Blbý a blbější

• USA Dumb & Dumber (více)

Lloyd Christmas pracuje jako šofér luxusní limuzíny, kterou se ve volných chvílích marně pokouší využít k okouzlování dívek. Jeho nerozlučný kamarád Harry Dunne řídí pro změnu auto psího kadeřnictví, upravené do podoby psí hlavy. Jejich poměrně poklidný život dozná dramatických změn, když oba přijdou o práci. Harry totiž přiveze na výstavu psy, upatlané od různých pamlsků, a Lloyd zase nabourá, okouzlen zákaznicí Mary Swansonovou. Situaci navíc zkomplikuje kufřík, který Mary nechala na letišti, a zamilovaný Lloyd ho sebere s odhodláním vrátit ho půvabné ženě, hned jak ji najde. Netuší, že uvnitř je výkupné, které měla zaplatit únoscům. Ti záhy zazvoní u jeho bytu, ale Lloyd a Harry je považují za úředníky, vymáhající splátky na plyn, a utečou před nimi oknem i s kufříkem. Když se jim nepodaří sehnat práci, rozhodnou se vydat za Mary do Aspenu. Přestože jsou jim únosci v patách, Harry a Lloyd to ve své prostomyslnosti nepostřehnou a vůbec jim nedojde, že jim někdo usiluje o život. (TV Nova)

GILLWANDER

Tento film mám ešte na VHS kazete. Ako malý som ho videl nespočetne veľká krát. Bol vtipný a tak komicky, že som sa smiechmi skoro počúral. Ale čo dnes? Film je opozeraný, hlášky poznám naspamäť a niekedy sa mi film už aj hnusí. Nečudujem sa, po toľkých pozretí by sa mi už hlava mala s krku odkotúľať. Obe hlavne postavy mi už vtipne veľmi neprídu, miestami si musím zrak odvrátiť lebo trápnosť nevie každý zniesť. Ale boli časy, keď som tento film žral, hlášky boli perfektne a ja som sa nonstop smial. Už len kvôli minulosti si film zaslúži tri hviezdy. Nebyť filmu vtedy ale dnes, hodnotil by som ho úplne inak. 60% ()

OG_Swifty

Lauren Holly je píchatelná a ačkoliv humor ve filmu je dost chabej, film má alespoň průměrnou zápletku, která člověka zabaví. A pes-auto je hustý. ()

Violeta

Pokud se Jim Carrey zrovna neproměňuje v masku nebo nepátrá po zvířátkách, musím říct, že mi jeho humor vyloženě sedí. Blbý a blbější je další z jeho komedií, u které strašně ráda povypínám mozkové závity a strašně dobře se bavím. ()

kagemush

Jo jo jo,bezhlavá andulka a slepý chlapeček. Škoda že autorům nevydržela odvaha i po zbytek filmu. I blbější blbec ví,že jeden povedený gag film neudělá. ()

applause

Vím, že u tohoto filmu nelze hodnotit děj, jelikož dějová linka tu není podstatná, ale já na takové filmy nejsem a asi jsem ani nikdy nebyla. Přiznávám bylo to vtipné a musela jsem se smát, ale někdy mi to ani vtipné nepřišlo. Proto takové hodnocení. Nejlepší byla stejně scéna s papouškem... ()

honajz2

Mě tenhle styl komedií založených jen na tom, že hlavní (většinou dvě) postavy jsou úplně dementní, ani nevadí, když je správně podán (viz. třeba Klub sráčů). Tady jsem se ale za celou dobu tak dvakrát pousmál, ani už nevím u čeho a to bylo všechno, Jinak si nemůžu pomoct, ale prostě mi to vůbec nepřišlo vtipné. Navíc se to celé strašně vleklo a nebýt to road movie, tak u toho asi vší tou nudou zaspím. Zhlédnutí tohohle filmu jsem hodně dlouho odkládal, každopádně teď se mi potvrdilo, že oprávněně a kdybych tuhle (asi?) kultovní komedii nikdy neviděl, tak asi ani o nic nepřijdu. 2* ()

kombajn odpad!

Neuvěřitelně stupidní "komedie". Jim Carey je opravdu rozporuplná osobnost a díky tomuto filmu jsem k němu i k Jeffovi Danielsovi získal nepřekonatelnou averzi. Jakýkoliv další film s nimi mi připomene právě tuhle slátaninu. Opravdu jsou asi věci, které by lidé neměli vidět a neměli točit. ()

peto12

Lloyd a Harry sa vyberú za priateľkou cez celú Ameriku, ktorá si zabudla kufrík na letisku. Po ceste robia kopec sránd, na ktorých sa človek dosť zasmeje, k tomu tie výborné hlášky. Čo dodať? Výborná komédia, na ktorej som sa dosť pobavil. ()

Martin741

Kritici tento film zadupavaju pod ciernu zem, a laici ho zase vynasaju do nebies. Aj ked mam od filmoveho kritika tak daleko ako Ulaanbaatar od Lisabonu, predsa len som tu nasiel iste chyby. Carrey ako komik mi nikdy nic nehovoril, vzdy som mal svojich favoritov /Laurel, Hardy, Benny Hill, Atkisnon, Spencer, Hill/, no ale musim uznat, ze komedialny talent rozhodne ma. Pochopitelne, ked vypnem mozog a necham sa unasat, je to na bolest branice. A moc sa s tym srat nebudem a dam tomu 89 % ()

zdenotvor

Jeden z filmov ktorý som videl za mlada a prehrávam si ho pravidelne až do dnes. Perfektná dvojica Jim Carrey a Jeff Daniels,tuposť z nich doslova srší a je radosť ich sledovať. ()

rakovnik

Natolik ujetá blbinka, až je i vtipná. Někdy sice ztrácí dech, ale více jsem se bavil. Ksichty Harryho a Lloyda jsou samy o sobě tak pitomé, že ani nemusí nic říkat. ()

Jino

Skvělý výkon od Jima a Jeffa zaručil tomuhle filmu zasloužený úspěch. Škoda jen, že se tahle filmová dvojice nepotkala i v jinaších filmech, mohlo být více bžundy. ()

marcek

Tenhe film jak tak primitivně idiotský až je vážně boží - tihle dva se vážně tak dlouho hledali až se našli :) ()

shyster

Komedie bratří Farrelly já mám prostě rád (možná bych se za to měl stydět). Škoda toho rozjezdu, ale konec stojí za to. 70% ()

MrPierc

Postavy jsou tak blbé, že si myslíte totéž i o filmu. Film se mi ale líbí hlavně kvůli hudbě a taky stupidnímu chování těch dvou. Joooo domácí meducínka :-) ()

Carrey a Daniels opět za blbce?

Carrey a Daniels opět za blbce?

29.10.2011

Jim Carrey ví, že návrat do čela komerčního žebříčku mu už zajistí jen pokračování některého z velkých hitů z 90. let. Blbý a blbější s rozpočtem 16 milionů dolarů vydělal celosvětově 250 milionů.… (více)

Kašpaři Carrey, Penn a Del Toro

Kašpaři Carrey, Penn a Del Toro

26.03.2009

U některých projektů člověk jenom nechápavě zírá a ptá se, jak k spojení takových jmen vůbec mohlo dojít. Stručně: Farrellyovic bráchové připravují pro studio MGM další ze svých potrhlých komedií, v… (více)

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů

25.04.2006

Svatý muž versus flákač

Svatý muž versus flákač

17.04.2006

Jeden z dvojice ukázkových hlupáků v trháku Blbý a blbější, Jeff Daniels, doplní zkušenou Diane Keaton a mladíka Jona Hedera v hereckém obsazení bláznivé komedie MAMAS BOY. Režie se ujme Tim Hamilton… (více)