Anna je pohledná a úspěšná bytová návrhářka z Bostonu. Má všechno, na co si vzpomene, tedy kromě žádosti o ruku. Její přítel, nadějný kardiolog Jeremy se totiž k tomu, aby před ní poklekl a nabídl jí manželství, stále nějak nemá. Blíží se magický 29. únor, kdy podle irské tradice v tento den může žena požádat muže o ruku. A tak se Anna rozhodne, že poletí do Dublinu, kde je Jeremy na lékařském kongresu. Jenže buď osud nebo rozmary počasí s ní mají jiné plány. Letadlo musí nouzově přistát ve Walesu a Anně začíná zoufalý závod s časem. Naštěstí se nad ní slituje pohodářský majitel těžce prodělečné hospůdky. Ten jí nabídne nejprve střechu nad hlavou a posléze i svezení do Dublinu. V tu chvíli si Anna řekne, že má to nejhorší za sebou... (TV Nova)

Marqta

Mám ráda Amy Adams a mám ráda Matthewa Goodea. Oba byli dobří, tam to začíná a i končí. Popisek žánrů vystihuje co to je za film, kompletně. Všechno co člověka napadne potom co si přečte obsah, se taky stane. V ději není nic překvapivého, stejně tak ani postavy ničím nepřekvapí, jsou přesně tak strojeně stereotypně vykreslené, jak by jeden mohl čekat. Raději se nad dějem nezamýšlet, protože jinak by se člověk mohl naštvat, třeba nad nesmyslným chováním Declana...SPOILER ? (Pokud je vůbec možné zdě něco nazývat spoilerem. )Jak by proboha mohl získat sympatie k někomu, jako je Anna ? Je to oddychovka, na vypnutí mozku, prostředí je hezké, herci to zahráli, asi by se dalo říci "jak měli". Jednou mi to rozhodně stačilo, ale vidět se to dalo. Slabé 2 hvězdičkx. ()

bourec

Začátek filmu,hlavně pohled na A.Scotta,mi nesliboval nic hezkýho.A i když střet dvou pohledů na život,tedy toho se všema požitkama,neřestma s tim v kravatě,drahejch restauracích a konvenčním chováním většinou ve filmu přináší třaskavou směs,tady se vlastně nic neděje.Je to jen průměrná komedie,a na konci je až moc tlačeno na romantickou strunu.50%. ()

Džef!

Řekl bych, že by stačilo vidět trailer a přesně byste věděli o co "go" (včetně konce)... Nevím jestli to dělají účelně, ale Amy Adams dostane skoro vždy roli naprosté blbky... I když mi připadá, že ona naprostá blbka bude. Tento film vám namaže med kolem huby takovým způsobem, že si budete myslet, že jste do něj dokonce spadli.... SUCHÝ ZAČÁTEK ---- VLHČÍ STŘED ---- SMRTÍCÍ A OPRAVDU NEČEKANÝ KONEC ()

zuzinka2

Nic objevnýho a originálního, ale hlavně ve druhé polovině film docela pobaví. Humor i romantika trochu skřípou, ale zato se mi líbila sympatická dvojice Amy Adams a M. Goode, kteří by si ale zasloužili lepší scénář. Poslední hvězdička je za Irsko a jeho krajinu. Takže celkově takových 55% - prostě film, který nenadchne ale ani neurazí. ()

carly

aj ja takého chcem. so strniskom, sexi írskym prízvukom a ani tým B&B by som nepohrdla. premisa tohto filmu je veľké klišé. lenže klišé sú to preto, lebo fungujú. dvaja, ktorí na prví pohľad nemajú nič spoločné sa vydajú na cestu, aby zistili, že toho majú spoločného ... vlastne dosť veľa. Matthew je dostatočne šarmantný na to, aby ste mu toho cynika s dobrým srdcom zhltli aj s navijákom. a Amy je dostatočne rozkošná na to, aby ste chápali, prečo ju počas cesty nepridusí vankúšom. film mi utiekol ako nič. a mimo toho, že bol zábavný, bol aj prekvapivý veľmi milým spôsobom. a odohrával sa v Írsku. na tie kopce by som sa mohla pozerať hodiny. a veľmi som si užila ten koniec. toto si predstavujem pod pojmom romantická komédia ()

campix

Jeden z tuny filmů, které každý rok předvádějí, jen vše co už jsme někde viděli. Na každém kroku číhá nějaké zažité ,,klišé'¨. Ta milenecká chemie mezi hlavními herci také chybí. Přesto pěkně natočené a za nádhernou Irskou přírodu přidávám třetí hvězdičku. ()

Sammya

Co říct, nevím, co mě okouzlilo víc, jestli úžasná hudba, skvělá krajina nebo herečtí představitelé, kteří oba patří mezi mé oblíbence, či krásný romantický děj. Možná, že to bylo všechno dohromady, a proto se na tenhle film můžu koukat kolkrát chci a nikdy mi nezevšední. Pohádkový příběh o tom, jak se člověk kolikrát špatně rozhodne, protože nezažil naživo svých 60 vteřin, a o tom, že na každého někde čeká láska, ať už je to třeba v Irsku. Leap Year je v podstatě průmerná romantická komedie, jak to už tak bývá, ale nemůžu si pomoct, uchvátila mě. ()

Martrix

Romantická komedie s jasně nalajnovaným příběhem, může překvapit jen tou vatou okolo. Třeba skvělými dialogy, humorem... . Nic takového se v tomto případě nestalo. Jde o průměrný film, který by mohl posloužit maximálně jako jedna z epizod Rozamundy Pilcher. Jedna přidaná hodnota tady ale je. Irská krajina. PS: asi je to blbost...ale český dabing byl otřesný. Stránského hlas...to byla ultrašpatná volba. ()

pakobylka

Hmmm ... průhlednou přímočarost a prostoduchou předvídatelnost u romantických komedií zpravidla neřeším, ovšem hlavní hrdinové by snad měli mít nějaké charakteristické povahové rysy. Rozhodně by se neměli projevovat jako lehce schizofrenní jedinci, jejichž chování se bez zjevné příčiny nadmíru vrtošivě a naprosto nelogicky proměňuje. Ucházející jako nezávazný sled scének, které spolu nikterak nesouvisejí - ovšem dosti katastofální jako komedie, která by se měla někam ubírat, tudíž by měla řešit nějakou zápletku a disponovat odpovídající koncepcí. ()

Pajky3

Další z řady romantických komedií, kde se Američanka vydává na Starý kontinent a poznává místní krásy. Tenhle má alespoň krásy Irska a Amy Adams. Nic převratného, ale na zkrácení času to slouží dobře. ()

Juto

Je to milá a zábavná romantická komédia. Niekedy je to hlúpe. Čo je však hlúpe, sú situácie a niektoré zápletky. Na druhej strane, herci sú skvelí dramatickí a dialógy nie sú úplne hlúpe, takže výkony a momenty medzi týmito dvoma hlavnými postavami to strhávajú na zem. 6/10 ()

c.tucker

Jak tady uvádí asi všichni scénář se ubírá po vyjetých kolejích jako jsou na D1, ale i tak to má několik oživení, díky kterým stojí tento film za vidění, a to je celkem hojná přítomnost humoru (i když se ubírá směrem dobírání si národností a řazení do škatulek, což není šálek každého) a velice slušným obsazením plus jiskření mezi ústřední dvojicí. ()

frings

Sice nic převratného, nového, ale některé scény byly opravdu roztomilé - viz 70.minuta, s pěknou hudbou a prostředm, přesně to, co se od takového žánru očekává :-) ()

angel74

Nemůžu si pomoct, ale tahle příjemně plynoucí romance odehrávající se v nádherném prostředí Irska, mi až neskutečně padla do noty. Jsem z toho docela v šoku, protože filmy s Amy Adams zrovna dvakrát nevyhledávám. Zřejmě budu muset přehodnotit svůj vztah k ní. Dalším milým překvapením byl pro mě Matthew Goode, kterého jsem doteď v podstatě nezaregistrovala. Snímek Přestupný rok navíc disponuje dvěma naprosto skvostnými romantickými scénami, přičemž ta siluetová na břehu jezera zakončená zvracením mě fakt hodně pobavila. (80%) ()

laik_60

film o tom, čo sa stane, keď vám v priestupnom roku prebehne cestu čierna mačka. :) Pre milovníkov romantiky a Írska, celkom slušná oddychovka ()

JaT

Ideální film na shlédnutí se svojí druhou polovičkou. Romantická komedie, která neurazí. Pokud možno se nedívejte před shlédnutím filmu na trailer, je tam totiž většina nejvtipnějších momentů ve filmu. ()

SG_ever

Klasický romantický film plný žánrových klišé, který naštěstí pro nás neobsahuje přebytečné množství patosu. Věcí ke kritice je dost, ale to nevadí. Je to jen romantická komedie. (55%) ()

2mig1

ano, přestupný rok je další konzumní produkt svého žánru. ano, přestupný rok svému žánru nepřináší vůbec nic nového. ano, pokud bych se na přestupný rok díval přísnějšíma očima, vyleze z výsledku stěží průměr. ovšem pokud vypnete a necháte se pouze bavit odvíjením na plátně, film se vám zalíbí dostatečně. rozhodně na tom tedy nebude mít zásluhu scénář, který je velmi předívdatelný, neustále budete vědět, co příjde, a jak už bylo řečeno, nepřináší vůbec nic nového. dílem náhody se potkají dva, kteří se zprvu nemůžou vystát a stačí jim strávit dva společné dny, aby na sebe změnili názor. některé scény jsou ke všemu zbytečně vyhroceny do krajnosti (devastace pokoje) nebo okatě vykonstruované (hrdinčino závěrečné prozření). film má ale to štěstí, že je skvěle obsazen. ať už máte k dění na plátně jakékoliv výhrady, při pohledu na smůlou provázenou amy adams, jednu ze dvou nejroztomilejších zrzek hollywoodu (kdo je ta druhá?:), se vám úsměv na tváři vykouzlí bezpochyb. její protějšek, matthew goode, je pak natolik velkej sympaťák, že si ho budete přát mít doma. když k tomu připočtu irsko, jednu ze třech zemí, kterou si hodně přeju jednou navštívit, musim zahmouřit obě oči nad všemi nedostatky a jít na nadprůměrný hodnocení. ()