Neberte nám princeznu

(TV film)
  • Československo Neberte nám princeznú (více)

Hrdinka príbehu Katka sa naozaj nemôže na nič sťažovať. Má dostatok všetkého, môže žiť bezstarostne, rodičia jej kúpia, na čo si len spomenie. A predsa... Katkini rodičia si vo víre povinností a záľub nenájdu čas na to najdôležitejšie - na vlastné dieťa. A Katku to, samozrejme, veľmi trápi. (oficiální text distributora)

kingik odpad!

Na dobrý hudební film by to muselo vypadat jinak po všech stránkách. Zpracování je mimo mísu a herecký talent ústřední představitelé asi nechali v šatně. Pěvecký jim nikdo neubírá (Gombitová z mého hlediska nemá nejpříjemnější zpěv), ale hudební čísla postrádala právě to nejdůležitější z hlediska hudebních filmů a tím je výrazovost s jakou se prezentují. Písničky jsou otravné a občas mají tendenci být vlezlé. To se málo sympatické dvojce Gombitová a Žbirka, která se pro účely filmu vůbec nehodí, právě po celý film nedaří vyvážit. Film se snaží rozdávat dobrou náladu plnými hrstmi, ale ve své naivitě už příliš daleko nedohlédne. Mé hodnocení: 0% ()

Fajolo

Zdá sa, že tunajšie hodnotenia silne závisia od toho, ako sa komu páči hudba. Kto má Ursínyho pesničky rád, ten filmu veľa prepáči. A kto nie, ten vidí každú chybu a je ich veru dosť. Možno najlepšie asi bude sledovať film so zatvorenými očami, teda len počúvať hudbu. Mojím osobným favoritom je pesnička Svitá. ()

Anderton

Pesničky sú fajn, ale všetko ostatné je bohužiaľ značne amatérske až smiešne. Možno práve v tom tkvie obľúbenosť tohto filmu, v jeho nechcenej trápnosti. Mňa to však ani z tohto hľadiska sledovať nebavilo a aj tá necelá hodinka utekala značne pomaly. Aj skúsení herci pôsobia vo svojich úlohách neprirodzeným dojmom. ()

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 27.12.1981, pôvodný televízny muzikál - Ja netvrdím, že netreba byť kritický. Ale z tých nízkohodnotiacich komentárov mám pocit istej schizofrénie. :-) Bavíme sa tu naozaj o NEBERTE NÁM PRINCEZNÚ ? Kultovom slovenskom televíznom muzikále ? Alebo ste si omylom púšťali pri sledovaní nejaké omamné látky do ovzdušia ? :-) (31.12.2009) ()

• Ľudovít Tóth, ktorý stvárnil jedného z chlapcov, sa pri scéne s páperím dusil. Museli ho zachraňovať čajom. (Raccoon.city)
  • Povestný pestrofarebný pásikový vlnený sveter, ktorý mal Miroslav Žbirka (Katkin priateľ) po celú dobu na sebe a bol symbolom muzikálu, si chcel Miro zobrať, ale mu ho nechceli dať. Neskôr ho rozčúlilo, keď videl tento sveter v 80.okoch v programe Ivana Mládka, kde ho spoznal v jednej scénke. Následne preto požiadal produkciu, či by tento sveter mohol aspoň ešte raz vidieť ale nebolo mu vyhovené. Miro sa nikdy nedozvedel, či originál sveter z filmu ešte existuje. Keď sa v Bratislave na Novej scéne hral tento muzikál, vyrobili nový identický sveter. (Raccoon.city)