Šerif David Dutton (Timothy Olyphant) z provinčního městečka Ogden Marsh má nudnou práci: jeho úkolem je dohlížet na pořádek v útulném zapadákově, ve kterém se většinou nic moc neděje. Jednoho dne se ovšem jeho město změní k nepoznání. Spořádaní spoluobčané se začínají chovat zpočátku jen podivně, postupně se z nich ale stávají zuřivé vraždící bestie. Zdivočelí sousedé a přátelé se množí, nákaza šílenství se rozšířila po celém městečku a obyvatelé se navzájem vyvražďují. Šanci uniknout nemají ani ti, kteří zůstávají normální. Město obklíčila armáda a ozbrojenci ve skafandrech nekompromisně čekají, až se obyvatelé Ogden Marsh navzájem zlikvidují... (oficiální text distributora)

Hapretor

Kdykoli narazím na film o "zombies", který jsem ještě neviděl, hned ho zkouknu. O "Podivných" jsem si předem nedělal nějaký obrázek, prostě jsem to pustil a čekal, co z toho vyleze. Výsledek mě překvapil, ba dokonce potěšil. Chvílemi jsem soucítil s obětmi, které padnou za oběť těm "podivným". (úsek s vidlemi v nemocnici) - dost dobré, na nervy hrající, ale mohlo to být více napnuté, ono totiž celé to mohlo být více napnuté - myslím napínavé. No, ale gradaci napětí nahrazuje gradace akce, takže ani tak to není špatné. Vidim to jako standard kvalitní, zábavné a i sem tam dost napínavé podívané na staré dobré téma "zombies". (Ale konec je typický - jako u zbylých 95% filmů na podobné téma, a tudíž nezajímavý a trapný). Trocha snahy o inovaci by neškodila. Tento žánr si o to přímo koleduje. ()

Trešlson

Těch růží mezi horrorovým trním vyrostlo v poslední době několik (30 dní dlouhá noc, Úsvit mrtvých, REC, REC 2,) a The Crazies se směle mezi tyto květy můžou zařadit. Je škoda, že se tu opět nejedná o originální nápad, ale pouze o remake (originál jsem bohužel neměl možnost vidět) a tímto končím s výtkami, protože jinak se jedná o skvělý film. Měl by se stát povinností pro každého fanouška horroru a i když se ke konci zdálo, že užuž bude happyend, nebylo to nakonec zas až tak happy... Je škoda, že v dnešní době není o sequely (pequely, spin-offy) nouze, protože bych se klidně spokojil s tekto (ne)uzavřeným filmem, ale obávám se, že pokračování nás nejspíše nemine (i když ne vždy se u pokračování jedná o průšvih viz REC 2). ()

Wargoo

Opäť som čakal viac, a dostal som menej. Spokojný som bol s Timothym, ktorý mi v HITMANOVI totálne liezol na nervy, pretože s postavou nemal nič spoločné. Tu to bolo lepšie. Lakačky - mohlo ich byť viac, ale asi by ma aj tak ani jedna neprekvapila. Atmosféra - slušná, mierne nadpriemerná, ale len v porovnaní s inými "hororovými remakami", ktoré mali prekvapiť, ale sklamali. Celkovo su The Crazies pozitívom, ale pre mňa stále slabota. **a pol, 49,922 % ()

*Colorado

Asi nejlepší na celém filmu je propagační plakát :) Co se týče toho 'strašidelného', tak se není třeba ani bát, filmů se zombíky (v uvozovkách) se točí dost a dost a věru jsou více hrůzu nahánějící.. Nejsem si jist, co stojí za pochvalu, protože se mi krade na jazyk lakonické OK. Viděl jsem a jdu dál, nic moc mi to nedalo, ale zase se má zadnice neoprudila, že by musela, chudinka moje malá, dřepět u nějakého hrozného škváru :) Žádné chvalozpěvy, ale na druhou stranu asi není třeba ani nějakých přehnaných kritik, protože si snímek nehraje na něco víc, což je bod k dobru. Celkově takových 55%. ()

agassi68

Vzhľadom na rozpočet ani niet čo vytknúť. Po pár týždňoch sa vám spletie spolu s ostatnými zombie thrillermi a ani nebudete vedieť ako sa to volalo. Jednohubka ako vyšitá.. ()

Toka

Přišlo mi to jako dobrej film, ale 80% sem prospal, takže neberte moje hodnocení příliš vážně. Plánuju znova zhlédnout, a zhodnotit znova. ()

solid

Jéé konečně po dlouhé době atmosférická zombielike podívaná s fungujícími lekačkami, uvěřitelnými postavami a logicky rozvíjenou zápletkou, vše navíc podbarveno velmi zapadajícími hudebními motivy. Dvojka se na konci přímo nabízí, jen by mě zajímalo, jak stopujou naši ústřední dvojici? Źe by radioaktivní izotop vstříknutý do krve Radhy při testování=D? Jinak si moc nedovedu vysvětlit jak je ten satelit zaměřil. Uvidíme co řeknou scénaristi ve dvojce. A uvidíme co dokáže Breck. Já osobně se těším. ()

mala_kea

Už podle námětu jsem si říkal, že to zas bude "báchorka". Filmy s tématikou "zombie" chrlí současná produkce jako na běžícím pásu. Vždyť co může být jednoduššího, než naházet na scénu pár zohavených zombíků, pár přeživších lidí a řežte se přátelé! Sice to funguje a o zábavu je postaráno, ale pořád dokola omílat ten stejný systém je zbytečné a ze všech stran okoukané. Některé scény nejsou vyloženě špatné a stojí za pozornost, ale zbylá většina jich je tupých a ohraných tak, že není o co stát. Také lze ocenit i lekací momenty, ze kterým film dost těží a udržuje diváka v pozoru. Obsazení není špatné, ale žádný z herců nedokáže oslovit výrazněji. Závěr? Nic od toho nečekejte. Je to klasické "béčko" se všemi klady i zápory, které tato třída nabízí... P.S. málo krve ()

merigieren

klasickej kateastrofickej film, najdeme si nákazu, obyvatelé zešílí a skupinka hrdinů se má dostat ven z území připraveného k zániku americkou armádou. Občas to bylo napínavé, začátek se mi líbil, ale pak to už byl jen takový koukatelný útěk. Žádný zázrak. ()

J. T. Kirk

Lidi nejsou uplní kreténi.. To naprosto vystihuje a odlišuje tento "zombie" film od ostatních hororů.. Sice se taky někdy chovají dost debilně, ale co by jste udělaly vy na jejich místě, já teda nevím, asi bych se po*ral. Jinak začátek byl docela dobrý, prostřední část byla super a ten konec byl jasný od začátku. ()

DHDV

Režisér z lehce předvídatelného scénáře vyždímal maximum. Film má skvělou kameru a výborný střih, všechno je přehledné a dobře nasnímané. Herecké výkony jsou nadprůměrné tak jako hudba. Pro mě je tohle čistokrevný horor! Ale nedávám plný počet hvězd, kvůli opravdu velké předvídavosti děje a hraní se s hororovými „klíšé"! ()

sadlokan

Ach so..On je to remake samotného Mistra,tak to už se nedivim,že se mi to tak líbilo.A-naštěstí neudělali z nakažených mistry planety ve sprintu! ()

Puol

V rámci žánru by si možno film zaslúžil aj vyššie hodnotenie (hlavne za prvú polovicu), ale druhá polovica filmu ma už veľmi nudila, jedno veľké klišé a bolo mi úplne jedno ako to dopadne. 5/10. ()

BOURQUE

Nič nové nie je pod svetlom. „Malá technická a ekologická katastrofa, ktorá prinesie na ľudstvo apokalypsu.“ V čom sa ale film odlišuje od jeho „kolegov“, je to, že je prepracovanejší, technickejší a herci podávajú veľmi dobrý výkon. Hlavne by som chcel vybrať trojicu aktérov: T.Olyphant, R.Mitchell, J. Anderson (pre mňa osobne najpozitívnejšie prekvapenie). Ja mám ale trošinku problém so záverom filmu. Nejako to bolo divné. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

drankeryth

Paradicka sledovat tento film az do konca bez naznaku ze by som sa co i len na okamih nudil. Je vidiet, ze tomuto filmu neboli lahostajni. Nazov filmu aj presne vystihoval nainfikovanych ludi, ktori bez mihnutia oka brutalne vrazdili nevinnych spoluobcanov. Napriklad jednemu manikovi nerobilo problemy upalit vlastnu zenu so synom v dome a na konci aktu ked prisli policajti si este z chuti popiskoval, akoby sa nic nestalo. To bol teda flegmatik:) Dobra scena aj bola na tej patologii s tou chirurgickou pilkou na elektrinu. Ten chudak serif, keby ho nezachranil jeho zastupca tak by sa mu ta vec rovno zarezala medzi nohy a to by urcite nebolo nic prijemne pre neho:) Ako dalsia vec bola scena tej karantenskej oblasti, kde boli zeny priputane na posteliach. Ten starosta co behal okolo nich s vidlami a prepichoval ich nimi bol k sezrani,,he he Koniec filmu mi pripomenul klasicky akcny film americkej produkcie, kde pred vybuchom ujdu bez ujmy na zdravi. Tlakova vlna vybuchu vsetko brala so sebou a aj unikajuci kamion jej neunikol. Kamion zapasil s tlakovou vlnou, ale boj kamion prehral a prevratil sa. Oni bez problemov vysli von a vybrali sa pesky v ustreti hladanej civilizacie:) Film sa im fakt vydaril velmi dobre a tym padom to bolo velmi prijemne sledovanie skazy ludstva biologickou zbranou, ktora s otvorenou narucou hubila vsetko zive naokolo:)))) ()

montongery

Skvělé atmosféra a občas jsem se i leknul. Herci hráli přesvědčivě a příběh se odehrával svižně a v celku byl i zábavný (jen občas bylo lehce předvídatelný, co se stane ale to v podobě naschvál natočených cliché). The Crazies určitě vyčnívají nad žánrově podobnými filmy. ()

fr3ak

Víc takových filmů! Proboha filmaři probuďte se! V tomhle žánru nemusíte být originální, nemusíte překvapovat, stačí když dáte průměrnou látku schopnému režisérovi, který má schopného kameramana a rázem tu máme po dlouhé době další vynikající film o nakažených. Remaky osobně nesnáším, skoro až nenávidím - tomuto filmu hraje do karet to že jsem neviděl originál a také začátek mého komentáře. Vezměte toho kripla Paula W.S. Andersona, přivažte k židli a tento film mu pouštějte tak dlouho, dokud mu nedojde že takhle měl vypadat filmový Resident Evil... ()

Heroine

No tedy, zas tak podivné to nebylo. Už jsem viděla hororů s touhle tématikou tucty, a některé byly i lepší. Ale tohle nebylo úplně zlé, bylo tu pár působivých scén. A potom samozřejmě celkem zajímavý závěr. ()

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

11.09.2012

Nedávno dokončil třetího Riddicka a právě v Londýně maká na Fast Six. Jedním z dalších projektů by mohl být The Last Witch Hunter. Alespoň by si to přáli ve studiu Lionsgate, které před dvěma lety… (více)

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

Pošuk z Pařby krotí duchy

Pošuk z Pařby krotí duchy

27.02.2010

Zatímco Ivan Reitman připravuje Ghostbusters 3 (Bill Murray prý hned na začátku zemře a pak bude starým parťákům pomáhat už jen jako duch), konkurence chystá žánrový protiúder. Producent blížícího se… (více)

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

03.01.2010

Celosvětové tržby Avatara se během tohoto víkendu lehkou nohou přehoupnou přes 800-miliónovou laťku, což znamená tři věci: 1, hlavouni studia Fox budou střílet šampusy i dlouho po Silvestru; 2, šíří… (více)