Total Detox

Horor

Česko, 2011, 97 min

Robert Jíša

Roman Vojkůvka

Na Total Detox jsem se těšil opravdu hodně a to ani ne proto, že je režisér můj kamarád, ale spíš vzhledem k faktu, že jeho předchozí počiny prostě byly dobré a tak jsem chtěl zjistit, jak dopadne na poli slasheru. A s výsledkem jsem velmi spokojený. Vojkůvkova největší síla byla zatím vždy v originálním a zajímavém příběhu a dobře napsaném scénáři a ani tentokrát tomu není jinak. Příběh je originální nejen zasazením do ryze specifického prostředí, ale i svým vývojem, což je u slasheru věc, která už z filmového světa prakticky vymizela. Technická stránka je velice kvalitní, jediné co zlobí (a vzhledem k rozpočtu se tomu nelze divit) je zvuk. Herecky je Total Detox na standardní české úrovni (ne, nemluvím teď o amatérských filmech), prakticky u žádné větší role jsem neměl problém s uvěřitelností. Otec hlavního hrdiny mi přišel dokonce naprosto vynikající. Hodně pomáhá, že herci nemusí pronáše šroubované věty, ale mluví jako normální moraváci. S tou spisovnou moravštinou mám trochu problém, kterého se asi nikdy nezbavím. Neubráním se srovnání s NTDTMR, proti kterému mi připadá Total Detox sevřenější a celý lépe šlapající. Aby taky ne, vždyť je to slasher (s pořádným bodycountem) standardního střihu, s maskovaným vrahem, originální zabijáckou zbraní, kozama, říznout muzikou, dobrou pointou a řadou velmi příjemných režisérských vychytávek a správně mířených odlehčení (Kamilové; citace Raimiho...). Co víc si přát? Snad aby dal Romanovi někdo prachy na další film.(30.1.2011)

• pornogrind

Slasher po česku. Tak tohle byl pořádnej průser. Nic proti Vojkůvkovi, ale tohle je bída i na český poměry. Otřesný vraždy, debilní příběh, toporní "herci" a hlavně naprosto stupidní dialogy. No prostě nuda jako kráva. A pokud srovnám tento film se starším Někdo tam dole mě má rád (2008). Tak Total Detox je rozhodně někde jinde a balancuje na hranici odpadu. Jasně i Někdo tam dole mě má rád bylo chabý na herecký výkony a dialogy nebyly taky zrovna dvakrát vypilovaný, ale přesto to mělo něco do sebe. Tenkrát jsem z toho ( i přes amatérismus, kterej z toho číšil) byl docela nadšenej a říkal jsem si, že díky Vojkůvkovi se i v ČR blejská na lepší hororový časy. Teď už vím, že jsem se mýlil. Z tohohle si prostě na prdel nesednu. A tak jediný co na tomhle filmu můžu ocenit je citát, kterej je hned na začátku " ZLO NEMŮŽE BÝT NIKDY PORAŽENO DOBREM, ZNIČIT HO MŮŽE JEN ZLO KRUTĚJŠÍ A BEZCITNĚJŠÍ NEŽ JE ONO SAMO " Jinak je to naprostý zoufalství a neskutečná nuda.(11.9.2015)

• bassator

To byla teda ubohost, směšné všechno - TOTAL všechno... Ale jako amatérské představení pobavilo... Na DVD najdete jako bonusy krátkometrážní "pecky" režiséra Vojkůvky - The Izolator, Der NachtDemon, The Way of Bloody Revenge... - 22. 5. 2011 - 10%(22.5.2011)

• Flego

Roman Vojkůvka možno v minulosti natočil aj niečo lepšieho, ale toto je totálny paškvil. Amaterizmus najhrubšieho zrna, špatné výkony, zbytočne zbesilý strih aj tam, kde to nie je nutné. Jediným kladom je hudba, asi preto, lebo s ňou nemal nič spoločného.(21.2.2011)

Předně DÍKY panu Vojkůvkovi za to, že když se mě cizinec zeptá na nějaký český slasher, konečně mu mám co říct (ČEPEL SMRTI mě docela bavila, ale v tomto případě jako by nebyla). Jinak ale žádná zvláštní spokojenost. Pravda, na poměry subžánru je to vymykající se film (snad by mu slušela spíše značka exploitation), na poměry amatérského filmu jasný nadstandard, který už i docela vypadá. Zásadní problém byl ale jednoduše ten, že mi to utíkalo čím dál pomaleji. Je úplně jedno, kolik toho "zabiják feťáků" v katovské kápi stihne vykosit, protože jednotlivé vraždy jsou jedna jak druhá jak přes kopírák - nuda. Ono vraždění je tu beztak na vedlejší koleji, ale hlavní příběh (mladíkovy drogové a domácí trampoty), ač má něco do sebe, postupem stopáže už také příliš nebaví. Ocenil jsem tak spíše různé potěšující maličkosti - porno časáky, plakáty na zdi, filmy ve filmu, poprsí, pár povedených vtípků a odkazů. Možná jen nejsem schopen plně docenit poctivou fanouškovskou/amatérskou práci, jakou tento film bezpochyby je. Upřímně, té kritiky je mi i trochu líto, ale nemůžu jinak. Díky za každý koukatelný český horor, rád se (pane režisére) podívám i na ten příští;) 6/10.(2.2.2011)

• - Vo filme zaznie viackrát pieseň od českej punkovej skupiny Pipes and pints. (PiskotkOi)