Anna je pohledná a úspěšná bytová návrhářka z Bostonu. Má všechno, na co si vzpomene, tedy kromě žádosti o ruku. Její přítel, nadějný kardiolog Jeremy se totiž k tomu, aby před ní poklekl a nabídl jí manželství, stále nějak nemá. Blíží se magický 29. únor, kdy podle irské tradice v tento den může žena požádat muže o ruku. A tak se Anna rozhodne, že poletí do Dublinu, kde je Jeremy na lékařském kongresu. Jenže buď osud nebo rozmary počasí s ní mají jiné plány. Letadlo musí nouzově přistát ve Walesu a Anně začíná zoufalý závod s časem. Naštěstí se nad ní slituje pohodářský majitel těžce prodělečné hospůdky. Ten jí nabídne nejprve střechu nad hlavou a posléze i svezení do Dublinu. V tu chvíli si Anna řekne, že má to nejhorší za sebou... (TV Nova)

Tery555

Podle mě, by tento film zasloužil lepší hodnocení.. už jen to Irské prostředí, Matthew Goode hrál dokonale.. bavila jsem se od začátku do konce, některé momenty nemely chybu :) je to neco na způsob filmu Pod Toskánským sluncem, který zbožnuji.. za mě, plných 5 hvězdiček :) ()

Elio

Na zasnoubení poté, co ti dva spolu strávili maximálně týden, jsem u romantických komedií zvyklá, a pokud je to podáno dostatečně přesvědčivě, nic proti tomu nemám. Co mi tady ovšem hodně vadilo, byl fakt, že Declan byl prostě jen křupan, který Annu pravděpodobně okouzlil tím, že zakroutil krkem slepici. Jinak si jejich náhlé sblížení po téhle scéně opravdu neumím vysvětlit. A i když se ve finále potvrdilo Freudovo "vybíráme si partnery podle rodičů", nějak jsem nedokázala pochopit, jak se podobné charaktery, s naprosto odlišnými pohledy na svět, hodnotami a životním stylem, mohly dát dohromady. V mnoha případech to funguje, ale hlavní dvojice musí mít, přinejmenším, alespoň částečně podobné hodnoty. Tohle bylo jen o tom, že ti dva se ocitli ve stejném autě či místnosti a "prostě" nějak skončili spolu. Ve výsledku jsem nepochopila, že Anna na základě toho, že chtěl její snoubenec svědomitě odnést z bytu telefon a laptop, to s ním ukončila, protože... protože vlastně nevím. Dvě hvězdy dávám za pěknou chemii a několik povedených scének, ale jinak to byla obyčejná romanťárna, která moc smysl nedávala. Ani kdybyste přimhouřili oči sebevíc. ()

PetraMishka

Romantická komedie podle jasné šablony, ale s velmi sympatickými představiteli hlavních rolí, vyváženým humorem a krásnými exteriéry. Navíc ani u jedné scény jsem se necítila trapně, což se mi u romantických komedií často nestává, takže hodnotím velmi kladně. ()

rigby

Příjemné, jiskřivé, zábavné. Ačkoli velmi jednoduché, nedovolím si to zařadit mezi běžné stupidní romantické slátaniny na páteční podvečer. Možná jsem ty scény už někde viděl, ale znovu jsem se skvěle bavil. A ústřední dvojice byla prostě neodolatelná. ()

laurence

Ale jo, čekal jsem větší zvěrstvo. Příběh sice žalostně levný a humor prvoplánový, ale i tak jsem se občas zasmál. Jedinou opravdu pozitivní věcí jsou okolní irské scenérie. ()

david666

Standardní romantika se sympatickou ústřední dvojicí a skvělou přírodou. Jako oddech doporučuji zejména pro fanoušky A.Adams ()

Enormita

Možno som úplne bláznivá, možno som úplne sentimentálna, ale čo na tom - mne sa tento film proste dokonale páčil. Prekrásne rozprávkové obrázky zo zelenučkého Írska, úžasná sprievodná hudba a ľahučký príbeh. Jeden z najkrajších romantických filmov vôbec. 100% ***** ()

MUNRO

Romantická road movie po nádherném Irsku.Kombinace Britského a Amerického humoru a dechberoucí Severská krajina dělá z této komedie něco víc,oproti jiným podobně laděným snímkům,odehrávajících se převážně v interiérech Amerických budov,kanceláří,nebo mrakodrapů.Občasné klišé a šablonovitost romantických komedií vůbec neškodí,protože bez nich snad ani pořádnou romantickou komedii natočit nelze.Ústřední dvojice působí sympaticky,děj pěkně odsýpá i díky skvělé Irské hudbě,kterou je průběh filmu velmi příjemně podlazený. ()

vancho

Scenár filmu trochu pripomína P.S. Milujem ťa, kde ovdovelá manželka (Hillary Swank) ide do Írska podľa listov nebohého manžela, kde si nájde nového partnera. V Prestupnom roku síce hlavná ženská postava neovdovela, len márne čaká na žiadosť o ruku a prenasleduje svojho priateľa do Írska, aby ho sama požiadala na základe stredovekej tradície. Podobne nájde spriaznenú dušu a končí happyendom. Zápletka je banálna, ale veľa vecí je príjemných. Krásne zábery írskej prírody, Amy Adams ako veľmi príťažlivá a žiaduca manželka, napriek tomu, že má spočiatku vyzerať ako americká mrcha, ktorá je frustrovaná írskym rustikalizmom. Práve toto ju samozrejme neskôr osloví v porovnaní s komerčným prístupom amerického snúbenca. Za normálnych okolností by som nedal viac ako 3*, ale film mi svojou nenútenosťou urobil náladu po depresívnom zimnom dni. ()

icare

příjemná romantika, místy jsem však měla pocit, že jsem v jiném, mnohem starším filmu - Honba za diamantem...podobný námět, podobná herečka...ale nestěžuju si, film se mi líbil :) ()

johan.hynek

Romantické drama s pár zábavnými prvky. Nehledejte ale ve filmu žadnou úžasnou myšlenku. Zpátečnický film bojující s modernou. Amy Adams hraje zase skvěle. Pro volný večer jako stvořený. ()

jessic

Šablonovitá romantika tentokrát s americkou představou svérázného irského venkova, irských opilců atd. Nudné a trapné. ()