Anna je pohledná a úspěšná bytová návrhářka z Bostonu. Má všechno, na co si vzpomene, tedy kromě žádosti o ruku. Její přítel, nadějný kardiolog Jeremy se totiž k tomu, aby před ní poklekl a nabídl jí manželství, stále nějak nemá. Blíží se magický 29. únor, kdy podle irské tradice v tento den může žena požádat muže o ruku. A tak se Anna rozhodne, že poletí do Dublinu, kde je Jeremy na lékařském kongresu. Jenže buď osud nebo rozmary počasí s ní mají jiné plány. Letadlo musí nouzově přistát ve Walesu a Anně začíná zoufalý závod s časem. Naštěstí se nad ní slituje pohodářský majitel těžce prodělečné hospůdky. Ten jí nabídne nejprve střechu nad hlavou a posléze i svezení do Dublinu. V tu chvíli si Anna řekne, že má to nejhorší za sebou... (TV Nova)

lareinna

S kina som odchádzala v dobrej nálade a s dobrým pocitom. Klasická pohodová romantická komédia. Mne sa to páčilo. ()

sona123

Ano, jak tu kdosi píše, divák zná během 10 minut (ale troufnu si říct, že i dřív) celý děj, ale s tím teda u romantické komedie počítám (tam fakt není moc co vymyslet). Tady je navíc pár opravdu trapných rádoby vtípků, ale to mi nijak zvlášť taky nevadí, důležité je, že je tu pár těch "áááááááách" momentů, kdy třebas Amy nese kafe pro dva, nebo - ne, tak ten moment je tam vlastně jen jeden, tenhle, ale stejně...funguje tu chemie, celé je to z Irska, nebo to vypadá, že je to z Irska, a to já můžu a je to romantika, no. Požadavky splněny, kvalita slušná. ()

Alf

tisíckrát obehrané, ale koukatelné (nechci si ale ani představovat, jak by vypadalo pokračování), kdyby tam bylo ještě víc záběrů irské krajiny, nebo kdyby to byl dokonce dokument o Irsku :-) možná bych přidal... ()

aLPaC

Poměrně kýčovitý romantický příběh. Vlastně ani nevím, za co ty tři hvězdičky dávám. Asi za tu irskou krajinu a přenocování u těch starochů. To mělo vtip. ()

Klárka

Jak já nesnáším filmy, kde někdo někam pospíchá, nejlépe na druhej konec světa, a pořád se mu něco staví do cesty! A tenhle film je ještě k tomu i pěkná nuda. Nejlepší na něm jsou záběry Irska, ty se vážně povedly. ()

cherita

Další příspěvek do sbírky zapomenutelných romantických komedií, tentokrát podle šablony ‚upjatá Američanka cestuje do zaostalé Evropy za svým snoubencem, aby tu nakonec podlehla šarmantnímu domorodci‘. Což o to, ve Francouzském polibku to fungovalo. Jenže ten měl mnohem vtipnější scénář, místo protivných karikatur životaschopné postavy a především měl takové to vlastní osobité kouzlo, které odlišuje povedenou romantickou komedii od klišovité srajdy. Přestupný rok nemá nic z toho. Má jen krásnou irskou přírodu a dobré herce ve špatných rolích. Matthew Goode patří do smokingu nebo do dobového kostýmu. Toho zarostlého samorosta jsem mu nevěřila ani minutu. A Amy Adams si může nohy na vysokých podpatcích dolámat, sympatičtější postavu to z ní stejně neudělá. Tohle je přesně ten typ filmu, u kterého si za pár dní ani nevzpomenete, že jste ho viděli. Tedy pokud nejste z Irska. To pak možná budete vzteky prskat ještě týden. ()

barteca

Vtipný a pohodový relax, filmařsky na tři. Čtvrtá je za Irsko, toho není u mně nikdy dost, Mohérové útesy v závěru uchvacující . ()

ViktorEl

Ďalšia tuctová romantická komédia, ale aspoň so sympatickým párom a s pár dobrými momentami. Film je tak na 2*, ale za krásnu írsku prírodu si pridávam jednu hviezdičku. 55% ()

Noomi

Fajn, priznám si to dopredu, nasledujúce riadky budú patriť mojej agresívnej obhajobe filmu. Pretože je možno pravda, že ide o typický vynútený romantický doják kde všetci veľmi dobre vieme ako to dopadne. Ale podelte sa prosím aspoň o jeden romanťák, v ktorom vás čosi úplne šokovalo (to myslím vážne, napíšte mi to). Stretávame tu ústrednú dvojicu, ona upätá na svoj dokonalý život s dokonalým priateľom, on cynický a zatrpknutý. Ich cesty sa z istého dôvodu spoja a hoci má ona priateľa a on zrejme neverí v lásku... (surprise!!) zamilujú sa do seba a napokon príde absolútny šok - ostanú spolu. Čo viac môžeme čakať? Preto sa môžem len usmievať od ucha k uchu, kochať sa prenádhernou írskou krajinou, pochváliť dvojicu Adams/Goode, pretože spolu boli čarovní a filmu ako takému len zatlieskať. P.S. Skutočne nenávidím romantické komédie ale túto som si užila a to už niečo znamená! ()

Jeremiah

Nevím přesně, co je důvodem pro tak nízké hodnocení tohoto filmu. Jestli nadmíra romantiky ? Nebo přeslazený konec ? Mě osobně však tento film nabídl něco co postrádám v současném životním trendu - pohodu a klid, přehodnocení životních priorit od štvanice za mamonem k pravé lásce a k harmonickému souznění dvou lidí. Když k tomu přičtu rozkošně půvabnou Amy Adams, smutně sebejistého Goodea a nádherně drsnou krajinu Irska / připomíná mě naše podkrkonší / , potom za sebe rád dávám 4 * . ()

Bozvav

Na to, že namám ráda romantické komedie, jsem se bavila vskutku královsky. Milé, vtipné, nádherné scenérie a chemie mezi hlavními protagonisty fungovala. Udělala dobře, já bych prvního adepta po jeho sdělení nakopala do .... . Za mne 75%. ()

simon84

Nemastna neslana komedie, co vlastne neni zas tak vtipna, i kdyz par gagu tam je... skoda, obsazeni je sympaticky. ale v zanru najdete daleko lepsi veci. ()

hazaba

Jasně, je to x-tá variace na téma, jak se holka z města zamilovala do "drsného" chlapíka/burana z venkova, ale jsou tam úsměvné situace, skvělý irský přízvuk a hlavně irská příroda, na kterou nedám dopustit :-) ()

NGP

Romantický turistický průvodce Irskem. Občas nudný, občas zábavný. Ničím nepřekvapí, ale ani nezklame. Když očekávám nejhoršího, sama sobě se divím, jak mě to pak baví. ()

atmen

Je vůbec možné, aby se někdo, kdo toho druhého zná spoustu let, miluje jej k zbláznění a plánuje třpytivou budoucnost, mohl během pár dní zamilovat do někoho jiného, když se většinu společně stráveného času nenávidí a hádají? Ve filmech je tento osvědčený filmařský model častější než v reálním světě. Ale koneckonců žánr romantická komedie je tak trochu pohádka pro dospělé. A stejně jako pohádka má svá pravidla, tak i u romantického příběhu tomu nemůže být jinak... ()

Olík

Jednou za čtyři roky (přesně 29. února) může dle prastaré irské tradice, požádat žena muže o ruku. V tomto dávném zvyku vycítí hlavní hrdinka Anna (A. Adams) šanci jak vklouznout do chomoutu se svým přítelem (A.Scott), který ji ne a ne navléct prstýnek na ruku. Počasí a osud tomu chtěli, že cestou za svým vyvoleným skončí v zaplivané Waleské hospůdce, kde potkává Declana (M. Goode), kterého si najme, aby jí dopravil do Dublinu.......a pak už jedeme v zajetých kolejích, bla bla bla nejdříve se nesnáší, bla bla bla protiklady se začnou přitahovat, bla bla bla zjistí že její přítel není ten pravý bla bla bla a konec je vám všem snad jasný. ()

Vakomlok

Mně se to líbilo. A já vůbec nedokážu říct proč. Nic objevného nebo originálního na poli romantických komedií, ale film dobře pobaví, oba dva herci jsou sympatičtí, cestují po Irsku a tahají sebou kufr, co se jmenuje Louis. Supr oddechovka. ()

Rokle

Po hodině zoufale nudného schématu se to obrátilo alespoň na přijatelnou mez. Každopádně je to naprosto sterilní záležitost, takže když ji minete, vůbec o nic nepřijdete. Z plakátu to vypadá, že mezi Amy Adams a Matthewem Goodem jakási chemie může fungovat, ve filmu jsem jim neuvěřil ani ten nucený polibek. ()