Mary a Max

bouncer

Kouzelná animace, černý humor a poetika Harveyho Krumpeta se vrací v celovečerním filmu Mary a Max. A je to opět radost pohledět - skvělé nápady, trefné hlášky a podivné postavičky. Ovšem stopáž (i když jen 90 minut) je už na vypravovací příběh, kde se toho vlastně moc neděje, trochu dlouhá a jsou chvíle kdy film nudí (ač bych si to radši nepřipouštěl). Kratší forma u Harveyho seděla lépe...přesto je Mary a Max krásný zvláštní animák. ()

BigDeal

Nemám slov- pomalé, prosté, pravdivé a hlavne silné čo sa týka emócií i spracovania (hudba, svet New Yorku a Austrálie). Veľký zážitok. ()

Avalon820

Plastelínový animáč podávaný stylem Amelie z Mountmartu, ale stokrát zábavnější. Ano - pokud si dokážete utvořit představu o charakteru člověka z mnoha a mnoha malých útržků, zaplesáte nad tímto snímkem, pokud to však máte raději servírováno zcela jasně a až pod nos, raději zvolte něco jiného. ()

Litsarch

Nádherný příběh, krásná animace, k postavám člověk hned přilne a prožívá s nimi jejich hezký vztah. Moc hezky vyprávěné, moc hezky udělané! Nelze jinak než za plný počet. Na druhou stranu je to ale film smutný, až depresivní. ()

Terva

Tohle bylo naprosto tmavé a přesto z toho vyzařuje radost. Já vím, je to zčásti smutné, ale krása se na to dívat, sledovat a číst. ()

Bubble74

Parádní vyprošťovák z malicherných depek. Po zhlédnutí tohohle poetického, cynicky vtipného animáku s krásnou, ale bizarní stylizací, by si měla většina mentálně zdravých jedinců uvědomit, jak se má vlastně na tom světě dobře. ()

Marek1991

Áno, život ponúka mnoho ilúzií a takto to často končí, no toto dielo ma okrem zaujímavého spracovania až príliš veľa balastu, čím sa stáva neznesiteľným. Rozprávač je príliš ukecaný a príbeh podľa mňa bláznivý, no ide tu o realitu, o satiru, proste toto mnohým filmom chýba, že je všetko tip top a postavy si ani neprdnú, inde je to zas prehnané, tak ako tu. ()

Padme_Anakin

Velmi zajímavá a pozoruhodná věcička, tenhle animák. Snoubí se v něm snad všechny protiklady, na které lze jen pomyslet. Hlavní postavy - a nejen ty - jsou tu zvláštní až po pravdě řečeno trochu ošklivé, přitom je má člověk od prvních okamžiků rád a soucítí s nimi. Řešení problémů a životních peripetií je často velmi smutné, přesto podané s velkou dávkou humoru a zpracované do těch nejmenších detailů. K tomu nutno přidat potlesk za scénář, hořkosladký, tragikomický a tak nějak depresivně milý. Bylo mi potěšením seznámit se s Mary a Maxem. P.S. Koupím si Jindřicha prvního. P.P.S. Ještě jsem neochutnala čokoládu v rohlíku. P.P.P.S. Na půdě možná najdu psací stroj. ()

Ajinka126

Emotivní příběh s místy velmi oživujícím humorem. Krásné vyprávění o síle přátelství a životě samém. Absolutně mě dostala forma zpracování celého filmu. Je to o vážných věcech vyprávěné humornou cestou, navíc ta "dětskost" plastelínových postaviček a černobílé ladění s občasnou barvičkou vás neskutečně vtáhne do děje a vy si buď necháte vyprávět krásný příběh, anebo odejdete a přijdete o toto krásné sdělení světu. ()

corpsy

Byť osamotený je smutné. Smutné pre konkrétnu osobu, ktorá sa kvôli svojim osobným problémom, či už fyzického či psychického razenia, nedokáže zakomponovať do ´´normálneho´´ ľudského života. Nedajte sa zlákať formálnou stránkou filmu a rozhodne nepúšťajte k tomuto filmu vaše deťúrence ( teda aspoň do určitého roku ich existencie ) a zamyslite sa nad tým, že správny úsudok vo vašom živote musí byť hlavne zo srdca. ()

PauloZ

Velice pěkné. Animovaný film v takovémto podání jsem ještě neviděl a musím říct, že mě to strašně bavilo. Moc jsem jim taky přál aby se potkali. Je to moc pěkné, emocionální, depresivní, lehce úsměvné a s geniálním hudebním doprovodem. ()

F.man

Jedním slovem krásné. Ať už mluvíme o animaci, příběhu, hudbě, dabingu či čímkoliv jiném. Adam Eliot si své dítko evidentně vypiplal do nejmenších detailů a po celou dobu jsem nestačil spustit oči z toho krásného světa. Škoda jen, že snad do poloviny jsou představovány jednotlivé postavy. Ano, hodně zábavnou formou, s velikou dávkou černého humoru, ano, divák se s postavičkama tím pádem úžasně zžije, ale kolize přišla prostě moc pozdě a expozice takovou dlouhou dobu neunesla a atmosféra lehce klesnula. Přesto je Mary a Max úchvatný a "krásný" film, který stojí za to. Not much has happened since I last wrote except for my manslaughter charges, lotto win, and Ivy's death. ()

depony

Nevím, co k Mary a Maxovi dodat ... získalo si mne to už svou animací, následně příběhem a nakonec jsem stejně musel upustit pár slz. Děkuji za krásný snímek :) ()

Defaultovna

Prekrásne, zhliadnuté trikrát a vždy sprevádzané spoločnosťou papierových vreckoviek. Scéna so slzami vo fľaške je tak silná, tak emotívna, že si odrazu prajete, kiežby bolo všetko na svete tak ľahko riešiteľné. Animácia je prekrásna a dialógy úsmevno-smutné. A ozaj, som aspik. :-) ()