Mary a Max

lapage

Animovaný film, který vypadá velmi ponuře a depresivně, ale přitom ukazuje, jak krásný život může být. Malá holčička z Austrálie a dospělý chlap z New Yorku, kteří si dopisují a sdílí své každodenní starosti a radosti...koho by to napadlo :) Chvíli člověk brečí smutkem a v zápětí smíchy. Úžasně to dokresluje zvláštní animace a milá hudba, která zlehčuje situace. Mám ráda černý humor a s tímto dílem se mi Elliot perfektně trefil do vkusu. ()

tucnakova

ta napěněná vana a mim s deštníkem a cvakot psacího stroje a žert s ponořenou hořící cigaretou a hra na robota a ten strop a ... que sera, sera ... poetické - dojemné - a krásné ()

Desmi

Když náhoda dopomůže zaplnit dvě prázdná srdce na celý život a dopomůže dvěma očím vidět věci v jiných barvách, svět se změní. Není už jen černobílý, jak dokazuje, pomocí občasného doplnění šedivých barev barvami zářivějšími, Adam Elliot ve svém díle. Je to pozoruhodný příběh a ačkoliv by z něj mnozí dokázali udělat velmi depresivní snímek, Adamovi se povedl opak. I když Mary na konci ztratí jediného a posledního člověka, který jí rozumněl a zbyl, máte pocit, že nejde o žádnou tragédii. Máte pocit, jako kdyby Mary našla konečně klid. Opravdu obdivuhodně uchopený melancholický snímek.. ()

Arehanah

Nezaměnitelný "pohádkový" příběh, místy hodně depresivní. Jsem ráda, že jsem film zhlédla s českým dabingem, protože Heřmánkův hlas Maxe Horowitze byl výrazně lepší než Hoffmanův v původním znění. ()

Maki.K

Zvláštní kombinace animovaného filmu a lidské povahy. Tak trochu jsem se bála "znásilnění" roztomilých postaviček, které se však nenaplnilo. Od "... znaménko hnědé jako hovínko..." si mě tento film plně podmanil.... :) ()

Jenn

Pamatuju si, jak mi to bejvalej pouštěl se slovy "tohle se ti určitě bude líbit" a v tom měl teda pravdu. Je to nádherná myšlenka, jen tak někomu poslat dopis, je nádherná myšlenka, že se pak natolik skamarádí, že se potkají, i když jeden z nich si to evidentně moc neužije, chach. Sbírat slzy. ()

Dwight15

Psychicky narušeny tlustoch a mala naivni osklivka, vzajemne se poznavajici postou. Velmi vydareny animak co si tech 85% rozhodne zaslouží. ()

987Castiel

Veľmi veľa emócií zhrnutých v jednom, tých najhorších aj najlepších. Skutočný príbeh o neobyčajnom priateľstve dvoch rozdielnych osôb s rovnakými problémami v graficky melancholickom podaní. Veľmi pekné rozprávanie s ešte krajšou hudbou v pozadí. Čierny humor pobavil. ()

Radek273

Jedna věc je výsledné poselství filmu a druhá metoda, jakou se vytvoří. Rozhodně nemám nic proti grafice ala zmačkaná modelína. Ani proti obsahu, s tím prostě nejde moc dělat, když je to snímek podle skutečné události. Každopádně faktem zůstává, že se zde, v dětském filmu, žongluje s výrazně dospěláckými termíny (ač třeba poněkud zkomolenými), a to tedy není absolutně přijatelné. Navíc použité, hnusné odpudivé metody absolutně ničí celkový dojem. A to je ta chyba největší! ()

Kalda69

Kdo k tomu napsal ze to je komedie, tak je proste magor. Na realismu nepovazuju nic komedialniho ale spis sarkastickeho. Ale porad to neupira zadny kvality tomuhle animaku. ()

Karbos

Ten kdo tohle napsal, musel být buď génius nebo větší část z toho musel v nějaké formě autenticky prožít. Protože tohl prostě nevymyslíš...jeden z těch filmů, kdy se vystřídá opravdu široká škála emocí......přesto musím docenit hlavně humor....teda doufám, že některé výjevy nepřišli vtipné jenom mě.....protože mě tam pobavilo spousta věcí, jak v dialozích, tak v animacích....i když uznávám, možná je to chvílemi morbidní humor :)) ()

Peter.Coney

Krásný a emotivní film s tak velkou dávkou cynického mléka, co vám způsobí minimálně délku celýho filmu posezení na záchodě a možná ještě delší uklízení. Naštěstí to se tak úplně nekoná a vy máte místo toho možnost, ocenit umění černé komedie za pomoci příjemného vypravěče, spolu s depresivním, ale hezkým vizuálem. Uklízet budete maximálně svoji hnědou depku. ()

cashplouch

Výborný animák, který vypráví příběh o přátelství 2 rozdílných lidských povah, které přestože pocházejí z různých koutů světa, jsou si vlastně dost blízké. Mary a Max mají precizní animaci, humorné (a někdy až drsné) a přitom docela osudové situace jsou podávány převážně díky monologům hlavních postav, které skvěle namluvili Toni Collette a Philip Seymour Hoffman. Vtipný film s vážnou příchutí. ()

WHMMD

Analogické ako Číslo 9 - k Oscarovému krátkemu filmu sa pridala hodina úplne zbytočného deja a poslalo sa to do kín. ()

Pilouš

Pro mě film roku 2009 a ačkoli určitě nesedne každému, doporučit jej můžu snad úplně všem, s výjimkou dětí. Neskutečně působivý příběh, který jsem probrečel od začátku do konce a budu na něj ještě dlouhou dobu vzpomínat... 5* ()