Anna je pohledná a úspěšná bytová návrhářka z Bostonu. Má všechno, na co si vzpomene, tedy kromě žádosti o ruku. Její přítel, nadějný kardiolog Jeremy se totiž k tomu, aby před ní poklekl a nabídl jí manželství, stále nějak nemá. Blíží se magický 29. únor, kdy podle irské tradice v tento den může žena požádat muže o ruku. A tak se Anna rozhodne, že poletí do Dublinu, kde je Jeremy na lékařském kongresu. Jenže buď osud nebo rozmary počasí s ní mají jiné plány. Letadlo musí nouzově přistát ve Walesu a Anně začíná zoufalý závod s časem. Naštěstí se nad ní slituje pohodářský majitel těžce prodělečné hospůdky. Ten jí nabídne nejprve střechu nad hlavou a posléze i svezení do Dublinu. V tu chvíli si Anna řekne, že má to nejhorší za sebou... (TV Nova)

Tayen

Ona se sice občas chová jako kráva o on jako buran a celé je to předvídatelné, ale asi za to může irská příroda a fakt, že v tom nehraje přeslazená Rachel McAdams, ale mně se to líbilo. ()

Lukrecie

První třetina filmu hrozná. Až jsem si říkala, zda to má vůbec nějaký scénář. Ale další 2/3 fajnová komedie ;) celkem 3,5 hvězdy. ()

Riddick77

Už jsem se docela smířil s faktem, že romantické komedie neustále ohrávají stejná klišé a šablony. Lze to i pochopit, protože co nového ještě vymyslet, pokud se nechceme pouštět do nějakých extrémů a ohavností. Takže zajetý scénař, neoriginální příběh, ale především tuctový přístup bych ještě snesl. Navíc opravdu krásné irské exteriéry a velmi sympatická hlavní dvojice. ALE co nesnesu je, že v první polovině filmu, jsem se už těšil na konec, protože to byla tak hrozná nuda, že to už jsem dlouho ve svém oblíbeném žánru nezažil. Navíc v první polovině je "irskost" vykreslená tak, že tam nikdo nemá IQ nad 100, nemá vychování a je absolutně přízemní, což mne poměrně dosti mrzí. Druhá polovina nabírá pak mnohem větších obrátek a poukazuje na potenciál jak samotného filmu, tak především hlavní dvojice. Film se u mne láme zvracecí scénou a scéna s autobusem je naopak asi tou necitlivější a nejsympatičtější. Celkově jsou to i tak 4, tedy 7/10, ale mohlo to být ještě lepší a hodnocení zvedla druhá projekce. ()

rockstorm

Romantická komedie pro chvilku odpočinku, kdy chce člověk vypnout a trochu nenáročně se pobavit. Končí to samozřejmě happyendem jako všechny tyhle romantiky, liší se to vždy akorát v cestě, kterou se ti dva k tomu doberou. Někdy ta cesta pobaví víc, někdy méně. Tohle bylo celkem fajn a plus tam byly krásné záběry Irska. ()

Alementina

Hrozny, protagoniste nesympaticti a cely je to uplne padly na hlavu... Joj9, a vrcgol romantiky mi prislo pozadani o ruku s oslivenim"ty mojr husicko hloupa" ()

ABLABLABLA

Mě se film prostě líbil...Možná to bylo tím, že jsem neočekávala žádný úžasný příběh a komplikované drama na několika úrovních. Jen obyčejnou romantickou komedii. A tu jsem dostala a užívala jsem si její sledování...Do této doby jsem Matthew Gooda nikde nezaznamenala, i když jsem zjistila, že už v několika filmech jsem ho viděla, ale bez povšimnutí. Nyní konečně upoutal mou pozornost a doufám, že ho uvidím ještě ve spoustě filmech. Jinak Amy Adams už je prostě herečka, která si mě získala v řadě filmů (např. Pochyby, Julie a Julia, Jarní úklid s.r.o....atd). ()

contrastic

Tak nevím, já se vážně bavil. Krásná irská příroda, romantika bez zbytečných klišé a trapných dialogů - prostě pohoda ! Pokud od toho nečekáte velkofilm , tak v rámci žánru romantická komedie je to paráda ! ()

Ferry

Předvídaný začátek, předvídaný konec? Ano, ale stejně tenhle film měl šmrnc, nevím jestli to bylo tím pitím, ale ten humor na mě zapůsobil a to se jen tak někdy u hloupých komedií nestává. Co to znamená? No přece čtyři hvězdy :-D ()

italka63

Tak ano, budou to tři hvězdy:-) Za sympatickou Amy a modrookého Matthewa, který byl moc fajn už ve filmu O mé rodině a jiné zvířeně. Také holt popustím někdy uzdu romantice.... ()

Mikita

Nic zázračného, ale romantika v tom je, chemie mezi hlavním párem funguje, navíc je to v hezkém prostředí. Občas unavený mozek nepotřebuje nic víc. Stačí, že láska zvítězí nad rozumem. ()

FilmFan24

Příjemná romantická komedie z řady "co se šádlívá, rádo se mívá" sází na šarm místy přehrávající Amy Adams, charisma Matthewa Goodea a krásu irské krajiny. Díky ústřední, vhodně se doplňující dvojici a námětu, který ač nepřináší nic nového, se jedná o jeden z těch příspěvků žánru, který neurazí. ()

Skip

Romantická komedie bez sebemenšího nápadu, s ne zrovna symaptickými hlavními hrdiny a hlavně bez humoru, o který se sice nejspíš celý štáb snažil, ale veškerá snaha marná. Možná se to dá zkouknout někdy v nudně upršeném odpoledni, ale i tak to bude spíš ztráta času. ()

Dont

Film plný klišé a kýče, který objektivně na čtyři hvězdy asi nestačí, ale vzhledem k tolika přehnaně nízkým hodnocením jsem tu jednu hvězdu subjektivně přidal. Protože dvě nebo dokonce jednu ušmudlanou hvězdu, kterou obdržel od mnoha uživatelů, si také nezaslouží. A když od toho nic moc nečekáte tak jako já, můžete se i slušně pobavit. Romantický nocleh v rodině nádražáka nebo vtipné společné cestování autem mě nenudily, několikrát rozesmály a až na asi dvě či tři situace (žádání o ruku, zranění na svatbě) se Přestupný rok vcelku úspěšně vyhnul trapasům. Plusem pro mne rozhodně je i obsazení, konkrétně celá trojice Amy Adams, Matthew Goode a Adam Scott. ()

Gereth

Normálně bych to odsoudil, jako každý druhý zdejší, ale tady se sešlo až příliš toho, pro co mám slabost. Amy Adams, zapadlé hospody a k nim náležité osazenstvo, cynický hlavní hrdina vs. sebejistá dáma, Irsko celkově a spousta smůly. Je tu velké množství věcí k vyškrtání a při tom vynuceném happy endu už asi někteří mlátili hlavou o stůl, ale já už níž jít bohužel nemohu ... už je to zamčené v guilty pleasure šuplíku. // 60% ()

Huntelaar

Nemyslím si, že je nejšťastnější věc u výroby jasně žánrového filmu být inovativní pouze při výběru lokace. Protože ono Irsko je suverénně nejzajímavějším prvkem Přestupného roku a všechno ostatní, co má zapadat do škatulky romantická komedie, je stokrát omleté klišé bez špetky nápadu. Ústřední dvojici to docela sekne a i premisa "ona panička" "on buran" jde docela do sebe, ale proti nim je scénář ruku v ruce s dějem. To byl taky jeden z důvodů proč jsem měl dlouho pocit, že ten film by klidně mohl být delší. Jenže ono šlo o to, že začátek je zbytečně protahovaný, v části (která má být stěžějní) a kdy si k sobě mají hledat cestu je strašně suchá (ovšem jako záběry z cestopisu nádherný) a ten zmar totálně podkopne wtf závěr, kde se jedna scéna předbíhá s druhou o pozici nejzbytečnějšího záběru filmu. Na 3 hvězdy se to u mě přehouplo tak, tak. ()

M.i.k.e

další uniformní rom-kom,kterých poslední dobou vznikají desítky.Tentokrát s absencí nápadu a humoru,naštěstí ovšem s opětovně roztomilou Amy Adams a krásnými irskými exteriéry.Osobně mě to nenadchlo,zároveň ale ani neurazilo a celkem v pohodě sem Leap Year dokoukal,takže za mě průměr...50% ()

Vyhy

Sice je to plné klišé a předvídatelných momentů, ale jako romantická komedie to funguje. Příjemné a úsměvné. Navíc, proto asi dávám vyšší hodnocení než ostatní, se mi líbilo Irsko. ()

Gee.Rocks

Irsko, nádherný Irsko, obhroublej týpek, prdlá ženská, potrhlej trip... Do filmu jsem nešla s tím, že mi změní život, ale s tím, že jsem chtěla vidět něco z toho nádhernýho Irska. S nulovým očekáváním jsem začala sledovat a nakonec musím říct, že jsem se velmi příjemně pobavila. Je to něco úplně jiného oproti těm rom-kom dnes, kdy je to naprané sexem a vulgarismy. Ne že bych byla prudérní, ale tohle je ten typ filmu, že když na něj kouknete s babičkou, nebudete se muset červenat za televizním programem cpouce se chipsama. Moc povedený příběh s kulisami prostě božského Irska a parádním koncem. ()