Charlie Baileygates dělá už 17 let u policie. Je to dobrácký, tvrdě pracující chlapík vždy ochotný pomoci a také milující otec tří synů. Bohužel trpí poruchou rozdvojené osobnosti. Když přeruší léčbu, Hank jeho druhé já udeří. Je agresivní, pije jako duha a rád se pere. Charlie a Hank zkrátka nemají vůbec nic společného, kromě jedné maličkosti oba se zakoukali do Ireny Waters, půvabné ženy na útěku. Teď spolu budou muset Charlie a Hank svést boj o její přízeň. A jak tohle dopadne? (Bonton Home Entertainment)

mottleone

Dle mého názoru dost podceňovaná komedie Jima Carreyho, která narozdíl od Blbého a Blbějšího netrpí místy trapným humorem a naplno využívá Jimovo hraní těla i obličeje (vyschlá pusa/souboj se sebou samotným). Za zmínku určitě stojí perfektní český dabing, kde se Dejdar vyřádil. Na Bridget Jonesovou se příjemně kouká, titulní píseň si budete broukat i po skončení filmu a nikdy bych netušil, že to řeknu, ale mít "nevlastní" syny jako tady Jim, tak bych snad tu nevěru partnerce i odpustil.. 80% a silné 4* ()

Igy007

Píčovina o dvou kujebácích v jednom a o čubce, co se pořád ksichtí, jako by jedla citron. Překvapilo mě, že jsem tuhle komedii nikdy předtím neviděla, asi jsem si myslela, že mě to bude nebavit jako většina 90s komedií s králem Jimem. Vůbec nechápu, že trapnost zvaná Blbý a blbější má tak vysoké hodnocení a tento skvůstek se většině lidí moc nelíbí. Kamera, příběh, volba hudby, to všechno mi spíš připomíná nezávislé evropské komedie. Líbí se mi děj, rytmus, obsazení, hlášky (hlavně tří synů) i gagy. Proto dávám 5, skvěle jsem se bavila. ()

PTuranyi

Ak by som sa opieral o stereotyp tak je to klasická americká komédia plná vulgárneho humoru. Najsmutnejšie na tom je, že nie je ani smiešna. Blbý a blbejší je zábavnejší a menej vulgárny. Carreyho zápasy medzi Charliem a Hankom vyznievajú skôr trápne. Nie však preto, že by Jim Carrey nevedel hrať. Ten sa snaží využiť všetky svoje tromfy, ale nohy mu podráža príbeh, ktorý je znôškou vulgárností typu Pidihajzlík parazitujúcich na romantickej kostre ozvláštnenej schizofréniou hlavného hrdinu. Žiaľ romantický príbeh sa stráca pod nádormi hrubého humoru a nezachráni to ani mladá a krásna Renée Zellweger. ()

kollik

Dobre,dobre,ja viem, ze je to dost trapny film, ze je sprosty a niekedy nechutny,ale proste sa na nom vzdy rozrehocem, hlavne ked Jim vyhodi sam seba z auta.. ()

ostre_pero

Tie dve hviezdy sú len za nadpriemerný výkon (inak skvelého) Jima Carryeho. Otrasný scenár, bizardná réžia a takmer žiadna pointa. Stratené dve hodiny. ()

usDAVEcsp

Pobavil jsem se u filmu a stejně tak i u komentáře od "Radyo".Prej manuál.Ha :-)))).Každýmu to třeba nesedne.Já říkám,že stojí za to na tenhle film kouknout.Samozřejmě koukejte na originál.Dabing tomu strašně *-ček ubírá. ()

Butthead

No jak to říct...v roce 2000 jsem na tom byl asi 5x v kině a přichcal jsem si u toho tak 10x!! Respektuju, že se tenhle film někomu nelíbil, ale to nic nemění na tom, že kurva vůbec nechápu proč?!? Jedině že by ten dotyčnej byl albín, schizofrenik a nebo vychovával děti malýho černýho liliputa... ()

Mangus

VAGICLEAN!!! Prvých 22 minút absolútne skvelých. Prvá premena famózna a veľmi vtipná, na druhej strane chytá pri srdci všetkých, ktorí by so všetkým radi raz za čas vyje*ali. V tomto filme sa strieda akcia s perverznosťou a milá idylka. Všetko je postavené na na Jimovi Carreym a ten je proste famózny. Dokonca aj Renée Zellweger je v tomto filme celkom pekná (asi v jedinom :-D ). A dovolím si ešte vyzdvihnúť soundtrack, je ozaj skvelý. Možno by som nedal 5*, ale keď vidím tieto vaše komentáre a hodnotenia...10/10 ()

Jartian

Starej dobrej Jimmy. Ksichty, pohyby a k tomu přitroublá komedie plná neskutečnejch šíleností. Tuhle komedii mám moc rád ()

Lucius.15

Výborný herecký výkon Jima Carreyho, komediální role mu prostě jdou skvěle a ty ksichty může udělat opravdu jenom on :-) A potěšilo mě, že i další moje oblíbená herečka Renée Zellweger si v tomto filmu zahrála jednu z hlavních rolí, postavu Ireny. Celkově mě ale film nijak zvlášť nezaujal. ()

Chlo0opek

Bohužel film přímo sráží přímo buranské projevy Charlieho synů. Jinak film se tak nějak potácí mezi dobrým a špatným, ale hlavně kvůli zmiňovaným synáčkům pouze 2 lehce lepší *. A ačkoliv nemám zrovna 2x v oblibě Renée, tak v tomto filmu byla dokonce i sexy.. ()

Felagund

Tohle je kult hlášek, jeden z nejvtipnějších počinů vůbec a jestli to vidíte jinak, tak to můžete rovnou vylézt tam na ten stožár a nachcat na dráty, nechci vás tu rajcovat, ale je to prostě tak. ()

ewus

Prehnane strihnuta komedia, ktora nema problem s perverznostami a nechutnostami prveho kalibru...ale Jim Carrey je raz bozsky ksicht, ktoremu sa da vselico odpustit a jednoducho musky v usmeve, zadok na tvari alebo "zvedni toho vajdla" ma pobavia aj ked ten film uvidim desiatykrat. Snad len zavisi od toho v akej nalade si film pozriete, pretoze ak zrovna mate chut kritizovat a somrat tak tu najdete podnetov a somarin az az, ale v dobrej nalade sa clovek zasmeje aj na takejto "blbosti":) ()

Zemřel herec Robert Forster

Zemřel herec Robert Forster