Annie Hallová

• slovenský

Annie Hall

Komedie / Romantický

USA, 1977, 93 min

Scénář: Woody Allen, Marshall Brickman .. Roztěkaná obrazová kompozice a střih, prostřídávají dlouhatánské záběry přeplněné výbornými hereckými výkony. Nervózní, zbrklé, nesoustředěné a afektované dílo, plné hutných dialogů a stále pravdivých životních hlášek. Ano, velmi zajímavé dílo! Paranoik Woody Allen jednoduše mluví o svém (převážně milostném) životě a stojí to za pozornost. „Začíná tu nový román.“(10.10.2006)

Jeden z filmů, které jsem viděl tisíckrát, znám je nazpaměť... a pořád je zbožňuji. Více viz poznámky.(7.11.2005)

Bože...při některých větách, vyřčených třeba Allenem, jsem myslel, že ten film je o mě. Pokud je člověk třeba muž a pokud třeba zažil někdy podobný vztah, hodně ho ten snímek osloví. Mnohé Allenovy filmy jsou si podobné, podle mě však fanoušek Woodyho přesně tohle hledá. U fanouška pak každé další zhlédnutí snímku působí více a více intenzivněji...(29.12.2005)

Jakýkoli náznak hlubšího smyslu šel naprosto mimo mě. Snímek je hrozně hlučný a při tom nic neříkající. Dialogy vyplněné táhlými a ukňouranými 'ehm' 'ohhh' 'yeah' 'hmmm' jako dominantní vyjadřovací prostředek mi cuchaly nervy. Jak říct nic mnoha slovy, to je pro mě Annie Hall. Woody Allen mě natolik zahltil švitořivým vykecáváním, že jakákoli špetka humoru byla ta tam.(5.3.2011)

• dobytek

Zase jedna komedie z kategorie "jestli se nezasměješ, jsi blbec". Na začátku to bylo celkem vtipný. Třeba ta scénka ze školy nebo ten magor ve frontě v kině, tomu jsem se i zasmál. Jenže potom už akorát Woody Allen a Diane Keaton spolu kecaj o hovně a do toho je občas nějakej "intelektuální" pokus o humor. 20%(6.2.2010)

• - Když stojí před kinem, tak Alvy Singer prohlásí, že tady stojí s herci z filmu Kmotr. Diane Keaton v prvním Kmotrovi (1972) skutečně hrála a stejně tak chlapík, který si řekne o autogram. Jde o herce Ricka Petrucelliho, který si v Kmotrovi zahrál ochranku Michaela (Al Pacino) při cestě do nemocnice. (don corleone)

• - Postava Alvyho (Woody Allen) je často spojována s Woodym Allenem, ale on jakoukoliv podobnost odmítá. (Nancy...)

• - Jedna z vystřižených scén byla i návštěva Annie a Alvyho v pekle. Scénu Allen přepsal po dvaceti letech a použil ve svém filmu Pozor na Harryho. (don corleone)