Téměř kilometr dlouhý nákladní vlak bez posádky, který veze nebezpečný toxický náklad, se řítí krajinou směrem k hustě osídlené oblasti. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají riskantní plán, jak ho zastavit…  Masivní lokomotiva bez obsluhy, které přezdívají Bestie, veze toxický náklad a řítí se zběsile krajinou. Je téměř nemožné ji zastavit, vše, co se jí postaví do cesty, se vypaří. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají neuvěřitelný plán – čekají na Bestii na palubě dalšího vlaku ve snaze ji zastavit a zachránit tak nedaleké město před ničivou katastrofou. V tomto napínavém thrilleru Tonyho Scotta uvidíte držitele Oscara Denzela Washingtona a Chrise Pinea. (oficiální text distributora)

Kratoc

Tony Scott bude asi velký fanda do kolejových vozidel - nejdříve únos metra a nyní zase utržený vlak. Sice je to v podstatě remake (také co chcete pořád vymýšlet na téma ujel nám vlak a nikdo ho neřídí), ale hlavně díky ústřední dvojici, která budí sympatie se jedná o slušnou akční jízdu - ajznboňáci nechť si přidají hvězdičku :) ()

panmroz

Takhle bizardní hlavní postava tu nebyla od filmu Twister! Vlak a zatáčka! Neuvěřitelné, jak zábavné a napínavé to může být. ()

punk_zero

Wow! Parádny akčný (ekšn) film. Aj keď podobných filmov bolo a bude, no tento je výnimočný. Chris a Denzel pod taktovkou Tonyho Scotta to zahrali perfektne ()

(Z)denny

Tony Scott ze svým "dvorním hercem" Denzel Washingtonem zase divákovi předložil pořádný kus poctivé filmařiny. Vystupňovaná akce, příjemné napětí, nechybějící dávka emocí.. To vše zachycené skvělou kamerou, prohnané pod citlivými rukami zkušeného střihače, doplněné brilantním zvukovým doprovodem, pod taktovkou PANA REŽISÉRA. Je prostě vidět, že Tony umí. Ale.. Ale musím se přiznat, že celý tento zážitek mi pokazila zase ta "americká mentalita" zobrazená ve filmu.. davy lidí kolem kolejí čumících skvělou šou v podobě splašeného vlaku, jak houfy novinářských vrtulníků.. a pouze dva (promiňte - tři) hrdinové, které až ve finále napadne naskočit do mašiny a zastavit ji.. ()

LaGomme

Největší překvapení za posledních pár měsíců. Naprosto výborná nenucená akce a výborná herecká dvojice dodávají tomuto filmu to co jsem dlouho neviděl! Poslední půlhodinovka je kulervoucí! 80% ()

LukyNike

Staré, (dobré) téma. Nezastavitelný vlak se řítí na město a ještě k tomu veze nebezpečné chemikálie. Film je skvěle natočený (o tom žádná), ale bohužel už film nemá nic, čím by překvapil. Proto bych to spíše viděl na film na nedělní odpoledne. Kdo ale hledá adrenalinový zážitek, tak určitě doporučuji. Akce je tam více než dost. ()

Brejlil

Klišé střídá klišé: železniční veterán, kterého zrovna vyhodili; nováček, který má problémy s manželstvím; ambiciozní, ale zatraceně schopná dívka; idiot na vedoucím místě; co vymyslíte, to najdete. Ale vlak, vlak zas tak častý není. A tady je vlak hlavním hrdinou. Řítí se krajinou k nevyhnutelné katastrofě. A jen dva jej dokáží zastavit. Film je tak jednoduchý, že je potěšení dívat se na adrenalinové záběry (většina je poctivě rukodělná, masivní CG se nekoná) a odškrtávat si v seznamu další vyřešenou položku. Jednoduché a účinné. ()

Mafyn

Jaký neuvěřitelný ňouma se může vyskytnout na vašem pracovišti? Zajisté to všichni znáte, ale nechat si odjet vlak, bůh nám pomáhej za takového kolegu. Ještě, že se na scéně objevili dva nesourodí hrdinové, kteří přes veškeré své rozdíly našli stejný konec lana a situaci zachránili. Jen malinko bych dotáhl některé triky. (Jsem ateista). ()

toi-toi

Amerika potrebuje svojich hrdinov, Tony Scott potrebuje Denzela a ja zas takéto filmy, hlavne ak sú podľa skutočných udalostí. Námet je čistokrvné béčko no spracovanie dokonalé áčko. Kvalita filmu však ide mimo písmen a pre mňa smeruje na 4 hviezdičky. Napriek tomu, že Tony nepoužil toľko efektných vychytávok, jemu typických, film je spracovaný skvele a svet vláčikov a tamojších makačov ma skutočne nadchol. ()

Pavelos

Pokud má někdo rád mašinky, tak si na své rozhodně přijde.. Připadalo mi to jako lehký návrat k akčním podívaným dob již minulých.. Nebylo to špatný, ale nějak mě to bohužel nenadchlo.. Co se snímku nedá upřít, tak je stále se zvyšující tempo už zhruba někdy od poloviny filmu až do konce.. ()

M1k9

Luxusní. Nevím co bych dodal. Zase ta neskutečná práce s kamerou. Vizuální orgie v režii Tonyho Scotta to je vždy ta správná volba. Jen jsem netrpělivě čekal na nějaký nečekaný zvrat a nic. Happy end. 6.5/10 ()

JK-Stinger

Ani jsem moc nečekal, že by mě film o zastavování rozjetého vlaku bez jakékoliv zápletky s terorismem, loupeží, nebo přepadením mohl nějak zvlášť bavit. Opak je však pravdou a to co Tony scott dokáže vytřískat z takového námětu je prostě nepochopitelné. Zhruba od půlky filmu jsem byl napnutý jak guma u spoďárů a ohryzal si po zbytek času všechny nehty na rukách. Parádně vybrané ústřední duo přidává kladné bodíky k hodnocení a já nakonec po zralé úvaze musím uznat, že jsem byl vskutku unešen. ()

Vitaminy

Akční nářez, kterej mně hodinu a půl udržel přikovanýho u monitoru. To se stává minimálně. Pro mně za 100%. ()

Skarface

Byl jsem zklamaný už na začátku filmu když sem zjistil o čem film je filmů se stejný příběhem že nejde zastavit vlak už pár bylo a tenhle mě překvapil jen tím že je propracovanější než ostatní filmy stejného příběhu ,nelituju že sem se díval ale kdybych věděl o co jde tak si to ani nepouštím ()

METHOD_

Vau, najprv som tomu dal 2* za nudny zaciatok, teda vlastne do prvej polovice to bolo pre mna nudne a vypol som to s tym, ze to ani nedopozeram. Ale predsa som si to pustil dalej a bol som velmi prijemne prekvapeny. Je to akcny film ako sa patri, u mna 4/5 a dal by som tomu snad aj 5* keby niet toho zdlhaveho a nudneho zaciatku. Kvalitny akcnak, ale asi staci pozriet iba raz :-) ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

26.01.2011

Tony Scott a Jack Bauer?

Tony Scott a Jack Bauer?

21.12.2010

Prozatím jde o drb, ale pustil jej do oběhu bývalý výkonný producent seriálu 24 hodin Howard Gordon, takže si zaslouží pozornost. Filmové pokračování akčně špionážního seriálu se připravuje už dlouho… (více)