. Vtipné je, že ačkoli Mads Mikkelsen neřekne po celý film jediné slovo, vůbec ničemu to nevadí. Člověk se ho jednoduše bojí, budí totiž respekt jediným pohledem. Atmosféra je hutná, stejně jako všudypřítomná mlha, bojové scény jsou řádně krvavé, ale celkové poselství filmu mi asi uniklo. ()

Expendable

Krásný epos řazený na 6 částí, One eye jako němý válečník na cestě do Valhally, kterého se každý snaží zabít. Místo do Valhally doplul do Ameriky. Film vás musí nadchnout už od začátku, jinak si ho neprožijete, záběry jsou úchvatné i to zpracování. Myšlenka se dá vyjádřit, aniž by se plýtvalo slovy. Po dlouhé době konečně výborný film ()

Skrk

Před shlédnutím snímku jsem si myslel, že nízké hodnocení je opět nezasloužené. Že ho uživatelé opět nepochopili, ale po shlédnutí si jsem jist, že hodnocení má právem. Neříkám, že je to špatný film - má hypnotickou atmosféru, krásné prostředí a vizualitu, příjemnou Refnovu režii, stylovou brutalitu a sympatického Madse Mikkelsena. Ale tohle všechno nestačí k faktu, že je snímek celkem amatérský a scénář je až moc jednoduchý a kvalitou odpovídá tomu, že jej Refn psal na schodech před vstupem do studia. Ještě že scénář k Driveovi psal někdo jiný. ()

Padme_Anakin

Mads Mikkelsen si mě od první chvíle vodil jako maličkou marionetku a mně se to tuze líbilo. Ona je to v podstatě taková kombinovaná haluška, ovšem zajímavá, zrakově i sluchově velmi uspokojivá, takřka bez dialogů a bez zbytečného patosu. Drsná realita dávných dob na mě doléhala za naprostého ticha a v pomalém tahu mnohem silněji a účinněji. Mlčeti zlato. ()

curunir

,,TVOJ ČAS UPLYNUL. MÔJ NASTAL." __ Filmová poéma s minimom dialógov, dôrazom na krvavú brutalitu ale aj citom pre vystihnutie drsnej krajiny ošľahanej vetrom ostrým ako čepeľ meča. Hypnóza so svojou neodškriepiteľnou hlbokou filozofickou rovinou. Vlastne malé majstrovské dielo. Miestami by ale trebalo viacej invencie (hlavne prostriedok) kvôli dojmu monotónnosti a (vzducho)prázdna. S fľaškou vychladeného Kelta som ale pri pozeraní dosiahol stav zblíženia sa s tou bandou hrdlorezov. Malick na ,,mierne drsnejší" severský spôsob. 3.5* (232. hodnotenie) ()

ConanVJ

Tenhle film jsem asi správně nepochopil. Přišlo mi to jako naprostá nuda, s divnými výjevy. začátek byl zajímavý, ale cesta hlavního hrdiny mi přišla taková nemastná, neslaná. Pořád jsem čekal až se to nějak rozjede a jaký bude konec, ale nic mě tam nezaujalo. Za mě 20% :) ()

PauloZ

Nevidím v tom víc než pokus o Art a snahu navodit silný význam filmu. Nic z toho na mě nazapůsobilo a nic víc film nenabízí. Tichá cesta za bůh ví čím. Má to poetiku a jistý status, ale je to vlastně úplně o ničem. ()

ledzepfan

Nevím no-přišlo mi to jako trochu nešikovně vykradený Aquirre...(potažmo apokalypsa), hodně dobrá krajinomalba a precizní studie mlhy na pozadí minimalistického herectví.......Ale nakonec je dobře, že má dnes ještě někdo odvahu točit čistě atmosférické a těžko interpretovatelné filmy..... ()

Z0oMb3E

Konečne drsný film o drsných Vikingoch. Drsným filmom myslím to, že režisér sa nehral s nejakými efektami, kamera má skôr dokumentačný roztrasený a pohyblivý charakter, žiadne burácanie orchestra ani pri akčných scénach, skôr mrazivé ticho, to všetko len umocňuje celú pochmúrnu atmosféru filmu. Taktiež scény ako zlomenie väzov lanom, rozmlátenie lebky až na mozog, či v zúfalstve pitie morskej vody to všetko vyzerá autenticky. Herci niesú žiadny sympaťáci ako vo vikingskej fraške typu 13th Warrior. Kto očakáva búrlivé dialógy bude tak isto veľmi sklamaný. V prvej časti sa sotva povie 10 viet, ostatné časti tiež niesú prepchaté dialógmi. ()

MartinezZ odpad!

5.10.2010 ~ Hodnocení má všude film průměrná, já se nebojím jej označit za blbost nehodnou devadesáti minut lidského času. Nechat na to koukat jepici by už bylo vyloženě mrháním jejího života. U tohohle filmu jsem měl tak blízko pochopení jepice... ~ Hlavní hrdina je zajatec některého z pohanských kmenů a je využíván jen a jen pro zápasy s jinými takto drženými válečníky. Jeho úkolem je přežít a druhého zabít. Ochomýtá se kolem něj malý chlapec, který všechno dění sleduje. Jednoho dne tlupa táhne, zajatec se z pout vyprostí, takřka všechny pobije a získává tak svobodu. Při jeho cestě se k němu přidává právě onen chlapec, který za něj mluví. Ano, hlavní postava nevydá hlásku, po celý film (Gordon Freeman hadr). Při své cestě narazí na skupinku křesťanů, kteří tento svět oprošťují od bezvěrců a pohanů a kteří mají zrovna namířeno do Jeruzaléma, aby pomohli zabrat zpět svatou zem. Berou tedy nemluvku a kluka s sebou. Ne všichni jsou z toho ale nadšeni a na palubě malé lodi tak dochází k potyčce a započíná se tak eliminace cestujících křesťanů. Po příjezdu na pevninu totiž umírá další křesťan a to šípem ze břehu. Záhy se tak zjišťuje, že toto rozhodně není svatá země a že Bůh ví, kam že se to dojelo. Je to ovšem poměrně jedno, protože zde vyobrazení křesťané mají místo mozku z křížku kostku a tak netrvá dlouho a pobijí se mezi sebou. O chvíli později se na scéně objevují divoši nápadně připomínající americké indiány (spíš něco severnějšího?) a nemluvka to odprdí taky. Zůstává klučina a to je konec. ~ Dlouho jsem neviděl film tak o hovně jako tohle. Nejde tu vůbec o nic, všichni pomřou a výsledek = 0. Skoro se tu nemluví, všichni jsou takoví válečníci, že za ně mluví činy, nikoliv slova, ale mnoha činů se nedočkáme. Záběry přírody a země jsou tááák dlouhé, že by z toho šel udělat screensaver, bohužel ale nejsou pro děj nijak důležité. Kameraman prostě na několika lokacích nechal omylem zapnutou kameru a tak když už se zničilo tolik materiálu, alespoň se to nějak využilo. Jestli mělo být záměrem filmu ukázat zbytečnost života a zmar veškeré existence, popř. idiocismus a vypatlanost křesťanství v jeho nejimbecilnější podobě, tak ano, povedlo se. Pro mě je ale vyzněním spíše nuda, neskutečná nuda, nula, nic, nothing, nada. Naprostá bezbřehá ztráta devadesáti minut života. ()

LV.Helter

Melancholický, sebareflexívny, v každom prípade mlčanlivý art. Je to N.W.Refn akého máme radi. Nie zbytočne vtieravý, ale chápem, že pre večšinu ľudi to nemá žiadnu výpovednu hodnotu. V prvom ráde, je tu docielený awesome vizuál. Množstvo filtrov, množstvo Škandivavskej očisty a drsnej cesty. Násilie je tu neuveriteľne sleazy, drsne, ale je tu ho málo. Tým pádom vždy keď sa na plátne objaví, stojí to vrelu zato. Keď sa dotoho pridá kvapka "nihilizmu". Tento film si kladie na diváka nemalé nároky.. Veľmi smutná vec. ()

devNull

Nádherná ukázka žití za dávných dob, provázená krásnými scenériemi a dlouhými chvílemi na uvažování. Jiný film, který určitě nesedne každému.. ()

Luke7

Prozatím mě tento film svým zpracováním míjí účinkem. Jedna * za vizualní stránku, druhá * za hlavní herecký výkon jednookého ()

Popluh

Odin na počátku konce nebo na konci začátku? Ustoupila doba temna světlu kříže nebo jsme se jen naučili vidět ve tmě? A jaké bohy jsme stvořili silnější? Ty, ve které věříme nebo ty, kterých se bojíme? ()

Macejko

Filmové experimenty sú pekná vec, ale takto ROZHODNE nie! Jedna hviezdička za sem-tam výtvarne a kompozične zaujímavý záber a za odvahu niečo takéto vôbec natočiť. Režisér fantastického Bronsona ma týmto filmom hlboko sklamal. ()

Ryan Gosling dupne na plyn

Ryan Gosling dupne na plyn