Panika v městečku

• Belgie Panique au village (více)

Kôň má narodeniny. Jeho spolubývajúci, kovboj a indián doslova priťahujú problémy a katastrofy. Tentoraz sa rozhodnú darovať koňovi tehlový gril. Internetová objednávka tehál má však následky nečakaných rozmerov. A akoby toho nebolo dosť, počas noci začnú záhadne miznúť múry ich domu. Honba za zlodejmi z vodných hlbín ich zavedie do stredu zeme a do rúk dvoch šialených vedcov uprostred večného snehu a zimy... Podarí sa im získať svoj dom späť? Stihne kôň hodinu klavíra u svojej tajnej lásky, madam Longrée? Vo filme plnom absurdných a originálnych situácií autori rozhýbali klasické plastové postavičky z detských čias. Film vznikol na motívy rovnomenného seriálu. (maryam)

Katullka

Ze začátku si člověk řekne jo! Pak ho to začne urážet až nudit. Tento film mě zůstat kratší tak o půl hodiny a byla by to bomba. I když takový krávy ty budou vždy cool! // 36. LFŠ UH ()

maseer2

během prvních asi dvaceti minut, kdy film na diváka vychrlí všechny ty zběsilé trumfy z rukávu, jsem se hodně přiblble usmíval a užíval si tu originální smršť šílených nápadů.. jenže ta sama o sobě absurdita tohoto světa, ve kterém se kůň jmenuje Kůň a je hlavou hodně zvláštní domácnosti, prostě omrzí a dál už to je jen nezáživná přehlídka střelených nápadů v bláznivém tempu.. být to dvacetiminutový kraťas, tak střílím za pět, při té zdánlivě nekonečné, 70 minut dlouhé stopáži ale nemůžu jít nad 2*, bohužel.. ()

bouncer

Šíleně originální animák. Začátek je dokonalý, bohužel s postupem času tomu dochází dech, vtip i náboj - je znát, že to byl původně seriál s krátkými epizodami. Přesto svěží vítr, který potěší. ()

Terva

Francouzský animovaný film, který rozhýbal staré známé plastové panáčky s plackou zeleně pod nohama - pohled dospěláků na dětský svět. ()

Dale

Ak animák neoplýva práve najlepšou animáciou, stále to môže dohnať zaujímavým príbehom a humorom. Toto bolo katastrofálne po všetkých stránkach. Animácia nepríjemná na sledovanie, dej nulový a humor sa odstěhoval do Humpolce. Vlastne jeden úsmevný moment tam bol, keď malá figúrka spratala do seba veľký krajec chleba ako piraňa. No trošku málo na jeden film. Aspoň v jednom mám jasno, už od tvorcov tejto blbiny nechcem nič vidieť. ()

M.Macho

50,000,000,000,000,000,000. Číslíčka a políčka. Kostičky a cihličky. Podivný komentář? Stejně jako celý film, který s neskrývanou rozkoší navazuje na dada seriálu. ()

Cubinho

Mám rád šílený humor. Panika městečku byla bohužel v mých očích pouze šílená, humoru jsem v ní našel poskrovnu. Celkem slušný potenciál v nápadu, avšak v reálu celkem nuda. 6/10 ()

Ajinka126

To bylo tak správně šáhlý! :) Zajímalo by mě kolik dohromady potřebovali figurek, protože tolik póz vždycky nahodili.. Jinak Pan Kůň rules - ta postava je vtipná a to nemusí mít ani dialog. A taky pronesli skvělou větu, která zněla nějak takto: MOC TOHO VYPIL, PIVO JE HOLD MOC LEVNÝ, MĚLO BY BÝT DRAŽŠÍ!!! :DDD ()

hous.enka

Film, ktery vychazi ze stejnojmeneho serialu. A mozna proto se neubranim srovnani filmu a serialu. Prostor deseti minut (tak dlouho trva jeden dil) dokazi tvurci vyuzit na 200 %. Cela rada skecu, vtipu, perfektnich napadu divaka jednoduse musi okouzlit. To ale uz tak dobre nefunguje v celovecernim filmu. Ac ma film kratkou stopaz (ktery celovecerak trva dneska hodinu?), velmi rychle mu dochazi dech. Aspon co se sily pribehu tyce. Je to proste jedna velka splacanina o zamilovanem koni, ceste do stredu zeme a particce potapecu. Je to ohromne zabavne, ale film bez dobre dejove linky zkratka nema narok na plny pocet bodu (ac Kone, Indiana i Kovboje miluju). ()

baribal

Neskutečná originalita, která bohužel po několika minutách nepřichází s ničím překvapivým. I tak ale se jedná o zajímavý animátorský počin, který je trošku podobny Wallacovi a Gromitovi. ()

depony

Pardon, ale k tomuhle lze říct jenom jediné ... megahustá blbost, která má naprosto brutální humor ve všech podobách. Nejlepší kámoši Kovboj, Indián a Kůň - který má neskutečný hygienický návyky ... :)) tohle vám prostě zůstane v hlavě ... a že to vypadá, jako kdyby to vymyslelo vaše 3leté dítě? No a? Jestli má takový smysl pro humor, máte se na co těšit!:) ()

frashmaker

Tak nakonec to u mne na pět nebylo. Sem tam jsem se smál, až jsem se za břicho popadal a ty vpravdě tuze netypické a z části absurdní nápady byly někdy velice trefné. Občas se tam však opakovaly stejné věci a nutno říci, že po hodině už autorům trochu docházel nápad. Celkově vzato hodně netypický film, který však asi potěší spíše dospělé, než malé děti. ()

MartinezZ

Sice o něco slabší a o trochu méně vyšinutě překvapující pro ty, co už měli tu čest s původním seriálem, ale přesto studnice absurdně plastově pošahaného francouzského humoru. Brilantní skloubení jednoduchosti s úchylností. Bon apetit! ()

Rosana

Uááá, tak to jsem nečekala. Proč takový hravý film dávají na čt2 od 9 večer? Však je to super pohádka pro děti, není tam nic brutálního, erotického a drastického, takový film by mohli pouštět klidně v sobotu ve 3 odpoledne. Film mi hodně připomínal hry dětí, které vymýšlí neuvěřitelné příhody svých plastových hrdinů a co vidíme ve filmu, to musely snad vymyslet jedině děti. Ponořuji se do děje a mám pocit, že sleduji hru dětí někde ve školce s postavičkami a sled událostí je naprosto nepředvídatelný. SPOILER: vědci, kteří zmlátí mamuta, krávy jako munice, partička karet na padajícím kusu skály, milostný tanec prasete s chobotničkou nebo vášnivý hasič s pěnou, který hasí třídu. To jen tak někdo nevymyslí :))) ()

Hannibal92

Neuvěřitelně bláznivá věc, aneb opravdu VELKÉ množství cihel, dokáže nadělat opravdu VELKOU neplechu. Úplně to nejlepší na celém filmu je asi jak farmář snídá a hlavně jak vypije hrnek kafe, on tak celkově ten farmář je největší frajer :-D ()