Panika v městečku

• Belgie Panique au village (více)

Kôň má narodeniny. Jeho spolubývajúci, kovboj a indián doslova priťahujú problémy a katastrofy. Tentoraz sa rozhodnú darovať koňovi tehlový gril. Internetová objednávka tehál má však následky nečakaných rozmerov. A akoby toho nebolo dosť, počas noci začnú záhadne miznúť múry ich domu. Honba za zlodejmi z vodných hlbín ich zavedie do stredu zeme a do rúk dvoch šialených vedcov uprostred večného snehu a zimy... Podarí sa im získať svoj dom späť? Stihne kôň hodinu klavíra u svojej tajnej lásky, madam Longrée? Vo filme plnom absurdných a originálnych situácií autori rozhýbali klasické plastové postavičky z detských čias. Film vznikol na motívy rovnomenného seriálu. (maryam)

sskrblik

V prvé řadě pro mne byl animovaný plastový svět vábničkou ke zhlédnutí filmu. Již delší dobu jsem neviděl něco originálního a tohle vypadalo vskutku podivně! V neposlední řadě poměrně únosná stopáž hodiny a čtvrt. No jednoduché to zrovna nebylo dokoukat dokonce. Hned to vysvětlím. Sem a tam se rád podívám na nějaký ten surrealistický úlet, ale je na něj potřeba mít náladu. U Paniky v městečku jsem se domníval, že budu sledovat film z kategórie Animovaný / Komedie / Dobrodružný / Rodinný - tedy přesně tak jak popisuje ČSSD. Inu prvních 10 minut tak vskutku vypadalo. Jenomže chudák děcko, které by to vydrželo dokonce, vždyť je to vymejvárna mozku. Snímek tak obsahuje celou řadu nelogičností, které překousnete snad jen pro tu velkolepou animaci. Různorodost ztvárněných nápadů v tomto díle se ovšem cení. To musíte mít hodně fantaskna v hlavě či být na drogách, aby vás to všechno napadlo. Kadence scén je tak úderná, že vám nedá vydechnout až do svého závěru. Některé vtípky byly podařené, jindy film měl hluchá místa. Vyděržať ovšem bylo těžké - to přiznávám bez básně a Hany. ()

Krosmen

Nevím z jakého důvodu se tahle boží švanda vysílala ve Varech kolem půlnoci v čase hororů. Jediné o co se budete bát bude Vaše bránice. Absurdní situace společně se skvělým zpracováním jsou naprosto originální. Originální je totiž oč tu běží. Především doporučuju těm, kteří jsou už unavení ze všech Shreků a dob ledových a trakářů, když není zataženo a já nevím z čeho ještě. ()

blackJag

Animovaná šílenost, po většinu času svého trvání královsky zábavná. Zběsilé tempo nedopřává odpočinku, vršení nápadů nebere konce. Ten, kdy je veden útok na farmu domácími zvířaty (doslova, krávy nebo prasata jako munice), pasuji za nejlepší moment této taškařice. Zážitek, kterému se dá těžko něco přirovnat. 90% ()

Kurikmoon

Tak spracovanie bolo fakt originálne. Často zo mňa vyliezali úškrny nad týmto animovaným úletom. Ale aj napriek tomu som s pribúdajúcim časom začal driemať. Každopádne bolo osviežujúce vidieť iný, neokukaný humor... ()

R´Hell

Hvězdička za originalitu, děj, nápad, zpracování, humor a skvělé francouzské znění. Ačkoliv Panika v městečku je trochu zdlouhavá, nic to nemění na tom, že se jedná o jeden z nejzajímavějších filmů vůbec. Je jako dětská hra, kde je možné všechno, přesto vše má svůj řád. Obdivuhodné je, jak autoři dokázali uspořádat kupu nápadů a ještě navrch ji okořenit vtipem, nikoliv laciným či prvoplánovým, ale pořádně ujetým a originálním. Doufám, že tohle není poslední počin podobného rázu a těším se na další. ()

greetchen

Naprosto bizardní animace a směska neuvěřitelných nápadů. Kam na to ti lidi sakra chodí? Film mě dostal nejspíš i proto, že zvířecí farmu i toho indiána jsmě měli jako děcka doma. Nostalgie, no. A ten francouzský jazyk k tomu prostě sednul. Dokážete si tohle představit třeba s angličtinou? ()

svobik

Něco tak ujetého můžou vymyslet jenom Francouzi, nejvíc mě ale fascinuje, že mi Panika v městečku až nebezpečně často připomínala Den nezávislosti :-) ()

Puyi

Hodně originální anímák, jak svým provedením, tak svým dějem. Hodně zajímavých postav, hodně trhlý děj, nebo trhlý, spíš trochu šílený. U takovéhoto filmu si vůbec nejsem jístý počtem hvězd, hodně jsem váhal mezi 3 a 4, rozhodl jsem se dát 3, protože je to fakt velká blbost.. :D Ale nápad je to nesporně zajímavý a celkově to bylo docela milé překvapení, u kterého jsem se nijak nenudil. :) ()

Safrine

Neskutečný řetězec bizarních událostí, který vyvolává nepřetržitou salvu smíchu. Pětasedmdesát minut uteče jako voda. Příběh přináší jeden gag za druhým, vtipné situace jsou neokoukané a originální, jeden nesmyslný zvrat střídá ještě nesmyslnější. Výborné jsou také francouzsky namluvené hlasy postaviček - vzniká velice výmluvný kontrast mezi živým a často afektovaným hlasovým projevem a nešikovným trhavým pohybem figurek. Jednoduchá kostrbatá animace zpočátku působí rušivě, po chvíli si na výtvarnou stylizaci filmu oko přivykne. Často se výtvarná okleštěnost a syrovost sama stává předmětem smíchu, například když spolu dva koni tančí na zadních ploužáka. Panika v městečku je tak neskutečně nemožná blbost a hovadina, že jednoduše není možné tento film propásnout! ()

Zagi20

Nejujetější film co sem viděl. Ale myslím to v tom dobrém slova smyslu. První půlhodina je plná skvělých a hodně úchylných nápadů a vtipných situací, pak už se tempo poněkud vytrácí. Celé mi to přijde jako kdyby příběh vyprávělo desetileté dítě :) A to se mi na tom líbí, každý si v mládí hrál s plastovýma (ti starší z nás dřevěnýma) figurkama a vymýšlel šílené příběhy. Chtěl sem dát za 3 hvězdy ale díky té nesmírné dávce originality dám 4. PS: Po týdnu zvedám na plnou palbu, protože kůň je prostě borec. ()

iantomasik

To muselo dát práce (no, zas tolik ne) a přitom taková blbost. Krátkometrážní stopáž svědčí tomuhle konceptu rozhodně lépe. Nutno však říci, že co se nápaditosti týče, stojí celovečerák vysoko nad svými předchůdci. ()

jamalka

Skvělý nápad, hravost, parodie.....................jen ke konci jako by si autoři nevěděli rady a smíchali dohromady vše možné i nemožné. ()

manonfire

Groteskně akční ovšem neagresivní. Hurónsky vyhrocené však nevulgární. Chytře blbé. Ikdyž zpupné ego mi říká, že to šlo vypointovat ještě lépe, těch zasmání(naštěstí nejen pousmání) bylo xkrát více, než u obvyklé americké komedie. Velice se povedlo i originální nadabování Belgickými herci ......zvláště kontrasty věčně řvoucího farmáře s metabolismem veverky, čvachtavě troubivá řeč podvodního zloděje a do toho klidný poetický hlas paní Koňové. Jednoznačně nejúchylnější byli ale polární vědci. To už bylo moc:).80% ()

latvar

Kdo by to byl býval řekl, že z plastových figurek lze natočit svěží a nápaditý film? Já určitě ne. Hodně se mi to líbilo a český dabing opravdu luxusní. 65% ()

wovsi

Moc, moc vtipné. Přišlo mi to úžasné už když jsem viděl epizodky ze seriálu, který tomuhle celovečeráku předcházel. Dal bych plné hodnocení, ale ke konci už to bylo okoukané a trochu ta extáze z první hodiny slábla, takže jen takhle. Prospěla by tomu ještě trochu kratší stopáž. Ale jinak první půlhodina byla přinejmenším na deset hvězdiček... ()

Heraldika

Fakt šílenost, doporučuji! Začátek je za jasných 5 hvězd, zbytek malilinko ztrácí dech. Ale výběr postaviček, jejich umělecké pojetí a příběh je v našich kinech velmi neotřelý. ()

vanderbart

Větší střeštěnost jsem neviděl ani nepamatuju (jestli vůbec :D ) Ale svým způsobem legrace... Kůň/Indián/Kovboj/Strážník/Zloději/Listonoš/krávy/osel/traktor/abůhvícoještě :)) Prostě originální kousek, který by neměl nikomu utéci... ()