Před více než dvaceti lety došlo k prvnímu kontaktu mimozemské civilizace s lidstvem. Lidé očekávali děsivou bitvu nebo významný technologický pokrok. Nedošlo ani k jednomu. Mimozemšťané byli uprchlíky z vlastní planety. Stvoření byla ubytována v nouzových domovech v jihoafrickém Okrsku 9 (District 9), zatímco se státy celého světa dohadovaly, co a jak dál. Teď všem dochází trpělivost. Dohled nad mimozemšťany byl svěřen MNU, soukromé organizaci, které je osud mimozemšťanů lhostejný. Měla by ale naději na obrovský výdělek, pokud dokáže zprovoznit mimozemské zbraně, které vyžadují k aktivaci mimozemskou DNA. Napětí mezi mimozemšťany a lidmi dospěje ke svému vrcholu ve chvíli, kdy začne MNU obyvatele Okrsku 9 stěhovat do nového tábora. Jeden z agentů MNU, Wikus van der Merwe (Sharlto Copley) se nakazí mimozemským virem, který začne měnit jeho DNA. Záhy se stává nejhledanějším mužem planety – je klíčem k odhalení tajů mimozemské technologie. Vyděšený muž má jedinou možnost: ukrýt se v Okrsku 9. (oficiální text distributora)

RakeW

Famózní začátek! Takové vtáhnutí do děje se jen tak nevidí. Možná je trochu škoda, že se to s přibývajícím časem mění v čistou akční řežbu (přesto velmi kvalitní řežbu) a životy kreveťáků jsou odsunuty jaksi do pozadí. Na úplném konci jsem pak čekal nějakou větší dardu než pouhé konstatování očekávaného faktu. Nicméně i tak je to vynikající film. // Povídám po zhlédnutí svému děvčeti: "Avatar nebo District 9?" "Avatar," odpoví po chvíli. "A kdyby v Avatarovi nebyla letecká scéna mezi levitujícími horami," ptám se dál a ona bez rozmýšlení: "District 9." Sdílím s ní tento názor :) (redakčně zkráceno). ()

sadlokan

Jedni z nejhnusnějších,ale určitě nejmírumilovnější alieni co kdy ve filmu poskakovali.Spíš jsou to takoví škodolibí nerudové.Protože jinak bych nepochopil proč to okamžitě všem nenasrali těma laserama,či co to kurva bylo!!! ()

Páně

District 9 prostě funguje a to je v jeho případě zdaleka nejzásadnější hodnota. Ať už v jednotlivých momentech vyvolává ironický úsměv nebo ne, jisté je to, že si ho patřičně užijete. Jeho chytrost a způsob podání je totiž tak nadmíru povedenou věcí, že možná ani nejde udělat nad ním kříž. ()

Marsello

Neviem, čo sa na tomto ľuďom páči, i keď treba uznať, že niektoré prednosti to zaiste malo- na čele s vizuálnymi efektami. Ale pre mňa len za tri. ()

Matthew01

Příjemná oddychovka na nedělní večer :) Nic velkolepého se nekonalo a žádný emoční výcuc také ne. Efekty super, ale tim to končí. 70%. ()

J. T. Kirk

Naprosto úžasné provedení... Tento film je důkazem toho, že i za takový nízký rozpočet se dá natočit skvěle provedené sci-fi s úžasnými efekty.. Copley se skvěle předvedl a doufám že si nastartoval slibnou kariéru.. ()

Lyžař

Tenhle filmek mi připomněl Vesmírné kanibaly. Až na to, že scénář je někde jinde. Nebe a dudy, podle mého. Tenhle příběh mě dostal, má hloubku jako málokterý film dnešní doby. Myšlenka, kterou se tvůrci snažili dát světu najevo, je podle mě použitelná v jakékoliv době a naprosto kdekoliv. No a že to je snímek o mimozemšťanech? Tak tomu byste snad nevěřili... Po delší době jsem si zase připomněl hlášku, kterou nám tloukla do hlav už i učitelka na základní škole - "Čti mezi řádky".. Scénář - ***** Zpracování v komplexním slova smyslu - *** ()

CrazyLom

Všechny ty přestřelky a mimozemšťané vypadají zkrátka skvěle, herecké výkony na jedničku...ale proč proboha tak pitomý scénář? Když už si to třetinu filmu hraje na dokument, možná by se mělo objevit něco jako realističnost...takhle district zapadá do klasické kolonky "hloupý, ale dobře vypadající blockbuster" ()

char_t

Není snad pravda, že bychom se při prvním setkání zachovali právě takhle? Inovativní kamera, dokumentární přístup... zdá se, že ještě opravdu nebylo natočeno všechno :) Rozhodně nutí k zamyšlení. ()

drankeryth

Vesmirna kozmicka lod vznasajuca sa nad Juznou Afrikou je velmi dlhu dobu bez pohybu. Z utrob lode ludia vyslobodia mimozemstanov, ktori sa po dlhsej dobe adaptovali medzi ludmi.. Velmi sa mi pacili tie mimozemske zbrane, ktore narobili z ludi len take kasovite sracky. A ten chodiaci robot, ktory ovladal ten zmutovany clovek, nemal chybu. Ten narobil medzi vojakmi pekny bordel a dal im aj pekne zabrat. Koniec filmu mi pripadal taky nedotiahnuty do konca, cakal som ze sa s tou kozmickou lodou vratia spat na nasu zem, ako to jeden mimozemstan slubil tomu premienajucemu sa hybridovi. Nic sa take nekona, co je dost skoda. ()

kkarx

Na jednu stranu je tu dokumentárnost a tváří se to hrozně vážně, místy až to mrazí, na druhou stranu jsou tu pak scény jako z tuctového akčního filmu a scénář se časem zaobluje do B. Kombinace dokumentárního a akčního žánru vůbec nesedí. Ale kreveťáci jsou roztomilí, to jo. :) ()

mourinho

Jedna z nejlepších scifáren posledních let. Tempo filmu zběsilé, triky na špičkové úrovni, akce, brutalita - prostě nářez, který musíte vidět! ()

WillyMarks

District 9 vás zvedne z křesla a vtáhne vás přímo do Johanesburgu, Samotný nápad a scénář je oskarovou záležitostí, ale to není vše... Film je natočen částečně jako dokument a tím si brzy začnete myslet, že to opravdu existuje. Střih ve filmu je zpracován velice kvalitně až vás z těch záběrů mrazí v zádech a celé je to opepřené vynikající hudbou a epickými efekty. Bohužel na pár detailů se zapomnělo : hlavní hrdina měl u sebe celou dobu mobil a nikdo ho nevypátral a v závěrečné scéně kdy se loučí s Chrisem tak najednou taky po nich nikdo nestřílí a mají v klidu čas si o tom popovídat a to bych mohl pokračovat dál.. nicméně to celé působí velice pěkně a člověk se u filmu vážně baví a sleduje ho 80% ()

RedDuck

Stejně jako většina sci-fi to začalo zajímavě a stejně jako většina sci-fi to šlo v průběhu děje rapidně dolů. Díky absolutní absenci logiky, hlouposti dialogů a umělosti postav mi závěrečné zvrhnutí v akční film využívající klišé na klišé s tradičním happy endem přišlo nakonec jako příjemná změna. Jo a ty nechutnosti jako odpadávání nehtů či odsekávání pařátů si mohli odpustit. ()

Drink4Fun

Netradiční film. Velmi oceňuju originalitu a styl, kterým byl film natočen. Celou první polovinu filmu se měl pocit, že se opravdu dívám na nějaký dokument. Druhá polovina je už akčnější a musím zdůraznit, že to vůbec není na škodu- akce nejsou přeplácaný, tak jako u běžných akčních filmů, ale pořád to má grády. Zároveň se mi líbí, jak Blomkamp tímto filmem říká, jaký dokážou být lidi sviňě. ()

Rockerman

Vynikající sfi-fi film! Nápaditý a neokoukaný příběh, který je navíc dostatečně akční a má spád. Jasná paralela s naší xenofóbií a rasismem, kdy každý kdo se nějakým způsobem liší od "normálu" je vykázán na okraj společnosti, aby nebyl na očích a nepřekážel. Přeměna hlavního hrdiny mi trochu připoměla někdejší slavný hit "Moucha", jenže tady se mění člověk v "kreveťáka". Polodokumentární kamera nevadila jako jindy, já se celou dobu bavil a tak zase po delší době uděluji 5 *. ()

helloween93

Netradiční film s emzáky, kde lidstvo nečelí žádné invazi nebo genocidě ze strany mimozemské civilizace. Tady je to přesně naopak, lidi vraždí mimozemšťany. Film válí hlavně ve vážném pohledu na věc a v netradičním příběhu na UFO tématiku. Jeden z nejlepších UFO filmů vůbec. ()

Quipido

Když jsem District 9 viděl před lety poprvé, ani jsem si vlastně nebyl jist, jestli se mi film líbí. Dnes se k němu opakovaně vracím jako k jednomu z nejlepších akčních filmů moderní kinematografie. ()

Neill Blomkamp píše scénář k District 10

Neill Blomkamp píše scénář k District 10

27.02.2021

Je to už dvanáct let od doby, co do kin dorazilo akční sci-fi District 9 jihoafrického režiséra Neilla Blomkampa (Elysium, Chappie). Snímek získal velmi pozitivní reakce od kritiků i diváků, byl… (více)

RoboCop přišel o režiséra

13.07.2018

Blomkampův „robocop z chatrče“

Blomkampův „robocop z chatrče“

11.07.2013

Po nečekaně, ale zaslouženě úspěšném Districtu 9 a vysoce očekávaném Elysiu zůstane Neill Blomkamp věrný žánru sci-fi. Jen tentokrát k akci a trikům připojí výraznější komediální prvky. Jeho novinka… (více)