Anna je pohledná a úspěšná bytová návrhářka z Bostonu. Má všechno, na co si vzpomene, tedy kromě žádosti o ruku. Její přítel, nadějný kardiolog Jeremy se totiž k tomu, aby před ní poklekl a nabídl jí manželství, stále nějak nemá. Blíží se magický 29. únor, kdy podle irské tradice v tento den může žena požádat muže o ruku. A tak se Anna rozhodne, že poletí do Dublinu, kde je Jeremy na lékařském kongresu. Jenže buď osud nebo rozmary počasí s ní mají jiné plány. Letadlo musí nouzově přistát ve Walesu a Anně začíná zoufalý závod s časem. Naštěstí se nad ní slituje pohodářský majitel těžce prodělečné hospůdky. Ten jí nabídne nejprve střechu nad hlavou a posléze i svezení do Dublinu. V tu chvíli si Anna řekne, že má to nejhorší za sebou... (TV Nova)

Royaldell

Není to hrozný, ale těch klišé!!! Panebože, jsem si myslela, že tam za chvilku vyskočí někdo z dortu s začne zpívat ,,I love you baby’’. Ale borec hezkej. A isla,teda Amy, byla též fajnová. ()

Fifinkova

Pokud vás tento kus zastihne v citovém rozpoložení bolavého srdce, pokud se to znásobí slabostí pro modré oči Matthew Goode, touhou po nevlídnem Irsku a vlídné láhvi Jamesona, tak přesto, že je vám od začátku jasné jak to dopadne, bude to pro vás v tu chvíli tuze krásná podívaná. ()

DrifterSoul

Můj "cup of tea" jsou realistické, vážné filmy "o něčem". K této romantické, kapku ztřeštěné komedii s předvídatelným "Happy Ending" jsem se dostal čirou náhodou, a nelituji. Naopak. Moc potěšila: sympatičtí hlavní protagonisté i většina lidiček kolem, (tedy kromě plastového Jeremyho, že); spousta inteligentních dialogů, komických situací, krásná irská krajina a k tomu Irish music. Někdy jsem se hrozně smál a občas měl naopak slzy v očích. Je to takové milé pohlazení pro všechny aspoň trochu romantické duše. ()

Logicomix

Naprosto kompetentní romantická komedie se sympatickou ústřední dvojicí v irských kulisách. I ta špetka originality se tam dá najít. Ovšem musíte mít k dispozici mikroskop a oko vycvičené sledováním desítek mnohem horších zástupců tohoto filmového žánru. ()

iwee23

Jednoduchý, příjemný a strašně předvídatelný oddycháček s pár vtipnými momenty. Mám ráda Amy Adams a role nafoukané holky z města, která se ocitne na irské venkově, jí celkem sedne. Pro mě super relax a vzpomínka na rok v Irsku, který jsem skoro celý strávila právě v county Tipperary. Jen škoda, že jsem tam nikdy nepotkala tak sexy chlapa, jakým byl Mathew. Možná bych si o Irech přestala myslet, že jsou totální burani, jak je (mimochodem dle mého názoru trefně) film zobrazuje... ()

annevelyn

Vceku průměrná komedie s očekávatelným dějem i koncem, která místy dokáže docela příjemně pobavit ať už jistou omezeností hlavní hrdinky, či pojmenováním kufříku ()

Dusan-Be

Další ze série k smrti nudných romanťáren, co nemají žádný spád a neustále se těšíte, kdy bude konec. Pár dobrých momentů tam bylo, celkový dojem ale špatný ()

Agora

Scénaristé snad opisují jeden od druhého, jakmile vidím záběr ženských nohou v deseticentimetrových podpatcích, je mi jasné, že dívka z města dorazila na venkov. V kolika filmech se tohle klišé objevuje! A Přestupný rok není výjimkou. Ve filmu jsou krásné záběry Irska, Amy Adams je půvabná a vyskytne se pár vtipných momentů a to je asi tak všechno. ()

macherano

Lahky sice trochu predvidatelny dej ale s lahkostou pohravajucou sa v peknom prostredi nenarocni ale chytlavy kde peniaze stracaju svoj zmysel, alebo je dobre byt ich panom ale nie sluhom, a laska sa stava hnacim motorom.. ()

s.u.g.e.r.

Po shlédnutí traileru jsem od toho čekal trochu víc. Přestože to má krásnou Amy Adams, nádhernou irskou krajinu a mezi ústřední dvojicí to docela i jiskří, tak tomu "něco" chybí...škoda nevyužitého potenciálu, protože ti dva si sedli. ()

Jannine

Nic světoborného. Ani Amy Adams, ani Matthew Goode mě nijak zvlášť ve svých rolích nezaujali. Plus dávam za poslední půlhodinu, která byla nejlepší z celého filmu. A velké plus dávám za nádherné irské exteriéry. ()

Minoka

ONA:....,,Ooch...nějak jsem zjistila, že mne nebaví plánovat!!! Slib mi, že nebudeme plánovat" ......ON: ,,Oooo má drahá, já zase zjistil, že chci plánovat...s tebou...oooo" ....ONA...."tak dobře"... OPRAVDU???... Zkrátka a jistě...doporučuji se na to podívat jednou..maximálně, při dalším shlédnutí tohoto...ehm..snímku totiž uvidíte jen nedostatky a nic jiného... (a kdoví, jestli už né i při prvním shlédnutí) ()

Bednobuch

Lehká komedie s předvídatelným koncem. Než se vůbec vydala do letadla, tak říkám "Ona by tam mohla přítele najít s jinou, ale po cestě k němu potká jiného, do kterého se zamiluje." No a z půlky jsem se trefil. Některé scény jsou komické, ale zase ne příliš. Něco mi i šlo na nervy, hlavně chování toho jednoho dědy. Žádný velký fór tam nebyl, ale co nemůžu filmu upřít byla pěkná krajina. To zas klobouk dolů. Ale asi na ten film brzy zapomenu. ()

mark.benford

Osobne považujem tento film za veľmi milú romantickú komédiu, napriek tomu, že scenár má isté slabiny a hlavný protagonista mi príde trošku nemastný-neslaný. no Amy Adams a dej situovaný do skvelého írskeho prostredia - to sú pre mňa dôvody, pre ktoré film vnímam takmer nekriticky, kedze pre oboje mam slabost. ako oddychovku, ked treba docerpat do zivota trochu romantiky, vrelo odporucam ()

valeri2501

Vysvětlení ke 4*- hledala jsem lehkou romantickou komedii, kterou jsem ještě neviděla a našla jsem tuhle...Splnila- ba co víc-předčila mé očekávání a já se fakt příjemně pobavila i zasmála..nic víc jsem nechtěla...navíc ta krásná krajina....hmm ()

Lenka H.

Dlouho jsem se tolik nezasmála u filmu (možná je to tím, že se u nás točí pouze tragikomedie), který je zároveň romantický. Bylo tam spousta klišé, ale vůbec mi to nevadilo a jsem ráda za takový příjemný odpočinkový film. ()