"Nechci patřit do klubu, který by mě chtěl za člena." Postmoderně rozbíhavá kronika jednoho vztahu, která funguje jako studnice vtipně zaobalených hořkých životních pravd i jako rozchodová psychoterapie. Přes absenci pevného dějového jádra neuvěřitelné zábavný, upřímný a chytrý film, v němž se nacházím rok od roku víc, což mě těší i děsí zároveň. 90% Zajímavé komentáře: Oskar, Cimr(6.10.2005)

Vztahy jsou absurdní, hloupé, omrzí a vyčpí - a přesto je máme zafixované jako první položku na seznamu priorit, pídíme se po nich, hledáme vhodné protějšky... a k čemu vlastně? Allen to celé shrnul dokonale. Znovu připomínám, že nemám sice rád ten jeho zbrkle neurotický postoj ke všemu, ale k některým životním dilematům (které někoho spolehlivě můžou uvázat na 15 let k praktickému lékaři) sedí výtečně. Tolik životních pravd na jednom místě jsem asi nikdy neviděl. Potlesk.(1.3.2009)

Doplnil jsem si vzdělání! Super kamera a střih, ale škoda, že tu Allen neumocnil atmosféru New Yorku stejně jako v MANHATTANU. Určitě sem se ujistil, že Diane Keaton nemám rád v žádném z jejích období a že Christopher Walken vypadal úchvatně kdykoliv. Má tu mimochodem geniální scénku, kdy se Allenovi svěřuje a o svém řidičském traumatu a následně ho veze na letiště.(14.2.2014)

Bože...při některých větách, vyřčených třeba Allenem, jsem myslel, že ten film je o mě. Pokud je člověk třeba muž a pokud třeba zažil někdy podobný vztah, hodně ho ten snímek osloví. Mnohé Allenovy filmy jsou si podobné, podle mě však fanoušek Woodyho přesně tohle hledá. U fanouška pak každé další zhlédnutí snímku působí více a více intenzivněji...(29.12.2005)

Je-li humor náboženství, pak Annie Hall je jedním z jeho nejdokonalejších oltářů. Newyorská variace na Směšné láskyˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇAlvy Singer: Here, you look like a very happy couple, um, are you? Female street stranger: Yeah. Alvy Singer: Yeah? So, so, how do you account for it? Female street stranger: Uh, I'm very shallow and empty and I have no ideas and nothing interesting to say. Male street stranger: And I'm exactly the same way. Alvy Singer: I see. Wow. That's very interesting. So you've managed to work out something? P.S. Napotřetí ve dvou za jedna.(24.4.2007)