Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pohádkový příběh o vzniku proslulé vánoční koledy.  Kdo by dnes neznal nejproslulejší Vánoční píseň - Tichou noc! Ale již málokdo ví, že jejím autorem je rakouský venkovský učitel a varhaník Franz Gruber. Zkomponoval ji v roce 1818 a zpočátku se nesetkala s velkým úspěchem. V příběhu Tichá myš se jeho tvůrci inspirovali pověstí o vzniku této líbezné koledy, aby vytvořili působivou hudební pohádku pro děti i dospělé. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (14)

nervoznideda 

všechny recenze uživatele

Vánoční pohlazení. Točila to Čtv s Edinburgh film a video , točil se v Č. Krumlově v Manetíně v Rakousku , Zpracoval to Film. studio Barrandov v roce 1988 . V tv běžel cca 1989 a dnes jsem se ho dočkal po druhé. Stačí si pořádně přečíst závěrečné titulky. Amerika je za Atlantikem a hlavní herci jsou skotové . ()

Mariin 

všechny recenze uživatele

Poetický příběh o vzniku vánoční písně "Tichá noc". Mohlo by se jmenovat spíše "Varhanní myš". Líbilo se mi, již jen proto, že se odehrává v rakouském prostředí (točeno m.j. též v Českém Krumlově, Manětíně, Salzburgu aj.), ale ta angličtina při zpěvu v kostele se odpustit nedá! (Škodolibá poznámka pro modernisty: kytara v kostele byla svatokrádež). ()

Reklama

Radek99 

všechny recenze uživatele

Natáčení téhle vánoční pohádky bylo tenkrát v Českém Krumlově velkou událostí. Asi bych se měl kvůli možnému střetu zájmů zdržet hodnocení i psaní komentáře, neboť jsem se jako náctiletý jinoch spolupodílel na natáčení tohoto ryze vánočního příběhu tím, že jsem zkřehlý v dobovém kostýmu postával na krumlovském náměstí mezi komparzisty, budu tedy přísný, zvláště na ,,herecké" výkony svých známých. :-) Hereckou hvězdou se nakonec místo mne stal náš soused, vysloužilý ajznboňák, jehož shrbená postava kráčející potemnělým koloritem uzoučké uličky mezi náměstím Svornosti a Kostelní ulicí (které od té doby nikdo neřekne jinak než ,,Myší díra") působila opravdu velmi malebně ...:-) ()

igi B. 

všechny recenze uživatele

Myšteriosní filmek! Ve vší myší seriosnosti... . . . Byť tedy ryze výrobou po my/škotsko-česku, tak trošku popkulturně formou po emericku, že... ;o) - - - P.S. Pozornému nervosnímu čtenáři závěrečných titulků jistě neušlo, že film byl zpracován ve filmových laboratořích ČST (tedy tehdy Československé televize, žádná Česká televize ještě neexistovala!) a pořad vyrobila Hlavní redakce hudebních pořadů ČST Praha, Barrandovskýho vršíčku se tedy tato matérie ani netkla... Jako lokace při natáčení pak posloužila tato místa: Manětín, Český krumlov, Vyšší Brod, Arnsdorf, Oberndorf, Salzburg a Unken. Tolik fakta ryze faktografická, žádné dědské smyšlenky... ;o) - - - P.P.S. Zvláštní je, čím že si tenhle filmek zasloužil vícero bezmyšlenkovitých nesmyslností v prezentaci na filmových databázích...(?!) Takže zde na ČSFD je uvedeno jako země výroby "USA", zatímco na IMDb zase lokace natáčení "Slovakia"... °-/ . . . Jeden by řekl, že by editoři obou zasloužili vymiškovat... ;o] - - - - - (Poprvé viděno 26.12.2011 na nočním >myšmašním prostoru< /d.m.s.n. želbohu dopatláno českým televizáckým dabingem/, hodnocení 28., komentář zde do třetice myšlenkově blažený - 26.12.2011) ()

Šandík 

všechny recenze uživatele

Tichá myš je v podstatě filmem pro děti a mládež. Příběh slavné vánoční písně, kterou kdo ví proč v českém znění všichni nepochopitelně nazývají "koledou", je ve filmu podán relativně přesně a věrně, tedy kromě oněch "myších vsuvek". Na jeho natáčení mám osobní vzpomínky, protože se několik dlouhých týdnů točil i v Českém Krumlově. Někteří mí kamarádi tehdy dokonce účinkovali v komparzu... Celkový dojem: 65% PS: České znění filmu je mimochodem až neuvěřitelně zprasené. Vážně bylo nutné nechávat píseň v anglickém znění? Ostatně, i ty postsynchrony zde padnou hercům do úst ještě o poznání hůře než je v našich luzích a hájích běžné... ()

Galerie (6)

Zajímavosti (1)

  • Natáčení probíhalo v kostele sv. Jana Křtitele v Manětíně, v Českém Krumlově, Salzburgu, Vyšším Brodu, Arnsdorfu, Unkenu a v Oberndorfu. (Janek2002)

Reklama

Reklama