Anna je pohledná a úspěšná bytová návrhářka z Bostonu. Má všechno, na co si vzpomene, tedy kromě žádosti o ruku. Její přítel, nadějný kardiolog Jeremy se totiž k tomu, aby před ní poklekl a nabídl jí manželství, stále nějak nemá. Blíží se magický 29. únor, kdy podle irské tradice v tento den může žena požádat muže o ruku. A tak se Anna rozhodne, že poletí do Dublinu, kde je Jeremy na lékařském kongresu. Jenže buď osud nebo rozmary počasí s ní mají jiné plány. Letadlo musí nouzově přistát ve Walesu a Anně začíná zoufalý závod s časem. Naštěstí se nad ní slituje pohodářský majitel těžce prodělečné hospůdky. Ten jí nabídne nejprve střechu nad hlavou a posléze i svezení do Dublinu. V tu chvíli si Anna řekne, že má to nejhorší za sebou... (TV Nova)

ecceHOMMO

Na Amy Adams sa síce díva dobre, avšak to je až príliš málo na to, aby si film vynútil vyššie hodnotenie....ikeď niektoré momenty boli rozhodne podarené ( romantické i vtipné). ()

ivan_drago

Přitrouble pitomá romkom, která se v pohodě snese a až na ten zbytečně natahovaný závěr žánru nijak více v mých očích neškodí... Sice ona kráva, ale vše vynahrazuje on... ()

ivan bohatyr

Ušmudlaná romantická cestománie po Irsku. Krajina a zvyky opravdu působivé, občasný vtípek taky přišel vhod, ale jinak nic neobvyklého, žádný důvod dávat vysoké hodnocení. ()

terunka003

Romantické, Irsko × stejné, stupidní, jasné od začátku. Prostě taková klasická zamilovaná stupidita. Plus je u mě za sympaťáka v hlavní roli, za nádherné Irsko a přírodu, za to, že jsem Irům vůbec nerozumněla. "Co to je za nápad pojmenovat si kufr." ()

Houp

Hodnotím to jako romantickou komedii, která byla velice milá, místy vtipná v nádherném prostředí. Že byl konec od začátku předvídatelný? Ano byl, ale občas nění důležité, jak to dopadne, ale jak se k tomu závěru dostene. Já se bavil. ()

lennyd

Anna (Amy Adams) se vydává za svým přítelem Jeremym do Irska, aby jej zde požádala o ruku (v Irsku mají tradici, že na přestupný rok, 29 února může o ruku požádat i žena muže). Téměř vše se ale proti ní spiklo, a tak skončila pár dní před vytouženým datem v nejzapadlejší vesnici uprostřed Irska. Zde se jí podaří přemluvit místního mladíka Declana (Matthew Goode), zda by ji neodvezl do Dublina za jejím přítelem. Cesta je to dlouhá, během níž si Anna začíná uvědomovat, že možná Jeremy nebude tím pravým ... Přestupný rok je další z filmů na motivy oblíbeného Když Harry potkal Sally. Už od chvíle, kdy se Anna s Declanem potkají, je naprosto jasné - že to nemůže skončit jinak. A tak divák může vypnout (mozek, ne televizi) a kochat se proměnou Declana z nesnesitelného otravy na docela sympaťáka, a Anny z neuvěřitelně tupé Američanky na docela pěknou holku, ale hlavně nádherným Irskem (kde se během několika málo hodin vystřídá několik druhů počasí). Trochu jsem doufal, že alespoň k závěru vyvinou filmaři trochu té invence, ale ani to se jim nezdařilo.. ()

hanagi

Už se stává tradicí, že zhýčkané Američanky odlétají do Irska/Skotska vyřešit nějaký problém, aby v té drsné, větrem a deštěm ošlehané krajině plné staletých tradic potkaly tu pravou a skutečnou lásku. Lásku v podobě ryzího mužského elementu, který je svou přímočarou upřímností nejdříve příšerně irituje, ale kterému na konec stejně podlehnou. ()

zdenny

Vcelku příjemná romantická komedie, která nebyla ani příliš romantická ani příliš komediální. Ale odehrávala se v nádherném prostředí Zeleného ostrova a byla podbarvena lehkým humorem. Základem všeho byla klasická interakce bohaté, konzumem zhýčkané ženy a drsného irského venkovana. Jako v každém podobném filmu několikadenní známost každého z nich něčím obohatí a když už jsem si myslel, že zůstane jen u toho obohacení a konec bude trochu jiný, neklišovitý, rozuzlení nakonec bylo... jak už to v takovýchto filmech bývá... Musím říct, že irský mladík byl ve výhodě, protože byl na "domácí" půdě, což mu při vzájemných střetech dost nahrávalo. Kdo ví, jak by se věci odvíjely, kdyby se děj odehrával v Americe. No, oni by to už tvůrci nějak uzpůsobili. Jinak prostě klasická žánrová jednorázovka, která celkem příjemně zahřeje. ()

skretik

Fakt príjemná oddychovka... síce viete, čo sa stane, ale príjemná hudba a aj herecké výkony. Rada si pozriem aj nabudúce :) ()

Mishqo

not that bad...akože áno, zase raz príbeh z bodu A do bodu B a k tomu nič viac, klišé tiež nezabudli a originalitu pre zmenu zabudli ale celkom som sa bavil, ústredná dvojica mi veľmi sedela a dobrá hudba k tomu...6/10 ()

VanTom

Přesná a pečlivá Američanka zažívá venkovské trampoty s ležérním hospodským, který ji doprovází přes nádherné Irsko do Dublinu (kde chce ona požádat o ruku svého nerozhodného přítele, protože 29. února tu mají takovou (pseudo)tradici). Různě po cestě "vtipně" padá, šlape do kravinců a vůbec se jí smůla lepí na paty – přitom však pozná, co chce, jak prázdný život vede a kdo je (resp. není) ten pravý. Díky skutečně roztomilé Amy Adams se do ní nemáte problém zakoukat, nicméně ani ona nepřemůže totální šablonovitost a umělost romantické zápletky (bez rozumu i bez chemie), stejně jako obehrané komiky. ()

blackJag

Čistý, invencí nezatížený žánrový produkt, vhodný pro potřeby romantického zážitku s případným tělesným dovětkem. Ústřední dvojice není nesympatická, ani Good ani Adamsová své repliky nepřehání, díky čemuž funguje i chemie mezi postavami a tedy i samotně léta neměnná koncepce. Vedlejší postavy plní svou úlohu, zbytečně nezdržují a větší prostor tak nedostane ani John Lithgow v roli freneticky marnotratného otce, který tak své účinkování ve filmu omezí na jedinou scénu (což trochu škoda je). 65% ()

zigíš

nebudem škarohlíd, občas to jemne zaiskrilo - nie z mojej strany (amy adams je tuctová zrzka) ale ozymandiovi zaplatili dosť cinkavých na to, že dokáže nejakú tú zamilovanosť predstierať :) ()

Vironey

Nechala jsem se nalákat na Irsko a Matthew Goodea a to je taky tak všechno, proč se na tuhle kravinu vůbec podívat.. Amy Adams je otravná a pitomá, dialogy jsou naprosto úděsný a režie stojí celkově za prd. Ale když od toho víc nečekáte, tak je to celkem fajn oddechovka. A Irsko je fakt nádherný. ()

mandlova

U tohoto filmu mě udrželo jen to Irsko a Declan, teda Matthew. Nesnáším Adama Scotta snad od první jeho role a Amy Adams jsem chtěla fackovat od prvních pěti minut. ()

koog

Dostala jsem se na projekci tohoto filmu omylem, nic jsem od něj nečekala a taky jsem se ničeho nedočkala. Po 20 minutách jsem odešla ze sálu, ve kterém se neustále nějakým rádobyvtipným scénám chichotala spousta přítomných dam. ()

Josefin

Příjemná romantická komedie, samozřejmě všechno tu stokrát bylo. Nevím čím to bylo, ale mě přišla prima, protože jsem byla ve správné náladě a ustřední herecké duo mi sedělo. Moje jmenovkyně Anna - Amy Adams a ironický rebelský Declan Matthew Goode. Já za její plus považuji nejen zasazení do Irských končin, ale byl tam šmrnc, trocha vtipu a hlavně děj nebyl přeslazený ! Pro mě nečekaně roztomilé překvapení a pohlazení na srdíčku. ()