Total Detox

Horor

Česko, 2011, 97 min

Robert Jíša

Roman Vojkůvka

Celkově povedenější než předchozí Vojkůvkův film. Herci jsou určitě kvalitnější (zázrak na to, že hrají zdarma). Opět je tu ale dost mizerné osvětlení a asi na Vojkůvku už tradiční rozpad děje v poslední třetině filmu, po vynikající prostřední části. Držím pálce a těším se na třetí pokus, kde to jistě mistr režisér (mimochodem i slušný herec) vychytá k hororové dokonalosti.(3.2.2011)

Mediální humbuk, který se okolo tohoto filmu točil na většině hororových webech a jiných stránkách, jsem minulý rok vnímal jen jedním okem. Režiséra Vojkůvku nezatracuji, ale ani nejsem žádným jeho zarytým fanouškem. Po shlédnutí několika fotek a samotného traileru jsem však doufal, že do třetice už konečně natočí něco pořádného. Bohužel! Opět jsem narazil na ty samé chyby, které jsem mu vytýkal už minule. Vymlouvat se na malý rozpočet je zbytečné, protože jsem už viděl spoustu „amatérských“ snímků (českých,slovenských, zahraničních), které měli stejný problém a některým z nich tento film nesahá ani po kotníky. To však neznamená, že jde o úplnou katastrofu. To bych zase Total Detoxu ublížil a ukřivdil. Jedním z velkých problémů které jsem zaregistroval je nevyrovnanost a nestabilita vytvořené atmosféry. Kupříkladu vražedné scény jsou odlišné jako noc a den. Některé jsou skutečně nápadité (viz. scéna s brčkem), ale jinak je to všechno jak přes kopírák. Nevěřil jsem jim v tu chvíli, ani co by se za nehet vešlo! Proč? Stačí sledovat vrahovo chování – jeho máchání sekyrou potažmo tyčí je docela srandovní, zvláště pak v momentě, kdy je vše přerušeno otravným střihem a následným cákáním malinovky. Když se napřahuje k úderu se sekerou za hlavou, aby jste někomu rozpůlili lebku, asi těžko mu tímto pohybem podříznete krk! I když pravda, ten kouř na konci byl docela zábavný. České slashery prozatím u mě nenašli moc velké pochopení, ale přesto bych je nezařazoval do odpadních vod. Hodně dlouho jsem zvažoval, jakéže dám tomuto kousku hodnocení. Roman Vojkůvka mě zatím ani jednou nepřesvědčil, že bych mu měl dát nadprůměrné hodnocení a ani tentokrát tomu nebude jinak. Jak už jsem několikrát říkal, tento režisér určitě v sobě má slušný potenciál, ale nedokáže ho pořádně využít. Ve svých filmech má obrovské výkyvy a většinou mě vždycky pěkně nažhaví, ale ke konci totálně znechutí. Jelikož jsem dal však Čepeli smrti (50%) – u které jsem se místy opravdu slušně bavil, tak musím dát stejné hodnocení i zde. Kvalitně jsou oba filmy sice zřejmě někde jinde, ale ve mě zanechali naprosto stejný dojem.(11.5.2011)

Bonusy na DVD: NachtDemon, Der , Way of Bloody Revenge, The , Izolator, The .(21.3.2011)

• blackrain

Herecké výkony tragické a uspávající. Jediný,kdo za něco stál byl Miroslav Rataj. Tohle vážně vyšlo na DVD?(7.2.2011)

• headcrab

Místní 4* hodnocení jsou mi záhadou. V prvé řadě jsem čekal pořádnou dávku gore, ale všechno, co tady lze vidět, jsou cákance světle červené tekutiny (která má navíc k "real" krvi hodně daleko) na různý předměty, a jedno plesknutí střeva o zem.....a to je asi tak všechno....Naprosto největší kámen úrazu jsou ale "herci" a jejich dialogy, no dprdele to bylo něco otřesnýho, až mi tou trapností v nich obsaženou běhal mráz po zádech. Pochvalu bych pak směřoval pouze ke kameře, místy k hudebnímu doprovodu, a k pár dobrým nápadům. Jinak ale naprostá hrůza i na poli amatérskýho filmu.(1.2.2011)