Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Inspektor Clouseau zmizí a francouzská kriminální policie požádá druhého nejlepšího detektiva na světě, aby ho našel. Jenže Clouseaův nepřítel, Dreyfus, zmanipuluje počítač kriminálky tak, aby vyhledal nejhoršího detektiva na světě, a tím je detektiv newyorské policie Clifton Sleigh. (TV Prima)

Recenze (71)

LencaN 

všechny recenze uživatele

Bohužel už mě to přestává bavit. Je to pořád dokola. Neustále ty samé problémy, ty samé příhody, střílečky, pronásledování. Jak se říká - v nejlepším přestat. Proto je už i tahleta nadstavba pro mě navíc. Se smrtí Sellerse měli nechat Růžového pantera odpočinout. Počkat na stejně dobrého nebo naopak úplně odlišného herce, a ztvrárnit Clouseaua zase trochu jinak a ne takové vykrádání jeho památky. Kdybych neviděla celou sérii předtím, tak možná dám o hvězdu víc. Ale stejně ten hlavní hrdina neměl žádný šmrnc. Snažil se, ale grimasy žádné, nebyla to taková osobnost, kterou Růžový panter potřebuje... aneb se Sellersem odešlo i kouzlo Růžového pantera. ()

DonArian 

všechny recenze uživatele

Kletba Růžového pantera je sice mnohem horší než předchozí Panteři s Peterem Sellersem ale stále to bylo o hodně vtipnější a lepší než Syn Růžového pantera a ty dva otřesné americké "remaky". Pořád se na to dalo dívat třeba na scénu kdy Clifton Sleigh jde do hotelu s umělou společnicí a za cholerického Herberta Loma. Pro mě za 55%. Mimochodem dabing se docela povedl. Je z roku 1996 a byl dělaný Novu. ()

Reklama

Colonist 

všechny recenze uživatele

Film, který dělá původní sérii ostudu. Není to jen tím, že je to bez Sellerse, ale samotný scénář je stupidní a špatný. A herci také. O "vtipech" nemluvě. Polda, který měl nahradit Clouseaua, je neuvěřitelně trapný. Nivenovi asi nikdo neřekl, v čem to vlastně hraje. Dokonce ani bláznivý Dreyfus už toto dílo zkázy nezachrání. Nechápu, jak mohl po této frašce ještě vzniknout Syn RP. Asi Blake Edwards potřeboval další peníze... ()

MarekT 

všechny recenze uživatele

Původně jsem se na tohoto Pantera nechtěl podívat, jelikož už byl bez Sellerse, nicméně otevřený závěr Stopy mě donutil změnit názor. Ani sám nevím, proč - druhá půle příběhu o inspektorově zmizení je v podstatě jen obyčejnou podprůměrnou komedií, kde by ani ty zde vystoupivší známé postavy nemusely být. Nijak mě to neuráželo, proto také hodnotím lépe než předchozí... ehm... poctu, byť výstup Rogera Moora (který ale za to nemůže), je nebývale trapný. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Minulý diel nebol zlý, ale istým spôsobom bol strašný. Asi si to odporuje, však? Vysvetlím. Ako komédia podľa mňa obstál, ale po etickej stránke to bol jeden veľký prúser. Navyše pozliepaný z buď vystrihnutých pasáží, alebo zo scén, ktoré sme v sérii už videli a tvorcovia ich v Stope Ružového pantera proste... zopakovali! To všetko kvôli nečakanému, predčasnému úmrtiu legendárneho Petra Sellersa. O tom, ako bolo štúdio nenažrané, svedčí nie ani tak daná časť, ale skôr nasledujúca – Kliatba Ružového pantera. Tvorcovia pracovali s tým, že Clouseau v minulej časti údajne zahynul pri leteckej havárii, ale pravda môže byť iná. Čo ak v skutočnosti prežil?! Priznám sa, toto som nikdy nepochopil. Prečo na to šli takto? Ak mám (alebo teda skôr nemám) k dispozícii s prepáčením mŕtveho herca, aký má zmysel hrať sa na to, že postava nezomrela, ale podstúpila plastickú operáciu? Bolo predsa jasné, že Sellers sa do ikonickej úlohy už nevráti. Alebo chceli do hry vrátiť Clouseaua, ale po operácii by ho hral iný herec? Pochybujem, veď práve z tohto filmu je vidno, že sa štúdio poučilo z hriechov vlastnej ponurej, temnej minulosti a rolu nepreobsadilo (viď. katastrofálny Alan Arkin), ale prišlo s novou postavou, ktorá mala Clouseaua nahradiť. Do hry vďaka tomu vstupuje zmätený, roztržitý a chaotický americký policajt, seržant Sleigh v podaní Teda Wassa. Zjavne som v menšine, priznám sa, čakal som horor, takže ma milo prekvapilo, aký dobrý výkon Wass podal. Neviem, možno by som na jeho mieste zvážil účasť v takomto projekte. Možno by mi to za tie prachy proste nestálo. Na strane druhej, Wass sa nezhovadil, šiel do toho naplno a čo je najlepšie, nesnažil sa otrocky kopírovať Sellersa, ale bol sám sebou. Mňa jeho výkon príjemne prekvapil. Vlastne mi pripadal sympatickejší, ako Sellers, ktorého Clouseau bol proste magor, rasista, xenofób a prepáčte hovädo, nalejme si čistého vína. Wass na to ide inak. Dokonca som sa pristihol pri tom, ako mu držím palce. Tvorcom sa do Kliatby Ružového pantera podarilo prehovoriť starých známych z minulosti, takže je tu ako Herbert Lom, Robert Wagner a Robert Loggia, tak David Niven, pre ktorého sa jednalo o posledný film v kariére, v tom istom roku zomrel. Druhou stranou mince je, že scenár občas príde s vtipným nápadom (čašník, nadskakovanie). Ale väčšinu času len opakuje slávne scény z minulosti, ako je autonaháňačka alebo bitka s Catom. Nesúlad panuje i v hlavnej zápletke, kde akoby sa pomiešalo naraz hneď niekoľko filmov. Takže po Clouseaovi (zase!) idú najatí zabijaci, okrem toho sa hľadá Clouseau a do toho ukradnutý diamant. Drzo to skáče medzi jednotlivými motívmi a napokon nie je ani vlk sýty, ani koza celá. Kasting je pekne nabúchaný (Roger Moore), ale keďže väčšina hercov bola vtedy mladá, mnohých možno nespoznáte (Billa Nighyho, Joea Mortona). ()

Galerie (10)

Zajímavosti (9)

  • Roger Moore (Clouseau) své scény natočil všechny za jediný den v Londýně. V tu dobu tady točil také Chobotničku (1983). (HappySmile)
  • Tento film je jediný ze série Růžových panterů, ke kterému nebyl vydán soundtrack. (HappySmile)
  • Herbert Lom vypadne během filmu dvakrát z okna, pokaždé jej zastupoval kaskadér. (OJan)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno