Svět sedmnáctileté Veroniky "Ronnie" Millerové se po rozvodu rodičů otřese v samotných základech. Ronnie zůstává s matkou v rodném New Yorku, otec se rozhodne odstěhovat do malého městečka v Georgii. Je profesionálním klavíristou a svůj nový život na venkově zasvětil snaze vytvořit umělecké dílo, které by bylo ozdobou místního kostela. Ronnie se i po třech letech od rozvodu svých rodičů cítí zraněná a podvedená, a tak se její matka rozhodne, že bude v nejlepším zájmu všech zúčastněných, když Veronika stráví léto se svým otcem. Ten se snaží znovu si vybudovat láskyplný vztah se svou dcerou, ale najít cestu k mladé rebelce není jednoduché. A tak vsadí na jedinou věc, která je spojuje, na hudbu. Během pobytu u otce se dívce dramaticky změní život - zamiluje se do Willa a dozvídá se, že otec je smrtelně nemocný... (TV Nova)

Trifi

Většímu zazřání pod kůži brání přílišná přímočarost a vykalkulovanost, ale i tak film určitě stojí za pozornost. Poslední píseň nám měla totiž hlavně odpovědět na otázku, zda se Miley Cyrus dokáže zbavit Hannovského odéru a utáhnout celovečerní film. A řečeno školní terminologií, je to za 2-. Miley určitě není herečka kalibru Dakoty Fanning či Saoirse Ronan (a moc dobře to ví), tuto výzvu však zvládla se ctí. Po komediálním "přehrávání" v Hannah Montana je to určitě posun kupředu. Z ostatních zúčastněných si natáčení očividně nejvíc užil Greg Kinnear, přestože neměl díky scénáří možnost naplno projevit svůj talent jako v Malé Miss Sunshine. ()

Psycho.R

Příjemné, veselé, smutné drama. Miley se tu nepitvoří jako ve svém alter egu ze studia Disney a hraje. A Kinneara mi bylo vážně líto. ()

Petulka88

Poměrně slušná romantika pro puberťáky s notnou dávkou kýče, jedním nepříjemným malým klukem, sympaťákem Gregem Kinnearem a nefér citovým vydíráním na konci. Ale Miley Cyrus docela mile překvapila. Proto, pokud dokážete snést trochu té přislazené romantiky, Poslední píseň by se Vám mohla i zalíbit. ()

sigf07

Úvodem musím říct, že hlavní hrdinka Ronnie je nesnesitelná vztahovačná hysterka, která ke svému vypjatému chování snad ani nemá důvod (mimo skutečnosti, že se její rodiče rozvedli - k čemuž ale evidentně došlo již před nějakou dobou a šestnáctiletá Ronnie by se za tu dobu už mohla začít chovat úměrně svému věku). To, co nám však v podání Miley Cyrusové předvádí, odpovídá jednání šestiletého dítěte, které vše okamžitě dotahuje do extrému a ve všem vidí útok na svou osobu. Ne, hlavní postava není tím, se kterým bychom při sledování nějak zvlášť sympatizovali i proto, že její představitelka Cyrusová je tak nadšená svou první rolí v serióznějším filmu, že se do všeho pouští naplno a pokyny typu "Ronnie naštvaně odejde" si vykládá jako "Ronnie dostane hysterický záchvat a třískne dveřmi". Díkybohu, že ostatní herci svými výkony alespoň částečně vyvažují břímě, jakým Hannah Montana je. Mezi nimi vyniká Greg Kinnear jako Roniin táta a zejména Roniin mladší bráška (Bobby Coleman), ze kterého se v průběhu vyklubal docela sympatický kluk. V poměru "věrohodné ztvárnění postavy / věk představitele" jednoznačně vede on a docela rád bych je ještě někdy viděl - v jiné roli, v hodnotnějším filmu. Nad Poslední písní sice hůl nelámu, ale přiznávám, že pokud se ve chvilce emoční slabosti k příběhu vrátím, dám přednost románové verzi před filmovou. ()

Sykon

Miley Cyrus, rozvrácená rodina, plážový blonďák, rakovina, ochrana mořských želviček, temné tajemství vypáleného kostela... Musím pokračovat? Film sám o sobě je naprostá tuctovka, naplněná všemožnými klišé. Miley Cyrus nemám rád, a tady mě nijak nepřesvědčila, abych si to rozmyslel... ()

haroska

Vím, že adaptace knižních románů prostě vždycky byly, jsou a budou nepřesné, ale TOHLE,?? Bolelo mě z toho až srdce, Román Nicolase Sparkse je perfektní. Do filmu nacpali spoustu nepatřičných klišé, vybrali opravdu špatně herce a co hůř?? Zcela změnili jejich charaktery - z Willa je trapný rozverný beach boy a klíčové situace jsou vykresleny v zcela opačném světle,. Neuvěřitelné zklamání... ()

mira.l

Nic moc jsem nečekal, o to větší bylo docela příjemné překvapení. Miley sice není úplně ta nejkrásnější, ale co, kdo z nás je bez chyb, koukat se na ní dá a já osobně s ní narozdíl od mnoha jiných:) nijaký problém nemám. Je to sice v různých podobách už nesčetněkrát omletý příběh dramaticko/romantických filmů, ale docela mi to sedlo. Téma posledních prázdnin s umírajícím otcem, ke kterému ne zrovna poslušná dcera - nadaná klavíristka, která kdovíproč nechce hrát, postupně nachází cestu na pozadí s nezbytnou láskou a skladbou na tátově pohřbu, ale jo, proč ne. A koneckonců si nemyslím, že by tu roli zahrála nějak extra špatně. V neposlední řadě velice příjemný hudební doprovod a krásné prostředí, za mně vcelku poctivé 4*. Jediný nedostatek vidím ve zvukové kvalitě CZ dabingu, rozdíl v úrovni hlasitosti mezi mluvenou řečí a hudebníma vložkama je teda docela šílenej. ()

pirulka

Nie je to najhorší romantický film na svete, ale určite ani najlepší. Taký ten lepší podpriemer. Ale Liam je moc "heskýýýý" :D :) ()

Likan7

Koho napadlo obsadit do hlavní role Miley Cyrus? Tahle holka je možná známá zpěvačka, ale jako herečka je to šílený nesympatický prkno. Celou dobu se jen něčemu diví s otevřenou pusou a člověk jí má po 20 minutách chuť přetáhnout sekačkou na trávu. Když je ve vztahu lepší herec Liam Hemsworth, tak to už pěkně silný kafe. Film naštěstí ale trochu zachraňuje scénář. Možná víc jak vztah dvou mladých je to víc o rozvíjejícímu se s vztahu otce, dcery a malýho bratra. Tady je to zase moc fajn a Greg Kinnear si to často bere pro sebe. Sparks prostě umí dojit emoce. ()

Shredder

Nepristupoval som k tomu ako vela zaujatych ludi sposobom - hra v tom Miley Cyrus musi to byt odpad. A naozaj Hannah Montana to nie je. Ale, film je cely poskladany zo samych klise (napr. uvodnu scenu ste mohli vidiet v desiatkach ak nie stovkach filmov). Pribeh sa nicim nelisi od inych teenagerskych romatickych filmov a scenar je ubohy. Co sa tyka herectva hlavnych postav - their acting sucks. Miley sice trochu ubrala na preafektovanosti, ale stale nie dost a vacsinu filmu travi predvadzanim roznych "ksichtov". Hemsworth nehra o nic lepsie, jeho uloha asi spociva len v prilakani zenskeho publika do kin. Napriek tomu, ze je zname ze medzi hlavnymi predstavitelmi preskocila iskra a momentalne tvoria par, vo filme su taky nepresvedcivy, ze laske medzi nimi neuverite. Na odpad to vsak nevidim, osobne tych 35 az 40% ()

Tatianistka

V podstate ani sama nechapem preco som si vybrala tento film, ze si ho pozrem, pretoze toto nie je zrovna moj najoblubenejsi zaner nehovoriac o hlavnej predstavitelke..nemozem si pomoct, ale keby je ten film dlhsi asi by som to nedopozele kvoli nej. Nieco mi vadi na nej a je to bohuzial neodstanitelne nech by podavala akekolvek herecke vykony. Co sa tyka filmu tak uz na zaciatku som vedela ako sa to priblizne skonci co je pri tychto filmoch jasne vzdy..takze lahky zaner na zaspavanie:) ()

Ronee

Akože podľa mňa Miley alias Ronnie je celkom v pohode herečka. Keď jej napíšu dobré dialógy, tak sa zdá byť úplne coolová a navyše vždycky jej dajú rolu nejakej hudobníčky a v tom je zdá sa, ako doma. Aj tuto jej napísali rolu úplne na mieru. Je to rozprávočka s dávkou pátosu, ale niektoré scény sa mi celkom páčili, niektoré naopak, vôbec a smiala som sa tam, kde netreba. ()

DadysGirl

Ježiš, že já koukam na takový blbý filmy před spaním... No... Miley divně mluví, má divnou pusu a zuby a podle mně není moc hezká a zpívá pouze průměrně... Ale... I am starting to have a crush on this girl... V posledních dvou letech ona i ten její boyfriend zkrásněli, hodí se k sobě jak na plátně, tak v reálu a tenhle film je pro mne neuvěřitelně blestný, snad proto, že já ty poslední chvíle s tátou neměla... Citlivější povahy pozor, budete brečet... Vy co jste přišli o někoho milovaného dostanete záchvat hysterického pláče jako já... Scénku s vypáleným kostelem bych vypustila, jinak krása... Ronnie holka, já ti tak rozumím... ()

BarMaja

Nevím, čím to bylo, ale měla jsem slzy v očích. Nečekala bych, že mě romantické drama takhle obměkčí. Ovšem, i když byl film pro mě emotivní, nemohu přehlédnout ten fakt, že se v něm vyskytovalo až moc klišé. Dívka bez kamarádů, která miluje přírodu, kterou si vybere bohatý beachboy... To by si zasloužilo průměrné hodnocení, ale díky bohu za hudební motiv příbehu, a vůbec i za soundtrack. ()

kenileja

Napadá mě jedno vystihující slovo: lidské. Co se týče příběhu, herců, hudby, prostředí. Celé to do sebe zapadalo. I přestože byla konstrukce příběhu vcelku jednoduchá a zaměřená jen a pouze na onen trojúhelník, fungovalo to, dle mého názoru, překvapivě dobře. Chválím i samotnou "poslední píseň". ()

dogma97

Jednu hvězdu za ideální ukázku krystalického kýče - opakované stahování do vody, stříkání hadicí, válení v blátě, tragická dopravní nehoda (dítě vzadu zlobí a zaviní nepozornost řidiče, pak si to celý život vyčítá - propáníčka, odkud já to znám, že by z jiného filmu?), beachvolejbal lesklých svalnatých mládenců, nastříhaný téměř bez míče, smrtelná choroba atd. Brrr... ()

rezzzy

Moc pěkný film podle velmi nádherné a dojemné knihy. Jak už to tak bývá, ani tentokrát se nevybočuje z pravidla o silnější knize. Nicméně i přesto se podařilo její námět byť osekaně, tak vcelku důstojně zhmotnit. Moc dobrá volba herců, včetně otce a malého bratra. Miley (nemám ji ráda) i Liam byli v rolích - prostě nemůžu přijít na lepší slovo - roztomilí. ()

jafuska

jejda tak pěkný film jsem fakt už dlouho neviděla, co je na tom, že je to romantický až přespříliš? první láska, ale i umíraní ale o tom všem je život, pravda herečka Miley Cyrus je mě dost nesympatická, představovala, bych si na tuto roli někoho jiného, ale i tak super, děj který má všechno co má mít dobrý film, i smutek z filmu který vzniká, to je taky život, proto bysme měli žít opravdově, prožít každou vteřinu, at už špatně nebo dobře, na tom vůbec nezáleží, ale mít čistou a pokorné svědomí, že to co jsme dělaly, tak jsme chtěli, nehledě na ostatní, co si myslí, co je na tom špatného? tohle všechno nám tento film říká, aspon pro mě tento film takto působil a doufám, že těchto lidí je více, než jen já, takovýchto klidně více, No jo romantička se nezapře jako já, ()