Annie Hallová

• slovenský

Annie Hall

Komedie / Romantický

USA, 1977, 93 min

Woodymu Allenovi jsem se z mnoha různých důvodů vyhýbal, ale když už jsem si řekl, že se na můj postoj k němu (až mi bude padesát a budu nesnášet celý svět, ocením to spíš) vykašlu, nemohl jsem si přát lepší film na začátek. Annie Hallová je vtipný a chytrý kousek se vším všudy.(13.11.2010)

Dalsi Woodyho vztahovej film, kterej se nijak vyrazne nelysi od podobnejch kousku, takze moc nechapu, proc ma oskara zrovna tenhle, ale budiz. Pribeh je takovej zprehazenej, misty to pusobi, jako kdyz vam nekdo neco vypravi a postupne si vzpomina na jednotlivy detaily, takze se to cely tak trochu rozpada na jednotlivy scenky. Navic je to ozvlastneny tim, ze Woody obcas mluvi na kameru, sem tam slysime myslenky hlavnich hrdinu, Woody vzpomina na svoje detstvi a podobne a komentuje to a obcas zastavuje neznamy lidi na ulici, aby mu sdelily nazor. Ale je to spis v prvni polovine, v druhy uz se to celkem usmerni a zameruje se hlavne na vztah Keaton a Woodyho. Jinak film je pekne natocenej, nenudi, obcas tu je sice hluchy misto, ale vicemene slusne odsejpa, sem tam nejakej podarenej vtipek a prijemny herci v cele s Keaton a Allenem a potesi mala role Walkena. Celkove slusnej nadprumer a i kdyz to neni uplne bezchybny, tak nejak nemam duvod nedat plny hodnoceni.(6.10.2005)

Jakýkoli náznak hlubšího smyslu šel naprosto mimo mě. Snímek je hrozně hlučný a při tom nic neříkající. Dialogy vyplněné táhlými a ukňouranými 'ehm' 'ohhh' 'yeah' 'hmmm' jako dominantní vyjadřovací prostředek mi cuchaly nervy. Jak říct nic mnoha slovy, to je pro mě Annie Hall. Woody Allen mě natolik zahltil švitořivým vykecáváním, že jakákoli špetka humoru byla ta tam.(5.3.2011)

Je-li humor náboženství, pak Annie Hall je jedním z jeho nejdokonalejších oltářů. Newyorská variace na Směšné láskyˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇAlvy Singer: Here, you look like a very happy couple, um, are you? Female street stranger: Yeah. Alvy Singer: Yeah? So, so, how do you account for it? Female street stranger: Uh, I'm very shallow and empty and I have no ideas and nothing interesting to say. Male street stranger: And I'm exactly the same way. Alvy Singer: I see. Wow. That's very interesting. So you've managed to work out something? P.S. Napotřetí ve dvou za jedna.(24.4.2007)

Woody Allen je největší neuritk, jakého znám! Hodně se v něm poznávám a tak jsem se rozhodl prozkoumat jeho režisérkou karieru a ty nejlepší kousky vidět. Moje putování pokřačuje u Annie Hall, což je snad jeho nejlepší dílo?! No, uvídím, ale určitě jsem s ním spokojen. Jeho herecké proporce nejsou největší, ale tady to dobře udýchal a ve finiši skoroval! Diane Keaton, jaká to mladice tady ještě. Taky zářila jako hvězda na nebi. Prostě a jednoduše, inteligentní a romantická komedie o jednou "divném" páru. Doporučuji všem!(7.5.2008)