Total Detox

Horor

Česko, 2011, 97 min

Robert Jíša

Roman Vojkůvka

Bonusy na DVD: NachtDemon, Der , Way of Bloody Revenge, The , Izolator, The .(21.3.2011)

• Jericho666

"Zlo nemůže být nikdy poraženo dobrem, zničit ho může jen zlo krutější a bezcitnější než je ono samo." Na úvod hned vcelku inteligentní věta, která ale úplnou pravdou není. To, co ale následuje další hodinu a půl je taková kravina, až bych brečel. Kdybych se aspoň mohl smát jako ta mařka po jointu u filmu, ale ne, mě se chtělo brečet. Jak z filmu samotného, tak z toho, že se vůbec na to koukám. Všudypřítomná "umělecká" kamera s jakýmisi příšernými filtry by se ještě snést dala. To, že v "ordinaci" doktora byl zvuk slyšet, kvůli mikrofonu za pět korun z tržnice, spíše z odrazu od stěn, než od herců ještě s námahou také. Ostatní je ale těžká blbost prošpikovaná takový skvosty jakými jsou například hodinové konverzace u doktora, které jsou z 5/6 naprosto o ho*ně a člověk má při nich pocit, že spíše kouká na nějaký sociální dokument z prostředí feťáků, než na horor. Taktéž modřiny Martina si dělají co chtějí. Jednou jsou větší, jednou menší, jednou skoro žádné, pak zas jako kráva. Totální magořina, kterou skvěle doplňuje tří minutové fotografování holek, při kterém proběhne snad sto fotek a nejzajímavější je na něm asi moment, kdy fetku fotografa pošle jedne ze slečen do prdele protože se svlékat nebude. Jinak to jsou naprosto zbytečné a nudné tři minuty filmu, které by se daly krásně zkrátit na 15 sekund. Ve filmu snad není scéna, která by nepůsobila trapně, blbě či rovnou dementně a celé to umocňuje ultra blbý konec plné na hlavu padlého důvodu msty a dalších nádher. Nehledě na to, že toho šaškoidního vraha, jehož vraždy jsou samostatná sekce komedie ve filmu, stejně každý podle vlasů čouhajících z masky dávno poznal, takže jeho odhalení bylo překvapení snad jen pro narkomany, kteří měli tu smůlu a na snímek se museli povídat. Kdyby Total Detox byl aspoň trapně komický jako Kučerův Poslední výkřik, ale naopak je jen trapně blbý. Dělat si kameramana, scénáristu a režiséra dohromady (plus ještě ve filmu hrát) je sice úctyhodné a sníží to rozpočet o tři platy, ale pak to dopadne takhle, kde jediné, co se dá aspoň malinko pochválit, protože herecké "výkony" stojí také za starou belu, je hudba Roberta Jíši.(16.3.2014)

Nějak si nevzpomínám, kdy jsem se naposledy takhle dobře bavil. Roman Vojkůvka si u mě po kvalitním NEUSÍNEJ! vysloužil další plusové body a určitě prověřím i NĚKDO TAM DOLE MĚ MÁ RÁD. Státní fond pro podporu a rozvoj české kinematografie by měl namísto pumpování miliónů do megasraček typu BATHORY podpořit, byť třeba i pouhými pár tisíci korun, podobné projekty, jako je tento.(6.2.2011)

"Jo, a co by si chtěl dělat ?? Krást nebo kouřit čuráky, nebo co vy feťáci vlastně ještě umíte.. "(24.12.2013)

Z ukázek, fotek a informací, které o filmu byly dostupné před jeho uveřejněním jsem čekal úplně něco jiného. Nakonec jsem ale nebyl moc zklamaný. Potěšující je fakt, že se Vojkůvka od NTDMMR dost zlepšil, hlavně jako kameraman a střihač a vlastně i jako scénárista, Total Detox není tak rozdrobený, zlepšilo se i herectví v jeho filmech (psychiatr je naprosto výborný, stejně tak i Katka, když někoho posílá do prdele). Přesně jak píše Obitus, problém je místy zvuk, ale to je čistě technicko/finanční problém, který v jistém směru prostě nelze ovlivnit. Z filmařského hlediska je Total Detox Vojkůvkovým velkým krokem vpřed. Jako horrorový fanoušek jsem však trochu zklamán, protože i když je tu mrtvých dost, až na pár vychytávek (zabití trubičkou na šňupání koksu), mi to z horrorového hlediska připadalo dost suché, ze tří Vojkůvkových filmů nejsušší. To je i jediným důvodem, proč dám jen tři, i když bych strašně rád dal čtyři, protože jinak mě Total Detox docela potěšilo. Více na mém blogu: www.hororovykabinetdreraserheada.blog.cz.(1.2.2011)