Blbý a blbější

• USA Dumb & Dumber (více)

Lloyd Christmas pracuje jako šofér luxusní limuzíny, kterou se ve volných chvílích marně pokouší využít k okouzlování dívek. Jeho nerozlučný kamarád Harry Dunne řídí pro změnu auto psího kadeřnictví, upravené do podoby psí hlavy. Jejich poměrně poklidný život dozná dramatických změn, když oba přijdou o práci. Harry totiž přiveze na výstavu psy, upatlané od různých pamlsků, a Lloyd zase nabourá, okouzlen zákaznicí Mary Swansonovou. Situaci navíc zkomplikuje kufřík, který Mary nechala na letišti, a zamilovaný Lloyd ho sebere s odhodláním vrátit ho půvabné ženě, hned jak ji najde. Netuší, že uvnitř je výkupné, které měla zaplatit únoscům. Ti záhy zazvoní u jeho bytu, ale Lloyd a Harry je považují za úředníky, vymáhající splátky na plyn, a utečou před nimi oknem i s kufříkem. Když se jim nepodaří sehnat práci, rozhodnou se vydat za Mary do Aspenu. Přestože jsou jim únosci v patách, Harry a Lloyd to ve své prostomyslnosti nepostřehnou a vůbec jim nedojde, že jim někdo usiluje o život. (TV Nova)

Keerev

Hodně vtipná, i když místy drsná ( slepená andulka nebo "spešl" pivo) komedie. Smála jsem se od začátku do konce. ()

szabi

Pokladam ho za najlepsi film s j. Carreym! Perfektna hudba, krasna L. Holly... A tie gagy a konecne sa cinil aj slovensky dabing ()

emilkac

Najlepši Carreyho film! Velmi príjemné..ako stvorene na nedeľnajší vianočný oddych...Forget about Ace Ventura...Forget about The Mask! Dumb and Dumber is the best comedy of all the time!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

collapse

...a jak se nechali okrást malou hodnou stařenkou na vozíčku, rozhovor u pumpy "Lyže žejo......faaaajn....sou tvoje?.....faaaajn....obě dvě?....." a nebo "Chtěl bych se milovat se školákem" atd atd. Viděl jsem to snad už stokrát a pořád se u toho chechtam jako magor, snad každej volovině co ty dvá udělaj. A Radyo mi mluví z duše. Jen dávam o hvězdičku víc, protože já jsem se fakt po**al smíchy :)))) ()

Vitex26

Ve své lize absolutní jednička, které se většina pozdější produkce (rozuměj v žánru bláznivých amerických! komedií) snaží alespoň do určité míry přiblížit. V drtivé většině případů je to však pouze zbožné přání tvůrců. ()

Riker

85% hlavně za původní dabing, díky kterému byla tato jednoduchá komedie opravdu geniálním dílem. Carrey opět nezklamal. "Hele, je to namrzlý." :-))) ()

Gizzmo

Neledajaká komedie, tahle má co dosebe a Jim Carrey je zde třešničkou na dortu. Vážně skvělá road trip událost, která má humoru na rozdávání a to v podobě nejenom tupých fórů, ale i těch u který je třeba použít hlavu. Celý film je ve svižném tempu událostí a příhod, takže komu není homor přímo proti srsti vřele doporučuji. ()

jiricek86

Jedna z nejlepších crazy komedií s obrovským množstvím gagů. Když se nezasmějete jednomu, druhý vás určitě dostane. "Sem řidič limuzíny" ()

superzurda

Od první scény kdy Carrey vystrčí hlavu z okna limuzíny se rozjíždí festival jeho komiky jak mimické, tak pohybové. Myslím, že je to jeho nejlepší výkon. ()

Mr.PeP's

Můj nejoblíbenější film dětských let. Viděl jsem ho snad tisíckrát, ale i to, že jsem ho uměl téměř zpamněti, mě neodradilo od jeho opětovného puštění:-) Film plný hlášek a vtipných situací. Sice ne moc inteligentní humor ale člověk se zasměje. Příjemná oddechovka. ()

Groower

Párkrát jsem se zasmál,ale celkový dojem nic moc - spíš nic. Will Ferrell a John C. Reilly jsou pro mě jako dva magoři podstatně uvěřitelnější i vtipnější. Narážím na Step Brothers. ()

Pato2909

Ten zachod :D ...... a obchod s cervikmi :D prvy krat som to videl ked som mal 5 rokov a od vtedy som to videl nespocetne vela krat ale stale si to rad pozriem ()

DrawRubb

šílené, ujeté, místy kapánek nechutné, ale ve výsledku naprosto fantastická komedie se spoustou svělých písniček, které film doprovází od začátku do konce.....hlášky typu : Vždyť, vždyť Pééťa neměl hlavu...Harry to jsem zařídil, Hele námraza, Jakou má kluk jako ty a holka jako já šanci, že jim to klapne? a samozdřejmě kupa dalších, které bych tu psal celý den...prostě perfektní...film totiž baví i po několika zkouknutí a stále dál a dál...opravdu bláznivá komedie, u které se člověk zabaví a hezky nasměje :D ()

BlueNeon81

Svojho času "a must-see", teraz už len spomienka na úspešný debut bratov Farrellyovcov a jeden z filmov, ktorý vyšvihol Jima Carreyho na výslnie. Aj keď je to sprostá, primitívna a vulgárna komédia (prehnaná dávka Turbo Laxu, primočenie sa počas jazdy, mŕtvy papagáj...), prvenstvo jej nikto nemôže odobrať, bez nej by sme nemali "Niečo na tej Mary je", ani rôznu várku viac-menej dobrých teen komédií (teda aspoň nie tak skoro). Jim Carrey tu hraje snáď najväčšieho debilka pod slnkom a Jeff Daniels mu hravo sekunduje, i keď jeho postava je o trošku inteligentnejšia a charizmatickejšia. Z dnešného hľadiska už nemá čím šokovať (mnohé filmy nastavili veľmi vysokú laťku primitívnosti), ani ohúriť (na Jimové ksichty som si už odvykol a venujem už pozornosť jeho normálnejším postavám), ale niektoré momenty ešte stále stoja za to. Dnes už je to len priemer. ()

Carrey a Daniels opět za blbce?

Carrey a Daniels opět za blbce?

29.10.2011

Jim Carrey ví, že návrat do čela komerčního žebříčku mu už zajistí jen pokračování některého z velkých hitů z 90. let. Blbý a blbější s rozpočtem 16 milionů dolarů vydělal celosvětově 250 milionů.… (více)

Kašpaři Carrey, Penn a Del Toro

Kašpaři Carrey, Penn a Del Toro

26.03.2009

U některých projektů člověk jenom nechápavě zírá a ptá se, jak k spojení takových jmen vůbec mohlo dojít. Stručně: Farrellyovic bráchové připravují pro studio MGM další ze svých potrhlých komedií, v… (více)

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů

25.04.2006

Svatý muž versus flákač

Svatý muž versus flákač

17.04.2006

Jeden z dvojice ukázkových hlupáků v trháku Blbý a blbější, Jeff Daniels, doplní zkušenou Diane Keaton a mladíka Jona Hedera v hereckém obsazení bláznivé komedie MAMAS BOY. Režie se ujme Tim Hamilton… (více)