Neberte nám princeznu

(TV film)
  • Československo Neberte nám princeznú (více)

Hrdinka príbehu Katka sa naozaj nemôže na nič sťažovať. Má dostatok všetkého, môže žiť bezstarostne, rodičia jej kúpia, na čo si len spomenie. A predsa... Katkini rodičia si vo víre povinností a záľub nenájdu čas na to najdôležitejšie - na vlastné dieťa. A Katku to, samozrejme, veľmi trápi. (oficiální text distributora)

Bilky

Tak toto je des! Už ako decko som to neznášal, ale teraz mi bolo až trápne. Tie kŕčovité pózy a papierové dialógy plné klišé. Celézle.sk Jediné pozitívum je hudba a texty, bohužiaľ niektoré skladby interpreti totálne "zazdili" Gombitovej a Rottrovej upišťané vokály trhajú uši aj po rokoch a nostalgia to nezachráni. Pritom od Deža mám všetky albumy a Modrý vrch či Príbeh patria k tomu najoriginálnejšiemu, čo sa na slovenskej hudobnej scéne vytvorilo. ()

Hamaradža

Na jednu stranu toporne natočený i zahratý muzikál, skôr než úprimnosťou, hrejivosťou, zapácha idealizovaným, vnútri hnilým socializmom. Na druhú stranu neopakovateľná súčasť slovenskej popkultúry, pôvod všetkých tých najkultovejších piesní Gombitovej a Žbirku (a s Dežovou hudbou!). Niekde medzi 2* a 3*, s prižmúrením oka a jemným guilty pleasure zaokrúhlim hore. ()

LuiCJ

Akýkoľvek kultový status tento film v rámci československej kinematografie má, asi nebol úplne pre mňa. Od detinských hereckých výkonov, totálne biedneho scenáru (hlavne dialógy medzi Katkou a jej priateľom) až po uši-rvúci soundtrack, úprimne som to nedával. Ale vydržal som nakoniec celých 55 minút. Ono dá sa to pozrieť raz. Či si to však pozriem niekedy z nostalgie znova, veľmi, veľmi pochybujem. ()

hygienik

Ja som toto dielko zbožňoval. Scenár- Alta Vášová - kedysi autorka detských, dnes feministických kníh a tak trochu vševedko. Hudba: Dežo Ursíny - ikona slovenskej experimentálnej hudby, ktorej mi nikdy nebolo dopriate porozumieť. Texty piesní: Ján Štrasser - tie som chápal dokonale a spieval stále dokola. ()

vitekpe

Pokud bychom to brali vazne, musela by mit Rottrova se Sobotou (rodice) Gombitovou (dcera) uz v 15 letech... :))) Ale jinak jde o velmi zajimavy pocin, ktery jsem neznal. Zpevaci hraji svoje herecke party celkem uspokojive a muzika je skvela! Cele je to trosku halucinogenni, a to me bavilo. Mam rad divne veci. :) ()

• Soundtrack bol vydaný až po dvadsiatich rokoch po premiére muzikálu v televízii. V roku 2007 sa umiestnil na 27. mieste v ankete 100 najlepších slovenských albumov. (Raccoon.city)
  • Režisér raz tak nakričal na detských hercov, že sa až rozplakali. Dôvodom bolo, že predčasne zjedli rožky. Režisér kričal: "S čím teraz budeme hrať!?" (Raccoon.city)

Časové pásmo bylo změněno