Cizinec (Daniel Craig), který se probral z bezvědomí poblíž města Absolution, si naprosto vůbec nic nepamatuje. Jediným vodítkem k jeho minulosti je podivný náramek na zápěstí. Celková amnézie je mrzutá věc, obzvlášť když se ocitnete ve městě, které nenávidí lidi odjinud a kde vládne tvrdou rukou nesmlouvavý plukovník Dolarhyde (Harrison Ford), jenž ho řídí metodou pěsti a biče. Absolution žije ve strachu a brzy bude ještě hůř. Shůry přicházejí podivné zvuky a oslepující světla, obyvatelé města beze stopy mizí a nikdo neví, jak se bránit a kdy přijde řada na něj – tomu se říká permanentní teror. Paradoxně právě cizinec, kterého pronásledovali od chvíle, kdy se v jejich městě objevil, se stane jejich jedinou nadějí. Postupně se mu vrací paměť, a jak si vzpomíná, kde byl a co tam prožil, uvědomuje si, že drží v rukou klíč k tajemství, které zdejším kovbojům dává aspoň nějakou naději v boji s  technologicky mnohem vyspělejším protivníkem. Otázkou je, jestli mu chronicky nedůvěřiví obyvatelé uvěří a jestli mu Dolarhyde dobrovolně přenechá otěže vlády nad městem. (oficiální text distributora)

Onanista

Hezká Olivie i Craig + Charizmatický, i když trochu ujetý Harri nám dali dohromady povedenou "kovbojku" s marťánky. Kamera v poho, zápletka je co si budem povídat zajímavá. Myslím si že rating je zbytečně nízký a že si film zaslouží víc. Dávám tři, ale je to spíš tři 1/2 *. ()

Morrigen

Vyjadřovat se k dějové lince jako takové asi nemá moc smysl, na tom tenhle film opravdu nestojí. Ovšem smíchání žánrů tak nesourodých jako sci-fi a western, to je jinčí kafe. Jenže z příjemně nastartovaného westernu budujícího atmosféru od první minuty se postupem času stává film podle šablony "záchranná mise na nepřátelském území s nepřátelskými potvůrkami", byť celkem povedenými. Možná mě trochu zklamalo chování postav, které se až příliš rychle s bravurou a bez sebemenšího údivu prohání po světě s démony z vesmíru. A možná proto, že některé scény jsem viděla už stokrát. Ale aspoň ty efekty stály za to. ()

buryman

Akční / Thriller / Western / Sci-Fi ??? sakra stačilo napsat komedie, přidat pár vtipných scén a bylo by to fajn.Tohle hraní si na serioznost tomu filmu vážně ublížilo . ()

ferda12

Craigu k čemu ses to upsal? Míchat western a sci-fi je už samo o sobě na to dát scénáristovi přes držku. Začínám mírně nesnášet Craiga v jiných rolích než je James Bond ()

Hansolo35

Slušný vyšší průměr. Craiga moc nemusím, ale tady mu to sedlo. Na začátku jsem si říkal, že příběh je dobrý a mohli by ty slizáky klidně vynechat. Když už je tam dali, tak už co. Koukat se na to dalo. Název by asi bodnul trošku lepší. ()

kratajirka

Crazy šílenost. Jen škoda, že začla poněkud chladně, pokračovala poněkud chladně a skončila poněkud chladně. Ze šílenosti se stala tuctovka a první dojem je ta tam. Takže jen průměrnej americkej scifi biják. 55% ()

A_Shearer

Bože, to byla ptákovina, přitom by to mohl být solidní náležitě špinavej western. Začátek vypadal dost nadějně, trochu jak moderní verze Leoneho. Ale jak tam začaly lítat ty mezigalaktický svinstva, propadlo se to do těch nejotřepanějších stereotypů a žánrových klišé. ()

LiSaiFun

Někdo by mohl nadhodit otázku, jak to, že se o této pravdivé historické události nezachovala žádná zpráva, až do natočení tohoto filmu, který ovšem samozřejmě vychází z nově objevených dokumentů? Opak je ale pravdou. Tento příběh se ovšem po desetiletí šířil ústním podáním, a tak pouze Jake zůstal Jakem, mimozemšťané se ale změnili v obry a z kosmické lodi, kterou je třeba zničit, se stala obří fazole, kterou je třeba podetnout... Tak vznikají legendy. ()

Kaucukovnik

Tenhle film to má těžké. Na soudobý akční trhák je to moc pomalé, ale v intelektuálně založené společnosti si zmínkou taky nikdo nešplhne. V době povinné sebeironie si navíc troufá brát své absurdní téma naprosto vážně. Spousta lidí zase určitě čekala "tak zlé, až je to dobré" a to se tu taky nekoná. Ba naopak, u mě osobně v těsném závěsu za starými dobrými Vetřelci. Harrison Ford je parádní arogantní mrzout, a dokonce to vypadá, že ho role i baví. Hrdinný lotr Craig málomluví na jedničku, jsou tam indiání, Mexikáni... Za největší chybu bych označil název, který působí zbytečně brakově. Rozjezd filmu navíc přímo škemrá o trochu tápání namísto roztroubení emzáků předem. Místo netrpělivého očekávání by divák mohl spřádat teorie o cestování časem, dávné civilizaci... ()

Skeewe odpad!

Jako obvykle Craig nezklamal, tohle je ještě trapnější pokus o herectví než v pokusu nahradit Bonda. Jen nechápu Forda, tohle je to nejslabší co jsem od něj kdy viděl. Zlatý béčkový filmy, tohle je ještě horší kategorie. ()

GilraenElens

Čeho je moc, toho je příliš. Při snaze o efekt utrpěl příběh. Nicméně tři hvězdy si to podle mě zaslouží, a to hlavně za závěr a za herecké osazení. ()

Jirkacek

Snímek Kovbojové a vetřelci z roku 2011 si mou pozornost zasloužil hned z několika důvodů. Prvním bylo jistě hvězdné herecké obsazení v čele s Danielem Craigem, Harrisonem Fordem či Olivií Wilde. Dále to byl žánr Sci-Fi, který mám jako neoblíbenější, který v tomto filmu režisér Jon Favreau spojil s westernem a já jsem bohužel po uplynutí 114 minut musel konstatovat, že se mu ani přes vynikající myšlenku nepodařilo natočit dobrý film. Snímek by se dal rozdělit na tři části, přičemž v té první jsme se seznámili se všemi postavami. Nejdříve se Daniel Craig probral z bezvědomí poblíž města Absolution a vůbec nic si nepamatoval. Nicméně když přijel do města, způsobil tam pěkné pozdvižení, protože jeho obyvatelé jej naopak poznávali. A tak netrvalo dlouho a šerif jej přišel zatknout za přepadení dostavníku, z něhož bylo ukradeno zlato. Když však jej představitel zákona chtěl nechat převést do většího města do rukou spravedlnosti, objevily se nad městem podivná světla, která dřevěné budovy začala z nebe bombardovat a zároveň unášet lidi pomocí lan na svou palubu. Mezi nimi byl i syn nesmlouvavého plukovníka Dolarhydeho, kterého si zahrál můj oblíbený Harrison Ford a jenž byl bohatým chovatelem dobytka a vládl městu tvrdou rukou. Proto se okamžitě rozhodl svého syna zachránit a tak zburcoval svou bandu honáků a kovbojů, k nimž se přidal třeba místní hostinský, tajemná žena v podání Olívie Wilde či cizinec s amnézií. Tím začala druhá část filmu, přičemž byla tou nejdelší pasáží. V ní pronásledovatelé hledali mimozemské obyvatele, přičemž sledovali stopy jednoho z vetřelců, který havaroval ve své lodi. Tu sestřelil cizinec pomocí podivné zbraně, přidělanou na své zápěstí, o které nevěděl, kde ji vzal. A tak tlupa jela na koních po stopách mimozemšťana a zažila několik dobrodružství, například se setkala s hordou lupičů, kterou předtím vedl Craig, přepadli je indiáni či zažili setkání s vetřelcem, přičemž to odnesl životem jeden z členů skupiny. Když konečně v poušti nalezli mimozemskou loď, začala třetí a poslední část filmu, v níž si to lidé rozdali s tvory z jiné planety a konečně jsme se dozvěděli, proč unášeli lid na své lodě a co měli vlastně v úmyslu. Když si tak zpětně film promítnu v hlavě, uvědomil jsem si, že přes originální nápad vlastně nic zásadního do filmového průmyslu nepřinesl. Spíše se jednalo o zdlouhavé putování pouští na jihu USA, občas proložené nějakou akcí, kterých bylo ale žalostně pomálu. I těch konfrontací s mimozemšťany bylo jako šafránu, takže asi nejzajímavější bylo vzpomínání Craiga na to, co se mu před amnézií vlastně stalo. Celkem nudný průběh nezachránili ani dva hvězdní herci Craig a Ford v čele s atraktivní Olivií Wilde. S lepším režisérem to mohl být opravdu velký trhák, takto to bylo sotva průměrné dílo, spíše westernového žánru. Suma sumárum, Kovbojové a vetřelci ode mne získali tři kovbojské hvězdy ***. ()

Drslw

Western a sci-fi v jednom filme, to je ako akvarel a olejomaľba v jednom obraze a ešte jedným štetcom. Proste olej a voda. Ale vzhľadom na túto skutočnosť musím uznať, že výsledok je veľmi dobrý. A vlastne, okrem maličkostí, niet filmu čo vytknúť. Craig a Ford výborní, dej sype, atmosféra napínavá - tak prečo nie? ()

Orbeek

Jako čistokrevná filmová zábava ve Spielbergově produkci je to skutečně Super 8 ; ) Podobné téma nevídáno (zajímala by mě původní komiksová předloha...). Škoda scénáristické nedotaženosti, přepálenosti a pár nelogičností. Jon Favreau si tady brousil ostruhy na současnou spacewesternovou sérii The Mandalorian. V bonusech se režisér vyznává k obdivu prakticky zaniklého žánru tradičního westernu a zároveň k Lucasově namíchání jej do původní trilogie Star Wars....No a James Bond na divokém západě je prostě cool : ) ()

r3musko

Hlavnou nevýhodou tohto filmu je, že je príliš sterilný. Bez emócií. Ak by aj na konci zomreli všetky hlavné postavy, pravdepodobne by vám to bolo jedno. Na druhej strane je to ale zaujímavý námet. Stojí za jedno pozretie. ()

Jason Bateman natočí netradiční western

Jason Bateman natočí netradiční western

31.01.2023

Westerny jsou zpět

Westerny jsou zpět

22.02.2015

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

14.08.2012

Jde samozřejmě především o zbožné přání producentů a tak trochu laciný způsob, jak před premiérou dvojky ještě jednou vydatně zčeřit mediální hladinu. Zkusme si z toho ale vytáhnout i relevantní… (více)

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

24.07.2012

V sobotu 21. 7. oficiálně odstartovalo natáčení thrilleru o korporátní špionáži Paranoia. Chrisův mladší brácha Liam Hemsworth (v pořádné akci se předvede díky roli v The Expendables 2) si ve filmu… (více)