poster

Annie Hallová

 • USA

  Annie Hall

 • slovenský

  Annie Hall

Komedie / Romantický

USA, 1977, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sud
  *****

  Životní triumf Woodyho Allena. Jeho nejsvébytnější a nejosobnější dílo. Pro filmové vyprávění si vytvořil naprosto svůj vlastní svět, ve kterém své problémy říká divákům a panoptikálně se ohlíží za svojí minulostí (a účastní se jí). O jeho hereckém výkonu a Diane Keatonové se tak v tomto případě nedá mluvit. Představují totiž před kamerou sami sebe ze všech svých světlých a stinných stránek, jako vždy se značnou dávkou sebeironie.(23.1.2008)

 • H34D
  *****

  Nádherný film, vskutku geniální dialogy (i monology), vtipné a přitom pravdivé, nemá smysl se více rozepisovat, neboť aby člověk pochopil, musí film vidět! "Guy goes to a psychiatrist and says: Doc, my brother's crazy, he thinks he's chicken. So why don't you turn him in? I would, but i need the eggs." 9/10(8.2.2008)

 • Nathalie
  *****

  Je-li humor náboženství, pak Annie Hall je jedním z jeho nejdokonalejších oltářů. Newyorská variace na Směšné láskyˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇAlvy Singer: Here, you look like a very happy couple, um, are you? Female street stranger: Yeah. Alvy Singer: Yeah? So, so, how do you account for it? Female street stranger: Uh, I'm very shallow and empty and I have no ideas and nothing interesting to say. Male street stranger: And I'm exactly the same way. Alvy Singer: I see. Wow. That's very interesting. So you've managed to work out something? P.S. Napotřetí ve dvou za jedna.(24.4.2007)

 • ORIN
  *****

  Před všemi těmi Když Harry potkal Sally, Věčnými svity neposkvrněné mysli, 500 dny se Summer, Ruby Sparks a mnoha dalšími tu byla jako první Annie Hallová - neobyčejně obyčejná, inspirativní, zábavná, uvolněná a po právu nejlepší.(4.11.2014)

 • Rob Roy
  *****

  Když si nějaký film můžete pouštět pořád, ať máte jakoukoliv náladu a ty dialogy jsou stále stejně vtipné a pravdivé i když už je slyšíte podvacáté, nemůžete nedat 5 hvězd. Spolu s Manhattanem nejlepší Allen.(3.2.2005)

 • - Úplné ticho při titulcích není nápad Allena, ale inspiroval se ve filmu Na černé listině, ve kterém hrál. (don corleone)

 • - Allen chtěl původně natočit detektivku, kde bude hlavní zápletkou vražda a okrajovým tématem romantický příbeh. Nakonec detektivní část zavrhnul a použil až ve filmu Manhattan Murder Mystery. (don corleone)

 • - Jedním z názvů, o kterém se pro tento film uvažovalo, byl It Had to Be Jew. (KlonyIlony)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace