Charlie Baileygates dělá už 17 let u policie. Je to dobrácký, tvrdě pracující chlapík vždy ochotný pomoci a také milující otec tří synů. Bohužel trpí poruchou rozdvojené osobnosti. Když přeruší léčbu, Hank jeho druhé já udeří. Je agresivní, pije jako duha a rád se pere. Charlie a Hank zkrátka nemají vůbec nic společného, kromě jedné maličkosti oba se zakoukali do Ireny Waters, půvabné ženy na útěku. Teď spolu budou muset Charlie a Hank svést boj o její přízeň. A jak tohle dopadne? (Bonton Home Entertainment)

choze

Po megaúspěchu MARY se od IRENY očekávalo hodně, tím spíš, že na ní Farellyovci po geniálním BLBÉM A BLBĚJŠÍM spojili opět síly s Jimem Carreym. Jenže i když se tu jak Jim se svou obličejovou ekvilibristikou tak Farellyovi s fekálnostmi a sprosťárnami fest vyřádili a každopádně vznikla nadprůměrná komedie, výsledek má trpkou pachuť. Nemůžu si pomoct, ale výborná zápletka mi přijde nevytěžená, řada gagů trapná, Renée Zellweger se mi tu vůbec nelíbila a místy je to nepříjemně farellyovsky melancholické. Taky by určitě neuškodila střízlivější stopáž. Ale VagiClean, vulgární černí géniové nebo "živej nanuk" byli perfektní. ()

Segrestor

Takového Hanka bychom občas potřebovali každý z nás. Kdekdo nám kálí na hlavu, že přes výměšky není vidět. Pak se někde ve vás objeví malý Hank, stroj na řešení problému a jde se vesele dál. Tvůrci kápli na silný námět, ovšem kalkulují zde s figurou, která je sotva někomu blízká. Navzdory však této skutečnosti dávám plný počet, protože některé exhibice Jima Careyho prostě za to stojí. ()

Dudek odpad!

Ač je to neuvěřitelné, podařilo se mi najít děj a pár vcelku podařených gagů, které filmu zajistily jednu hvězdičku. ()

Gilmour93

Jak má Carrey schizofrenní hereckou kariéru, tak v ní má i spoustu podobných schizofrenních rolí. Fanoušci jeho obličejové gymnastiky a loutkových končetin budou dozajista nadšení, ale mě ty nepatřičné vulgarity, přemrštěná stopáž a občasná laciná trapnost za hranicí vkusu dovedly k myšlence, že až se někde narodí nechtěná koťata, mělo by se pro Pako a Blba Farrellyovi najít v pytli, co poletí z mostu obloukem do řeky, nějaké místo.. Chrisi Coopere, proč? Nebylo na činži či talíře Třetí říše? ()

Hal_Moore

Jim Carrey ani schizofreniky hrát nemusí, on jím sám je. Jak jinak si vysvětlit jeho bezchybné proměny ve filmech Maska, Lhář, lhář nebo tady. Samotná idea schizofrenického Carreyho a ještě k tomu policisty by vydala na deset nejrůznějších komedií a všechny by byly koukatelné, tady je však Carreyho komický um využit jen na půl a to prosím až ve třetí třetině. Do té doby sledujeme klasickou televizní komedii, které občas běží ráno ve všední dny na Nově. Renée v další špatně vybrané roli výsledku moc nepomáhá a Chris Cooper má málo prostoru, aby dokázal alespoň něco zachránit. To se však podařilo trojici černých synků, kteří zdědili neuvěřitelný intelekt po svých rodičích - ředitelích Mensy. Jejich hádka nad neutrony, protony a elektrony je tím nejvtipnějším na celém filmu, a když máte v tomto případě ke všemu v hlavní roli Jima Carreyho, tak je něco špatně. Průměr, víc se Jimovi z Ireny vytřískat nepodařilo. ()

genetique

Pri komédiách sa treba baviť, uvoľniť sa a nerozmýšalť. Hlavne nad tým aký ďalší stupídny ksicht Carrey predvedie. Verím tomu, že keby ich niekto nový, neotrepaný strúhal na rovnakej úrovni ako on všeobecné názory by boli o stupeň vyššie, ale čo už. Mne to príde stále rovnako vtipné, nedokážem si pomôcť. Farrelyovci bez Jima nie sú ono, je to vidno aj na ich ostatných filmoch, ktoré ani jeden nedosahujú ich úroveň. Pre mňa. 85%. ()

ScreamJay

Přímo v jímce fekálního humoru, který sahá až po kolena, nachází se zemička dvou milých bratrů. Petera a Bobbyho. Po ranním rituálu prdění v rytmu kvapíku přichází řada na psaní roztomilých příběhů jakými byly kupříkladu BLBÝ A BLBĚJŠÍ nebo NĚCO NA TÉ MARY JE. Tady jde taky o dívku, ale tentokráte Irenu v podání roztomilé Reneé Zellweger. Prvně musím říct, že dabing jímž se Nova prezentovala by skolil i statnějšího vola či spíše krávu, jenž ve filmu padla za oběť Carreymu. Dejdar nemá dar na dabing, takže ho nemůže ani dávat. A pak, proč nestrkat ptáka do Chryslera? Protože Farrellyovská pohonná směs je zatraceně agresivně výbušná, čímž by mohlo dojít k nenávratné ztrátě výše jmenovaného objektu, kterážto patrně vede k masové neoblibě obou bratří. Celkově je to film stylu bum.........nuda..........bum...........nuda. Chvilku se něco děje, sem tam nějaká hláška, řádně nasraný lilipután či jiné podivné organismy (nebo předměty:)), ale pak dlouho nic, nuda, pruda, uspávárna. Proto dávám dvě a půl hvězdičky, které prezentují asi 20 minut v typicky Farrellyovském duchu a přídavném puchu. ()

Hitman_47

Možná sem blázen, ale líbilo se mi to, nyní překlad do negrovštiny: Kurva, možná sem nějakej čuromedánskej mamrd, ale do píči ty pyzdy to fakt daly a mně se to do zjeba líbilo jako bombózní mrd. ()

Le_Chuck

Aj keď som relatívne benevolentný čo sa týka Džimových xichtoidných exesov, tak tu toho bolo na mňa kapánek veľa. Človek sa potom nemože poriadne sústrediť keď ho neustále dokolečka niečo vytáča. ()

hellstruck

Když se skloubí Carrey s takovým tím úplně blbým humorem,nemůže z toho vyjít nic moc dobrého.Námět je sice celkem originální,Renée Zellweger hraje dobře a sprostí synové byli občas taky vtipní,ale já tomuhle jednoduchému humoru prostě neholduju.Na tom,že kopou a dusí krávu mi zrovna nic moc směšného nepřipadá,chvilkami to zkrátka člověka spíš znechutí a naštve.Jakoby ty fóry vymýšlelo sedmileté dítě.Škoda,že se Carrey nepouští víc do vážnějších rolí,ty jeho ksichty a gesta mi lezou vážně na nervy. ()

Spiker01

Jeden z nejslabších komedií Jima Carreyho, které jsem doposud měl tu možnost vidět. Krom klasických Jimových skopičin nebetyčná průměrná nuda, i když se občas člověk pousměje...5/10 ()

sud

Celý film od A do Z založený na držkách Jima Carreyho. Chvílemi (zvláště ke konci) to sice nevychází, ale nakonec se z toho vyklubala docela vtipná komedie. Lepší, než jsem čekal. 60%. ()

castor

Schizofrenie trochu jinak!! Přiměřeně vtipný Jim Carrey v ultravulgární taškařici, která nejprve představuje Charlieho coby slušného poldu, kterému prchla manželka s černým liliputánem a na krku zanechala (až kultovní) černá trojčata. Ventil pak Charlie našel ve svém alter egu, které popustilo uzdu a z Charlieho je vzápětí magor Hank, co topí ukecané holčičky v kašnách. Nezastavitelní bratři Farrellyové měli naprosto volnou ruku a do scénáře tak pronesli neuvěřitelné množství vulgarit, kterými zesměšňují kdekoho. Konstelace těch povedených vtipů je ale minimální, nesmyslná zápletka i přepálená stopáž navíc ubírají další bodíky. V miniroličkách se pro zajímavost objeví kupříkladu tenistka a modelka Anna Kournikova nebo hvězdný hokejový veterán Brendan Shanahan. ()

MM_Ramone

V roku 2000 natočilo súrodenecké režisérske duo Peter Farrely a Bobby Farelly snímok "Ja, moje druhé ja a Irena" (Me, Myself and Irene). Do hlavnej úlohy obsadili amerického komika Jima Carreyho, ktorý sa v tej dobe viezol na vlne diváckeho a komerčného úspechu. Jeho popularita bola v tom čase na vrchole. Bol hviezda. Dali ho dohromady so skúsenou herečkou Renée Zellwegerovou, ktorá tiež už mala za sebou mnoho filmov. Takže s hereckým obsadením vsadili na istotu. Lenže čo sa týka samotného scenára, tak ten sa veru moc nepodaril a ani technické spracovanie nebolo na úrovni, ktorú producenti, kritici a i diváci očakávali. Dá sa povedať, že táto schizofrenická americká komédia bol prepadák. ** ()

MMR

Zde mám sto chutí napsat někomu, kdo tomu dal odpad a pohádat se s ním… Vždyť to je suprová komedie se vším, co ke komedii patří! Jim Carrey je přece úžasný. Jinak také mám někdy pocit, že i ve mně dřímá skrytý Hank. ()

Wacoslav1

Mno tak tohle už mě vážně nebaví. Nikdy jsem nebyl nějakej extra Carreyho fanda, ale hlavně se držím zásady, že všechno se jednou okouká a to je přesně příklad tohohle filmu. Demence je ok, ale všeho s mírou.15% ()

Zemřel herec Robert Forster

Zemřel herec Robert Forster