Anna je pohledná a úspěšná bytová návrhářka z Bostonu. Má všechno, na co si vzpomene, tedy kromě žádosti o ruku. Její přítel, nadějný kardiolog Jeremy se totiž k tomu, aby před ní poklekl a nabídl jí manželství, stále nějak nemá. Blíží se magický 29. únor, kdy podle irské tradice v tento den může žena požádat muže o ruku. A tak se Anna rozhodne, že poletí do Dublinu, kde je Jeremy na lékařském kongresu. Jenže buď osud nebo rozmary počasí s ní mají jiné plány. Letadlo musí nouzově přistát ve Walesu a Anně začíná zoufalý závod s časem. Naštěstí se nad ní slituje pohodářský majitel těžce prodělečné hospůdky. Ten jí nabídne nejprve střechu nad hlavou a posléze i svezení do Dublinu. V tu chvíli si Anna řekne, že má to nejhorší za sebou... (TV Nova)

LencaN

Podprůměrná romantická komedie, která absolutně ničím novým nepřekvapí. Vše bylo již mnohokrát ve filmech omíláno ze všech stran. Celý příběh se dá vlastně shrnout trailerem, protože oproti tomu se toho ve filmu nic moc navíc nestalo. Ale bylo to celé takové roztomilé, pár scének se povedlo (např. společné lože, odjezd autobusu, závěr na útesu). A ústřední dvojice se mi taky líbila - Amy Adams je rozkošná vždy a všude, role mírně nafoukané slečinky na jehlách (mimochodem botky měla luxusní, to zas joo:) ), která prozře, jí seděla a Matthew Goode - co s ním udělali, byl nějaký drsnější, víc jako Ir, víc chlap a přitom byl citlivej. No ta dvojka se mi prostě líbila, ale ještě by na vzájemném jiskření před kamerou mohli trošku přidat. Velkou výhodou bylo umístění do Irska, které nabízí nádherné exteriéry. ()

gpx

Žjóva, romantická komedie bez kopání do koulí a feministickych žvástů. Pet hvězd bylo blizko! ()

kolodej1

možná jsem byl v hodnocení až příliš shovívavý, ale nějak se mi to trefilo do nálady. Hlavní slabinou filmu bylo použití klasického schématu romantické komedie, od začátku bylo zcela jasné, jak to dopadne. Model, kdy holka na cestě ke svatbě potká nového chlapa a zjistí, že to je teprve onen pravý ideál, není fakt nic nového. Já zde ovšem oceňuji příjemný, sarkastický humor. A i přes neoriginální námět musím ocenit, že jsem se zkrátka dobře bavil. 70% ()

papadropolis

Když mám náladu na romantiku, desetkrát radši si pustim tohle, než něco předvídatelnýho, uřvaně dojemnýho a rádoby ze života jako je PS:Miluji tě nebo Notebook. 4 hvězdy a absolutně no regrets B-) ()

doriana.g

Klasika. Sympaťák a hezoun si bůhvíproč zamiluje přestárlou, nijak zvlášť hezkou, ale o to víc afektovanou neurotičku. Šestatřicetiletý americký diblík, v jednom kuse špulící pusinku, koulící očkama a dupající nožkou je zřejmě snem každého svobodomyslného Ira..... To vážně? ()

Veeria

Možná klišé, ale nádherné klišé.... Krásný film. Úsměvný, dojemný, vtipný.... Amy a Matthew jsou úžasná dvojka a vývoj jejich vztahu je radost sledovat. Tento snímek se mi trefil do noty a určitě si jej někdy ráda znovu pustím. Vyzdvihnout musím i nádhernou scenérii Irska. ()

Heywood

Bylo to tak praštěné, až to bylo skvělé. Ona skvělá, on na zabití, ale nádherné Irsko a figurky tohoto světa v kontrastu amerického perfekcionalismu a chamtivosti po bytu v tzv. kondominiu. Co vše se tomu dá obětovat.. I čas diváka, který si to klidně dá dvakrát.. 70% ()

PTuranyi

Možno vďaka Amy Adams je jej postava pozerateľná a je to celkom príjemné pozeranie. Jej proti/spoluhráč je nevýrazný a zbytok je zbierka klišé. ()

Koffe

Nečekala jsme scénaristický a režijní počin roku, čekala jsem příjemnou zábavu na pondělní večer a přesně to jsme dostala. ()

Tweetak

Krásná příroda a co víc, konečně jsem viděl nenucenou romantickou komedii o které mohu říci, že to takhle ve skutečnosti mohlo být. Sice bylo na začátku jasné, jak to skončí, ale věřte mi, že párkrát za film určitě zapochybujete, zda tomu tak určitě bude... a bude? Herci dle mého názoru hrají skvěle. Amy Adamsová je na začátku až moc nesympatická, což ale ve zbytku filmu dožene. Krása, nemůžu jinak než na 5 hvězd. ()

jarmil8

Předvídatelné, málo vtipné a mezi Adams a Goodem to nejiskří. Pak ani ty úchvatné scenérie nestojí za to ten hloupučký film sledovat. ()

PhantomPejvl

Velice povedená romantická komedie, která neurazí. Co mne zaujalo, byly moc pěkné exteriéry a to, že film je podle mě vydařený a vtipný i přesto, že ve filmu nenalezneme postelové scény a všudypřítomnou nahotu dnešních filmů. Role Anny z Bostonu byla pro Amy Adams jako stvořená. ()

camomilla

Moc mila romanticka komedie ktera sice neprinasi skoro nic noveho, ale ma sve kouzlo. Klidne si s chuti tenhle filmek pustim znovu (a budu se tesit na romantiku s odjizdejicim autobusem). ()

suvarasuva

Za ten český dabing, kdy si ústřední dvojice až do posledních pěti minut před koncem vyká bych někomu udělala něco nepěkného, protože to vůbec nevystihuje tu intimitu mezi těmi hlavními hrdiny. Když to tedy opomenu hlavní hrdinové byli sympatičtí a tím tahle komedie nebo spíše oddechový film nebyl žádným zklamáním. Naopak v první polovině se film krásně rozjížděl, neupadal k přílišnému klišé a díky krásné hudbě a scenériím a občas i velice vtipným situacím se mi tento snímek opravdu líbil. Nevím čím to je, asi tím, že už filmy v dnešní době vyčerpaly všechny možné náměty, takže mi přijde, že to co se odehrává v té druhé polovině už je prostě příliš opakované. Nejde ale brát tenhle film jako horší průměr nebo dokonce něco nepovedeného. Je to film pro ty kdo se chtějí nechat unášet krásou Irské přírody, sympatickými herci a chemií mezi nimi, a pro ty kdo si chtějí oddechnout a velkým plusem tohoto filmu je, že i když k tomu klišé přeci jenom trochu upadne, není to natočeno tak, že vám to bije přímo do očí, a proto se na tenhle film s chutí podívám znovu :) ()

Pythonator

Průměrný romantický film s naprosto nefungující ústřední dvojicí. Přesto dávám tři hvězdičky kvůli tomu Irsku. Celý film se dá chápat i jako turistický průvodce či reklama na Irsko. ()

steews

Je to na pomezí 2/3 hvězd, na jednu stranu jde o film velmi neoriginální, předvídatelný a plný romantických klišé (snoubenka odešla s nejlepším kamarádem, při první vynucené puse přeskočí jiskra apod.), na stranu druhou jde o příjemnou oddychovku s poměrně sympatickou ústřední dvojicí a hezkými irskými sceneriemi, takže proč ne. Moje nejoblíbenější postava je kufr Luise :) ()

NiennaTasart

Milé, předvídatelné. Rozhodovala jsem se mezi 2 a 3 hvězdama, o tu jednu to dostalo kvůli nádherné přírodě a skvělé hudbě. Nic extra, ale potěší. ()

Jarray

Chování hlavní hrdinky, kterou ztvárnila Amy Adams a nějaké scény kdy si člověk říká, jestli za vznikem filmu stojí dítě z mateřské školky, by šli jednoduše označit jako trapné, ale to v tomto žánru není novinkou, stejně jako velmi předvídatelný konec.. Na druhou stranu musím přiznat, že těch trapných chvil nebylo moc. Jinak byl film celkem vtipný a zaujal mě sarkastický postoj Matthewa Goodea, jež mi vzhledem připomíná Oberyna Martella (Pedro Pascal) ze Hry o trůny. ()