Samec

Samec

Chalan na hranie

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2009, 93 min

Soundtrack John Swihart: 1. Mainstay Unsettled Mix 2. You and Me 3. The Garden You Planted 4. Ms. November(15.5.2011)

V tomhle případě nikdo nečeká Felliniho nebo Bergmana. Tvůrci předkládají naprosto jednoduchou zápletku. Hlavní záletník Nikki je povaleč, který nemá práci a vlastně ani kde složit hlavu. Jenže je vymydleným hezounkem, co se pomocí pár triků (nečekejte žádnou osvětu) dostane do kalhotek, bejváku i účtu nějaké bohaté slečinky/paničky. Jednoduše s ní stráví noc a omotá si jí kolem prstu natolik, že u ní nějakou dobu bydlí.. Teď tenhle Černý Petr padl na sympatickou paničku Samanthu.. Jedno se musí uznat. Tvůrci se ve světě povrchních milionářů docela obratně pohybují. Jsou místa, která fungují lépe než dobře, snad i skvěle (například nehollywoodský závěr jest toho příkladem). Jindy je ale těžké se s hlavními hrdiny ztotožnit. Nikkimu to prostě jednou sakra nevyjde, skončí na ulici a trvá to ještě hodně dlouho, než pochopí, že je třeba něco změnit. Tenhle posun o krok dál docela bolí. Nejen Nikkiho, ale i diváka. Když se on, cynický prostitut, zamiluje do podobně protřelé šlapky/servírky, tak tahle dramaticko-romantická linie prostě nefunguje, jak by měla. Což je velká škoda, protože náznaky by tam byly. Režisér David Mackenzie u mě rozhodně není nějakým břídilem, ví, jak hluchá místa neudělat ještě hluššími, jak správně nastavit kameru a co obléct/neobléct stále rozkošné Anne Heche. Jednoduše jsem se nenudil, nenaštval, docela si odpočinul a ona jinými zmiňovaná závěrečná žába je geniální!!(10.3.2011)

• johnn333

Neskutečně únavné. Spread jen a pouze variuuje slavnější předobrazy (namátkou Půlnoční kovboj), přičemž zcela rezignuje na vlastní nápady, invenci, ba i romantiku, vtip nebo spád. Prachobyčejná historka ve stylu up-down-moralize spolehlivě uspí, a to i navzdory faktu, že se první polovinu takřka nepřetržitě souloží. Indie-B(oring) 40%(13.11.2009)

Film pre D.Moore (nebola producentom?:)). Ak by bol Ashton Kutcher posledným mužom tejto planéty, tak možno áno, no "macho" či "samec" to nie je ani zďaleka...herecky sa veľmi nenadrel, "nasúložil" sa zato poriadne. Žánrovo sa scenár pohybuje na hranici trpkej komédie s vypointovaným záverom, čo je vzhľadom na hollywoodskú produkciu prekvapujúce zistenie. Spread je mierny nadpriemer - ľahký, uspokojivý, úsmevne úprimný a úplne jednoduchý.(27.10.2009)

• lesumir

Těšil jsem se, těšil. Ale dopadlo to katastrofálně. Kutcher je sympaťák a dobře vypadá, ale trpí tím, že s každým filmem je jeho herecký výkon horší a horší. Byla to naivní slátanina, tak trochu scifi a naprosto nevyužítá pýčovina.(8.11.2009)