Woody Allen chce získat lásku Diany Keaton. Je to to jediné, na čem mu záleží a musí proto dělat nečekané věci...
V tomto filmu svým pečlivým scénářem a režií rozbíjí Woody Allen všechna pravidla a podsouvá divákovi pocit, že se může stát cokoli. Allen z nás dělá účastníky svého filmu tím, že mluví do kamery, vypráví nám vtipy a diskutuje s námi o svém názoru. Používá animace, fantasii, titulky, vysvětlující, co si postavy myslí Neurotický a romantický Alvy Singer se zamiluje do venkovské dívky ze středozápadu Annie Hall, která touží po tom, aby se stala zpěvačkou. Tak jednoduchý a prostý příběh rozehrál Woody Allen do neuvěřitelné série svých poťouchlých vtipů a postřehů ze života, které se můžou týkat každého z nás. ANNIE HALL získala Oscara za nejlepší film, ženský herecký výkon, režii, scénář a byla nominována za mužský herecký výkon. (oficiální text distributora)

Annulka

"Jak si tak žiješ, děkuj Bohu, že jsi jen nešťastná." myslím, že už netreba nič dodávať snáď len, že táto veta zásadne zmenila môj pohľad na seba a že Woodyho Allena nejde nemilovať. ()

SunnyToby

Na tento film mi stačí pouze dvě slova a to: okouzlující a výjimečný. Moment, to jsou tři, no nevadí, tenhle snímek by si jich zasloužil daleko víc. ()

Lonelybiker

Tenhle film je na mě moc inteligentní, než abych ho úplně pochopil. Woody Allen asi není úplně můj šálek kávy, přesto je tady ale dost vtipných situací. ()

Vodin

Ja nevim, ale nemůžu si pomoct, sice jsem moc filmů Woodyho Allena neviděl, ale věřim, že bych od něj poznal "snad každej " nepřislo mi to moc vtipný a už vůbec ne romantický, pan Allen s prominutím totálně nesympatický. A to si myslííím,že Annie Hallová ma odemně ještě jedno z nejlepších hodnocení. 40 % ()

rbr

Dodnes je tohle film na moje třetí/čtvrtý rande. Podle její reakce uvidim, jestli ji chci ještě někdy vidět. ()

Ekdahl

Nádherná věc, pro mě asi vrchol Allenovy tvroby a jeden nejlepších filmů všech dob vůbec. Strhující zážitek. Scenáristicky asi nejnabušenější Woodyho film, geniální allenovská vintage směska komedie a temnoty, kulometný dávky výborných fórů, všechny Woodyho témata - antisemitismus, psychoanalýza, sex, snobismus, Kalifornie, rocková hudba, drogy, hipíci, politika, příroda, posedlost zdravým žrádlem, New York v. vidlákov, smrt, neurotičnost, atd. - skvěle zpracována, Woody tu měl neskutečně šťastnou ruku. Inovativní filmový postupy, hravost, strhující tempo - Woodyho hvězdná hodina. Inspirace Bergmanem (Lesní jahody). Čirá cinefilská rozkoš. Doklad toho, že Woody plným právem patří do první tvůrčí ligy. ()

Amellia

Typicky Woody, taky akeho ho mame radi :) Najlepsie su tie jeho monology tie zboznujem. Ale uprimne trochu preceneny film, ale chapem ze je to asi aj tym rokom, kedy je natoceny, lebo v sucasnosti je mnoho filmov podobneho zanru na velmi vysokej urovni (napr. 500 dni so summer)... Jemu bude vzdy nahravat to, ze je sam rozpravacom - ja osobne mu prave za toto velmi fandim, chce to aj trosku odvahy, ukazat svetu seba a cakat bud na tu vlnu kritiky, alebo naopak :) ()

zajpton

“Potřebujeme vejce”. Konečně jsem podlehl Allenovský genialitě. Mám pocit, že tímhle filmem vyspěl ve velikého filmaře. Woodyho jemnost a originální forma tu zkoumá psychologii hlavní postavy (porád stejně dobře zahrané) a vztahů jako takových.. nádhera! ()

Sejkorka

No, co k tomu říct. Slavný Oscarový snímek (4 x vč. Diane Keaton v hlavní roli) podle mne podlehl zubu času. U Woodyho Allena např. jeho postavy trpí v českém znění tím, že nemá "dvorního" dabéra. Něco jako Newman / Munzar neřku-li Funes/Filipovský. Proto jsou pro mne lepší snímky v originále s titulky. Též mi WA moc nesedí jako svůdník/milovníky. Byť tedy v civilu to byl asi pěknej kanec. Diane Keaton je skvělá, ale připadá mi, že v současnosti musí hérečky zvládat na Oskara mnohem víc. Tenhle film je v podstatě love story se smutným podtextem. Ano, pobaví, ale zítra si ho určitě znovu nepustím. ()

alienable

Meh. Já chápu, že filmařsky to ve svý době bylo nápaditý a možná i zpracováním revoluční. Ale ten příběh je ufňukaná nuda. Navíc mě místy ten "legendární Allenovský humor" iritoval svou hloupostí. Sorry not sorry. ()

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem