Snímek The Runaways vypráví příběh stejnojmené dívčí rockové kapely, zformované v druhé polovině 70. let. Duší vůbec první dívčí kapely byla Joan Jett, kterou ve filmu ztvárnila Kristen Stewartová. Ozdobou a zároveň hlavní zpěvačkou byla Cherie Currie, kterou si zahrála Dakota Fanningová. Dívky skupinu založily už jako teenagerky a úspěch se dostavil velmi rychle, byly však mezi nimi velké problémy a každá z nich viděla společnou budoucnost trochu jinak. Film, založený na memoárech právě Cherrie, popisuje počátky kapely, nečekanou slávu, její temnou stránku a vztahy mezi jednotlivými členkami, které vedly zákonitě až k rozpadu skupiny. (HBO Europe)

Fondak

Tak tohle jsem si fakt užil. Dodnes mám rád punkovou muziku. Pamatuju si, jak kdysi na rádiu zahráli Cherry bomb a já akčně volal do rádia co je to za kapelu. Od té doby Runaways znám a mám rád. Že ta holka za mikrofonem je moje oblíbená Joan Jett jsem se dozvěděl až později. Tenkrát kdyby mi někdo řekl, že o nich natočí film, asi bych mu odpověděl, aby přestal brát drogy ;-). Možná že film byl trochu nadsazený, ale Joan vždycky byla zvíře. Že k tomu byly holky hecovaný manažerem? Jistě. Taková byla doba. I legendární "anarchisty" Sex Pistols si k obrazu svému upravoval Malcolm McLaren. Takže trochu póza....Ale to té muzice na kráse neubírá!!!!!!!!! ()

camomilla

Pekne natocene, pekne zahrane, ale ta dejova linka mi pripadala opravdu slaba. Pomaly rozjezd a nez prijde uspech kapely, zase konci. Z filmu vubec nemam pocit, ze jsem se divala na nejake hudebni legendy a cele to nejak prosvistelo a vysumelo kolem me. ()

emawoodson

No nevím, objevují se zde komentáře, že se film nezdál dost ostrý... Mně se zdál odvážný až dost, vzhledem k tomu, kolik bylo Dakotě let při natáčení. Hned na začátku to dostane, div že není celá od krve, Kristen močí do kytar, Dakota sexuje v šatně a pak i s Kristen. No ne, myslím, že to bylo tak akorát. Každopádně skvělý film, dokonalá hudba, která mě teď bude dlouho držet. Fakt se mi to líbilo a můžu jen doporučit. Crimson and Clover, I love it! Jo, akorát mi trochu neseděla časová osa ve filmu. Cherrie odešla, když jí bylo 19, ale ve filmu to vypadá, že s nima byla jen rok, protože ke konci o ní mluví jako o šestnáctileté. V tolika letech do kapely nastoupila, podle Wikipedie začala hrát v kapele v době šestnáctých narozenin a ne patnáctých. No, to jediné mi nesedělo. ()

Sakashi

Na šňůře člověk dospěje. Joan Jett and the Blackhearts a Runaways jsou klasikou dívčí rockové muziky. Film mapuje pouze počátky Runaways, jako začínající hvězdy, která rychleji zhasla, než vůbec začala zářit. Ale z něčeho se zrodilo něco, o tom už film sice není ale nevadí. Klasický životopisný film o hudební "legendě", která má všechno co osmdesátky mohly nabídnout..drogy, sex a Rock'n Roll. Dakota mě v roli Cherrie vážně oslnila. Výborný herecký výkon, jako herečka nové generace má potenciál. Kristen jsem se trochu děsila, zatím mě v žádném filmu neoslovila a její herecké výkony byly stereotypní a nudné. Ale role Joan (yeah)! Co víc říct, sedlo jí to a byla to dobrá volba. Takže konečně!.. Tělem a duší do nejdelší smrti..I Love Rock'n Roll. ()

Kletus

I když Twilight nesnášim a obě hlavní protagonistky si to u mě postupem času dost posrali, tenhle film se mi líbil i když to v mym žebříčku moje sympatie k těmto herečkám skoro vůbec nezvedá. Spíš se mi vždycky líbila hudba Joan Jett & Heartbreakers než že bych žral herecký výkony těch dvou. ()

mackyns

Mám rád Rock a rovnako tak aj Joan Jett, ale tento film je hlboko pod priemer a pani režisérka/scenáristka by mala aspoň ak ide o písanie radšej zvážiť inú profesiu ku ktorej má kvalitnejšie vlohy. ()

elizha

filmy podla skutocnej udalosti možem, zaujímave, zaujímave premeny postáv pocas pribehu,, zle to byt nemože kedze je tam ,,my love" Dakota...:D:D: ()

leonskennedy

Mám rád filmy o hudebních skupinách a Joan Jett mám rád taky.Navíc jsou tam dvě kočky Dakota a Kristen a ukazují že hrát i zpívat umí. ()

marien1039

Tak jo, Kristen Steward možná není taková strašná herečka...možná si holka trochu posrala s tím Stmíváním život, protože jí celé její mládí budou spojovat akorát s touto špatnou rolí. Holka ale zahrát umí stejně jako Dakota Fanning. Film je to navíc docela dobře natočený, takže za mě velý bod plus, pro celou bandu, která to točila. ()

Pythonator

Možná tak vysoce nehodnotím, kdyby mi téma nebylo blízké. Na film o mladé Joan Jettě jsem se moc těšil. Bohužel mě zklamalo, jak mizerná je autobiografická hodnota díla. Film naprosto zazdil ostatní členky Runaways. Ty mrchy se musely pořádně rozhádat. Joan Jett se nejspíš jako producentka filmu postarala o to, aby tam Lita Ford nedostala moc prostoru (vlastně skoro žádný) a za basu dokonce postavili zcela fiktivní babu. To docela podkopává celý film. To je jako by někdo točil o Beatles tím stylem, že by tam George Harrison nebyl skoro zmiňovaný a místo Ringa by za bubny posadili nějakého Ferdinanda. To je prostě prasárna. A další průser je nazpívání skladeb herečkami. Kterého debila napadlo, že ve filmu o kapele bude rozumné nechal předělat originály hlasy hereček??? To je prostě prasárna. Fanoušek Runaways chce ve filmu hudbu Runaways a nezajímá ho jak dobře Kristen napodobila Joan. Abych ale jen nenadával, Kristen byla jako Joan sexy a Dakota hrála Cherie v Japonsku jak přes kopírák. ()

Zaba

Velice podařený biák z hudebního světa. Zrod nové éry showbyznisu... Buchty, co hrajou tvrdší hudbu. Supr obsazení, supr hudba, supr kostýmy - supr všechno! Mě se to líbilo opravdu MOC! Jelikož se mi tahle muzika líbí, o to víc mě to oslovilo. Doporučuju všem, co mají rádi rock´n´roll :) nebo biografie z showbyznisu. ()

Noimosyniii

Samo o sobě to nebylo vůbec špatný, ale taky nebyla vůbec špatná Kristen Stewart. Chtělo by to akorát vypudrovat nějakou dramatičnost a scénář a víc se zaměřit na samotný postavy. V celku sympatickej prožitek. ()

foxxxxy

The Runaways mě, vlídně řečeno, zkrátka neoslovil. Američtí fanoušci kapely si možná přijdou na své, ale tím, že v ČR je kapela neznámá, nemá u českého publika moc šancí - snad jen zarytí rockenrolloví fandové. Navíc Kristen Stewart to moc nejde - roli drsňačky jsem jí nevěřil, stejně tak Dakotě Fanning, u které se bojím, že přechod do dospělých rolí nezvládne - snad se pletu, protože jí to rozhodně nepřeju, ale ukáže jenom čas, jak se s tím popere. Film je zkrátka průměr... Jediné, co stojí za to, je Michael Shannon v roli Kima Fowleyho, ten je dobrý, i když přesto působí lehce teatrálně, ale určitě není tak hrozný jako členky Runaways.... ()

JIRKKA

...to není film, ale zběsilost. Pro mně, jenž je fanouškem Dakoty Fanning od doby, kdy řešila se Seanem Pennem, zda si dají palačinky v I-hopu nebo hamburger u Velkého chlapáka Boba, má tenhle film neuvěřitelné kouzlo. Ta proměna, herecký výkon, to je fantazie. Dojala i nadchla svůj svůj předobraz, Cherie Currie. A Kristen Stewart, to je fantazie č.2. Ona nehraje Joan Jett, ONA JE JOAN JETT. A teď už si budu pamatovat i jméno Michael Shannon, hrajícího jejich producenta, fantazie č.3. Možná, že by to šlo natočit lépe, víc prostoru měli mít ostatní členky, ale atmosféra, muzika a výše zmíněné.....naprostá spokojenost. ()

taraen

Kirsten Stewart šokuje. Jednoznačně nejvýraznější postava filmu a úžasný herecký výkon. Je osobitá, výrazná, ale nepřehrává (ačkoliv není tak sexy jako Joan Jett, která je má platonická láska). U Dakoty Fanning se nedá mluvit o zklamání, ale přece jenom je její podání trochu mdlejší a jednotvárnější. Ale možná je to spíše tím, že mám trošku problém s jejím stylem hraní. Na filmu je každopádně hodně poznat, že Floria točí videoklipy. Film má spád a náboj. Rozhodně ani chvíli nenudí. Ale jinak je to klasický snímek o zrodu a pádu jedné kapely. Nejdřív obyčejné holky, pak rychlé stoupání nahoru, sláva, kterou nemůžou unést a drogy, rozpad a pád dolů. Viděno a natočeno už mnohokrát. Ale je dobře, že se někdo The Runaways věnuje, protože hudbu holky dělat uměly. ()

Maya.Angel

Na tohle dílko jsem se hodně těšila, ale docela mě zklamalo. Tempo jde moc rychle a místo určitých scén by tam mohly být jiné významnější. Obrovské štěstí, kdy Joan narazí na producenta, Cherrie si na začátku neumí ani zapálit cigaretu a za 10 minut už si vesele jede na kokainu, strmý vzestup a za chvilku konec. Chápu, že nejde do nějakých 2 hodin vrazit celej průběh, ale já osobně bych se do tohodle dílka ani nepouštěla. Kapel, jako je Runaways, je spousta ( drogy, hádky, nedostatek peněz..) a nebylo tady nic tak závratného co bych už někde neviděla. Výkony Kristen a Dakoty jsou dobré, ale nesmyslně jsou tady až příliš obcházeny ostatní členky kapely, taková Stella Maeve odvedla taky skvělý výkon. ()

kritička

Váhala jsem mezi 3 a 4 hvězdičkami. Proč? Protože film byl o skupině, ne o jednotlivcích. Jasně, je obtížné dát prostor všem stejnou měrou, nicméně to se od tohoto filmu očekávalo. Film byl tak pouze propagací Kristen Stewart, která si konečně přestala hryzat pusu, a Dakoty Fanning, která v tomhle filmu měla úžasně sjetej výraz. Myslím, že film je ukázkou toho, jak dřív vznikaly dívčí skupiny a že se ty holky musely od začátku lišit. Myslím, že si zaslouží pozornost a určitě to není stupidní věc, která by tady měla jít do modrých čísel ... Sice se filmu nepodařilo mě naladit na rock n roll, i přesto se domnívám, že stojí za to. ()

Figuto

Přiznám se, že až dosud pro mě byli The Runaways neznámou kapelou. Přestože jsem znal coververzi I Love Rock 'n' Roll od Joan Jett, písně skupiny The Arrows, nikdy jsem se o její tvorbu nezajímal a připravoval jsem se tak o porci rockové jízdy v podání zřejmě vůbec první ryze ženské rockové kapely! ()

ales.he

Příběh první rockové dívčí kapely na světě ve filmu The Runaways ? Ne, mělo se to jmenovat Cherry Bomb, aneb monografie jedné Cerie Currie za asistence Joan Jett. 3 hvězdy za soundtrack a scénu Kristen alias Joan pařící s kytarou na posteli za zvuku skladby I love rock‘n‘roll. A o tom to je ! ()

jurko odpad!

Toto v prvom rade nie je film.. za hodinu som si nebol schopný vybudovať akýkoľvek vzťah k postavám, k tomu čo sa tam dialo... a vôbec k ničomu z toho filmu.. ()

Mad Max zachraňuje supermodelky

Mad Max zachraňuje supermodelky