Annie Hallová

• slovenský

Annie Hall

Komedie / Romantický

USA, 1977, 93 min

Když si nějaký film můžete pouštět pořád, ať máte jakoukoliv náladu a ty dialogy jsou stále stejně vtipné a pravdivé i když už je slyšíte podvacáté, nemůžete nedat 5 hvězd. Spolu s Manhattanem nejlepší Allen.(3.2.2005)

NFR 1992, Oscar 4 : Nejlepší film, Režie, Herečka HR - Diane Keaton, Scénář + 1 nominace: Herec HR - Woody Allen(9.3.2004)

• dobytek

Zase jedna komedie z kategorie "jestli se nezasměješ, jsi blbec". Na začátku to bylo celkem vtipný. Třeba ta scénka ze školy nebo ten magor ve frontě v kině, tomu jsem se i zasmál. Jenže potom už akorát Woody Allen a Diane Keaton spolu kecaj o hovně a do toho je občas nějakej "intelektuální" pokus o humor. 20%(6.2.2010)

Rozpočet $4miliónovTržby USA $38,251,425Tržby Celosvetovo $-(23.11.2008)

Absolutní nářez. Nevím jestli je to nejlepší Allenův film, protože se v jeho tvorbě moc neorientuju, ale tento film mě nadchnul. Nejen autentickými a hlavně vtipnými dialogy, ale i ztvárněním. Různé dějové "vsuvky" film okořenili o tempo, takže film doporučuji všem, co se nebojí u filmu myslet.(22.1.2006)