Mary a Max

GodComplex

Dalsi z tech zabavne-serioznich animaku, ktere podle me mnohem vic oceni dospele publikum, nez deti. Vytribena dopisovaci komunikace 2 extremne zajimavych charakteru, ktera skyta mnoho zivotnich pravd a narazek. Je to vtipne i roztomile a zaroven smutne a potemnele - skvela kombinace a jeden z tech animaku, ktere vybocuji vysoko nad klasicky hollywoodsky infantilni standard. Animovany Max je zaroven nejlepsi filmove zobrazeni aspergeroveho charakteru, protoze jakmile se o to snazi klasicti herci, skonci to u prehravani a parodii Rain Mana. 8/10 ()

Laxik

Dětská bezprostřednost. Touhle vlastností Mary a Max oplývá. No a pak je tu také dětská naivita hlavních hrdinů a hodně dospělé poselství. Ale bohužel, 89 minut se mi zdá moc. ()

Pierre

S Maxem bych si dopisoval hned. Nechal bych si poslat recept na čokoládu v rohlíku a koukal s ním na Noblíky. Na Mary bych se vykašlal. Ta mě trochu iritovala, hlavně teda ve druhé půlce, kterou jsem nějak nedával. Film je místy fakt zvláštní a dovede zaskočit i znechutit. Ale samotný konec je moc pěkný. ()

zipper111

Film mě minul, je smutný, depresivní, hodně emocionální, ale nedokázal ve mě vyvolat silnější dojmy, pocity... Humor mi také zrovna nesedl, až na jeden dva gagy(výrazy tváře) byl takový...divný, těžko stravitelný. Animace byla ovšem pěkná, tam se nedá nic vytknout. Celkově zajímavý animák, který ale rozhodně znovu vidět netoužím. ()

SarumanKo

Nádherný príbeh o samote a depresii, ktoré dokáže vyliečiť iba priateľstvo. Možno... Nezávislý tvorca Adam Elliot natočil jednu z najlepších sociálnych drám, aké som kedy videl, a schováva ju za plastelínový animáčik takmer kongeniálnym spôsobom. Funguje v ňom vtip a paródia na spoločnosť, dojemná poetika, ktorá musí dojať každú živú bytosť i lahodný vizuál s veľmi jednoznačnou odtieňovou bipolárnosťou. Mary a Maxovi skutočne niet čo vyčítať. Je to veľmi silne emotívny a poriadne depresívny zážitok, korenený ľahkým čiernym humorom a výborným hlasovým doprovodom, v rozumnej stopáži a s výbornou hudbou. (95%) ()

Tirion

Dalo by se hovořit o určité dokonalosti, hlavně v oblasti mistrných dialogů, hudby, režie a scénáře. Ale chybělo mi tam něco, co by mě opravdu chytilo za srdce. Prostě nějaký ten pověstný chloupek, který vás donutí říct: "Smekám..." A právě to málo mi chybí, abych filmu mohl dát pět hvězdiček. Přesto se v mých očích jedná o jeden z nejúžasnějších příběhů, které jsem měl čest spatřit. ()

kaylin

Rovnou se přiznám, že jsem film nesledoval právě v nejlepší náladě. Hodně se to pak promítlo do toho, jak jsem snímek přijal. Přesto pořád nemohu uvěřit tomu, jaké hodnocení film má na obou filmových databázích, které sleduji - české a mezinárodní. Je do depresivní animovaný film. Samo o sobě zajímavé spojení. Animaci není možné vytknout skoro nic. Je skutečně výborná, a to i včetně výtvarného pojetí. Postavičky nejsou nijak hezké, jedná se o outsidery, tak se to od nich ani nečeká. Mary je mladá dívka, která nemá kamarády a touží po nich. Její rodiče na ni nemají čas nebo se jí nevěnují, jak mají, její sousedi jsou koktavý Řek a chlapík, který nikdy nevyleze ze svého domu, protože má strach z otevřených prostorů. Vznikají mezi nimi určité vztahy, ale rozhodně ne na takové úrovni, jak by bylo pro mladou dívku žádoucí. A tak si začne dopisovat s Maxem. Mary je Australanka, Max je Newyorčan. Ona je holka, on už je čtyřiačtyřicetiletý zamindrákovaný chlap, který buď hodně jí, sedí, anebo trpí svými záchvaty, kdy není schopen jediného pohybu. Léčí se, ale moc to nepomáhá, protože svět kolem něj je prostě špatný. Jak je možné, že lidé nedokážou dodržovat pravidla? Jednoduchá otázka, na kterou nikdy nedokáže najít odpověď. Snímek není jenom vtipný, i když některé nápady jsou neskutečně dobré, ale je skutečně velmi depresivní. Když má člověk blbou náladu, jakou jsem měl já při sledování, rozhodně není možné, aby bylo dosaženo efektu, který tvůrci zamýšleli. Je to škoda, asi budu muset dát snímku někdy ještě jednu šanci. Vůbec bych se pak nedivil, kdybych hodnocení také zvýšil, ale prozatím nechávám 60 %. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/12/wtc-yes-man-mary-max-zambezia-cerna.html ()

harfuska

Táto tragikomická životopisná dráma vás prevalcuje svojím precízne dokonalým spracovaním. Je v nej všetko: znamínko jako hovínko, vycpané ptáky, čokoláda v rohlíku, mouchy v láhvi, slzy v láhvi, nehty v láhvi, chlupy v polévce, jednooký kocour, skapatý Jindřich, uvařený Jindřich, spláchnutý Jindřich, špunty v nose, nečekané zvuky, silné pachy, tuková víla… Moje pocity z tohoto filmu: zmatek, panika, bolest, poplematenost, zrada, neklid, strach, dýchavičnost. ►Plusy: 44 ročný obézny retardovaný Aspik, hudba, rozprávač, Earl grey, Sherry, sladené kondenzované mlieko. ►Mínusy: dozvedela som sa, ako prichádzajú na svet deti. *PS: Nikdy nenazývajte svojho najlepšieho priateľa chorým. *PPS: Milujem listovú korešpondenciu, tak ak sa nájde nejaký vzdialený člověk s poškodeným mozgom, nech mi obratom napíše. Get gesundheit! ()

Mikita

Neřekla bych, že je to komedie. Tento zajímavý animovaný příběh je místy spíš tragický a je určen dospělým, možná i proto, že je podán velmi naturalistickou formou. Mám k některým pasážím výhrady (dědečkovi bradavky, sousedovic pejskové, apod.), přesto nemůžu hlavní dvojci, Mary a Maxovi, upřít, že mě opravdu dostali. Zajímavé, místy úsměvné, místy tragické a hodně dojemné. 80% ()

swed

Ha, a prý že jsou animované filmy určeny primárně pro děti. "Mary a Max" je doslova přeplněn depresí a beznadějí, které jdou ruku v ruce s psychickou poruchou, alkoholismem a dalšími nemocemi moderní doby. Sledovat to 90 minut není žádná zábava (proti zkrácení a alespoň mírnému náznaku optimismu bych nic nenamítal), ale ten zážitek za to stojí. Nikde jinde totiž neuvidíte zpité plastelínové postavičky válející se po podlaze a dostávající elektrošoky (18+). 8/10 ()

Easykk

Skvěle a nevídaně lehce vtipné a přeci je to takovej doják, že leckterá mlékárna musí žluknout závistí :) ()

EvAnSiT

! Ak ste film ešte nevideli, nasledujúce riadky radšej preskočte ! :-) ... škoda, že sa nestihli porozprávať... prenádherný príbeh dvoch (ne)obyčajných ľudí, ktorý nás (nenútene) núti zastaviť a zamyslieť sa... ()

Thomassi

Animovaný film, který ovšem není pro malé děti, spíš pro nás dospělé. Je to krásný smutný snímek, který ukazuje divákovi, co znamená slovo PŘÁTELSTVÍ ve všech ohledech. Nejsou to jen krásné chvíle, jsou to i starosti, kterými prochází kažný z nás. Proto se může jevit toto dílo jako zpověď kohokoliv z nás. Černobílé barvy navíc působí depresivně, a v těch ne moc šťastných chvílích doslova smutně. A v tom je kouzlo tohoto filmu. Je to animák, který si bere vše, a to doslova a bez příkras, ze skutečného života. ()

m@rz

Hodně zvláštní film. Hodně depresivní. Chvílemi nečekaný a plný různých zvratů a drobných odchylek. V průběhu filmu se střídají dobrá nálada s totálním zoufalstvím. Všichni kolem umírají. Ale sad-happy end pak už čeká každý (i když v jednu chvíli to moc nevypadá). ()