Panika v městečku

• Belgie Panique au village (více)

Kôň má narodeniny. Jeho spolubývajúci, kovboj a indián doslova priťahujú problémy a katastrofy. Tentoraz sa rozhodnú darovať koňovi tehlový gril. Internetová objednávka tehál má však následky nečakaných rozmerov. A akoby toho nebolo dosť, počas noci začnú záhadne miznúť múry ich domu. Honba za zlodejmi z vodných hlbín ich zavedie do stredu zeme a do rúk dvoch šialených vedcov uprostred večného snehu a zimy... Podarí sa im získať svoj dom späť? Stihne kôň hodinu klavíra u svojej tajnej lásky, madam Longrée? Vo filme plnom absurdných a originálnych situácií autori rozhýbali klasické plastové postavičky z detských čias. Film vznikol na motívy rovnomenného seriálu. (maryam)

ZkuKol

Kýbl plastelíny, ze kterého tryská jeden nápad za druhým. Belgické duo má fantasii bez hranic a plnou bizarností. Gag stíhá gag a divák smíchem propracovává k barvě, za kterou by se nestyděla stranická knížka. Jeden hrdina je sympatičtější než druhý a jejich hlášky zdobí každou absurdní situaci, do které se dostanou (častěji spadnou či vletí:-). To vše je doplněno kupou fajn písní a zápletkou, která je jednoduše nepopsatelná, asi jako byste chtěli namalovat uragán ve chvíli, kdy se v něm ocitáte. Jediná slabina filmu je, že tam těch nápadů nebylo ještě víc a že netrval ještě chvíli! Kůň má narozeniny, Indián proto objedná 500 miliónů cihel, pak jim někdo ukradne stěny, tak je musí rychle najít, aby osvobodili nevinného Stevena a přitom nezameškali příliš hodin klavíru.... 90% ()

Firebug

Nevídaně vtipná ujetost! Panika je vesnička, kde jsou surrealistické podivnosti a dadaistické náhody na denním pořádku a nikdo se nad tím nepozastavuje. Výtvarné zpracování, postavy, příběh - sranda, sranda, sranda! Nicméně je podle mě epizodický formát pro tento typ humoru mnohem vhodnější. I tak jsem za tenhle celovečerák moc vděčný! ()

joora1

Naprosto souhlasím s komentářem kOCOURa, přesně tak jsem to vnímal i já, začátek byl doslova na slzy smíchu, pak už to malinko upadalo, ale i tak skvělý kousek, který nemá chybu a za nápad a provedení patří tvůrcům obdiv. ()

Dodmund

Oceňuji nápad osobitého animáku, který je velice střeštěný. Vtip ale stojí právě na této střeštěnosti, než na ději a situacích. Navíc ukřičený sedlák trhal uši. Těšil jsem se na příjemné pobavení, ale přišla spíše únava. ()

Chegi

Může mi někdo sakra říct, co to mělo být. Upřímně si třesu pravicí, že jsem se dokopal dokoukat to celé, což je také ta jedna hvězdička, kterou film hodnotím, rozuměj: za odvahu a překonání sebe sama. Já mám rád ztřeštěnosti, mám rád absurdní humor, ale tohle není ani vtipné, ani zajímavé, nemá to příběh. Co to teda je?? Já vím, pí*ovina! Jeden z příkladů, jak csfd nesmyslně nadhodnotilo film na úrovni Supersmradů. ()

Rudinsky

Temperamentnejšiu a nápaditejšiu stop motion po dopozeraní tejto šialenosti nájdete asi sotva. Excentrické, komické, plné skvelých nápadov, dejovo extrémne hutné, stopážou mierne prepálené a s takmer detskými gagmi prepchaté ukričané farebné tornádo, ktoré svojou úprimnosťou chytá za srdce. Tak schuti som sa už dávno nezasmial. Po dopozeraní vám svet naokolo príde fádny a pomalý. Magnifique!!! ()

cachina

Bizarní svět, ve kterém najdeme světy ještě bizarnější. Tak by se dal shrnout animovaný snímek Panika v městečku. Jeho obyvatelé nejsou obyčejní lidé, nýbrž umělohnmotné figurky s podstavcem, se kterými si hrál snad každý jako dítě. Hlavními hrdiny jsou Kovboj, Indián a Kůň (mimochodem to jsou i jejich jména). Děj filmu někdy hraničí až se šíleností. Ale odpovídá dětské fantazii, kdy dostane nějaký capart tyto figurky do ruky a vymyslí si s nimi nejrůznější ,,scénáře". Dostaneme se tak do podmořského světa, i do světa ledu a sněhu. Hlavní humor nakonec nepramení z děje, ale přímo z postav samotných. Divák se bude nejvíce smát jejich kolébavému pohybu, mluvě apod. Velice originální nápad, který ale po nabytém úvodu pomalu ztrácí dech, ale i přes to se jedná o neskutečnou zábavu. ()

Lisabellla

Do takové bláznoviny se dá jen skutečný odvážlivec. A takový si užije tu potrhlost tak, že padá smíchy ze židle. A světe div se - ono to má slušný příběh, drtivé množství vtipu a šarmu, nadprůměrné množství odvahy, ale i taktu a logiky. Je to prostě dokonalý mužský v nedokonalém světě. A jestli si myslíte, že když vám někdo krade zdi, je to jen tak .... měli byste se podívat do nejbližšího rybníka! ()

duddek

V celovečerní versi se vše točí kolem Chevalových narozenin a 50 000 000 cihel (i když já mám pocit, že těch nul tam bylo mnohem víc). Je jasné, že takhle dlouhý film nemůže být stejně nabitý jako jednotlivé pětiminutové episody seriálu a že autoři tu a tam okopírují něco, co známe už ze seriálu, ale pořád je to dobrá zábava. (A ta závěrečná skladba taky není marná.) ()

Shakeus

Těžko popsat, raději to vidět. Smršť nápadů a fantazie. A navíc výborného humoru. Hodina a čtvrt je ideální délka. Za zážitek bych dal silné čtyři hvězdičky, ale pro originalitu, a za Kovboje s Indiánem:) dávám i pátou. ()

Dr.Horror

Absolutní šílenost. Nic podobného jste nikdy neviděli. Úžasně ujetý příběh, skvělý dabing. Za originalitu dávám 5. Na takový večerníček bych se hned koukal se svýma dětma. 90% ()

Rssa

Jako krátká epizoda může Panika být zábavná, ale celovečerák se buď hrubě nevyvedl, nebo mi prostě nesedl trošku bizarní a absurdní humor. Má to své světlé chvilky (sedlák Steven), ale jinak není o co stát a současné hodnocení je jedna velká nafouknutá bublina. 45 % ()

Hanys_

Neuvěřitelná šílenost, kterou pro větší efekt doporučuju sledovat ve více lidech a pokud možno s nějakým tím promile alkoholu v krvi...8/10 ()

dopita

No animace je každopádně originální. Tak originální, že jsem uvažoval, že to po deseti minutách vypnu. Ale pak mě postupně dostával praštěnej humor, kterej je filmem doslova prošpikován. Když jsem viděl mluvícího koně ve sprše, tak jsem byl ještě překvapenej. Když si pak kůň četl noviny nebo suveréně vlezl do auta za volant, nebo když třeba zloději kradli zdi domu (ano jen zdi domu), už jsem se jen dobře bavil a zároveň kroutil hlavou, co to je za blbinu. Škoda, že v druhé polovině filmu trochu dochází dech. ()

VIPerson

První polovina pro mě byla opravdu skvělou podívanou a slušně jsem se nasmál,v druhé půlce už mi to tak vtipné nepřišlo.Přesto originální a zábavné. ()