Ink je neobvykle natočený fantasy film, v jehož světě naše sny vytváří dvě strany, Vypravěči tvoří ty dobré a Inkubové ty zlé. Sledujeme propojený osud Inka, tuláka mezi světy, který se chce stát Inkubem pomocí únosu duše malé holčičky, a osud Johna, jejího otce, který je ztracený ve světě skutečném. Celý děj na pozadí klasického souboje nespecifikovaného dobra se zlem je pojat velice psychedelickým způsobem a krom samotného děje a rozuzlení představuje jedinečný zážitek především svou formou. (Sysel_CZ)

Jordan

začína to ako porno... no nie klasické, ale také televízne, rodinné porno z konca 90-tych rokov... potom sa to zmení na takú veľmi lacnú televíznu mysterióznu rodinnú drámu... chvíľami to pripomína videoklip boyz 2 men krížený s twilightom, keby ho produkoval hallmark niekde v lotyšsku... na scéne sa objaví "hlavná postava" - príšera, ktorá akoby vypadla zo cyrana z bergeracu, keby ho režíroval lynch v období medzi lost highway a mullholand drive... na vizuál sa skrátka skoro vôbec nedá pozerať, aj keď sem-tam sa zablysne nápad, síce ukradnutý a prevedený veľmi lacno a neoriginálne, ale potešiteľne (v porovnaní s vágnym a nezaujímavým zvyškom) - napríklad samotní incubovia, čiernobieli, usmievaví, so svietiacimi okuliarmi... ale inak si to zaslúži jednu hviezdičku iba kvôlu nápadu, ktorý keby robil niekto talentovaný a za výhodných produkčných podmienok a malo to tak 80 minút, mohol byť vcelku fajn akčne ladenou fantasy... takto je to vyslovene a s prepáčením blbosť ()

Anderton

Pri pohľade na rôznu škálu hodnotení sa vôbec nečudujem. Neznámy Jamin Winans nám predkladá mysteriózny príbeh s nesúrodým scenárom, ktorý sa dosť dlho rozhoduje, čím chce vlastne byť. Neskôr sa to vykryštalizuje a treba povedať, že tým najlepším smerom. Ink prekvapil veľmi silným emocionálnym, až katarzným záverom, ktorý je lepšie vopred nevedieť a nechať sa príjemne prekvapiť. Bohužiaľ je na spracovaní patrné, že nebolo dostatok financií a že Winans ešte nemá písanie a réžiu dostatočne v krvi a svoj výtvarný štýl zatiaľ iba cibrí. ()

predators

Netradičně začnu hudbou, protože ta je prostě geniální. Když už vás nedostane ona, tak asi nic. Ne, počkat. Je toho mnohem víc, co se mi na Inkovi líbilo a musím jenom chválit. Příběh odehrávající se ve dvou časových liniích s jednoduchou, ale originální pointou na závěr nenechá jedno oko suché. Velice povedené jsou také efekty, alespoň co se jejich originality a nápaditosti týče. Opravdu nečekaně povedený kousek... 80% ()

Bachy

Jsem na 7mi z 10ti a těžko se budu rozhodvat, kam nakonec kliknout. Perfektní myšlenka s kupou dalších originálních nápadů. Tohle spojení většinou používám tam, kde u mého uživatelského jména svítí 5 hvězd. Tady to nestačilo. Buď jsem se nedokázal sžít s formou, nepronikl jsem do postav nebo prostě jen silné scény střídalo mnoho scén "nijakých". Dovedl bych si představit animovaného Inka, dovedl bych si ho představit jako komiks a určitě i na mnoho jiných způsobů. Režisér si jej představil jinak a ač jsem já ze základu nadšen, tak koření mi nesedlo. Přesto, až se někdo zeptá, dozví se ode mne "Zkuste to, vůbec to není špatné". ()

Happens

Přemýšlím, jestli to byl záměr, že chvílemi mi snímek připomínal studentský film na festivalu Amatérské kamery. Možná jo. Ale ten děje, který se zamotal sám do sebe a do věčného boje dobra a zla. Dobrých snů a těch špatných. A ještě do toho dáme jednoho workoholica, co je otec dcery se znovuobjeveným rodičovským citem, aby to jakože bylo patetický. Tak jo. Tak ne. ()

lola3121

Tento film asi není pro každého, jak ukazuje i rozporuplné hodnocení od odpadu po pět hvězd. Mně se líbil, přestože (nebo možná protože) v něm nehrály žádné hollywoodské hvězdy. Asi to chce trochu fantazie, aby člověk přistoupil na to, co se děje když spíme. Pak už jde o klasický boj dobra a zla a vztah workoholického otce k malé dceři. To celé podbarvené úžasnou hudbou, čili milovníci příběhů tohoto druhu neváhejte, stojí to za to. ()

evulienka3

"Vieš o tom, že byť na šikmej ploche je reťazová reakcia?...Všetko je reakcia! Jedna vec predchádza druhú. Človek má slabosť, je nedokonalý. Nedokonalosť ho vedie k vine. Vina ho vedie k hanbe. Hanbu si kompenzuje pýchou a márnivosťou. A keď pýcha zlyhá, zmocní sa ho zúfalstvo a vedie ho k jeho vlastnej záhube. To sa stane jeho osudom. Niečo musí zastaviť prúd." Veľmi zaujímavé pozastavenie sa nad osudovosťou. Existuje vôbec nejaký osud? Je ho možno zmeniť? Čo všetko ovplyvňuje náš život a kto ho riadi? Zamyslením sa a hľadaním odpovedí práve na tieto otázky je pretkaná celá tvorba Jamina Winansa. Ja som ako prvý od neho videla film The Frame, teda som na to išla v opačnom poradí. Veľmi ma upútal nielen príbehom, ale najmä spôsobom spracovania. Siahla som preto aj po skoršom Jaminovom diele - Ink. Ink ma dostal oveľa viac ako technicky a umelecky prešperkovanejší Frame. Neviem čím to je, možno jednoduchosťou myšlienky, ktorú prezentuje a ktorá je naopak vo Frame oveľa ťažšie čitateľná. A ja nemienim vyššie hodnotiť len preto, lebo som sa po dopozeraní musela hlbšie zamyslieť...mne niekedy stačí byť po dopozeraní očarená, čo sa stalo práve v tomto prípade... ()

honajz

Co mi u filmu vadilo, tak kulisy a někdy herectví na úrovni studentského snímku. Což se tvůrci snažili zakrýt rychlými střihy, švenky a někdy i zoomováním. Použité filtry, no dobrá, měly odlišit jednotlivé světy. Na druhou stranu, když jsem se s těmito negativy smířil, dostal jsem slušnou fantasy sci-fi o tom, že bychom neměli zapomínat na své blízké a mít je rádi. Což si myslím je hodně nutné poselství dnešních dní. ()

JASON_X

Jednou větou? Nekomerční, artový a dušezpytný Nočnoj dozor po americku. Po nadšení, které ve mně vzbudil The Frame, jsem se lačně vrhnul na režisérův předchozí celovečerák. Samotná kostra příběhu je výborná, pointa vynikající, zpracování už bohužel o trochu horší - chaotická skákavá kamera v "akčních" scénách mi spolu s epileptickým střihem spolehlivě znepříjemnila velkou část filmu. Ale oceňuju Winansovu kreativitu a originalitu, jeho rukopis je osobitý a hodně zajímavý. Strašně se mi líbily usměvavé masky inkubů a potěšila mě jedna scéna, která mi připomněla mou oblíbenou béčkovou sérii Final Destination. Ve filmu se taky už objevují některé prvky později použité i ve Framu, jako oddělené reality, alternativní budoucnosti, prolínání se minulého, současného i budoucího (pozemský lineární čas je jen iluze). Nejpodstatnější ze všeho je ovšem příjemná katarze v závěru, kdy vyjde na povrch to, co už člověk delší dobu tušil. A i když jsou ony bitvy vnějších sil Dobra a Zla o lidskou duši jen obraznými alegoriemi a náboženskými báchorkami pro obecný lid (protože tyhle síly má každý člověk sám uvnitř sebe a tzv. Nebe i Peklo nebo Samsára i Nirvána jsou v nás), stejně se mi to celé moc líbilo. Ale kombinace ruční kamery a "ajlavjúdédyovitého" pathosu je přece jen jedovatá, takže necelé čtyři a půl. ()

bouncer

Působivá vizuální stylizace, která je sice na první pohled dělaná s nízkým rozpočtem, ale zase na druhou stranu s láskou a nadšením. A to se v dnešní době cení (aspoň já to ocením více než Bayovy výbuchy za 300 miliónů). Zpočátku je příběh dost zmatený a těžko uchopitelný, zdá se býti poměrně netradiční. Postupem času se ale děj divákovi ozřejmí a vy zjistíte, že sleduje příběh z těch nejobyčejnějších, jen zahalený do zajímavého fantasy hávu (sci-fi bych zde nepoužil, věděcký základ zde nenajdete). Pěkné 3*. ()

Terva

Film začíná famózně....tik tak a z chlapa je vrak...při této scéně jsem se doopravdy leknul. Ze začátku jsem byl strašně zmatený, nevědomost a docela deprimující hudební doprovod byl jen úvod zmatku. První souboj " dobra a zla " to jen okořenil. Zmatená kamera a divné střihy tomu moc nepomohli. Raz, dva, tři, čtyři....Scéna z názvem : "Někdo musí zastavit proud" byla moc a moc povedená a efektní.... CITÁT - Všichni jsme součást písně a já jen slyším hudbu. Na konci jsem i uronil slzu, ale asi to byl záměr scénáře. ()

Terez.S

Zajímavý film .. první hodina byla podle mě dost slabá, potom se to docela rozběhlo a mělo to nějaký spád. Moc pěkný soundtrack. Ale v konečném důsledku je to o prostě jen "nepatrně lepší průměr" .. ()

Seabeast

Hned na úvod se musím přiznat... Zrovna jsem film dokoukal a mám slzy v očích, to už se mi dlouho nestalo. Je pravda, že Ink sice místama působí poloprofesionálně (popravdě nevím přesně čím; možná určitými záběry, efekty, nasvícením, obrazem atp.), ale tohle je absolutně pro mě věc, kterou nemá smysl se za daných okolností zabývat. Opravdu, pokud dokážete ocenit skutečnou podstatu tohoto fantasy a přijmete režisérovu vizi. Přitom se nejedná úplně o ryzí amaterismus, protože film kypí velmi zajímavými (nejen) vizuálními nápady! Tak například prolínání nehmotného světa s hmotným, originální zpracování démonů, vracení se předmětů do původní polohy, počáteční scény s nočními můrami a spousta dalších. Scénář mě vůbec nenudil, naopak, protože většinu času se odehrává v abstraktní dimenzi, která se místama mísí i s naší realitou. Příběh pojednává hlavně o vnitřní cestě a svým snovým pojetím mě velmi dostal. Kdo je vlastně onen tajemný tvor INK, který unese duši malé dcerky Emmy? Vše se krásně vybarví samozřejmě v závěru ze kterého, jak jsem se zmínil na začátku, jsem skutečně na měkko. Přesvědčil sám sebe, že je Bůh. My mu jen připomněli, že jim není. Vzpomenout si, kdo opravdu jsme, to chce pokoru. Jestli přijme svoji hanbu, ta malá má šanci. Jestli ne, děvče je ztracené. ()

corpsy

Vadilo mi a to celú dobu, že tento výborný a v podstate jednoduchý scenár, nedostal náležitú vizuálnu opateru. Ten DVD look ma štval už od prvej minúty, ale je senzačné, čo sa vlastne odohráva. Emocionálny a akčný, s tým že režisér nevie podať ani jedno a ani druhé. Z tých scén sa viditeľne derie veľkoleposť, ale vyzerá to tak ako keby ste sa vytláčali membránou a vašu hlavu by bolo vidno iba ako obrysy. Herecké výkony sú na pol ceste. Neodsudzujem, tu sa mohol zrodiť kult a masový úspech. Mám pocit, že sme prišli zrejme o jeden z veľkých trhákov kinematografie, ak by boli šušky a väčšia profesionalita. Tak tu je len veľkolepá snaha o vyššie zmienené. ()

PauloZ

Další velice dobře zpracovaný a poutavý sci-fi nízkorozpočťák, ve ketrém vidíte obrovskou myšlenku a snahu tvůrců využít peníze do posledního groše. Není to na 100%, mezery tam jsou, takže záleží z jakého pohledu to divák vezme. Já ale musím dát 4*, protože mě film moc bavil. Zpracování filmu je opravdu poutavé, příběh je dobrý, možná ne tak jasný, ale hlavní plus tohohle filmu je zvuková stopa od Jamina Winanse, pro tu jedine 5*. ()

draggo

Jeden z nejpůsobivějších filmů co jsem kdy viděl. Ani se mi nechce věřit že to stálo tak málo peněz, protože tohle překonává většinu vysokorozpočtové produkce o několik tříd. Příběh je skvěle vymyšlený a originální, závěrečná pointa bere dech a dojme k slzám snad každého. K tomu úchvatná hudba a nádherný vizuál. Po shlédnutí jsem hrozně dlouho přemýšlel nad tím, jak to vlastně celé bylo. Pak mě napadlo, že bych to zřejmě neměl brát doslovně, ale spíše jako metaforu souboje světlé a temné stránky člověka, souboje snů a skutečnosti... Tím film dostává zcela nový rozměr, který jen potvrzuje že se jedná o výjimečné a nadčasové dílo, které si zaslouží jen obdiv a chválu. "One, two, three, four"... ono to má skutečně něco do sebe, a ta scéna s řetězem náhod za doprovodu tohoto je úžasná. viděno na PC(DVDrip): 100% a 5*/ ()

baribal

Evidentně je film postaven na zajímavém námětu a myšlence, kterou stvořil režisér, scénárista a hudební skladatel v jedné osobě Jamina Winanse. Bohužel to je tak vše co je na filmu pozitivní, zbytek není ani poloprofesionální, ale spíše amatérsky nadšenecký. Záběrování, herecké projevy nebo samotné dialogy. Upřímně bych za film nedal ani korunu a na další počiny zvědavý rozhodně nejsem. ()

Z0oMb3E

Tomuto skvostu som sa tak dlho bránil? Nádherná vizáž klasického príbehu boja dobra zo zlom, ktorý sa dennodenne odohráva v našom podvedomí. Klasický scenár citového návratu a predsa je tento film v niečom odlišný. Jednak dejovou líniou, ktorá nedovolí mozgovým bunkám vydýchnuť a jednak soundtrackom tak depresívnym a súčasne tak nádherným. Od hercov, od ktorých som nič nečakal som dostal taký nával emócií, ktoré trvali ešte dlho po uplynutí záverečných tituliek. Chápem rozporuplné hodnotenia, pretože film je ďaleko od komerčných blockbusterov, a nie každému na prvé zhliadnutie zachutí. Avšak tento ťažký intelektuálny film sa oplatí vidieť. ()

Paxxx.cz

Velmi netradiční film, který je chvílemi zamotaný až běda. První dvě třetiny filmu jsou jak říkám trochu přeplácané přesto závěr vše docela napravil, ale těžko říct jestli se zrovna Vám bude film líbit to skutečně záleží na jednotlivci... 50%. ()

ivishka

No nebylo to špatné to vůbec..ale jak se může celý film s takovým nábojem lopotit s tím vztahem - dcera a otec? Sny jsem si představovala více propracované, ale nestalo se - bohužel. Líbila se mi ovšem ta alternativní realita v podobě těch neviditelných bytostí co bojují za duše "nevinných" pozemšťanů. Moc mě bavila herečka Jessica Duffy, která je nejen nadaná, ale také hezká na pohled, bohužel ale nehraje v moc filmech. Zajímavě udělané akční scény, ale působilo to dohromady celkem zmateně a ještě jakoby nedokončeně. Nejvíce se mi asi líbilo jak hledač počítal do 4 a celý svět kolem něj šel najednou podle stejného rytmu... ()