Panika v městečku

• Belgie Panique au village (více)

Kôň má narodeniny. Jeho spolubývajúci, kovboj a indián doslova priťahujú problémy a katastrofy. Tentoraz sa rozhodnú darovať koňovi tehlový gril. Internetová objednávka tehál má však následky nečakaných rozmerov. A akoby toho nebolo dosť, počas noci začnú záhadne miznúť múry ich domu. Honba za zlodejmi z vodných hlbín ich zavedie do stredu zeme a do rúk dvoch šialených vedcov uprostred večného snehu a zimy... Podarí sa im získať svoj dom späť? Stihne kôň hodinu klavíra u svojej tajnej lásky, madam Longrée? Vo filme plnom absurdných a originálnych situácií autori rozhýbali klasické plastové postavičky z detských čias. Film vznikol na motívy rovnomenného seriálu. (maryam)

VaHo

Představa dětí jak si hrají s platovými panáčky a zvířátky v prostoru a čase kde neplatí takřka žádná pravidla, až na to že ty děti jsou ve skutečnosti dva dospělí potrhlí animátoři. Je to originální a vtipná záležitost, která se alo po první polovině vyčerpá a pak už kromě větších a větších absurdit nemá čím překvapit, protože divák si už na tento styl rychle zvykne, ale i tak nadprůměr. ()

Mr.Ripley

Stále nemám šajn o tom, co jsem to právě viděl za koninu, ale jedno vím jistě. Takový záchvaty smíchu jsem u filmu už dlouhou dobu nezažil! Po první značně chaotické představovací půlce, přišla (neméně) chaotická druhá část s humorem, který vás sejme silou vodní vlny! ()

capák

Neuvěřitelná střeštěnost, která byla velmi příjemným osvěžením letošních Varů. Už dlouho jsem se v kině takhle nezasmál (jesli vůbec někdy). První polovina filmu je dokonale ujetá, druhá polovina o něco slabší, ale přesto pořád vynikajicí směs bláznivých nápadů, kterých není v animácích nikdy dost. ()

Estrecha

Výstižnější název by možná byl CHAOS v městečku. Hlavní hrdinové Kovboj, Indián a Kůň... Co dodat:) Co se prohánělo tvůrci filmu hlavou si neodvažuji odhadoavt. Surrealisticky zavánějící originální kousek, během kterého si vzpomenete na své mládí, kdy jste si ještě hráli s figurkama. Mozek vám bude šrtotovat jako nikdy a v absurditě příběhu se určitě nejednou zasmějete... ()

baruss

Najšialenejší postavičkový film. Nehorázne charaktery, nehorázne dialógy nehorázna animácia. Fakt tento film spĺňa všetko čo má mať správny animák. Aj keď päťhviezdičkové hodnotenie nieje z môjho pohľadu úplne stopercentné, film mal aj slabšie pasáže, jedno čo vo mne zanechal je je obrovské očakávanie od seriálu, v ktorom má jedna epizóda 4 minúty - to musí byť fakt bomba : )) ()

Kamkon

Smála jsem se od začátku až do konce. Epizoda s příšerami je sice trochu překombinovaná a natahovaná, ale jako celek se všemi neskutečně vtipnými detaily a řešeními je skvělý. Ani český dabing to neskazil, spíš vylepšil a to je co říct ()

DaUr

Ultimátní magořina. A jedna z nejoriginálnějších a nejnápaditějších věcí, jaké jsem měl v poslední době možnost vidět. Jděte do háje se stereotypem, tenhle surrealismus jen tak neomrzí a mluvící kůň s indiánem a kovbojem by mě dokázali bavit i o hodinu déle. Vlastně ani nevím, proč se neodhodlám k maximálnímu hodnocení - a po krátké úvaze usuzuji, že důvodem je jednoduše to, že originalita není vše a Panice přece jen něco málo chybí. Ale rozhodně se jedná o snímek, který budu hojně doporučovat dál a ke kterému se v budoucnu rád vrátím. ()

LadyPupu

Geniální konina a to doslova, baví mě to, protože to je úlet. Totální šílenost v tom nejlepším slova smyslu :-)... Steven: "Víš, koni, nejede mi traktor. Nemohl by jsi zajet pro zvířata do hudebky?" ()

Raven0

Tak svěží a chytrou animovanou komedii si snad nepamatuji. Krupobití kvalitního humoru na diváka tryská snad z každého záběru, z každičkého políčka filmu. Absurdní, ujetý a skrz naskrz vtipnými momenty prošpikovaný filmeček. Mile mě překvapila absence fekálního a jinak pokleslého humoru. Trojice neohrožených hrdinů: kůň, indián a kovboj si zkrátka získali mou náklonost a mé srdce (už jen ten nápad zavání genialitou)!!! ()

neoBlast

Když mi od teď někdo bude tvrdit, že u Inception musím dávat pozor každou minutu/sekundu filmu, odkáži ho klidným hlasem na Paniku v městečku. Protože, tady stačí mikromrknutí a už netušíte která bije. Ehm... jo a byl to pěknej úlet. 70 % ()

tomxxx

Možná je 5 trochu hodně, ale komu na tom záleží, já se perfektně pobavil. Ujeté nápady, ujetý příběh, ujetá animace...všechno skvěle ujeté. Tak jednoduché a přesto na toto dílo nezapomenu hodně dlouho. ()

Teebo

Bohužel se to buď velmi rychle okoukává nebo už to jednoduše není ke konci tak vtipné. Záchvat smíchu, až jsem se za břicho popadal, postupně vystřídal občasný lehký úsměv na tváři, který nakonec přešel až v naprostou nudu. ()

T-pack

Zápletka pravděpodobně vymyšlená taháním věcí z krabice s hračkami. Dost mi to připomíná hovadiny, které jsme točili jako malí. Což o to, plácat páté přes deváté bych dokázal taky, ale proč je tento film unikátní je a) technická dokonalost: stop motion, který musel trvat dlouhé měsíce a stát spoustu lidí jejich trpělivost. Vše je navíc snímáno kamerou do tak krásných a živých záběrů, že člověk za chvilku nevnímá, že je prostředí celé z plastu. b) vtip pramenící z toho, čemu rád říkám vypnutý mozek - věci, o kterých zdánlivě nikdo nepřemýšlel, ale ve skutečnosti jde o záměr, jakoby nikdo o těch nesmyslech ani přemýšlet nechtěl. Farmář v traktoru vyjede na pole plné cihel a je mu to úplně ukradené. Až po několika dnech, co každé ráno jede hromadou cihel, zvolá: "Kde se tady vzaly všechny ty cihly?" Je to sladké, protože to hodně připomíná dětské hry spousty z nás, ovšem kdyby hračky doopravdy ožily. Vím, že to vychází ze seriálu a předpokládám, že ten musí být skvělý, protože ta dlouhá stopáž něčemu takovému vyloženě škodí. ()

geklon

Co by se stalo kdyby v Toy Story měli hlavní hrdinové schopnosti Pata A Mata?.... Ano. Panika v Městečku. Celovečerák je jen důstojná tečka za banálně geniálními tří monutovými kraťásky. ()

vendysek

Tahle zfilmovaná dětská hra je úctyhodným rozborem školákovy fantazie a zábavně připomíná, jaké to bylo, když naší nejčastější činností byla právě hra, v níž se kromě různých fascinací odrážely také vlastní zkušenosti a první poznávání vzorců chování a postupů ve společnosti. ()

VasaX

Silně přeceňovaná kravina pro frankofily a jiné srábky. Ono to celé má rámec, systém a postavy, které celkem i dávají smysl, ale nenacházím žádnou, naprosto žádnou přidanou hodnotu. Za tu pravděpodobně vydávají ostatní ten ujetý, vyhrabaný patos. Cupitavá kravina slepená z kde čeho. Osobitý úlet několika pravděpodobně ujetých Francouzů. Na Youtube člověk najde desítky animačních pokusů a nápadů. Jeden každý lepší jak Panika v městečku. Proto naprosto nechápu, proč je "Panika v městečku" tak nadhodnocena. Jako krátký skeč by to fungovalo, ale ne jako 74 minut samoúčelné zběsilosti kde vše funguje jen a jen pro to, aby mohl fungovat i příběh. A ten stojí za prd. ()