Annie Hallová

• slovenský

Annie Hall

Komedie / Romantický

USA, 1977, 93 min

Ne, většina vidí dokonalost a genialitu v každém slově a záběru, ale já jsem asi slepý. Některými věcmi mi Woody mluví naprosto z duše (zejména rozhovor s mladým spokojeným párem na ulici, pro mě nejlepší moment filmu, nebo čekání ve frontě na film), ale celkově asi nedokážu ocenit takhle moc obyčejný příběh, který je sice vyprávěn zajímavě přehazovanou a zmatečnou formou, ale možná že se takový styl více hodí k těm bláznivějším filmům Woodyho Allena, i když ta různorodá prolínání postav do scén odehrávajících se v minulosti jsou výborný nápad. Asi si budu muset něco prožít, abych Annie Hall dovedl plně ocenit, nebo je možná ten film opravdu trošku přeceněný...roli pravděpodobně hraje i to, že Diane Keaton, a asi to už můžu říct jistě, opravdu nemusím. Není ale bez zajímavosti, jak se ve Woodyho filmech docela často v cameo rolích objevují lidé téměř bez jakýchkoliv zkušeností, ale kteří se v budoucnu stanou megahvězdami jako třeba v případě Walkena, Weaver nebo Stallona. Má ten pan režisér takový vliv nebo čuch?(2.5.2008)

Prvni film od Allena, ktery jsem videl (to je ale ostuda...) a musim rict, ze je fajn. I presto ze film zcela stoji na dialozich Woody nam je zprijemni animovanou Snehurkou (respektive zlou kralovnou, ktera rozhodne nema menstruaci) nebo treba myslenkami hlavnich postav v prubehu jejich dialogu a dalsimi vychytavkami. Nektere sceny jsou skutecne cool, i kdyz obcas uz jsem trochu intelektualne nestihal. Woodyho suchohumor se misty zacina trochu prejidat, ale nikdy ne tak docela, pak prijde na odlehceni nejaky vizualni vtipek (slunecni bryle, koks ...) a vse je zas ok. Celkove jsem z filmu mel velmi dobry dojem a vsem, co se intelektualniho humoru obavaji, mohu jen doporucit(3.2.2005)

Je-li humor náboženství, pak Annie Hall je jedním z jeho nejdokonalejších oltářů. Newyorská variace na Směšné láskyˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇAlvy Singer: Here, you look like a very happy couple, um, are you? Female street stranger: Yeah. Alvy Singer: Yeah? So, so, how do you account for it? Female street stranger: Uh, I'm very shallow and empty and I have no ideas and nothing interesting to say. Male street stranger: And I'm exactly the same way. Alvy Singer: I see. Wow. That's very interesting. So you've managed to work out something? P.S. Napotřetí ve dvou za jedna.(24.4.2007)

"Nechci patřit do klubu, který by mě chtěl za člena." Postmoderně rozbíhavá kronika jednoho vztahu, která funguje jako studnice vtipně zaobalených hořkých životních pravd i jako rozchodová psychoterapie. Přes absenci pevného dějového jádra neuvěřitelné zábavný, upřímný a chytrý film, v němž se nacházím rok od roku víc, což mě těší i děsí zároveň. 90% Zajímavé komentáře: Oskar, Cimr(6.10.2005)

Dušezpytná komedie o tom, že každý potřebuje vejce. :-) Já mám sice raději Woodyho důvtipné žánrové hříčky, ale Annie Hallová je zase roztomilá v tom, jak přesně sleduje skutečný vztah WA k Diane Keatonové (skutečným příjmením Hallové) a pak hned zas zkouší zahladit stopy a říká "nemyslete si, že je to o nás". Ale je. Myslím, že Woodymu a Diane to dost dobře nemohlo vydržet právě proto, jak MOC se k sobě hodí. Jak jsou si podobní. Neurotikův vztah s neurotičkou je cesta do pekel, to vím z vlastní zkušenosti. Ale je hezké, že ti dva i po rozchodu spolupracovali vesele dál a dokázali se k sobě chovat jako civilizovaní lidé a přátelé. Když se v r. 1992 Mia Farrowová zbláznila a rozhodla se Woodyho zničit, mnozí se od něj odvrátili, ale komu Woody zavolal a nabídl roli po té blonďaté bestii? Staré dobré Diane. A Tajemná vražda na Manhattanu byla vlastně takovou fantazií, jak by vypadal vztah Annie Hallové a Alvyho Singera, kdyby se nerozešli. 80%(29.3.2006)